Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

13359 comentarii Comentează

  • #13359
    Kovesi fii bărbată ! pe 26 Noiembrie 2020, 23:38
    Abia aștept să-l împăieze pe Dragnea și pe toți hoții din Ciuma Roșie
    https://www.g4media.ro/laura-codruta-kovesi-in-viata-sunt-momente-in-care-spunem-ca-totul-este-pierdut-viata-mea-s-a-terminat-cand-am-fost-revocata-din-functia-de-proc*ror-sef-pentru-mine-a-fost-un-mome.html
  • #13358
    Roxana pe 26 Noiembrie 2020, 22:48
    Raliu de masini
    La fintina arteziana (ciuperca) la ora 22'45 masini de putere se intrec si urla tevile de edapament de nu poti sta in casa,nu mai e pandemie,basculantele circula pe str.Valter Maracineanu,1907,fara probleme,de ce nu circula pe centura terminata de la gara,primaria,politia,dormiti in post.
  • #13357
    Gogu pe 26 Noiembrie 2020, 19:09
    Avertisment
    În cel mai sc*rt timp se deschide un supermarket pe str Taberei Un Rom de frunte al acestui oraș care si a lăsat nevasta și copii va vinde coroanele furate din Cimitir ca e omul Primarului ca nu e nevoie de autorizație de construcție sau de contract de închiriere ca asa se procedează în Turnu ca nu avem serviciu de Urbanism Oamenii de acolo așteaptă cuminți în birou sa iasă la pensie . RUȘINE sa VA Fie ca asa sa distrus aspectul acestui ORAȘ
  • #13356
    Adevărul pe 26 Noiembrie 2020, 17:48
    Miliția este mână-n mână cu infractorii
    https://www.aktual24.ro/conflict-fara-precedent-intre-dna-si-mai-dna-acuza-ministerul-de-interne-ca-dezvaluie-informatii-din-anchetele-dna/
  • #13355
    PNL = PSD aceeași mizerie pe 26 Noiembrie 2020, 11:30
    PNL e la fel de toxic ca PSD, de aceea Votați USR-PLUS pt o Schimbare !
    https://www.aktual24.ro/mandatul-lui-predoiu-dezastruos-doua-asociatii-ale-magistratilor-pun-egal-intre-predoiu-si-iordache-tudorel-toader/
  • #13354
    Gogu pe 26 Noiembrie 2020, 08:32
    hotii orasului
    Primarul Nimic este inconjurat de nulitati morale si profesionale! Uitati- va la Cone Cornel! Milogul asta are atita tupeu de umbla pe banii cetatenilor cu masina primariei! Bai milogule, tu nu ai rusine? Bai vinzatorule de pantofi ajuns mare director, benzina aia e platita de cei pe care îi sfidezi tu in fiecare zi!
  • #13353
    Pt. pe 25 Noiembrie 2020, 18:43
    Comisia de vot
    Stimați cetățeni ai acestui mic și sărac orășel, pe 06.12.2020 la secțiile de votare,tot aceleași fețe vom vedea la mese,în calitate de președinți și membrii ai secțiilor de votare?Acești pupinc*risti au abonament la secțiile de votare?Care este procedura de numire în aceste comisii?Vrem sa vedem alte fete,nu de fiecare dată persoane angajate de mafia PSD,în loc*ri călduțe la stat.
  • #13352
    Alex pe 25 Noiembrie 2020, 11:55
    iată ce a facut Ciuma Roșie în frunte cu Dragnea
    https://www.g4media.ro/financial-times-coruptia-cangreneaza-periferia-europei-romania-este-mentionata-in-plutonul-tarilor-problema-din-cauza-lui-liviu-dragnea-candva-papusarul-polititicii-romanesti.html
  • #13351
    Gogu de la piata pe 25 Noiembrie 2020, 06:00
    mafia pietei
    Va place cum arata pata?Mafia pietei este peste tot! Cu ce se ocupa cei care adm piata? Cu ciubuc*ri si sa stringa sacosele pline pentru sefii din primarie! Domnul Cazangiu ce este acolo la piata?Dar Mihalcea si Cone?
