Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

13090 comentarii Comentează

  • #13090
    CU... foc`uri de artificii.(răzgîndit-um) pe 23 Septembrie 2020, 14:19
    Inscripția pe kontainer, omisă la#13089
    ¬LADA de GUNOAIE ROȘII a ISTORIEI¬, așa va fi inscripționat acel container. Va călători --în cel mai mare secret, sub protecție și monitorizare NATiO-- pe căi ferate, rutiere fluviale, maritime sau aeriene -- cale de 20.000 km la antipozi, la depozitul de substanțe periculoase : reziduuri nucleare, chimice, bacteriologice, etc.... ciumate-roșii toate. Lădoaia asta, în documente nu va avea limba română --să nu rămânem de "'râsul c*rcilor"' în posteritate. Va fi inscripționată în câteva limbi de circulație internațională, cu limba de origine a roșu lui Trandafir prima.
  • #13089
    Fără foc*ri de artificii,# 13088 ! pe 23 Septembrie 2020, 02:41
    Trandafirii = vegetație uscată
    Statul american California a pățit-o, incendii și prăpăd. // # 13088 ; Holera Roșie poate sări în aer de la vreo scânteie. Chiar și fumatul trebuie interzis în 27 - 28 sept, să nu se întâmple ca în Beirut ! Dar ce se aude? Sunt de acord cei "de la... antipozi (păstrând secretul locației) să ne primească containerul periculos, , { atenție, să fie bine sudat capacul ! }, în care vom arunca corupția, infecția, reziduurile toxice incompatibile cu o viață sănătoasă a societății umane în 2o 2o ? Vom mătura și c*răța primăriile și instituțiile administrației locale după numărătoarea voturilor din acea noapte memorabilă 27 - 28 sept.! Șerpii lui # 13.084, șobolanii roșii și alte gângănii ciumate vor părăsi corabia T. M., și vor sări într-o bărcuță cu NIMIC cârmaciul și ducă-se în pustie, la mănăstire, în șomaj .
  • #13088
    ..... pe 22 Septembrie 2020, 22:22
    Holera roșie
    Foc*rile de artificii sunt pentru sfârșitul de mandat al primarului NIMIC. A venit și această zi.
  • #13087
    Turnean pe 22 Septembrie 2020, 20:09
    Pt miliția din turnu
    Bai fraților, sunteti depasiti de situație ! Țiganul Dorel si ai lui va dau m**e din orice pozitie. Cu nunta lor au blocat strada, nu se mai circula, țiganii sunt ciuc*re acolo, din boxe se aud ragete infernale... Navetistul Voinea de la alexandria, încă comandant,nu aude ca practic nu are cum.Adjunctul lui, Mănica Edi este in campanie electorală, la fel, nu aude. Asta este...
    Duminica viitoare vom ști pe cine sa votăm!
  • #13086
    Bravo Cuclea Bravo Politia rromana pe 22 Septembrie 2020, 17:58
    Protectia j**urilor colorate
    Pe strada de la Marin Preda este nunta de ciori.Nu putem sa stam in casa de galagia infernala,se zguduie blocul.
    Am amanat nunta pentru anul viitor din cauza pandemiei,dar ti**nii au voie sa faca,sunt protejati de organele din conducere!
    Ne vedem Duminica la Vot Coiule!
  • #13085
    ..... pe 22 Septembrie 2020, 14:21
    Pentru 13084
    Toți 4 sunt proști, la limita functionalului. Nu știu ce facultate au absolvit nici când se scrie cu doi de i.Nu mai vorbim de test psihologic!
  • #13084
    27 septembrie pe 22 Septembrie 2020, 09:39
    orasul va fi al nostru
    Serpii Cone, Cristea, Bîta, Ionela,Proco umbla ca fiertii cu minciuni pe ultima suta de metri. Au salarii nesimtite,devalizind banul public! Sa scapam de ei prin vot democratic!
  • #13083
    Gogu pe 21 Septembrie 2020, 10:27
    ciuma rosie
    Tic -tac, tic -tac, se apropie eliberarea ! Piticule, lasa-ne! Votati Claudiu Cracea!
