Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

10370 comentarii Comentează

  • #10370
    TURNENII Treziti-va pe 14 Decembrie 2018, 15:06
    Propunere contra PSD
    Către turnenii sa numai cumpara-ți acum de sărbătorii nimic de la.magazinele PSD acesta este.un protest către Ciuma Rosie numai cu banii noștri au făcut Averii asa.ca.numai va.lasa-ți prostitii de aceștia pupinc*riștii PSD!!!
  • #10369
    Pentru familia SIMION pe 14 Decembrie 2018, 00:08
    Nu aveti dreptate...
    Dul Simion a fost deosebit un caracter perfect. Sa ti fie țărână ușoară.
  • #10368
    ITM pe 13 Decembrie 2018, 14:33
    D lui SIMION VASILE MARIUS fost TURNATOR
    Asa este acest nenorocit a făcut mult rau cand lucra la TIM Teleorman. Dumnezeu sa aiba grija de familia lui de tâlhar imputit. Acest țigan sa ardă în smoală je**sul puli Doamne ajuta.
  • #10367
    Victor pe 13 Decembrie 2018, 09:25
    Vreți să distrugeți și ce a mai rămas în Tr.Măgurele?
    Într-o zonă sărăcită peste măsură,unde oamenii sunt din ce în ce mai batjocoriți,mai umiliți,mai săraci și fără soluții din partea autorităților,se dezvoltă o pătură de hoți și proxeneți.Sunt absolut sigur că poliția și parchetul stiu despre cine este vorba,dar tac,și de multe ori sunt complici.Cine va plăti pentru indiferența cu care autoritățile ne sfidează zilnic?Ce au făcut acești conducători,și unde s-a ajuns?Se se audă și pe la DIICOT,că ceilalți sunt niște impotenți.Votați PSD,și se va alege praful și pulberea.
  • #10366
    Gaozz pe 12 Decembrie 2018, 23:31
    Fane boss
    Bă abcdef Fane boss rămâne în funcție
  • #10365
    Pentru userul “turnator” pe 12 Decembrie 2018, 18:39
    De citit
    Sa ne bagam p**a n mata si n copii tai, sper sa va vad pe toti cu mainile pe piept, sa muriti de mana cu copii vostri
  • #10364
    Turnător SIMION VASILE MARIUS pe 11 Decembrie 2018, 18:43
    Jale mare...ptr un coleg a lui Visinescu
    Si s a dus...p..i de sufletul cel mai mare je**s. Un ordinar nenorocit un turnător imputit. SIMION ptr cele facute la ITM TELEORMAN sa arzi in iad j*****e.
  • #10363
    Gaozz pe 10 Decembrie 2018, 00:16
    Fane boss
    Regina lu Fane e cea mai tare dar voi retardaților vb aiurea ...să vă fie rușine
  • #10362
    Ilie de la scularie pe 9 Decembrie 2018, 18:58
    Ha!!!!
    Ha ha!!!!
  • #10361
    Asa e!!! pe 8 Decembrie 2018, 19:35
    Ptr TURNATORI!!
    Sa meargă în iad Dul SIMION MARIUS ptr cela suferite cand a fost la ITM. Să-l ardă iadul...
  • #10360
    PCR pe 8 Decembrie 2018, 19:33
    A venit scadenta
    Nenorociții de comuniști și turnători au dat socoteală. Ptr cele facute d ul SIMION VASILE MARIUS la ITM Teleorman a dat coltul. Iti multumim Doamne.
  • #10359
    Fulgerica pe 7 Decembrie 2018, 20:19
    Hot de oț
    Fane o mai dai pe nevasta ta la produs sa ti faci bani ptr vila la mare,sau te faci ca nu sti,lumea a aflat
  • #10358
    abcd pe 7 Decembrie 2018, 12:27
    de ce nu?
    de ce sa nu mai scriem de fanegsm? ii deranjam ploile? nu e chiar toata lumea proasta! pup-al in c*r daca il iubesti asa tare sau du-te la bulau in locul lui daca o sa fie cazul!
  • #10357
    Gaozz pe 7 Decembrie 2018, 11:12
    Fane boss
    Bă retardaților nu mai scriți de Fane boss
  • #10356
    eu pe 5 Decembrie 2018, 13:59
    perchezitii
    pai ce facusi coane fanica? mascatii la perchezitii in urbea noastra amarata in fiecare saptamana? alti internauti? ai comandati de fane gsm-istul de pe praporgescu? 3 magazine, audi, vw, vila, week la mamaia....de unde bani coane fanica? cine stie mai multe?