  • #13350
    Bătaie de joc la adresa românilor care au muncit o viață întreagă pe 24 Noiembrie 2020, 12:18
    Haideți să dăm de pământ la Alegeri cu Ciuma Roșie PSD + PNL
    https://www.g4media.ro/exclusiv-sute-de-fosti-senatori-si-deputati-primesc-pensii-speciale-cuprinse-intre-2-000-si-12-000-de-lei-pe-luna-dupa-35-de-ani-de-munca-un-roman-ia-jumatate-din-cat-primeste-un-fost-parlamentar-p.html
  • #13349
    Gogu pe 24 Noiembrie 2020, 08:12
    Nesimtire si incompenteta
    Am sesizat acum câteva luni cum un cetățean de etnie Roma a construit un magazin pe Praporgescu și a ieșit cu scările pana în mijlocul trotuarului obstructionand
  • #13348
    PNL = PSD aceeași mizerie pe 23 Noiembrie 2020, 22:10
    *Nu te pune contra Partidului, că te Distrug!* Votați USR-PLUS pt o Schimbare
    https://www.g4media.ro/investigatie-recorder-ro-singur-impotriva-partidului-copile-nu-te-pune-cu-ei-ca-te-vor-face-praf.html
  • #13347
    Mareșalul Antonescu pe 23 Noiembrie 2020, 15:50
    Din cauza Ciorilor plecate la furat suntem rău văzuți peste tot în lume !
    https://www.g4media.ro/hypermarket-din-londra-avertisment-in-limba-romana-pentru-hotii-din-magazine-o-arhitecta-romanca-din-uk-a-cerut-conducerii-tesco-sa-indepartaze-afisul.html
  • #13346
    Ioan pe 23 Noiembrie 2020, 15:40
    Nepăsare
    Nepăsarea autorităților naște nemulțumiri, logic! Sau a început oficial perioada petardelor și pocnitorilor care sunt permise doar de revelion? Copiii și adolescenții nu mai pot fi controlați și stopați sa nu mai terorizeze orășelul acesta? Școala nu o mai frecventează, așa că îsi fac de cap băgând spaima în bătrânii bolnavi și deranjând pe cei care vor să se odihnească, având programe de lucru diferite de ale majorității. Părinții lor par total dezinteresați de educația progeniturilor. Vă spun un fapt real, în zona Y de la piață este un infern. Primăria si poliția locală nu mai trimit oameni pe teren, în scopul menținerii liniștei și ordinei? Timpul trece, leafa merge, că doar nu mai e plan cincinal, nu-i așa?!
  • #13345
    Ahile pe 22 Noiembrie 2020, 17:20
    Trebuie sa facem ceva
    În loc*rile călduțe toate tutele orașului îți râd în fața și te sfidează cu o diplomă de 2lei la dosar, trebuie dați afară mai mult de jumătate din primărie, lipitorilor.
  • #13344
    ,, pe 22 Noiembrie 2020, 10:54
    ,,
    Votați PSD și lor le va fi bine,vouă.....o.....
  • #13343
    ,, pe 22 Noiembrie 2020, 10:53
    ,
    Cum sa fie posturile ocupate prin conc*rs??
    Șefa de la buletine este fiica vicrprinarului,ce conc*rs a susținut??Șefa de la cantina saracilor,este sora secretarei Ionela,ce conc*rs a susținut????Si exemplele pot continua....
  • #13342
    Mirela pe 21 Noiembrie 2020, 14:58
    Poate aflam si ceva mai multe lucruri
    De exemplu:
    1.Care este suma totala a salariilor angajatilor din Primaria Tr.Magurele,pe luna si pe an.
    2.Pe site-ul primariei sa se posteze si organigrama cu toate posturile,functiile,si modul cum au fost ocupate(prin conc*rs sau pe cumetrie si influenta politica).Totul trebuie sa fie facut public,ca doar nu e vreun serviciu secret.
    3.Salariile,sporurile si primele pe care le ridica orice angajat platit din bani publici.
