Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

12284 comentarii Comentează

  • #12284
    corona pe 31 Martie 2020, 23:14
    nici pe asta nu il publicati?
    ma mir de o sa se publice mesajul asta dar daca nu se publica printez la xerox si pun in tot orasul mesajul,directorul de la agricol e catelul lui cracea si sponsor al saitului turnucustiri.traiasca corona!!
  • #12283
    coro... pe 31 Martie 2020, 20:33
    centre
    In c*rand v-eti fi invitati sa luati o portie de corono...de la centrele de carantina de la Agricol si Industrial. Misto, nu...?
  • #12282
    Gica pe 31 Martie 2020, 19:03
    pentu mihai cu m mic
    Postac Psd! Ti a dat sarcina Cuclea sa ataci? Ce a facut Cuclea? Uita te cum stau bisnitarii la Central? Si teava de caldura unde e? Si valutistii? Si mafia din piata? Si strazile sparte? Si jaful care e? Tu esti o sluga!
  • #12281
    Mihai pe 31 Martie 2020, 17:39
    Pt George
    Ma Georgica, schimbul ilegal de valuta nu este in atributiunile Primariei ci ale Miliției, care e subordonată lui Cracea !
  • #12280
    Ana pe 31 Martie 2020, 14:19
    Sanatate si vesti bune!
    Domnule Marinescu,Doamne fereste sa fie si Cuclea putin virusat,doar putin,si sa ajunga pe la spitalul nostru,ala in care avem toate conditiile,ca-si vor lua asistentele tot ce au donat ele pentru angajare.Ramanem prizonierii prostiei si lacomiei.
  • #12279
    George pe 31 Martie 2020, 12:53
    schimb valutar
    Domnule Cuclea, dumnevoastra ati dat aprobare celor care schimba valuta pe str Praporgescu? Pentru ei nu e izolare? Citi bani doneaza acestia?
  • #12278
    Nu tu,și nu era momentul pe 31 Martie 2020, 12:35
    Simionescu A. ne dă sfaturi pe FB
    Simionescule,fă educație sanitară și de prevenție electoratului care te-a ajutat pe tine să fi ceea ce aști azi,un hoț.Și pe cei ce umblă brambura prin toate zonele orașului.Că de tot ceea ce ne prezinți tu,suntem informați zi de zi și oră de oră,din media și de pe alte site-uri de care nu știu ai tăi.Poate reușești să ne spui ceva și despre economia care va sta pe butuci,în c*rând,și din care te-ai înfruptat și tu destul de adânc.Starea în care suntem și de care ni se spune din ce în ce mai des că nu am fi pregătiți,pleacă din vremuri de demult,nu de acum căteva luni.Și acum să-ți dau și eu un sfat.Tot așa cum ești tu de grijuliu cu alții,îți spun și că cei ce au trecut prin aceleași momente grele ca și tine,și au făcut interferon,sunt mult mai predispusi infectării.Valabil și pentru cei aparent sănătoși,și care au pensii speciale și indemnizații de revoluționar.Dacă justiția mai iartă,asta nu ține cont.Vreau să văd în continuare opulența,aroganța și tupeul de care dați dovadă.
  • #12277
    Marinescu pe 30 Martie 2020, 22:26
    Competenta
    Cine sa ne facă bine de coronavirus?Asistentele cele tinere au pregătirea la liceul Industrial .o ști pe ce parte e inima?Oare șanț supravegheate cînd pleacă acasă.Ma tem că unele sustrage materiale (spirt,măști etc)Pai pe vremea lui C....asistentele făcea studiile 3ani frate.
  • #12276
    ADOPT animal de companie. pe 30 Martie 2020, 21:13
    Atenție la fals & fraudă & minciuni!
    Niște isteți cu idei, acum cu Ordonanța militară nr. 4, prin care s-a dat 1 (una) oră ~2o-21~de libertate de ieșire pe asfalt,.... unii fac ilicit avere. Își închiriază pentru 10 minute animalul de companie ( pe valută China) celor care nu au / nu au avut niciodată dată. Pentru că nu iubesc animalele și nu sunt zoofili, (vai de ei) să nu iasă din casă între 20-21 .! Doar așa, cu acvarii cu pești.? ; Nu tu un câine, o pisică, un porcușor de Guineea..?!