  • #10355
    Fane Belu de la Nasturelu pe 3 Decembrie 2018, 11:40
    Dezonorant
    Dezonorant- un cuvant pe care analfabetul de primar din Zimnicea nu-l cunoaste. Este dezonorant ca un asa zis primar sa-si bata joc de viitorul ( copii ) tari. Asa cum era de asteptat, eram avertizati inca din vara cand i s-a luat acel interviu si atat el cat si noi am ramas cala dentist cand a fost intrebat cu cat vor fi platiti copii care vor face spectacol de 1Decembrie, iar raspunsul il stiti toti - CUM SA-I PLATIM? DE CE SA-I PLATIM? NU SUNT BANI! Da domnule primar nu sunt bani decat pentru a plati la preturi exorbitante societatea lui Florin Top, care in colaborare cu Nicolae Valentin si Liviu Spiridon, au executat celebrele treceri pentru persoanele cu dezabilitati ale trotuarelor.
  • #10354
    Cetățean din Zimnicea pe 2 Decembrie 2018, 14:17
    #dezolant și #Costel
    Descrieți perfect Zimnicea. Aici e mai rău pt că e și mai mic orașul și predomină falimentul și săracia. Prostea Pârvu a pus copiii să defileze de Centenar, în frig, fără să-i plătească pe vreo unu. Cum spunea o reporteriță PRO TV astă-vară când a venit să-l chestioneze pe Prostea despre Centear, citez: "Centenarul e ultima grijă a zimnicenilor". smile)
  • #10353
    Costel pe 2 Decembrie 2018, 05:14
    Mai este asta oras?
    Se mai poate numi oras Turnu,de fapt municipiu?Domnule Cuclea, esti de pe alta lume,orasul l-ai distrus tu cu asa zisii colaboratori ai tai,incompetenti si slugarnici care v-ati urmarit doar interesele.Mizerie in jurul tomberoanelor de nu iti mai vine sa duci gunoiul.mizerie pe strazi,gropi in asfalt si strazi bune sparte pentru a fi refacute [str 1 Mai] pentru a se minca niste bani.Investitori goniti si totul controlat de sus.Ai adus toti incompetentii din combinat si turnatorii si te- ai inconjurat de ei.Pe mina lor vei pierde!Ce a isemnat acel spectacol ieftin cind totul e distrus in oras?
  • #10352
    dezolant pe 1 Decembrie 2018, 16:47
    oras
    ma intreb ce-o fi in capu cacatului astuia d primar cand merge prin oras si vede in ce hal arata... fu**ti painea p care o baga copii tai in gura d jeg nenorocit... faceti petreceri cu muzica pop**ara voi... ati gaurit strazile din oras sa ce? sa mai furati niste fonduri?... nu tu loc*ri de munca, nu viitor pentru copii. nu s mai alege prafu odata d pesta asta umana d psd... a albit in cap d tot dragnea. sper sa-l distruga diabetu ala, sa-l bage in mormant odata. la cimitir cu dragnea si cu canceru lui d partid.
  • #10351
    PSD ist pe 30 Noiembrie 2018, 19:28
    Cu calm
    Vom castiga si urmatoarele alegeri. Sa scapam tara asta de protocoale, de portocale, de Kovesi, de Lazar, de Tarcea etc.. Nu va mai agitati degeaba.
  • #10350
    Careva pe 30 Noiembrie 2018, 14:37
    pt.cineva
    Ce sa spuna pensionarii,si care,aia cu creierii spalati de cretinii la Antena3?Pai,le-a pus 3-5 lei la pensii,dar se vor trezi dupa 1 ianuarie cand vor plati toate scumpirile de nu o sa le mai ajunga de paine si medicamente.
  • #10349
    Cineva pe 29 Noiembrie 2018, 20:05
    pt Anghel
    Eee,doar au inceput-o. Vrei sa o termine asa repede? De acolo se maninca bani frumosi.Cita bataie de joc si pensionarii nu zic nimic.
  • #10348
    danut cucli pe 29 Noiembrie 2018, 19:48
    n
    am bagat socialu noaptea la hotel turis-dragnea sa dea zapada de 1 decembrie va fac spectacol cu sarmale si tuica in parc asa ca ciocu mic turnenilor
  • #10347
    anghel pe 29 Noiembrie 2018, 17:16
    a
    ba care primavara se termina strada 1 mai ?
