Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

15138 comentarii Comentează

  • #15138
    Ramona pe 20 Mai 2022, 12:56
    Pentru 15134
    Ira și un Ginicolog mai ciudat asa cu dr chelan, mereu consulta împreună
  • #15137
    Pacient pe 19 Mai 2022, 15:25
    !!!!!!
    Eu am fost cu tata la urgenta sa schimbe sonda și mi a cerut asistenta 150 lei fără sa mi dea chitanță. Mi a propus sa vina la noi acasă și ma costa 200 lei cu sonda ei.
  • #15136
    Dr. MaXXX pe 19 Mai 2022, 13:54
    Boală grea
    Boala este desigur, foarte cunoscută.A fost studiată de la începuturile omenirii de către părinții medicinei.La început au fost mici focare pe teritoriul României, apoi s-a raspândit cu.o mare viteză in toate zonele. Cele mai multe studii au fost făcute in Moldova, in.perioadele când râzeșii lui Ștefan se băteau cu muscalii. Rezultatul a fost năucitor, au aparut copii făcuți in lipsa taților, cu nume gen Amariei, Aramonei, Agherghinei, ș a m d. Afecțiunea e foarte contagioasă, se numește JAGA- JAGA. Tratamentul se poate face doar in stațiunile balneoclimaterice, de preferat in lipsa viitorilor.tați.
  • #15135
    Pentru Ramona pe 19 Mai 2022, 11:48
    ????
    Ce treaba are chirurgia cu profecundul. Medicamentul asta recomandat de ginecolog. Iar paracetamolul trateaza un simptom. Cauza lui????? Bravo dna. doctor tratam simptoame nu cautam cauza
  • #15134
    Dr. Maxxx pe 19 Mai 2022, 11:08
    Pentru #15132
    Ramona, îți trebuie neapărat un tratament mai TARE.
  • #15133
    Ramona pe 19 Mai 2022, 06:43
    Spital
    pastilele nu aveau niciun efect dar nu aveam nici c*rajul sa nu le mai iau.In cele din urma am luat paracetamol, m-am gandit si eu ca sunt date de medic. Am facut sindrom de hiperstinsiune si am ajuns noaptea la urgente. Am crezut ca mor in noaptea aia. Acolo am gasit alta destepteata una cum o chema? Nu știu.Aroganta din cale afara. Daca erau buni medici, nu ajungeau in Turnu,Nivelul ei ca medic e până la genunchiul broaștei,RUȘINE RUȘINE RUȘINE RUȘINE.......................Eu aș intra în pământ de rușine dacă aș avea nivelul ăsta. O cunoștință care lucrează în sistem mi-a reproșat că nu m-am interesat și eu înainte la cine merg, de am ajuns la caricaturile astea de medici. Nici eu nu puteam să o spun mai bine. Incompetența creează aroganți, Incompetența creează monștri.
    Nu mai mergeți la astfel de ”medici”, nu vă riscați viața
    Interesați-vă când mergeți la medic, feriți-vă de măcelari!
    Să le fie RUȘINEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • #15132
    Ramona pe 19 Mai 2022, 06:41
    Spital
    Buna ziua. Aș vrea să vă împărtășesc și eu experienta mea cu medicii din Turnu Măgurele de la sectia de Chirurgie si ca să nu mai facă nimeni graselile mele. Am fost si eu la medic cu incredere pentru ca vroiam un consult Am fost la Dr Chelan Daniela care nici macar nu m-a ascultat si mi-a dat pastile dupa ureche, fara analize, fara nimic. Am mers chiar sa ii spun ca nu avea efect profecund pe care il luam de o luna si ea ma intreba de ce m-am dus, ce au trcut două luni? Nu m-a ascultat si mi-a dat paracetamol 2 pastile pe zi. Am plans cateva zile pentru ca nu vedeam nicio solutie, la medic fusesem si nu asculta ce vorbeam
  • #15131
    Coco pe 18 Mai 2022, 19:40
    Ptr DELCEA
    Le a examinat Delcea demult altfel nu se dădeau darurile .Terenul din Banciu,manopera lucrării....doua dintre daruri.Dar....sesizările salariaților au avut succes la Buc*rești și urmează
  • #15130
    Delcea pe 18 Mai 2022, 17:53
    Posturi la conc*rs
    Scoate Delcea in draci posturi la conc*rs, de toate neamurile, de toate felurile. Sa mai apuce si el ceva acum pe ultima suta de metri. Oare cine le examineaza pe aceste domnite.....?????