  • #13082
    Ș s-o vio spui dă imne..C@ pe 20 Septembrie 2020, 20:38
    i-ar mam inbata-t șam uit cu Omisie
    Imnul lui nea Vasi... să-l cântați pe melodia străveche și superbă : *Eu sunt Barbu Lăutaru*. Și fi-ți patrioți ! Votați acest căntec și... . hai cu Eurovisionul la anu' aici ! În România, pt. prima dată, dar nu în toatâ...doar în Turnu ca să-l punem pe hartă.
  • #13081
    Vecinul lui nea Vasile pe 20 Septembrie 2020, 18:08
    Cu hazu' de necaz.
    Stimabile redactor, imnul e o lungă *Balada lui stupid peoples*, radiografie satirică a votantului inapt. Vă rog înc*rajați-ma ( aprobând 4 strofe acum), s-o pun pe Nemulțumirile localnicilor. Mulțumesc!
  • #13080
    Nea Vasile vecinu',are IMN pe 20 Septembrie 2020, 17:39
    Trag cu urechea și-l aud cântand .
    Imnul lu' nea Vasile PreSeDistu'
    1)Eu am rămas FeSeNist,
    Dar de-o vreme sunt cam trist;
    Zilnic sunt manipu`lat,
    Creierulm-il-auSpălat.
    2)De nea 'Nicu', mult mi-e doru',
    Eu nu privesc la... Viitoru';
    Am ajuns la fund de sac,
    TrăiescprostdarștiusăTac.
    3) "Tu om prost" iLiCi-escu, mi-a zis,
    _(Brucan:Stupid people(pe rusește?)_
    De vrei s-ajungi în Paradis;
    Doar la jug sa tragi mereu,
    ȘisăvotezicumspunEu.
    4)Politică, nu știu să fac,
    Trandafirii, nu-i mai plac,
    Dar mâine de m-or chema;
    TotpeciumațiîivoiVota.
    PS. Acum nu-s la Spovedanie ca să mărturisesc că: de 30 ani de când psd-ul era fsn dar tot trandafiros-ghimpos...
    __ 5) Eu i-am votat și-i voi vota,
    Ei dau POMENI,POMENI, eu voi lua.
    PS. 2. Cititori, pe ăst Site! Imnu-i lung, nea Vasile îl știe pe tot, eu - urechea la perete- cum aflu cum....
    _ Rămâneți pe Site că : nici nu știți ce-o să pierdeți dacă votați ca " prostul satului nea Vasile".
    _Hai la VOT șiii....aia¿aia.... PSDînbot!
  • #13079
    Gigi pe 20 Septembrie 2020, 17:06
    Groparii orașului
    Groparii orașului sunt CUCLEA și CONE. Au împânzit orașul cu garaje din tablă. Nu există stradă în oraș unde să nu fie montate unul sau mai multe limitatoare de viteză, motivând că niște puștani fac "liniuțe".Chiar așa se fac "liniuțe" și pe străzi de 100-200 metri. Au montat sute de metri de garduri din sârmă care în 2-3 ani se alege praful de ele. A cumpărat de la firma de casă SAS COM SRL mii de metri cubi de beton cu care cred ca se betonau toate străzile pietruite din oraș. Ăștia chiar mai merită votați?
  • #13078
    Z pe 20 Septembrie 2020, 16:50
    Pentru turneni
    Bine, bine, Gogule, pe 28 sa ne întâlnim în fața primăriei să înscăunam noul primar, asa sa ne ajute Dumnezeu!
  • #13077
    Gogu adevarat pe 20 Septembrie 2020, 16:20
    Frati turneni
    De voi depinde aceasta schimbare! De voi depinde viitorul copiilor din acest oras! E timpul ca gasca de hoti si incapabili sa plece la cosul de gunoi! Votati Claudiu Cracea! Mobilizati -va si hai sa invingem balaurul rosu cu zece capete care ne -a umilit atitia si atitia ani!:Va place sa fiti prostiti de nulitati? E vremea sa plece! Traiasca Turnu Magurele Liber!