  • #10346
    Racul,broasca si o stiuca pe 29 Noiembrie 2018, 14:11
    Din noiembrie 2018 Belina a trecut inapoi la stat
    Domnule Anghel,daca vorbesti la misto sau esti ironic,primavara incepe la 1 Martie.Si daca ai vorbit serios,tot la 1 Martie.Acum depinde numai de dumneata cand te hotarasti sa mergi la pescuit acolo.
  • #10345
    anghel pe 28 Noiembrie 2018, 22:10
    a
    care primavara?
  • #10344
    Pescarul amator pe 28 Noiembrie 2018, 08:38
    Tara-i pe butuci si romanii in genunchi
    Din primavara vom putea merge sa pecuim LEGAL la Seaca.Adevarul iese intotdeauna la suprafata,mai devreme sau mai tarziu,iar vinovatii pentru aceste falsuri si infractiuni,vor merge acolo unde le este locul.
  • #10343
    simplu cetățean pe 28 Noiembrie 2018, 07:47
    pentru cei care locuiesc pe 1Mai
    Dacă PSD mai primește un vot de la voi, vina vă aparține. Până la primăvară așa va rămâne strada.
  • #10342
    ion pe 27 Noiembrie 2018, 02:01
    e
    dragnea a pierdut pavel -belina
  • #10341
    vasile pe 25 Noiembrie 2018, 17:44
    teoria
    ma faci ca pe tine un onasionist psd teoria sau gelu o acelasi pacalici cu două nume mai duceți -va dracu cu toată familia voastră nici nu merițați să va mari raspund niste sugaci opsd shock excaim
  • #10340
    teoria pe 24 Noiembrie 2018, 14:47
    lui peste
    vasile de la odaia = retardatul acestui site, acest individ care face umbra pamantului de geaba este in stare sa se certe si cu el insusi, cum ma sa fi atat de prost. cum ???
  • #10339
    Cetățean din Zimnicea pe 23 Noiembrie 2018, 20:04
    Cinematograf Zimnicea
    De la anu' a anunțat Prostică Primărică de la Zimnicea că începe să reabiliteze cinematograful Unirea, așadar, în câțiva ani va fi deschis și funcțional. Ehe...la cum pleacă pop**ația din oraș, o să fie cam gol.
  • #10338
    ion pe 23 Noiembrie 2018, 17:02
    a
    piticu kuklea primar sparge strazile in oras in mijlocu iernii cand nu se poate lucra-asfalta asa or sa stea strazile pana la balci si nu o sa repare nici dracu! or sa aiba soarta ca strada du pa magurele de 3 ani sta sparta!
  • #10337
    vasile de la odaia pe 23 Noiembrie 2018, 14:04
    pentru aurolacul de gelu
    aurolacule, daca maninc eu pleava sa maminci si tu o dejectie a mea, futeai pe mata si sa ti bage tacto penisul in fund pupator in fund psd
  • #10336
    GORE pe 23 Noiembrie 2018, 13:56
    pesta
    Dupa cum toata lumea cunoaste situatia creata la nivelul multor judete privind raspandirea pestei porcine, m-am gandit ca ar fi bine sa se afle ca pe domeniile de vanatoare ale mult prea fericitului si iubitului nostru pastor Liviu Nicolae Dragnea, sunt gasiti de pasnicii vanatori cel putin 5-6 porci mistreti, decedati din cauza pestei. Oare de ce nu se vrea declararea zonelor de vanatoare?
  • #10335
    GELU O pe 23 Noiembrie 2018, 11:57
    PENTRU vasile de la odaia
    VASILE EU DACA FAC PARKINSSON O SA REUSEC SA DUC PAHARUL JUMATE LA GURA DAR TU MAI TARAN PROST CE ESTI O SA FACI ALZHEIMER SI O SA UITI UNDE AI PUS STICLA SI O SA MORI CA PROSTUL DE SETE - RETARDULE MA REFER LA APA NU CA TINE LA ALCOOL !
  • #10334
    flori pe 23 Noiembrie 2018, 11:52
    program dublu .....sunati la ITM
    Dar va place sa luaati o gramada de bani....sa va dati bine pe langa sefu ....sa va traga de tate.....de astea de ce nu va plangeti .. sa aratati mai bine decat sefa .....eeee sunteti mai coconete decat sefa ...vai de capul vostru
  • #10333
    vasile pe 22 Noiembrie 2018, 17:06
    pentu ponositul de g onasionistul
    gelule să d-ai -nboala lui parkinson să de e d-zeu dupa gînd si faptă prăpaditule.