  • #15129
    O întrebare teleormăneană grea pe 18 Mai 2022, 17:40
    Petrică, lupul, dga și județul lui Livache
    Despre Petrică se știe că a pățit-o. A fost mâncat de lup. Prea des a strigat și a sunat la 122: Lupul, vine lupul, săriți! Când a venit cu adevărat lupul, satul nu a sărit să îl salveze. Recent a apărut un mare adevăr... oile tremură de frică că vine lupul, dar acum în Epoca înfloririi corupției la vârf și a marelui Jaf al avuției naționale, oile sunt mâncate de ciobani. Oare ce fac câinii ciobănești de la stână și Presa autodenumită câinele de pază al democrației????
  • #15128
    Xerox pe 18 Mai 2022, 15:33
    ?
    Țică, la ce lucrează DGA, la 1 ciorap ?
  • #15127
    Țică pe 17 Mai 2022, 12:27
    . Din auzite
    Dga lucrează.
  • #15126
    Dumiter pe 16 Mai 2022, 23:57
    Raciu
    Raciu e suparat pe frontiera ca i-a facut felul si vine si ameninta lucratorii politiei de frontiera la sediul institutiei......
    mult tupeu are acest puscarias cu suspendare!!!!
    Poate ii fac baietii ceva pentru ultraj si amenintare sa ii dea dauna totala si lui si Heleney
  • #15125
    Cetatean pe 14 Mai 2022, 21:13
    Avem un dor.
    Sa vina Dna sa il ia pe pitic.Nu dna cu matura,ca nu dorim la nimeni,ci dna CLK( acolitii ei),stie piticu!,stie si pentru ce!In tirg se spune ca a prosperat piticul decind cu fondurile astea UE,apartamente si case.
  • #15124
    Turnenii pe 14 Mai 2022, 00:30
    Piticu vizat de DNA
    Cuclea urmărit de mult de DNA dat în primire de patronii din oraș,și de fostul primar Ghergu ptr instalația de termoficare a orașului, care și a luat apartament la Brasov

  • #15123
    JDK pe 13 Mai 2022, 14:36
    Sunete de cătușe se aud din ce în ce mai des
    Și așa cum vă spuneam într-o postare anterioară,fără a face pe Nostradamus,iute a venit și ziua în care S.Oprescu a primit o condamnare de aproape 11 anișori.Plus o confiscare destul de consistentă a unei părți din avere.Vreți să vă spun și o previziune ce are legătură cu Primăria din Tr. Măgurele sau din CJ Teleorman?Mai bine vă las pe voi să vă gândiți și să judecați faptele prin care unii slujbași ai statului au devenit putrezi de bogați și maxim de aroganți.Nu pot să uit răspunsul lui Oprescu dat unei reportere tv:”Nu suntem domnișoară,cu toții,o nație de hoți”.Și așa este,nu toți,ci o foarte mare parte dintre conducătorii CJ și ai Primăriilor din România.Nu o spun eu,ci Justiția din România prin pronunțarea multor sentințe date dealungul timpului.Aaaa,că unii au mai scăpat,eee,e doar o chestiune de timp până ce se va scormoni în puroiul corupției,plus judecata Domnului.Cine crede c-a scăpat,ori e prost ori prea ticălos.
  • #15122
    Jmkr pe 12 Mai 2022, 15:28
    Da,ma
    Eu cred ca Vasile nu va fi acceptat de haită PAD.Nu joacă în aceeași echipă, ca asta nu are avere si nici nu e nasu-finu cuiva.Ramane super băiatul de care isi leaga speranța cei care s-au săturat de Cuclea.Il stiu din vedere si din auzite, e un profesor foarte bun si cred ca nici nu vrea sa renunte la asta.
  • #15121
    Terente pe 12 Mai 2022, 12:23
    Pentru OUG.
    Ești la adăpost ai copii, ai scăpat! Dar ești sută la sută sigur că sunt făcuți cu tine?