  • #12275
    Ilie de la scularie pe 30 Martie 2020, 19:45
    Achizițiile lui CUCLEA pe timp de criză
    În 30 martie când suntem în plină criză primarul CUCLEA face achiziții de 3(trei) miliarde lei pentru servicii de management a proiectelor privind calitatea vieții tinerilor și bătrânilor.Cum își bate joc de banii cetățenilor acest individ într-un asemenea moment.!!! Ce legătură are această cheltuială cu situația în care ne aflăm?
  • #12274
    Ministerul Sanatatii pe 30 Martie 2020, 19:12
    Cei veniți din spațiu UE nu plătesc CAS
    Cum plătim noi cei care am rămas în tara CAS asa sa plătească cei veniți din zonele roșii tot carantina și servicii sanitare,spitalizare dacă nu au asigurare !!!!
  • #12273
    La Subsolul blocului pe 30 Martie 2020, 18:25
    Focare de infectie la fiecare bloc
    De ani de zile nu se face c*rat la subsolul bloc*rilor vezi bloc*rile G1,2,3 D16,,15,14,12,11
  • #12272
    Mirela Ionela pe 30 Martie 2020, 16:43
    Poduri realizare gresit in Comuna Ciuperceni, Jud Teleorman
    In urma cu cateva zile in Comuna Ciuperceni, județul Teleorman s-au construit poduri in fata fiecărei case, astfel ca nu se mai poate baga in c*rte niciun fel de masina sau căruță. Podurile sunt prea inalte pentru a fi lăsate asa, nici porțile oamenilor nu se mai pot deschide daca acestea se deschid in exterior. In încercarea de a sesiza acest lucru persoanei responsabile cu acestea ni s-a inchis telefonul in nas, însoțit de comentariul ca acestea sunt realizate corect. Nu, nu sunt deloc realizate corect, trebuiesc refăcute inainte de asfaltarea străzilor, altfel oamenii nu isi pot continua munca cotidiană. Detin poze si video in care se vede clar faptul ca acestea sunt o bataie de joc la adresa oamenilor batrani si multi fara drept la replica!!!! Multumesc anticipat si sper sa se ia in considerare aceasta știre inainte sa se cheltuie banii tuturor in bataie de joc.
  • #12271
    . pe 30 Martie 2020, 11:03
    .
    Daca este adevarat cu paunescu si cu mohora eu si familia mea, prietenii si cunoscutii mei vom vota cu udmr. sa stii, danute, ca asta chiar ne face sa te lasam.
  • #12270
    Vai de steaua la boșorogi și politicieni pe 30 Martie 2020, 07:27
    Se termina banii și proviziile
    Vom ieșii cu miile din casa ca șobolanii după cutremur sa vedem ce fac autoritățiile în Spania a început sa Spargă magazinele și în Italia a devastat casele la bogatii!!
  • #12269
    Pentru 12267 pe 29 Martie 2020, 20:49
    Vai steaua ta
    Păi de ce au muncit cu ziua? Nu sunt in stare sa aibe un servici? Le a placut sa mănânce cacat la colt sau sa si la se nevasta sa se prostitueze. Ăștia reprezinta pleava societatii. Gunoaiele străzii

  • #12268
    Ptr 12266 pe 29 Martie 2020, 19:31
    FRAIERE NU GÂNDEȘTI BINE
    Sunt multi care muncea cu ziua la ăștia ce le mai zici ca vor ieși cu miile și îți va da în cap!!!Mai vorbim cind no sa mai găsești nimic în magazine!
  • #12267
    Pentru 12262 pe 29 Martie 2020, 17:59
    Crapati
    De ce sa vina primaria sa va dea de mâncare bai parazitilor ai societății,pana acum ce a ti facut? A ti stat in fata blocului si a ti mâncat seminte. Ducetiva dracului si lăsați lumea sta in pace ca o țineți in loc. Jegurilor!
