Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

9484 comentarii Comentează

  • #9484
    Bai băiatule. pe 23 Noiembrie 2017, 11:01
    Blat cu puterea .
    Mai zilele trecute aflu de la un amic o știre care mă da pe spate .După cum știți exista restaurant Briza Dunării, toate bune și frumoase.Este patronat de Dragnea .Mai nou au construit și un cort. Aprobarea vine de la primărie, ca nu putea primarul sa zică niet. ATÂT cei de la psd.Partid cât și blatistii opoziției au votat Da,da,da.Artizanul celor de la pnl Cracea!A ajuns din revoluționar, o sluga abjecta.
  • #9483
    ###### pe 22 Noiembrie 2017, 21:48
    Mai Iuliana
    Cine dracu esti tu de comentezi de bazinul din c*rtea spitalului? Esti cumva una din alea care vine la servici doar pentru barfe sau esti unul din aia care au fost chemati de acasa sa spele bazinul ala pe care cica "la-ti mai spalat"si anul trecut?
  • #9482
    .. pe 22 Noiembrie 2017, 17:08
    lol
    ce clan sa faca Cone ca e prost de moare da is face treaba acasa cu muncitorii sai si cu materiale furate
  • #9481
    Turnean recunoscător pe 22 Noiembrie 2017, 12:27
    Alături de Dl. Președinte!
    Dragi turneni,
    După cum ați aflat deja, Dl. Președinte trece prin momente dificile. Eu propun să-i dovedim recunoștința noastră pentru grija pe care a purtat-o orașului nostru atâția ani și să-l ajutăm să-și achite prejudiciul, consumând de la restaurantul dumnealui. Cei mai cu dare de mână, pot participa și la revelionul organizat acolo. Aș fi propus și organizarea unui miting de susținere, dar ne-ar da la TV și nu vreau să fim huiduiți de restul țării și să ne jignească că suntem proști și asistați social.
  • #9480
    doru pe 22 Noiembrie 2017, 05:51
    hotii
    Cind vine DNA si la Turnu sa cerceteze smecheriile clanului Cuclea-Cone-Proco?Finul-Nasul-Finul?
  • #9479
    i pe 21 Noiembrie 2017, 21:11
    o
    apa potabila este infestata
  • #9478
    Iuliana pe 21 Noiembrie 2017, 17:11
    Descoperire socanta!
    Doctorul Delcea Florin cunoscut si sub numele de Delcea menisc a atentionat pe Danut Cuclea ca apa potabila din Turnu Magurele este contaminata cu un virus care duce la ruptura de menisc.Fapt care sa-si dovedit, prin interventiile de menisc efectuate in ultima perioada.Piticul a luat masurile necesare imediat ptr remedierea acestei probleme, si s-a inceput spalarea si dezinfectarea bazinului cu apa din c*rtea spitalului.Fac anunt ptr toti cetatenii orasului sa nu consumati apa ptr ca riscati sa ajungeti in mainile lui Delcea menisc si sa fiti operati degeaba.Nu riscati la acest doctor care este foarte slab pregatit care va da un diagnostic fals.
  • #9477
    Gardianul din UE pe 21 Noiembrie 2017, 14:29
    A ÎNCEPUT NUMĂRĂTOAREA INVERSĂ
    Niciodată nu e prea târziu pentru a se face dreptate,chiar și numai parțial.Penrtu HOȚUL de TELEORMAN și camarila lui,s-a dispus sechestru pe imensele averi.Averi pe care nu s-au limitat să le facă numai dintr-un județ(TR),dar au furat și fondurile europene.A confundat proc*rorii,polițiștii,SRI-iștii și judecătorii din Teleorman,cu cei de la OLAF.Așa cum a confundat și România cu Teleorman.Mare greșală,acum nu vor mai veni cu bormașinile să le găurească zidurile caselor,le vor lua cu totul.Iar următorul domiciliu să fie prin unul din penitenciarele de renume,și pentru mult timp.
  • #9476
    . pe 20 Noiembrie 2017, 16:52
    .