  • #13076
    Porunca zilei pe 20 Septembrie 2020, 15:58
    SĂ NU VOTEZI STRÂMB !
    {pt. zilele 'sfinte' de 27 și 6 }.
    __ Să NU votezi contra... viitorului copiilor, al semenilor tăi, al urbei, al Țării, al tău !!!
    __ Să NU votezi acel PCR filială a PCUS ( P. Bolșevic Rusesc), ateu, anti. Creștin ...adus aici în o8.mai.1921 și numit P. C. R.
    __ A fost re.botezat, re.vopsit, precum cioara și lupu' din folclor - de 7 ori --, a jefuit avuția națională, a sărăcit poporul, l-a pribegit în lumea largă. Țara a ajuns la coada Europei în multe domenii.
    __ P. S.D.... î-și zice el azi, dar lumea î-l "'alintă Suedește : Nu E"'.
    __ NU votați P. S. D. cel Roșu Ciumat, dar nici "așchiile" sale tot ciumat roșii !!!
    __Aruncații în Lada de gunoaie roșii a istoriei și nu uitați : sudați bine capacul !!!
    _PS. LUMINA rămâne aprinsă căci Dumnezeu este SPERANȚĂ ! amin!
  • #13075
    Z pe 20 Septembrie 2020, 13:31
    Ptr. Cea mai tare administrație a orașului mai bine zis catun
    AMR 7 zile, PSD, Goodbay, aufiderzen, zavarsite psd, bagajele și goo home!
  • #13074
    PSD E TERMINAT pe 20 Septembrie 2020, 08:17
    PSD-ISTI DE ACORD CU IDEILE LUI CLAUDIU
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=1192&v=kMEhuBIHDcU&feature=emb_logo

    VA ROG SA PREZENTATI ACEST FILMULET TUTUROR TURNENILOR ....BATRANI,TINERET,FOARTE INTERESANT ...BINE GANDIT
    TURNENI VOTEAZA CLAUDIU CRACEA...
    NEAM SATURAT DE PSD ...GATA
  • #13073
    Z pe 19 Septembrie 2020, 19:56
    Ziua z va veni
    Pe Dr. Delcea îl va găsi și sa îl luam noi de urechi sa vedem pe ce P.... LA mea criterii angajează el ariciul toate nespălatele orașului la spital??????
  • #13072
    unul pe 19 Septembrie 2020, 17:46
    Cone si Ionela
    Oamenii lu Cuclea de baza, aceste doua specimene grotesti, au facut mult rau acestui oras ajuns comuna! Ei l-au adus in situatia actuala pe Cuclea!
  • #13071
    Eu pe 19 Septembrie 2020, 11:51
    Spital
    Managerul nu țipă la toti angajații doar la cei ce nu-l invita la grătare si nu sunt pupinc*riste,ca s-a înconjurat nu mai de persoane incompetente,mincinoase,lingusitoare si parteneri de pahar.A terminat cu controalele ca doar n-o sa sancționeze prietenul de pahar sau nevasta acestuia.
  • #13070
    O nova dilemă pe 19 Septembrie 2020, 09:22
    De la extaz, la amărăciune.
    Iată că ex-Prim-vătaful peste Țară, L.N.Gratianu _cetățean de o roare_ de Turnu, a învins Justiția care i-a dat... LIBER la atelierul auto, dreptul la muncă, și i-a 'retrocedat' (după 2 luni) polizorul cel posnaș (care crezându-se un Dr. Ciomu, cât pe ce să-i sc*rteze un deget, nu demult). Dar după 7-8 'plimbări' la Marea C`urte cu Justitie, în care cerea 'exmatricularea' de la Rahova și un Free Liviu cel deținut nevinovat... ; amărăciunea mea asta-i : cum adică dom'le... Free la muncă, mecanică?! În c*rând va veni, iară,Tov. Celsius cu frigul de -15°C în celula sa, în patul său și să nu-și doreasca +33°C pe o plajă în America de Jos (fostă de Sud)??!! Oare s-a procopsit cu vreo... dependență de Gratii, în lipsă de Gratia, natala sa comună) ?!... sau e altceva.