  • #12266
    fara nume pe 29 Martie 2020, 17:46
    romania
    https://www.justitiarul.ro/mesajul-cutremurator-al-unui-fost-sef-de-serviciu-secret-din-romania-noi-toti-cei-care-am-domnit-in-ultimii-30-de-ani-suntem-principalii-vinovati-de-dezastrul-abatut-asupra-romaniei/
  • #12265
    Epidemia de prostie se extinde pe 29 Martie 2020, 16:55
    #12262,asteapta pana vine Liviu
    Pentru cei ce ”numai” au provizii,nu doar luni,mergeti la munca?Si in restul saptamanii,ce faci?Intr-una dintre momentele libere,gandesti,muncesti?Te-ai gandit de ce ati ajuns sa nu mai aveti provizii?Si de unde astepti ajutor,de la niste state care sunt mult mai lovite,si cu nevoi mai mari decat ale nostre?Uite,ia fi atent,pune întrebarea asta unor politicieni din PSD,de exemplu,lui Dragnea.Sunt tare c*rios ce raspuns vei primi.Iesiti si va revoltati,prostilor,si atunci cand nu aveti loc*ri de munca,nu stati cu mana intinsa la tot felul de pomeni si ajutoare.A sosit momentul sa va ajutati singuri,numai daca aveti si ceva in cap.Primiți acum rezultatul efortului vostru pentru clipa in care ati pus stampila,si ati mers cu ochii inchisi spre nu stiu care viitor al copiilor si nepotilor vostri.Iar cand spun ca societatea trebuie sau trebuia resetata,ma gandesc in primul rand la voi.Unde e sacosa aia cu orez,faina,zahar si ulei,Liviule?Raspunsul lui Livache poate fi!In Brazilia,fraierilor!
  • #12264
    Împotriva prostiei pe 29 Martie 2020, 11:26
    Stimate,împotriva îmbolnăvirilor de orice fel
    Hai să vedem cum vor sta lucrurile atunci când cei din diaspora vor afla că le sunt casele sparte,și membrii familiilor lor lor,și numai ale lor,sunt jefuite de niște primate ori de alții mai evoluați un pic,și deposedați de acareturile chiar de ei realizate?Hai să vedem și cine are dreptate,că de comentarii sunteți buni.
  • #12263
    ÎN FIECARE LUNI pe 29 Martie 2020, 09:33
    Famili care numai avem provizii la Primarie
    Anuntam Autoritățiile ca multe familii numai au banii ptr alimente autoritățiile sa dea Ajutoare de la UE
  • #12262
    H6 Catanga pe 29 Martie 2020, 01:10
    H6 Catanga
    Domnii angajati ai primariei,respectiv doi barbati trimisi in Catanga sa stropeasca (dezinfecteze)trotuarele,strazile au intrat si la cei izolati in casa sa dezinfecteze.Cei aflati in carantina au iesit afara pe banci la F3 asteptand ca cei doi imbecili sa le stropeasca prin casa.Cine stie numele celor doua persoane inconstiente???
  • #12261
    antiSAR pe 28 Martie 2020, 21:33
    Stimate Babicu,
    " din vara ne vor ajuta și cei din diaspora", ; îți doresc să se întâmple.! ; te întreb însă, luna august (10 aug.) nu cumva este acum... strivită/ prinsă în starea de Urgență din țările diasporei.?! Vor mai avea concedii în august sau vor lucra dublu? Cu voie de la SARS CoV 2 alias COvid 19 desigur...
  • #12260
    Babicu pe 28 Martie 2020, 20:28
    Primare,mai avem Poliție,Jandarmerie în oraș?!
    Băăăi,milițienilor,ieșiți din birouri și justificați-vă salariile!La intrarea în super marcketuri stau câteva zeci de persoane la ușă,respecta distanța,iar niște cioroi împuțiți,ne sfidează și intră în față,fără ca cineva să le restricționeze intrarea,și sigur nu dețin nici documente,conform regulior dintr-o situație de urgență.De unde știu că nu au documente?Simplu,pentru că nu știu să scrie,nu au școală,dar prin parc*ri cu tinere pe care să le ducă la produs,stau grămadă,și nu-i deranjează nimeni.Mergeți în zona garii,Victoria,parcul Central,și zona G-uri.În Catanga,e ca în junglă,totul e pe față,video-chat la liber în multe apartamente.Cine sunt aceștia?Păi,cine umblă prin oraș cu BMW X6 și alte mașini de lux?Tot neamul lui unu Manex numai cu asta se ocupă.Nu va trece mult timp,și ne vom face dreptate singuri,iar din vară ne vor ajuta și cei din diaspora.
  • #12259
    Maria pe 28 Martie 2020, 19:56
    Cea mica
    Tincule, ai dreptate:milițienii au înregistrat imnul național pe telefonul mobil si il pun la stație. Se face o microfonie de toata jena...