    Lui Gogu Sclipixi
    Se vede de ce te-a lasat nevasta.Esti si prost, si gras ca porcy, si betiv. La fel ca tr==frati0to, vai de c*ru vostru de amarasteni. Mai bine vezi-ti dracu de servisiul tau, ca si asa iei salariul degeaba.
  • #9475
    vio pe 20 Noiembrie 2017, 15:31
    asa faci bani nelule?
    azi la 15:30 angajatii de la spalatoria nenea iancu incarcau in saci griblura de pe asfaltul de la olt. asa faci bani baaaa teparuleee ???
  • #9474
    in acest oras pe 20 Noiembrie 2017, 15:30
    toti se pricep la toate
    SI NIMENI LA NIMIC. Toata lumea isi da cu parerea, toata lumea injura, dar nimeni ni face nimic. Nu va mai dati mari si tari ca NU SE VA SCHIMBA NIMIC IN ACEST ORAS . Va inceta sa existe in urmatorii 20-30 de ani. Vor ramane pensionarii sa isi traiasca ultimele zile si cativa tinerei(craonitori). restul vor merge in alte parti.
  • #9473
    La Cireasa"" pe 20 Noiembrie 2017, 13:17
    pizza 20 lei by Allex"
    Nr 1 in oras calitate pret garantat.pareri ???
  • #9472
    anonim_X pe 20 Noiembrie 2017, 10:23
    eveniment la lpf
    va invit sa;l privim pe baiatul din spatele presedintelui de la fcsb(matei andrei).., care agreseaza grupul de jurnalisti in fata lpf;ului, in urma alegerilor de la lpf. de la apropiatii acestuia se stie si de faptul ca practica sport de fullcontact, asta remarcandu;l din fotografiile pe care le posteaza alaturi de mai multi sportivi in sala(cei mai multi certati cu legea).

    https://www.youtube.com/watch?v=3Tz8nIcdT7E (minutul 2:15) cool mad cool mad
  • #9471
    pt 9470 pe 20 Noiembrie 2017, 06:19
    eu zic,daca nu sti nu vb
    Corect ?!
  • #9470
    .. pe 19 Noiembrie 2017, 21:19
    Pentru 9464
    Nu e vorba de Alice ia trecut lu Aldea de ea, e vorba de aia de fizica de zicese ca e si doctor Diaconescu parca cumnata lu Osu
  • #9469
    strul pe 17 Noiembrie 2017, 16:08
    Blat bla
    Dragnea o suge cât de c*rând. E cel mai spurcat tâlhar român. Muie votanților lui!
  • #9468
    JBV pe 17 Noiembrie 2017, 15:40
    Oltetului
    In Odaia pe pasunea animalelor a fost construit peste noapte ilegal un grajd de oi capre .....
  • #9467
    bla pe 17 Noiembrie 2017, 13:05
    bla
    Parca l salta pe Dragnea? Asa ati scris pe acest site. Va scapa si va va rade in nas. Inca nu este vremea lui.
    Degeaba vrea sa l infunde prietena lui Laura ca nu va putea. O vor schimba si vor controla totul. Nici ce face Liviu nu este bine dar nici ce face Laura. Ne va rupe capu Liviu daca castiga razboiul asta.
  • #9466
    Eu pe 16 Noiembrie 2017, 16:51
    Alta intrebare?
    Tara arde si baba se piaptana!
  • #9465
    da zii pe 16 Noiembrie 2017, 16:08
    cine e aia cu palarie
    ziiiiiii cine e cu palarie la agricol ca sunt si acolo numai personalitati am vazut ce se scrie de profele de acolo
  • #9464
    Gogu Sclipici pe 16 Noiembrie 2017, 15:36
    pt.#9458
    E de germana .....profesoara....cooper are ...alice j.o cheama ....ca tot dai aici cu fizica ta
  • #9463
    PizDa la Cireașa! pe 16 Noiembrie 2017, 15:33
    Plătești una și iei doua!
    Ah ce Bună este!Una de ai mâncat mori cu gândul la ce a de a doua.LA codarea este cea mai cea pizza.
  • #9462
    Bai gheo pe 16 Noiembrie 2017, 15:24
    Pai,Aledea nu o pompa pe aia.