  • #13069
    K pe 19 Septembrie 2020, 09:08
    Măgăria din spital
    Pai la ce tute a angajat în ultima fază și fără bac, e inconștient mai discutam noi când va veni timpul sa dea socoteala!
  • #13068
    Spital pe 18 Septembrie 2020, 23:52
    Conducerea
    Cum sa purtat managerul cu noi in totă perioda nu mai votam PSD nu te mai vrem,nici coleg dar sef sa te duci de unde ai venit .Toată lumea voteaza Claudiu Cracea si nu in ultimul rand să-ți iei si cu tine toate neamurile care le-ai adus aici din alte orașe loc*ri de munca trebuiau create din oraș nu venetici.
  • #13067
    Klm pe 18 Septembrie 2020, 17:34
    K
    Miros a kaka ps_distii, e vremea pentru altceva, vine, vine schimbareaaaaa!!!!!! PS. Ce jalnici ați ajuns pui de comuniști!
  • #13066
    M pe 18 Septembrie 2020, 16:38
    M
    Pe pagina de facebook a fiului vitreg al primarului,Alex Gîndea,găsiți o filmare cu care acesta se face de râs, manipulează pop**ația cum un măscărici umflat afirmă că este agresat.Intrati și va minunați.
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1911315469010946&id=100003975350193
  • #13065
    Nyk pe 18 Septembrie 2020, 14:49
    Pentru turneni
    Fiți raționali, gândiți pozitiv, vot pentru binele nostru și al copiilor noștrii, nu pentru putorile din primărie, o feuda numai a lor unde se lăfăie pe munca noastră la toți, fiți raționali altfel depășim Vasluiul la sărăcie, e păcat, orașul nostru a avut de toate cândva!
  • #13064
    eu pe 18 Septembrie 2020, 13:00
    viitor primar
    pesedistilor plecati nu mai stati ca stati in primarie degeaba locul primarului este luat de cracea viitorul primar un primar care se va ocupa de aceasta comuna si o va transforma in oras asa ca veti fi someri din 28 septembrie mai stati si voi pe tusa cum au stat si altii pa si la revedere
  • #13063
    Unul din katanga pe 18 Septembrie 2020, 09:57
    Jos clanul Cuclea
    Cita mizerie ai in tine,Cucleo! Ești fără suflet tu si clanul tau!
  • #13062
    Mitica pe 17 Septembrie 2020, 20:57
    ?
    Stie cineva verdictul dat in cazul lui ioan niculae? Cati ani vom merge cu pachet la Rahova? Panarama lui cat ne va multumi de lipda ei? Le uram LA MULTI ANI ! La puscarie cu amandoi si sa se intoarca o data cu Ceasescu!
  • #13061
    Moromete pe 17 Septembrie 2020, 11:51
    Pentru somitatile din primărie
    Pai vouă ma sa va mai dam votul, juma de buletin Belu revoluționarii p....dii sa luptat tact_ocu puii congelați, căciulile de blană disperatilor, nu știți sa dați cu buna ziua și vreți vot, va dăm vot știți voi unde!
  • #13060
    anti psd pe 17 Septembrie 2020, 09:09
    ciuma rosie
    Cite mizerie umana aveti in voi Cucleo?Umbla Cone si Bîta ca turbatii sa se intilneasca cu interlopii orasului! Lumea s-a saturat de minciuni si hotii marca clanului cuclian! Cum este cu jongleriile financiare cu lucrari fictive, cu dezapeziri cind nu a fost zapada, cu teava de caldura, cu statia plutitoare de apa? Hotilor, lumea s- a saturat de fini si nasi in primarie!
  • #13059
    Pentru avocatul poporului pe 16 Septembrie 2020, 19:42
    Pentru cei cu asociația DGI
    1500 kg la cîți oameni si pe cîți ani? Surprize,surprize...
  • #13058
    Giani pe 16 Septembrie 2020, 19:06
    Pentru turneni
    Haideți oameni buni sa schimbăm clica asta de incapabili, când îl văd pe Belu, nume de cimitir, natura nu a fost prea darnica săracu cu el și prostovanii care sunt consilieri îți vine să lași totul și sa pleci, dar voi lupta până îi văd șomeri și le voi spune atunci verde în fata multe lucruri la urechile lor caritate!