  • #12258
    SARS C2 2o-2o pe 28 Martie 2020, 18:08
    alias COvid 19 vizitatorul
    Vă voi PĂRĂSI când vă veți drege ȚARA.! __*/1/_când pe DINCĂ (și rețeaua lui) îi veți da" în grija" familiilor Luiza și Alexandra. ; ați priceput că zic... toate cazurile din țară..??? ____*/2/_când pe corupții ONAC ( toată famiglia) comisioane din achiziții / licitații și îmbogățiții de război antivirus.... ; pe aceștia să îi dați "în grija" celor 28 de decedați (numai?) și a cadrelor medicale din linia întâi din spitalele tâlhărite/ jefuite de echipamentele medicale.
  • #12257
    Tinçu pe 28 Martie 2020, 17:06
    .
    Miliția pune imnul național la cicofoane !
    Se aude ca naiba. Opriti-vă că ne speriați copii, ce inseamna asta. A fost ma frate si Dragnea dar pebastia nimeni nu-i întrece în prostie si ridicol.
    Craceo, vb la partid si spuneti-le sa înceteze cu circul asta !!!!!!
  • #12256
    Lele pe 28 Martie 2020, 16:59
    Acum pe centru
    Un grup de trei bărbați, recent întorși in țară (rromi) se plimba pe centru. A trecut miliția cu mașina pe lângă ei. Nimic.
    Rușine băi milițienilor, vă încordați numai la apă mică?
    16:50 ora aproximativă. Locația - cec - ceas.
  • #12255
    . pe 28 Martie 2020, 16:33
    .
    Sa se faca o ancheta cum au fost furati bani din sistemul de sanatate prin supraevaluarea aparaturii medicale,a mobilieruli,etc,este un atentat la Sănătatea nationala.
  • #12254
    ..... pe 27 Martie 2020, 21:53
    Holera roșie
    Goliti spitalul de pandemia psd și veți avea performanța!
  • #12253
    Micu pe 27 Martie 2020, 21:33
    Domnule Ilie,ce asteptari aveati ?
    Cone,un baiat care,impreuna cu fratele si finii,sunt doar niste personaje ale caror ”aptitudini” in viata au fost numai slugarnicia si fatarnicia combinata cu multa aroganta.Iar singurele lor unelte de lucru au fost limba si pozitia inclinata.Competente,O,dar se straduiesc sa fure,sa minta si sa parvina in fiecare zi.Doresc sa stiu numai o singura realizare ale acestor paraziti,bine infipti in banul public.Acum,sa urmariti cu totii postarile urmatoare ale celor care sar in aprarea acestor neispraviti.Sau poate chiar postarile lor.Vor ramane lafel de pitici si de ticalosi.
  • #12252
    Marinescu pe 27 Martie 2020, 21:30
    Poluare.In Tr.Magurele
    Oameni buni suntem încolțiți de coronavirussi respiram aer poluat de la,,24 noapte până la ziuă.Intr o noapte pe la,oră 1 am avut o stare de sufocare . Am deschis ferestrele pt.a intra aer c*rat,dar ma surprins că aerul mirosea a cauciuc ars greu de inspirat.De când au venit cei din diaspora de etnie romă aduna cablaj din ghene,sau din alte părți îl arde pentru a rezulta cupru..Fumul rezidual învăluie tot orașul.Impactul este că produce bronșite astmatice cronice la copii și adulți.Tuse astmatica produce la copiii în creștere deformarea oasele pieptului precum și altele.De ce aceasta etnie needucată ne face viața amară.Deasemeni un rom plimba un cărucior de gunoi prin toată zona circulata
    Acest om intra in ghenele de gunoi și aduna cablaje,mâncare și altele.El răvășește tot gunoiul în jur.Traseul lui este de la G2 prin fața tarabelor,o ia pe la scări și se duce la ghena de laD16. Oribil!
  • #12251
    Ilie de la scularie pe 27 Martie 2020, 19:32
    Bani publici irositi
    Idiotul de CONE CORNEL de la primărie își bate joc de banii cetățenilor achiziționand de sute de milioane de lei limitatoare de viteză pe care le montează si pe străduțe de 150-200 metri.Oare ce o fi în mintea acestui incompetent care risipește banii cetățenilor pe timp de criză cu acordul primarului CUCLEA. Achiziționează de sute de milioane de lei bonuri pentru carburant că și cum ar fi firmă de transport. În 2019 a cumpărat carburant de peste un miliard de lei. Niște nemernicii!!!