    4.Care este suma investita in anul 2020,pe ce,si catre ce firme s-au dus banii nostri.Asa,sa deducem si noi cam care a fost parandaratul decidentilor din primarie.Ca prin oras nu se cunoaste nimic,iar imaginea este cu mult mai sumbra si mai lipsita de viata decat cea de la sfarsitul anilor 80.Si nu-i de mirare ca am fost si suntem condusi de o mana de hoti, ticalosi si incapabili,de aproape 30 de ani.INTREGA ACTIVITATE A PRIMARIEI TREBUIE SA FIE TRANSPARENTA!
  • #13341
    Goguță pe 21 Noiembrie 2020, 09:42
    Domnule Primar,vrem să știm !
    Din câte știm,Primăria Orașului Turnu Măgurele,este astăzi instituția cu cei mai mulți angajați dintre toți angajatorii din zonă.De ce?!S-a mărit orașul??A crescut economia locală??S-au înmulțit loc*rile de muncă la privat??A crescut natalitatea și pop**ația e în creștere??S-a înmulțit numărul de plătitori de taxe și impozite???Băi,trântorilor,pop**ația este la jumătate față de anul 1989,loc*rile de muncă sunt sub 10% din cât erau odată,cetățenii din ce în ce mai săraci,iar primăria are organigrama încărcată peste nevoile și cerințele unei instituții performante care să răspundă corect nevoilor cetățenilor plătitori de taxe și împozite.De salarii ce să mai spunem,exagerate.
  • #13340
    .. pe 21 Noiembrie 2020, 08:39
    ...
    Pintoiu s-a împrietenit cu toate lichelele orașului,așa prieteni,asa om.Totusi intr-o perioada sc*rtă, s a ridicat destul.
  • #13339
    Info corecta pe 20 Noiembrie 2020, 18:09
    dl PINTOIU
    Luni, 16.11.2020 DNA central a pus în mișcare ACTIUNEA PENALA ( !!! ) împotriva comisarului de poliție Pintoiu Victor șeful biroului rutier, Poliția Turnu Măgurele pentru comiterea mai multor infracțiuni de corupție, este pus la dispoziția IPJ Teleorman si in c*rînd va ieși la pensie cu o mare tinichea de coadă. Oricum,este tînăr iar fratii codrea nu il va lasa pe drumuri, nu este primul în această situație, macar sa le faca grătarul si tot îl vor baga in seamă.
    La conducerea circulistilor turneni nu se află nimeni si nu stim de ce IPJ Teleorman ascunde această informație, de ce nu da un comunicat de presă ?! Chiar nu este interesant pentru contribuabili ?
  • #13338
    asociatii pe 20 Noiembrie 2020, 16:54
    treziti-va turneni
    Cit vor mai fura apa ? Administratorii de bloc*ri sunt capuse Psd! Unde este conducta de la combinat in oras, tur si retur, 18 km de fier? Se sesizeaza cineva?
  • #13337
    SUCĂ pe 19 Noiembrie 2020, 20:49
    Către Nea Mărinel
    Auzi bre Nea Mărinele, că omi-sei să-ți zic. Pe la noi pustiu mare, nu mai umblă lumea, patiserii au închis, nu mai muncesc... un covrig nu găsești! De poftă, de foame, că a sărăcit lumea, bre. Toți sunt înspăimântați de un covrig vechi ( că e de anul trecut, îl cheamă *COvid 19*).(ș'a'cu'n 2o-2o !)

    COV.rig, ăsta d'al nostru românesc... o fi verișor ceva, cu ăl "Made în RPC Wuhan"?!.
    Matale ce zici Nea Mărinele, că Dragnea că ar fi zis (se zice) : "" NOI, EU, nu am văzut ROMÂNIA ca pe o VACĂ de muls... Priviți harta, e rotundă ca un covrig?! Ca pe un COVRIG URIAȘ am abordat-o... i-am mâncat țării covrigul și le-am lăsat românilor... GAURA"".
    Eheee.. vorbe adânci Nea Mărinele, și înțelepte și foarte... filozofate! Păcat că a pierdut poporul un așa om ca jupânul . Păi la conducere el azi, la cârma țării, și cu mine Sucă consilier personal, eheee...