  • #15120
    Terente pe 12 Mai 2022, 12:16
    Pentru #15118
    Legea împerecherii.Cu acte! Copii mulți, alocații cheltuite la cârciumă, neveste fumătoare, scandal, violență domestica, " să ne dea statul, primâria, drepturile" ș a m d. Așa-i românul când se veselește! Nu e mai bine cu nevestele altora ? Eu cred că da !
  • #15119
    OUG pe 11 Mai 2022, 21:48
    Celibatar lege in Parlament
    Sa dat lege in Parlament cei care nu au copii vor platii celibatarul !!!
  • #15118
    cc pe 11 Mai 2022, 21:11
    Vasile Razvan,primar.
    Avem nevoie de un om cu putina carte in fruntea primariei.Un om cu putina diplomatie in relatiile cu colaboratorii,viitori parteneri de afaceri cu primaria.Un om care sa nu fuga de presa,care sa aiba intilniri frecvente cu cetatenii.Un om care sa nu fie ranchinos si cu aere de superioritate.Un om nou,actualul sa plece,sa ne lase,a putut sa demonstreze dar a ratat cu brio.
  • #15117
    Vasile pe 11 Mai 2022, 15:37
    Primarie
    Ma buc*r sa vad ca tot mai mulți oameni din turnu Măgurele înțeleg ca actuala conducere a orașului este un mare fis condusa de un nimeni.sa speram ca vor apare și alți oameni competenți,corecți și care vor sa facă ceva pentru orașul asta.avem oameni buni dar trebuie sa le dam girul și sa I punem la treaba.tik tak tik tak
  • #15116
    .. pe 10 Mai 2022, 16:47
    ...
    Urmăresc, destul de rar, postarile si comentariile de pe aici.Nu ma mira calitatea .Se stie ca toata lumea poate înjură daca este anonimă.Cert este că Dan Fucks a este ZERO, ca vicele Cristescu este total in afara problemei, ca Cine Cornel sau Cornel Cine tot o cacofonia este si ca oamenii care ar putea SCHIMBA ceva in bine sunt blazați.Aud prin oras ca s-ar dori înlocuirea lui Fucks a la alegeri.Atentie, căci cel despre care se vorbește deja este c*rtat de altii.Asa ca nu se stie.Spun ce aud iar oamenii vorbesc, ascultă di acționează atunci când au ceva concret.Iar Fucks a nu mai reprezintă o optiune, o alegere.Dar cred ca ii ajunge.
  • #15115
    PF Mihai Viziru pe 8 Mai 2022, 11:59
    Mai există Curte de Conturi și DNA?!
    Domnule Uragan,numai o anchetă corectă și minuțioasă din partea unor organe de control ale statului,ar mai putea face ordine în bugetul local,în fața acestui asalt de jaf la adresa banului public,și chiar condamnarea tuturor celor ce au asemenea idei și acțiuni.Bine,asta numai în urma unor plângeri penale,împreună cu niște documente oficiale din urma tranzacției,puse la dispoziție și făcute publice acolo unde trebuie.Până atunci,cerem un comunicat din partea Primăriei Turnu Măgurele,cu privire la scopul și necesitatea cumpărării acestui imobil.Și nu în ultimul rând,urmărirea atentă a banului rezultat din această tranzacție cu miros puternic de corupție și spălare de bani.Orașul a ajuns o ruină în care se
    trăiește în mizerie și sărăcie,iar ei achiziționează imobile pe bani mulți.
  • #15114
    Țancă Uraganul pe 7 Mai 2022, 14:41
    Tun de Navarone
    Un tun de calibru Greu marca Piticul Nimicul Cumpărareaa de către primărie a clădirii aşa zisului muzeu Mirce Drăgoi cu o sumă exorbitantă .Actorii principali : Săracul Pitic,Săracul vice , săacii consilieri, bă, voi nu aveți frică ?!DNA mai hibernezi mult ?! Mama voastră de şnapani.....!
  • #15113
    Angajat subjugat pe 6 Mai 2022, 20:45
    Spital
    S-a scos la conc*rs postul de director medical cu dedicatie, s-a depus dosarul si s-a admis dosorul celei dedicate. Oameni buni la fel o sa fie si cu cel de manager????? Aveti de gand sa tineti capul plecat inca un mandat??? Ce asteptati? Sa va dea Delcea in suturi afara??? Faceti ceva ca o sa ramaneti fara spital, o sa il transforme in centru de recuperarare pentru ipotenti la cate profesioniste in domeniu a angajat.....