  • #12250
    PSD pe 27 Martie 2020, 17:12
    Poate stie cineva
    Daca domnul primar ii primeste la noi pe Cocu Bogdan si Paunescu George va ramane singur ca plecam multi. Alo domnu primar nu ii mai da lucrari lui Cocu Bogdan ! Alo domnu primar cu cine ai vorbit cand i-ai promis lui Catalin Mohora functia de viceprimar ca asa se lauda peste tot? Alo domnu primar cu noi nu mai faci sedinta, dar cu Cocu Bogdan, Calatin Mohora si Paunescu faci! Ce cautau joi la ora 14.00 la dumneavoastra ? Noi muncim si dumneavoastra aduceti toate hahalerele ! Vedeti ca ramaneti singur c*rand!
  • #12249
    Diaspora pe 27 Martie 2020, 13:58
    Pensionarii au trădat PSD
    Pensionarii in Strada pe 1 Aprilieiting de Amploare împotriva sistemului! Ieșiți dacă va pasa de batrinii dumneavoastră 1
  • #12248
    Geany pe 27 Martie 2020, 12:49
    Ptr12242
    O sa punem lacătul pe uși la firme cât mai mulți și sa_, i vedem ce mai încasează nu realizează ce blocaj financiar va fi, orașul se va bloca dacă nu vin cu un sprijin și ptr. noi, mănâncă pâine de pe urma noastră.
  • #12247
    Izolat benevol pe 27 Martie 2020, 10:51
    Primăria,înainte ca armata rusă
    Inconștiența,lipsa de pregătire,nesimțirea și,nu în ultimul rând,prostia,își fac loc cu o ușurință de nestăvilt,printre membrii și conducătorii din PSD.Remarcăm o lipsă de organizare și de sfidare la adresa cetățenilor,cu privire la măsurile ce trebuiesc luate pe întreaga perioadă de carantină și izolare a persoanelor.Cu toții suntem invitați,mai mult sau mai puțin,să stăm în case.Am înțeles această măsură,ca pe una de siguranță,și mi se pare corectă.Nu înțeleg,însă,de ce pentru unii este ordin,iar pentru alții este facultativă.Și de ce firme private sunt nevoite să-și închidă porțile,iar angajații primăriilor vin veseli în continuare,și își iau salariile.De unde vin banii banii,și care este activitatea în astfel de situații?Au surse de finanțare din afara Terei?Lăsați panseluțele(furatul),și trececi la măsuri în favoarea oamenilor.Ne prezentați și nouă niște măsuri de reală criză?Niște reduceri la apă,că doar nu ne-o aduce suinul de Cosma de la munte.Dacă sunteți oameni,conformați-vă!
  • #12246
    Diaspora pe 27 Martie 2020, 10:37
    Italienii cea mai nespălați rasa
    Un studiu făcut la Paris de virusologii de renume a constatat că italienii nu se spala mai ale cei în virsta !!!Începe o campanie cu Spalati-va în fiecare pe tot corpul nu numai pe mainii!!aviz amatoriilor
  • #12245
    lica pe 26 Martie 2020, 10:51
    probleme spital turnu magurele
    angajatii din spitalul municipal turnu magurele vor lucra o saptamana (vor sta 7 zile la serviciu) cum se poate asa ceva... mai au si ei familii, copii, batrani in grija!
  • #12244
    Cotidian pe 25 Martie 2020, 23:28
    Aparati-va batrinii și viata
    Un proverb vechii spune ca dacă nu ai batrinii trebuie sa-ți cumperi și noi ii omoram !!După ce ne-am pierdut loc*rile de munca de afara,acum ne țin inchisii în casa !!!Pe 1 aprilie ieșim cu toții la miting!!
  • #12243
    Gogu pe 25 Martie 2020, 22:14
    lamentabil
    Cu masca,fara masca?Astea sunt mastile de la spital domnul Cuclea? Esti penibil ca prestatie! Nu stii ce sa faci si mergi din ridicol in ridicol!
  • #12242
    Lia pe 25 Martie 2020, 15:45
    Stop virus
    Așa este aveți dreptate dc nu se închid tricotajele din turnu măgurele unde lucrează multe persoane dc nu luați măsuri peste tot??