  • #13336
    SUKĂ către Nea Mărinel, dar... pe 19 Noiembrie 2020, 19:23
    ... în a pensionarului atenție …!.. # 13333
    Auzi bre nea Mărinele... ce citii eu de pățania unui pensionar # 13333, cu vaiete de mare înșelăciune, hoție si rubedenii la Casa de Cinstită-Ajutorare Reciprocă a lor.
    Nărod cum mă știi, nu știui cum să-l
    înțelepț esc eu. Dar mi-a plăcut ce pățea Florin Călinescu - - a povestit el la Pro TV demult, în secolul ce trecu ( pe când arăta el ca Alain Delon, ăsta de azi). Zicea că în copilărie venea acasă de la joacă bătut, cu răni, haine rupte, cu capul spart și sângele șiroind. Se plângea la mama lui ca să îi facă dreptate și să îi bată ea pe ăia. Unii părinți proști la carte și sus, se duc și ajung la bătăi, spital, la "secție". Mama lui.... Floriiiiiiin Călinescuuuuuu.... îi dădea (tot lui !) o palmă educativă și îl întreba : "Ce ai căutat tu între derbedeii ăia ?, să nu te mai prind.!!!
    ~~Nenea pensionarul, ce cauți bre matale între hoții ăia ¿¿¿~~
    {Nea Mărinel, i-am zis-o... bine ?! }
  • #13335
    Gogu adevarat pe 19 Noiembrie 2020, 17:08
    pt pensionar
    Acolo la CAR Pensionari este o mafie ca peste tot in orasul asta! Acolo se invirt mari afaceri pe banii oamenilor! Dar cine sa vada intr-un oras condus de mafia PSD!
  • #13334
    Muncitor pe 19 Noiembrie 2020, 12:52
    Fara carte si fara parte
    Ca acest site este “influentat” de Claudiu Cracea sau este chiar al lui. Cum sa iti doresti dl Cracea sa se inchida combinatul doar pt faptul ca patronul este Nicolae? Si cei aproximativ 1000 de oameni care muncesc acolo ce vor face? Vor redeveni someri ca asta vad ca va doriti? Daca va tin bracinare si aveti bani asa multi cumparato domne dv Combinatul si angajati domne 3000 de oameni. Nu va este rusine sa veniti cu propunerea de port turistic si pe partea cealalta sa va doriti inchiderea Combinatului?
  • #13333
    pensionar pe 19 Noiembrie 2020, 07:35
    bine nu mai este
    La c.a.r. langa marin preda, suntem furati pe fata de un grup de infractori din conducere care a pus monopol pe banii nostri. Ne incaseaza mai multi bani de inmormantare, in skimb ne da mai putini bani la inmormantare . Parintii sunt sefii copiilor si sunt acolo cu toate rudele. Stefania are fata, sora, nepoata, cumnata. Mariana are fata, nepoata, si 2 cumnate. Beti care a fost la combinat este cu sotul si fata.. Toate sunt cu Licus care fura banii de la oameni si-i folosesc ele. Au adus si profesoru Patachia si Nutu care erau la biserica in consiliu si au avut dosar penal si se buc*ra ca prin relatii au skapat. Uitati-va oameni buni cine se ocupa de banii nostri
  • #13332
    Cocosul din parc pe 19 Noiembrie 2020, 06:35
    conflict
    Mierc*ri, cumnatul lu Dragnea care se ocupa de carmangeria de la scari si angajatele acestuia au intrat in dispute verbale cu echipa de campanie Pnl! Tupeul clanului Dragnea este nemarginit!
  • #13331
    Constantinescu Maslina pe 18 Noiembrie 2020, 13:12
    Magazin de dat țepe
    Magazin de produse de c*ratenie,igiena personala,parfumuri,vopsea par,contrafacute si foarte periculoase pentru sanatatea oamenilor.Bravo cinste voua excrocilor,inselati oamenii si le pune-ti viata in pericol.
  • #13330
    Numai CEAȚA e de vină pentru... ce scriu pe 18 Noiembrie 2020, 03:01
    că am oprit pe șosea să îmi dreg ochii...
    ... și am avut timp să scriu un comentariu.