    Pe aia de germana de la Marine reda, a lua ăla de era jurist la Îme.BA băiatule ce mai frecangeala este în învățământul ăsta. ȘI pe pălăria Cum o cheamă ca vreau sa scriu o carte .Amante și amanți la nivel de județ, dar celebrii !
  • #9461
    Ion pe 16 Noiembrie 2017, 13:30
    Ciuma rosie
    Lăsați cu**araseala ca nu afecteaza țara; chiar nu vedeti unde ne a adus puscariasul si ciuma rosie? .
  • #9460
    Traiasca PSD pe 16 Noiembrie 2017, 13:26
    ajutoare
    sustinatorii PSD sunt asteptati la Sediul PSD sa primeasca
    Malai
    Ulei
    Iahnie de fasole la cutie
    Eugenii
    Va rugam sa pastrati ordinea, avem destula!
  • #9459
    gheo pe 16 Noiembrie 2017, 09:39
    ..
    Aia de fizica de la unirea de il freaca toata ziua pe Aldea cica e sora cu nevasta lu Osu Petrisor Nunel alt c*rvet da cea mai tare e aia cu palarie de la agricola
  • #9458
    Vitriolaful. pe 15 Noiembrie 2017, 12:39
    Pentru persoana.
    Auzi fa,tu vorbești strâmbe, ai despărțit pe Teo de săraca nevasta care a făcut eforturi sa îl tina în facultate?Pai te vei compara tu,vreodată cu Irina un exemplu de modestie și de bun simt.Fă mahalagioaica, țigancă de la Trăianu, nu vezi ca ai buzele vinete ca pizza mea.Ești rea în cerul gurii și frigida de aia săracul dom director face ce face .Sa îmi mănânci fa mingiacul.Atunci când este la stop.
  • #9457
    Goluri. pe 15 Noiembrie 2017, 11:28
    Dreptul la replica.
    Irina are tot dreptul la o viață amoroasa,nu este măritată, a ținut doliu destul după soțul ei părinte, este o fata jos pălăria, manierata,cu bun simț și care își face orele de program .În comparație cu Mitroi ca care vine pe la 10 și pleacă pe la 13.Ce crezi ca noi nu vedem Cum îți faci tu serviciul ?Aralicul,după tine și Oarba sa te mănânce buba neagra și cancerul !Fă,Mariana!
  • #9456
    Dacă. pe 15 Noiembrie 2017, 07:02
    Trebuia sa vina Olaful .
    Ole,Ole Dracnea Unde e...Olaful face c*rățenia de iarna !La pușcărie Nero de Teleorman, ai pus o tara pe foc ca sa scapi de pârnaie, j*****e nenorocita,nu ți ar mai murii altul înainte. HOTULE! Ole ..Ole. .Dracnea nu mai e!
  • #9455
    Gina. pe 15 Noiembrie 2017, 06:52
    Domnule,director Mitroi Teodor.
    Cum mai puteți domnule sa stați cu o femeie care va făcut de ras în tot județul? Bătaia din cancelarie,amenințarea cadrelor didactice ca nu își vor primii salariile pe luna în c*rs. Plus reclamați le către inspectoratul județean împotriva domniei voastre.Ăsta femeie nu mai merita nici un respect din partea întregului colectiv din liceu .Cred ca ar fi mai bine pentru liniștea domniei voastre acum în prag de pensionare o ruptura care va ar liniștii anii bătrâneții. Irina Sbarcea ar fi ca o mănușă de catifea pentru domnia voastră. ȘI Mariana sa meargă la Bălăceanca! Un caracter duplicitar de cea mai joasa spita Ați încercat sa faceți o doamna dintro cu**a și nu ați reușit.
  • #9454
    La cireașa! pe 14 Noiembrie 2017, 21:45
    Pizza.
    De mănânci la cireașa pizza,după o ora ești mortuar faci indigestie severa.Se prepara în condiții infecte.
  • #9453
    Pentru persoana. pe 14 Noiembrie 2017, 21:42
    Avem și un Bebe!