  • #12241
    Gheorghe zis Gelu pe 25 Martie 2020, 15:25
    Stăm în case și-avem timp să vedem de toate
    Inclusiv prostiile ziariștilor din televiziuni.Printre care,uimiți,urmărim și stirile disperaților de audiență de la toate televiziunile.Azi ne arată cum a ieșit armata cu tanc*rile pe străzi,și a ”ocupat toate intersecțiile din capitală”.Măi,oameni buni,și care vă pretindeți cu judecată,dar inersecțiile din Vaslui,Rădăuți,Pașcași,de prin Teleorman,Vrancea,Mehedinți,Ialomița,Covasna și alte zone,de către ce armată for fi ocupate,că nu prea avem.Știm cu toții că numai știrile rele și cu un impact nefast au priză la privitori,dar parcă nu e momentul și nici liniștea nu va fi cea dorită.Unde,Dumnezeu vrem să ajungem?Dacă voi credeți că vă simțiți informați și vă face bine,urmăriți toate aceste imagini dătătoare de speranță.
  • #12240
    Cristian pe 25 Martie 2020, 13:37
    STOP VIRUS
    Fratilor chiar nu se poate face nimic pt a se inchide firmele de confectii din oras unde se strang atat de multi oameni!Ganditi-va ca orasul este mic si este suficient sa fie o persoana bolnava ca in maxim o saptamana se îmbolnăvește 80%din oraș!
  • #12239
    Exterminarea bătrânilor pe 25 Martie 2020, 13:06
    Peste 65ani ești pe lista preotului
    Nu știm cine a dat acest ordin de Exterminarea bătrânilor numai au guvernele banii pentru pensii se vs afla adevarul.de ce mor numai cei în virsta peste 65 ani!?
  • #12238
    A luat amploare haosul și teama de necunoaștere pe 25 Martie 2020, 12:41
    Un apel către toți oamenii
    Ceea ce se întâmplă în Turnu Măgurele,și nu numai,este și în mare parte rezultatul ignoranței și educației de care am dat dovadă atâția ani.Zăresc tot felul de cetățeni ”responsabili”, acoperindu-și fața cu niște banale măști pentru zugravi,și purtând mănuși de menaj,chiar câteva zile la rând.Realizați care este nivelul de educație,informare și conștientizare a fenomenului?Sfatul meu,deși nu sunt vreun specialist,este să lăsăm mesajele simple tip #STAȚI ACASĂ,și să ne informăm numai de la cei care chiar cunosc fenomenul,au cunoștințe vaste în domeniu,și sunt în urma cunoștințelor,și predictibili.Mai departe,să căutăm soluții pentru c*rățenie gen, săpun,detergenți,o păstrare a distanței față de oricare alt cetățean,echilibru și calm.Ce este cu adevărat mai greu,deabia deacum va veni.În urma acestui simplu”Stai acasă”,este foarte probabil să avem o mare criză.Da,cea alimentară și de alte produse și servicii necesare existenței noastre.Hai,SĂNĂTATE și mai puțină panică!
  • #12237
    Fara Banii și fără Provizii pe 24 Martie 2020, 17:37
    Multe familii în colaps
    Unele familii își trăiască viata după o zi după alta muncind cu ziua asa ziși zilieri, autoritățile ii țin în casa peste câteva zile vor ieși sa le da-ți de mâncare, dacă ia-ți izolat în casa !!vor ieși multi în strada !!!
  • #12236
    Luptam cu hotia si prostia pe 24 Martie 2020, 14:39
    Gogule,sunt eu,Trandafir,ia urmareste-ma!
    Poate sa ne spua cineva,dar nu un argat din gasca PSD,un moment in care hotii astia au fost pregatiti pentru ceva?Asteptam de atata timp sa ni se comunice oficial,prin fituica primariei sau pe site-ul ei,cum au calculat pretul actual al metrul cub de apa menajera,cum s-a calculat pretul/persoana al gunoiului menajer,unde sunt banii luati pe intreaga retea de termoficare si multe altele.Si nu in ultimul rand,care le este aportul si masurile de siguranta pentru situatia dificila in care ne aflam?Sunt sigur ca o sa trecem si peste asta,iar atunci vor raspunde in alt fel,credeti-ne.Dupa o asemenea nenorocire,cei ce vom ramane,ce mai avem de pierdut?Sa ramanem echilibrati,constienti si sanatosi de tot ceea ce se petrece azi,conformandu-ne la spusele altora mai luminati decat noi.
  • #12235
    Una pe 24 Martie 2020, 14:15
    Ptr. Apa SERV
    Boilor, Președintele a zis carantină totală și voi vreți bani sa vina lumea la voi, tara arde și voi muistilor vreți bani.