  • #13057
    ., pe 16 Septembrie 2020, 14:49
    .,
    Fiul secretarei primariei Ionela,care nu are 18 ani,face campanie lui Cuclea pe pagina lui de facebook.Bai copilasule tu nu ai drept de vot,habar nu ai de politică,dau iti taie primarul banii de bomboane,minorule,tu sti unde este tatăl tău?Pe el ar trebui sa-l întrebi de ce nu este langa tine,nu pe Cuclea.
  • #13056
    Gicu pe 16 Septembrie 2020, 14:23
    ......
    Javrele de Păunescu,Cuclea,boii de Florin Mihai (Bivolu ),Mohora și prostovanul de Manea,atac*ri josnice la persoana,împotriva viitorului primar Cracea Claudiu.
  • #13055
    Fane Belu de la Nasturelu pe 16 Septembrie 2020, 09:48
    Ioan Niculaie criminal indirect 4
    Am intitulat acest comentariu al meu "IOAN NICULAE CRIMINAL INDIRECT" deoarece tot ce a fost mai frumos in acest oras a fost omorat.Orasul pe care il descopar de fiecare data cand vin si-mi vizitez cunostintele mi se pare ca pe zi ce trece se vestejeste ca o floare de cactus ce nu dureaza decat o zi. Alaturi de primarul orasului, dar spun prea mult cand scriu oras, este defapt asa cum am auzit la o terasa COMUNA PRIMITIVA A LUI PARVU. Zimniceni, aveti ce va meritati.
  • #13054
    Fane Belu de la Nasturelu pe 16 Septembrie 2020, 09:38
    Ioan Niculaie criminal indirect 3
    Parerea mea este ca IOAN NICULAIE, este un autor moral indirect al celor doua evenimente. Daca acel fond de vanatoare privat ar fi fost ingradit conform normelor si daca numarul porcilor mistreti nu ar fi asa de mare - pentru a potoili pofta de vanatoare a "marelui vanator", acesti tineri i-am fi intalnit in parc, pe starada sau in magazine. Politia din orasul Zimnicea, a tratat cu mare superficialitate aceste doua accidente, defapt un mare " consilier " al marelui vanator este fostul comandant al politiei ( enescu ) care prin puterea lui de influenta face joc*rile marelui asa zis magnat.
  • #13053
    Fane Belu de la Nasturelu pe 16 Septembrie 2020, 09:37
    Ioan Niculaie criminal indirect 2
    Mergand mai departe spre port am vazut doua troite pe partea stanga unde palpaiau candele ce incercau in lumina lor sa ne arate ca acolo si-au dat ultima suflare doi tineri ai urbei Zimnicene. Atunci am ascultat cea mai terifianta poveste. Privesc la un mic tablou inramat discret, din care se uita la mine un tanar - PUNA IONUT EDUARD - care la numai 22 de ani dispare intr-un tragic accident de motocicleta. La numai citviva metri un alt loc marcat cu o cruce. Tot la o varsta frageda - RUICA DANIEL MARIAN - nascut 06.10.1993 - decedat 15.09.2019, peste 3 saptamani ar fi sarbatorit cea de-a 23 aniversare, dar un grav accident l-a facut sa isi lase parintii singuri in mare durere. Peste aceste tragice si dureroase evenimente nimeni nu a adancit si nu a vrut sa caute adevaratele cauze ale disparitiei dintre cei vii ale tinerilor.
  • #13052
    Fane Belu de la Nasturelu pe 16 Septembrie 2020, 09:36
    Ioan Niculaie criminal indirect
    In acest weekend mi-am vizitat o cunostinta in orasul de la Dunare. Mergand spre portul Dunarean, cel mai sudic din din tara, am avut timp sa contemplu un peisaj de orara frumusete gliei romanesti. Mergand agale pe o sosea asfaltata destul de bine dar ingusta, in dreptul digului ce protejeaza terenurile retrocedate ( cum numai Dumnezeu stie ) de primarul petre parvu, am intalnit un,, indicator " inscriptionat pe fond verde cu litere de tipar albe,, FOND DE VANATOARE PRIVAT ". Pana aici nimic de spus, am aflat ca este al vestitului IOAN NICULAIE.