    Sa te oftici Mariana Mitroi,Irina are un Bebel,în pântece așa ca sa te pregătești de divorț. Este și mai frumoasa ca tine și mai harnica,tu ești o babornita uzata, care Îți dai cu kilograme de fond de ten și rimel .Irina este ca o păpușica în comparație cu tine .Am înțeles că nici la pat nu ești buna.Așa ca nu mai fi invidioasa pe Irina .Întoarce te la barbat fa penali care ești! Dar nici ăla nu te mai vrea,ce sa facă cu o nebuna?
  • #9452
    ohohooo pe 14 Noiembrie 2017, 21:29
    bam
    sa citim https://imoralitateindna.wordpress.com/author/johndale1977/
  • #9451
    La Cireasa" pe 14 Noiembrie 2017, 19:29
    Pizza
    Comanzi una primesti două. Si buna si ieftina
  • #9450
    Gulie. pe 14 Noiembrie 2017, 18:55
    Cine oare are ceva cu Irina Zbarcea?
    Noi avem cu matracuca.aia de Mitroi Mariana care nu își mai vede lungul nasului,și se cearta cu toată școală. Irina fata Bună chiar se potrivește cu Teo și vor face casa buna .Are și un copil minunat de care se vor ocupa așa ca le dorim casa de piatra .Chiar merita fata ăsta un sprijin .Bravo domnule Teo dor, respect maxim .
  • #9449
    Persoana pe 14 Noiembrie 2017, 17:54
    Evenimente
    Sbircea Irina, preoteasa si sotie de preot care e de mult timp decedat.El putrezeste in pamant, iar ea isi face de cap. Pentru ca e urata si este o femeie stearsa, s-a gandit sa iasa in evidenta spargand case si destramand familii. Sa-i fie rusine doamnei Irina Sbircea. Sotul ei care a fost preot cu parohie in comuna Salcia (comuna natala a Directorului Mitroi Teodor) s-ar invarti si s-ar rasuci in mormant daca ar stii ce face ea in urma mortii lui. Poate a facut si inainte de a muri sotul. Rusine Irino ! Rusinea este dublata si de intamplarea acestor lucruri in scoala. Ce spuneti elevilor vostri? ce va spun elevii? Mahala
  • #9448
    Paula. pe 14 Noiembrie 2017, 08:40
    A venitmomentul?
    Olaful ne scapă de dictator,ai noștrii în au dosit dosarele.La pușcărie mama voastră de hoți. !
  • #9447
    la cherry pe 14 Noiembrie 2017, 07:29
    sos.Alexandriei
    La la la la....
  • #9446
    Ion pe 13 Noiembrie 2017, 20:56
    Penali
    Gogule faci parte din grupul infracțional? daca nu mai treci pe la scoala!
  • #9445
    Becali pe 13 Noiembrie 2017, 20:41
    Penali
    Si cu OLAF s-a inchis mascarada Tel Drum inclusiv măscărici lor.Alegeți :Rahova, Jilava sau Giurgiu.
  • #9444
    Gogu. pe 13 Noiembrie 2017, 06:39
    Unuia Ion.
    Bibicule, esti si bou si dement! E foarte dificil de stabilit ce ti se cuvine mai intai: abatorul sau balamucul?!DE FAPT ESTI UN FASCIST!
  • #9443
    o cunostinta pe 12 Noiembrie 2017, 12:29
    veche
    Oameni buni ce aveti cu IrinaZbarcea s-a titularizat pe nota luata la examen national corectat in alt judet cu comisii cu multi profesori ani la rand a luat note peste 7 si nu gasea ore,s-a chinuit cu un copil si nu o invinovatesc ca faceceface el e cu**aroi..l a fost toata viataasa ea e singura si face cevrea cu cine vrea
  • #9442
    Ion pe 12 Noiembrie 2017, 12:26
    Ciuma rosie
    Doctore adresează te La DNA nu la primar că sunt "roșii " cu toți.
  • #9441
    . pe 12 Noiembrie 2017, 09:24
    .