    Și să mă adresez șoferilor : Nu conduceți noaptea pe ceață densă, la drum lung... RĂMÂNEȚI ACASĂ ! ( dacă aveți vederea mai slabă) .
    Și votanților ciumei roșii : în zi de vot RĂMÂNEȚI ACASĂ !!! ( dacă aveți vederea mai slabă.) Viitorul vostru, al Țării, nepoților, copiiilor, orașului, e greu de văzut când ești inapt de vot.
    Hai la drum! La DRUM BUN după 6 decembrie oameni buni !

  • #13329
    Numai Victor Rebenciuc e de vină pentru... pe 18 Noiembrie 2020, 01:54
    Degradarea morală cvasi.generală în patria mea
    Stați oleacă.. nu trageți în bietul comentator ! Meditați adânc, trageți aer în pântec, numărați 101 de oi (pe lb. sovietică) și veți fi de acord cu cele scrise mai jos.
    În acel decembrie - - nu oriunde ci la Televiziunea Română fr. fr. fr. Liberă - - să te duci domnule Rebenciuc (doar) cu un sul de hârtie igienică ??!!
    Păi NU a AJUNS !!! ... nu s-au șters toți la guriță ! Iată-i ! Și-au contaminat urmașii din TV-uri, din presă, de prin politică și alte loc*ri întunecate. Foștii și actualii MĂNÂNCĂ zilnic, mai cu poftă, mai cu mult public, același ... 'semi.preparat'.
    Hoardele de de.formatori de opinie spălători de creiere, tonomate și mercenari nemernici în slujba ciumei roșii (NUePSD și aldeAliații săi) .. împotriva propriului popor.
    Domnule Victor rebenciuc, maestre, doar un sul de hârtie igienică pentru "" cei de atunci"".... ; DAR pentru ""cei de acum"" pregătiți dumneavoastră un TIR sau DOUĂ ???
    Dar livrarea... înainte, pe 6, sau după.... numărătoare ?
  • #13328
    Votați USR-PLUS pt o Schimbare pe 17 Noiembrie 2020, 13:25
    PSD e Cancerul care ne-a distrus Țara timp de 30 ani !
    https://www.facebook.com/malinbotpublic/posts/2081684221971674
  • #13327
    Vik pe 17 Noiembrie 2020, 10:37
    UN SPITAL UNDE SE TOACA BANUL PUBLIC
    Citim si urmarim prin media,cu ingrijorare si revolta fireasca,cum spitalele devin un real pericol pentru sanatatea si viata pacientilor care sunt internati prin ele.Pentru cei ce ati intrat sau ati fost pacienti la Spitalul Municipal din Turnu Măgurele,sper ca ati remarcat starea in care se afla fizic si moral acel spital,si serviciile medicale pe care le acorda bolnavilor.Puneti in balanta ceea ce v-am spus cu salariile cadrelor medicale,si veti trage singuri concluziile.Dupa care sa va intrebati daca acel spital mai trebuie lasat deschis si daca rezolva cu adevarat problemele pacientilor.Acolo nu trebuie sa existe vreun incendiu,pericolul este lafel de mare si prin simpla constatare a dotarilor si a activitatilor medicale care se desfasoara tacit si cu nerespactarea normelor legale de functionare.
  • #13326
    Alo pe 16 Noiembrie 2020, 22:42
    Cracea
    Ba locu 2, era unu la tine pe lista de zicea ca este doctor infectionist. Nu mai zice nimic? Ca umbla cu nasu pe sus de mamam mama si el a terminat medicina dormind ca vb lumea ca tratamentele lui nu prea dau roade. Hai pa ca ma duc sa ma pregatesc pentru 6 decembrie sa ii dam lui Barbu la bot.
    Claudiule sa stai in banca ta ca peste 4 ani poate iesi primar
  • #13325
    Ptr 13323 pe 16 Noiembrie 2020, 10:11
    Dacă ar durea prostia ai rage
    Am prea multe clase,m-am referit sa fie virsta de pensionare la fel ca în celelalte tarii UE!uni care nu au contribuit au aceeași pensie vezi coeficientul de corectie!!