  • #15112
    Gogosi cu nimic pe 6 Mai 2022, 14:38
    Bravo Bianca
    Standarde europene spui?Dar preturile sunt ca in centrul Londrei,nu?Vin vremuri grele in care lumea va cauta o paine cat mai ieftina si tu iti deschizi cofetarie?Bravo,si vanzari ca pe la magazinul alimentar de langa restaurant.
  • #15111
    Turnenii pe 6 Mai 2022, 13:13
    Cofetarie lux la T
    La T se deschide o cofetarie standard european cu foto tort si produse bio
    de Patiserie '-cofetarie la pret accesibil,va asteptam !!!
  • #15110
    Gheorghe pe 4 Mai 2022, 16:12
    Pt.15106
    Aveți perfecta dreptate faptele scrise concret din realitate nu sunt luate în considerare și sunt ignorate.(aviz Consiliul local al municipiului Turnu Măgurele)...(uitațva pe acest site înainte de Serviciu s-au Ședințe locale (cu cei de la Social cu BMW.) succesuri.!??!!!.(!!??;;??)/0=~
  • #15109
    Daca gresesc,aveti cuvantul! pe 4 Mai 2022, 10:10
    IGNORANTA SI NEIMPLICARE
    Nu doresc altceva decat sa aduc in atentia publicului,a celor ce intra si citesc pe acest site,urmatoarea constatare:Oricarui articol postat de catre redactie i se da importanta,suscita interesul si se deduce rezultatul intelegerii de catre cei ce il citesc,in functie de numarul de vizualizari ori al comentariilor facute corect si decent.Cele cu iz puternic de can-can,împreună cu injuraturile de rigoare din comentarii,au cele mai multe(nivelul de pregatire si educatie se vede rapid),iar cele care ar trebui sa suscite un interes al intregii comunitati,unde sa se simta si rezultatele luate de catre autoritati,abia daca se face observat.Concluziile vreau sa le trageti dumneavoastra.Este doar o varianta prin care ne putem da singuri raspunsul si pentru care fapt merg lucrurile asa cum merg pe la noi,si ne este viata asa cum ne este.
  • #15108
    Dana pe 4 Mai 2022, 00:53
    Maziliu Andrei zis Raciu la pușcărie derbedeule
    Se pare ca cel mai mare braconier Maziuliu Andrei zia raciu din cauza ca a avut de suferit în activitatea sa ilegala a împânzit malul drept al râului Olt cu scoabe....
    Toți care ați avut de suferit pagube la anvelopele autovehiculelor depuneți plângere pe numele derbedeului......
    Sa ajungă unde ii e locul ! Pt distrugere pe lângă pescuitul electric!
  • #15107
    Cristescu pe 3 Mai 2022, 21:16
    Adevărat
    Vărgau a băgat lui Trifu multe ore și saracu a adormit la volan era an timpul serviciului uitați hainele de pe el erau de la pază venea de la muncă
  • #15106
    Baaaa pe 2 Mai 2022, 21:00
    Iarba de 2m în oras
    Ce dracului mai, voi chiar nu vedeți bălăriile pana la et1 la.bloc*ri? Niciodată nu au
  • #15105
    Vasilica muncitorul pe 2 Mai 2022, 20:55
    Primarie
    Bai piticule bai fii atent.daca mai candidezi la un nou mandat ďe primar te prind și te bat.la propriu.ba tu vezi cum arata iarba în orașul asta? Ba ce fumezi? Nu va e rușine? Puneți prostii sa tundă iarba ca să mor dacă nu vin peste voi în primărie.mizeriilor...
  • #15104
    Turnenii pe 1 Mai 2022, 22:01
    Multe firme ilegale la ORC
    In Centru oras multe firme de clara alta locatie la ORC Avinnd nevoie de semnaturile propietarilor magazinele de la parterul bloc*rilor sunt ilegale potrivit legi 196/ 2018,sau strins zecii de semnaturii de la propietarii care nu sunt de acord la DNA au facut petitie,sa vedem ce face Primaria care vrea sa incaseaze niste Ancheta mare,Coruptie mare in tot judetul !!?Semnatii tabelul ca nu sunteti de acord Bloc*rile din Centru !