    Pt Doctorul
    Ce doctor oi fi tu, la Praporgescu, dracu stie? Acum chipurile sunteti oripilati de coinduita familiei Mitroi, dar când v-ati facut ca sunteti profesori, când ati mimat scoala, când nu ati facut nimic altceva decat sa va etalati fustele pe la scoala, fara nici un rezultat pozitiv din punct de vedere al educatiei, când nu va ia nimeni bac-ul de 25 de ani, cum era? Sunteti o scoala care ar trebui sa dispara.
  • #9440
    Doctorul . pe 12 Noiembrie 2017, 07:59
    Moare învățământul din cauza de politica și nebunie
    Domnule primar,liceele sunt oare politizate?Peste tot în oraș directorii sunt puși pe criterii politice.Sunt de acord pana la un punct.Sunt de acord cu acest lucru,ca așa se procedează la nivel de tara o data la 4 ani ne am obișnuit. Ceea ce este deranjat sunt ca cei care conduc destinele învățământului superior au transformat în mici dictatori .De nu ești cu puterea locala ești amenințat și marginalizat .Acest lucru creează o stare de haos și cei care avem alta opinie nu dam randamentul de care are nevoie înv romanesc .Sunt de peste 25 de ani profesor și rar am avut ocazia sa întâlnesc așa ceva .Un contabil și aici mă refer la Mariana Mitroi sa amenințe ca nu ne vom primii salariile. Rog o analiza a acestui caz.
  • #9439
    Eu,unul pe 11 Noiembrie 2017, 11:12
    Despre noi
    În fiecare campanie.....Bla..Bla....bla. Vrăjile ale unor putori ordinare care experimentează arta minciunii pe noi,cei de oriunde cu orice ocazie. Și uite așa orașul ăsta moare încet dar sigur. Dispare orice urma de loc de munca rămânând doar butic*rile care întrun final probabil vor ajunge sa vândă unul altuia. În ultimul timp constat cu regret Cum orașul nostru,cela mândru în vremuri parcă de foarte de mult spuse, s-a depop**at masiv foarte foarte mulți tineri luindu-și pur și simplu lumea în cap,îngroșand rândurile celor ce suporta mizeriile celor din vest pentru câțiva bani,pe care în mod cinstit nu aveau Cum sa îi câștige aici. Promisiuni de parc industrial,investitori în zona....cangur. ca la ultimul mandat. Nici acum când zona are oameni sus puși?
    Exemplu :mult stigmatizatul Boc...uite Cum a ridicat Cluj. Nu avem acea pretenție dar nici deloc ca aici....imi pare rau
  • #9438
    Bine faci,rău găsești! pe 11 Noiembrie 2017, 07:22
    O petarda!
    DODE NINA, atac*ri la cel care ia dat o pâine de mancat!Sa ajungi din croitoreasa,mare profesoara cu ajutorul lui Teo și apoi sa cauți sa îi faci rău este culmea dementei!A dracului taranca de la Odaia!Ți a plăcut faza când îi luai lui Mitroi pună în gura !Martaloago!
  • #9437
    Elaborat. pe 11 Noiembrie 2017, 07:02
    MAHALAUA!
    Cat de nebuna sa fi sa ameninți cadrele didactice ca nu faci statele de plata ale salarilor?Contabila crede ca face ce vrea în instituția statului.Avem,noi ac de cojocul tău stai liniștită putoare care ești!
  • #9436
    Gheorghe. pe 11 Noiembrie 2017, 06:51
    Curva pana la moarte!
    Auzi fa Mărinico.Șezi blând ca faci valuri la apa mica!Tot o cu**a ești, atunci când la ai despărțit pe Teo de nevasta a fost bine !Așa ca acum roata vieții se învârte și vei suporta consecințele. Ai fost și vei rămâne o cu**a penala Oarba după tine!Blestemele fetei,soțului înșelat te vor urmării toată viața. Cred ca va ți dat seama despre cine este vorba Mitroi Mariana zisa și parașuta!
  • #9435
    Modica. pe 10 Noiembrie 2017, 22:45
    O cu**a penala,o prostituata.
    NINA DODE,ZISA ȘI DODEUAAAA.JAVRELOR! MUSCA MANA CARE A FĂCUTO MARE PROFESOARA !AI SICTIR CURVA PENALA!