  • #13051
    unul pe 16 Septembrie 2020, 06:05
    lingaii
    Lingaii Psd: Cuclea, Gheorghe, Florin Mihai,Ionela,Mohora Catalin etc au inceput o campanie toxica,plina de minciuni si dezinformari la adresa candidatului care este sustinut de oamenii cinstiti din oras si care speram ca va iesi primar! Rusine acestor specimene care au facut o campanie murdara cu atac*ri la persoana!
  • #13050
    Voi oameni, să NU uitați.. pe 15 Septembrie 2020, 17:22
    ... să IUBIȚI trandafirii, căci..
    Trandafirul nu-i de vină,
    / Că e rupt azi din grădină ;
    / Și-i fără voie băgat, /
    În asa roșu... ROȘCAT.
    // Sunt mulți proști în astă Țară,
    / Dar prostia o să-i doară;
    /Ăștia-i mint, ei îi votează,
    / Numai trandafiri votează.
    NB. Trascaia tavarășki Liviu & Ilici ion, împreună de revelion !... nu în libertate, ci la Rahova-Cetate!. PS. Între județele Țării care-i fruncea.?. TR că la avut pe JUPANU...
  • #13049
    Votati? PCR-FSN-PDSN-PDSR-PSD? pe 15 Septembrie 2020, 15:52
    Vai d' capu alu vostru
    Și acu c-au ales ca, în loc de pușcărie să dispară înrămați cu "Mui-e PSD^?
  • #13048
    Cu alta Masca pe 15 Septembrie 2020, 15:17
    Donatorii numai sunt acceptați
    Donatorii PSD numai sunt acceptați de partid și migrează la celelalte partide dar nu știu ce bot își iau !!!aviz celor ca virusul va detronat!!!
  • #13047
    IEȘIȚI NEAPĂRAT LA VOT pe 15 Septembrie 2020, 14:00
    PSD e Cancerul țării, trebuie sa dispară pentru "însănătoșirea" României
    https://www.aktual24.ro/psd-trebuie-sa-dispara-pentru-sanatatea-romaniei-florin-citu-prezinta-principalele-argumente-in-guvernarea-psd-romania-conducea-trei-topuri-ale-rusinii/
  • #13046
    Avocatul poporului pe 15 Septembrie 2020, 11:34
    Viitorul suna bineeee
    Asta e falimentar de 10 ani...și totuși nu pică. Cum facem?Arenda de 1500 kg, ca nimeni prin zona. Doar e falimentar! Hm. Clar scoala morții și trezește răutăți. Și noi? Plângem in perna și inventam. Ghici? “Noi”, care nu suntem in măsura. Noi fără nume și număr la casa.. cine sa va știe? Sfat: fiti și voi falimentari. E tare bine.Surprize, surprize, de veșnica Andreea. Marin Andreea
  • #13045
    Un canonizat pe 15 Septembrie 2020, 10:56
    Rasul rade-tupeu pe lichele
    Asa este in viata când Hoții striga Hoții... ca nu pot fura doar unii. Și nu o viata..Apar frustrări ca prostia e mare lele! Cine sta in libertate clar e c*rat! Hoții la pușcărie! Ca doar am văzut cu totii. Fiecare plătește pt orice răutate și greșeli.Uitațiva in sus! Vine apocalipsa pt voi ăștia...
  • #13044
    Pt manea directorul corect pe 15 Septembrie 2020, 08:42
    vezi ca sunt poze pe FB
    regulile sunt clare,niciun parinte nu are voie sa intre in clasa cu copilul.Sunt zeci de poze de la clasele 1-4 in care apar parinti langa copii in clasa.Ai ceva de spus?
  • #13043
    Ionut pe 15 Septembrie 2020, 08:10
    haita
    Se vorbeste ca dl Cuclea cu dl Cone ar detine vile in zona Brasovului! Cone este cel prin care se sifoneaza foarte multi bani publici
  • #13042