  • #13324
    George pe 16 Noiembrie 2020, 09:28
    Trăim într-o anarhie mascată,marca PSD
    Unde nu se respectă legi și nu se ține cont de dorințele și nevoile majorității cetățenilor.Despre care școală ne vorbești,punctule?Despre cea a celor cu pensii speciale,a semianalfabeților cu facultăți la universitățile particulare neacreditate?A celor cu doctorate furate și cumpărate?Sau de școala solidă a celor ce au stat pe la muncă doar vreo 20 de ani și au de 4,5 sau de 10 ori pensia celor cu 35,40 de ani de cotizație la sistemul de pensii și al sistemului de sănătate.Țara asta e intrată în gard,cu roțile în sus și cu motorul calat,de când Dragnea a ajuns să facă legile și să conducă un parlament și niște guverne pline de PSD-iști fără o minimă pregătire,fără un minim respect față de cetățeni,și nu în ultimul rând,fără pic de onestitate.Nu știu care din voi trebuie să meargă la scoală,dar știu să deosebesc o logică simplă și bună,de una a unor slugi înregimentate în gașca de partid a unor incapabili.Fără pomeni,doar cu contributivitate și meritocrație,altfel...faliment.
  • #13323
    . pe 16 Noiembrie 2020, 08:01
    .
    Dupa cum scrii, tu nu ar trebui sa iesi la pensie niciodata. Iti lipsesc anii...de scoala.
  • #13322
    OUG pe 15 Noiembrie 2020, 19:55
    Semna-ți Marea Petitie ptrvPensii
    Toată lumea sa iasă la pensie la fel nu uni la 48 de ani și alți la 65 de ani!!!Miting mare
  • #13321
    Anti-PSD Ciuma Roșie pe 15 Noiembrie 2020, 18:58
    Ciuma Roșie PSD s-a simțit cu "musca pe căciulă" la "o Românie fără Hoție"
    https://www.g4media.ro/usr-plus-castiga-la-bec-in-scandalul-sloganului-o-romanie-fara-hotie-sloganul-reprezinta-un-indemn-la-respectarea-legii-ne-aflam-in-prezenta-unei-exercitari-cu-buna-credinta-a-drep.html
  • #13320
    Antonescu pe 14 Noiembrie 2020, 22:51
    PSD este Cancerul Romăniei
    https://www.aktual24.ro/spitalele-romanesti-bombe-cu-ceas-zece-incendii-in-ultimii-zece-ani-cel-de-la-piatra-neamt-este-cel-mai-grav/
  • #13319
    Cetățean din Zimnicea pe 13 Noiembrie 2020, 23:31
    ION DRĂGUȚ zis NIȚĂ din ZIMNICEA
    Probabil că mulți îl cunoașteți pe ION DRĂGUȚ zis NIȚĂ, mâna dreaptă a primarului PROSTEL PÂRVU de la ZIMNICEA, Niță având antecedente penale de violator și 5 condamnări în total. Ultima dată fiind acuzat că a violat o minoră de 15 ani. Ei bine, pe unele bloc*ri din Zimncea, a apărut peste noapte scris cu vopsea roșie slogane de genul: "Ion Drăgut=Violator", "Ion Drăguț zis Niță=Violator+Pedofil", dar cea mai tare e fraza aceea scrisă pe un bloc de pe str. Gării: "ION DRĂGUȚ zis NIȚĂ=Sc*rt în P^^Ă, sc*rt în minte". Se pare că lumea se revoltă în sfârșit mai virulent față de acst șmecheraș bătrân cu aere de adolescent și crai în floarea vârstei.
  • #13318
    La ce popuneți, nu subscriu.Nimeni...'NU' ! pe 13 Noiembrie 2020, 20:03
    către Mihai #13310(5) & (#13311=.....)
    *TITLUL*, de care vorbiți, e un fapt-bun câștigat și rar în țară. Să rămână așa și să ne mândrim cu el. Toți, nu numai cei-pesedei stângaci).
    Orice demers ( pt. retragerea titlului, sondaje, referendum local, ședințe, etc.) costă bani publici și 'profundează' pandemia de COVrig.