  • #15103
    Pacient pe 30 Aprilie 2022, 18:31
    Spital
    Doamne ajuta sa vina Doamna Leru sa scoată gunoiul la suprafață din spital.Are și susținere de unde trebuie....
  • #15102
    Sile tractoristu pe 30 Aprilie 2022, 14:27
    Spital
    Cica nu e decât Leru candidat la funcția de manager. Sunt mai multi și foarte bine pregătiți. Tik tak tik tak.dom director cred ca pleci și tu și ely la pachet. Ce ne facem ? Cică madam Leru care seamănă cu Kovesi va scoate tot gunoiu la suprafață. Ce ne facem fetelor? Piticule fa ceva nu I lasa angajează I la primărie.tik tak tik tak nici tu nu cred ca mai stai mult pe aici.ia o și pe consiliera personala și mergeți cu Dumnezeu.
  • #15101
    Syle pe 30 Aprilie 2022, 12:05
    Tr
    BAI PSD și PNL cum ați votat legea privitoare la pensiile primarilor, vice, preș. Consiliu județean, vice. Minciuna din campanie s a schimbat? RUȘINE MINCINOȘILOR, DUPLICITARILOR!
  • #15100
    Vasilica muncitorul pe 30 Aprilie 2022, 10:15
    Spital
    Delceooo ai pus o fii atent.madam Leru și a anunțat candidatura la postul de manager.e groasă treaba.vezi ca cu asta nu te joci.
  • #15099
    Hercule pe 30 Aprilie 2022, 09:14
    Ptr Alin
    Adică Adelina vinde hârtie igienica???
  • #15098
    Alin pe 30 Aprilie 2022, 07:39
    Hârtie igenică
    A umplut piața de hârtie igienica și vinde fără casa de marcat se laudă și se cearta cu toată lumea cică nu are ce săi facă controalele este cumnat cu Delcea de la spital .
  • #15097
    Gheorghe pe 30 Aprilie 2022, 00:17
    Pt.cei din conducerea Primăriei Tr.Mag.
    Eu plătesc dări la primărie implicit la STAT . Primăria ce îmi oferă mie ca locuitor al acestei localități (nimic). nici sec*ritate (avem polițiști locali ?!???) Avem personal din primărie care se plimba cu mașina poliției locale.cinste vouă conducătorilor.
  • #15096
    Muncitorul pe 29 Aprilie 2022, 21:40
    Spital
    A început verificarea achizițiilor din pandemie. La spital vine????Poate vine când se da examenul de manager.......
  • #15095
    Florentin pe 29 Aprilie 2022, 20:34
    Spital
    Câți candidează pentru funcția de manager?
  • #15094
    Anonimus pe 28 Aprilie 2022, 10:22
    Spital
    Oare va exista vreodată dreptate ca acest delcea managerul sa plătească pt tot ce face,oare i se va întoarce vreodată răul făcut și nedreptățile ?!
  • #15093
    Costorar pe 28 Aprilie 2022, 07:26
    La gunoi
    De ce să-l ingroate primaria! Să-l ducă în morții lui la groapa de gunoi ca acolo merita
  • #15092
    El pe 27 Aprilie 2022, 23:23
    Pt.cetateni din Turnu Măgurele
    De înmormântarea lui Maleata are grija Primăria Orașului Turnu Măgurele.
  • #15091
    Balan pe 27 Aprilie 2022, 21:49
    Buc*rie mare
    Bai vere voi ați auzit ca a murit măleață. Gata s a dus și el după cu**a aia de nevastasa
  • #15090
    Portărelul (agentul fiscal) pe 27 Aprilie 2022, 21:12
    Pentru OUG #15082 (Crithian) iiiiiiii
    Datoria țării e luată pe caiet. Trebuie să furăm caietul ! Ca pe motorina de la Constanța. Ceaușescu a platit datoria și a fost pedepsit.
  • #15089
    OUG pe 26 Aprilie 2022, 20:22
    Datoria Tarii
    Trebuie sa plateasca nepotii de nepotii cit sau indatorat acestii tradatorii,trebuie confiscate toate mariile averii ale politicienilor,sa vedem pina cind se mai imprumuta !!!!