    Hai cu o schimbare mică-mică, ca să nu fie mare...o literă.!!! _În loc de *n* punem *r* (la oNoare).
    LND va fi - pe vecie - **Cetățean de oRoare **, al nostru.!!!
    D.le #5 .)... îmbălsămarea costă și ea, deci ai 'NU' ! _Cu monumentul...o statuie 'DA' ! ; că merită dar... de unde bronz ? Păi îl faci pe jupânul hoț și ne pui pe noi să furăm cabluri de cupru de la calea ferată ? Sau să spargem noaptea casele /'casă' ciordim bronzul de la yală,broaște și încuietori ?
    Dar, în iubitul nostru municipiu... Totul e rău... trebuie schimbare.. vrem schimbare... dar cum s-o facem?!
    Hai la Ion Luca Caragiale ăl cu Scrisoarea aia găsită/pierdută !
  • #13317
    Viorela pe 13 Noiembrie 2020, 19:54
    Spital
    Delcea tea pus Viorela cu botu pe labe Tea domesticit
  • #13316
    a zilei... mareAîntrebare ! pe 13 Noiembrie 2020, 15:08
    Către PSD & aldePro-Ponta, cu drag!
    Azi 13 noiembrie de BLACK FRIDAY __pentru că orice pe lume are un preț, se poate vinde și cumpăra (chiar și omul)__, voi cu cât la sută( 50 - 80%) "vă REDUCEȚI" la preț.... pardon în SONDAJE ???
    Dar cotizația e ceva mai pitică că poate... îmi convine,vin și cer o adeziune la voi... ( rușine mie dar, am rămas fără butelie. Mi-au furat-o!
    ; capăt una de la voi ?
  • #13315
    Adevărul pe 13 Noiembrie 2020, 11:58
    La Mulți Ani cu Executare Dragnea ! Să ieși cu picioarele înainte din Pușcărie
    Acest marțafoi mustăcios merită închisoare pe viața la cât de mult a furat și cât de mult rău a făcut țării noastre

    https://www.aktual24.ro/dragnea-se-plange-ca-l-au-parasit-total-psd-istii-muti-ca-pestii-si-dardaie-de-frica-codrin-l-a-vizitat-din-nou/
  • #13314
    Părăsiți "Corabia" ! Apel pentru... pe 12 Noiembrie 2020, 21:03
    Votanții simpatizanți ai ciumei...ROȘII
    În 'Căpița' ,, ciuma roșie" trebuie văzuți PSD & toți aldeAliații săi... mai mărișori sau mai mititei.
    Părăsiți Corabia PeSeDea, vine marea FURTUNĂ pe 6 dec.
    Salvați-vă sufletele ! Și de pedeapsa ' Celui de Sus' la Judecata de Apoi, dar și de.. disprețul și ura copiilor și nepoților. Prin votul vostru ați rănit grav viitorul Țării.
  • #13313
    PSD = PNL aceeași mizerie pe 12 Noiembrie 2020, 13:10
    Votați USR-PLUS pt Schimbare !
    https://www.dosarelealesilor.com
  • #13312
    ji**nu pe 11 Noiembrie 2020, 22:47
    capra
    mai dar de vestita capra din primarie..ca ieri a fost ziua ei..mi ziceti nimic ?!
  • #13311
    ..... pe 11 Noiembrie 2020, 12:13
    Ciuma rosie
    Pentru 13310 Am înțeles că îi ridică un monument, al hotiei iar pe hoț îl imbalsameaza.
  • #13310
    Mihai pe 11 Noiembrie 2020, 11:33
    La Mulți Ani cu Executare Dragnea ! Să ieși cu picioarele înainte din Pușcărie
    Oare când i se va retrage acestui pușcăriaș care care a furat de a rupt, ne-a distrus orașul + județul și ne-a făcut de râs peste tot în țară, titlul de "Cetățean de Onoare" al orașului Tr Măgurele ???
    Care onoare ??? Onoarea de a fura ???
    https://www.g4media.ro/liviu-dragnea-a-ramas-fara-titlul-onorific-de-ambasador-al-turismului-maramuresean.html