  • #10332
    Cetățean din Zimnicea pe 22 Noiembrie 2018, 14:08
    Zimnicea -> Neveralnd
    S-a apucat Prostică Pârvu de la Zimnicea să toarne în octombrie pietriș pe str. Turnului ca să numai poată lumea să treacă cu bicicletele. L-a turnat și așa l-a lăsat.
  • #10331
    GELU O pe 21 Noiembrie 2018, 10:24
    PENTRU vasile de la odaia
    SE VEDE MAI TARANE DE LA ODAIA CA NU PREA AI AJUNS PE LA SCOALA, ERA DEPARTE SI TU NU AVEI CU CE TE INCALTA SI AVEAI SI PANTALONII RUPTI IN C.U.R........ esti un taran prost si obosit asa te-ai nascut si traiesti sa te odihnesti !
  • #10330
    vasile de la odaia pe 20 Noiembrie 2018, 19:17
    pentru Gelu O racnul
    Glutule te cauta moartea pa casa si ti esti dus cu pluta, te bagi in trbueiile altora ca musca in fundul calullui esti olinofren rau de tot mincate puscaria de pupator de fese dorsale, ce ma je**sule te cauta moartea pe acasa saracio si tu pa pe bacebook ia ti rudotelul pesionar basimos ce esti fak yau.
  • #10329
    Gelu O pe 20 Noiembrie 2018, 10:40
    pentru vasile
    Tu esti limbist, c*rist, si toate cele din cauza ca nu ai fost bagat pe nicaieri si nici macar in seama de nimeni si esti frustrat ca nu ai avut loc la PSD, nu ca il placi pe Cracea sau pe cei de la PNL, de fapt tu nu te placi nici pe tine, tu esti cel mai mare dujman al tau, din aceasta cauza te.......pe tine si arunci in toata lumea ! snake
  • #10328
    vasile pe 19 Noiembrie 2018, 20:40
    pentru presupusul gelu o
    Mstere nu agreezi partide politice,esti profesor în dicție si scriere dar cu toate,esti un defender psd,te d-ai că ai fost plekat si decăte ori scrie cineva de psd ei foc,de aici rezulta ,că esti o slugă a cellor ce sunt antiromani si tradători de țară.Năcazule să faci retadat si cum mai spui pe ai tai,bai onasionistul lingău si abonat la fesele dorsale ale lui cucklea să vii să d-au carnita în gurița dacă nu-ți ajunge dosul la psdisti
  • #10327
    GELU O pe 19 Noiembrie 2018, 18:19
    lui Vasile si restul
    Dragilor cititori Domnul Gelu este un Pseudonim ! sunt pensionar de 2 ani, nu am lucrat in viata mea la STAT, am lucrat in strainatate si in mediul privat toata viata mea, nu agreez nici un partid politic dar urasc prostii retardati care isi dau cu parerea pe acest site dar nu sunt in stare sa insire doua cuninte fara o gresala de redactare sau exprimare!
  • #10326
    balan nikolaie pe 19 Noiembrie 2018, 15:24
    pentru Gelu O
    d - le vad ca esti prezent aici mereu criticind pe alti dar nu stiu ce interes ai
    Dar clar este pt pad esti si tie frica ca iti piezi postul de la primarie, printre altele nu ai cei sapte ani de acasa si trwbuie sa mai faci un control poate iri gaseste vreu neuron la locu lyi du -te cu tata ca o sa o iei rasna baiete
  • #10325
    vaaile pe 19 Noiembrie 2018, 15:16
    pentru Gelu O
    Pentru Gelu gaozar psd, daca tot te framinta grija pentru primarie unde- ti este locu de munca mai spunei si sefului tau ca are treaba daca nu f- ai tu treaba pt ca sunteti slugi care i- au bani degaba la primarie, pune mina si fa - ri treaba peimarie ca va platim nu sa frecatii menta degeaba, apropi daca te doare de cukleanu punete capra o data ca nu strica., numai avea grija prostovane de penisule meu
  • #10324
    Gelu O pe 19 Noiembrie 2018, 13:01
    pentru vasile de la odaia
    Învață să scri în limba română și învață să citești cea ce ai scris ! PS. vezi că pe data de 19.10.2018 nu a nins ! poate te referi la luna 11 în care ne aflăm.
  • #10323
    vasile de la odaia pe 19 Noiembrie 2018, 11:51
    Pt cuclea si petculeasca
    sunt un cetatean consternat care plateste impozite in acest oras care este condus de un primar care numai primar nu este si petkuleasca de la salubritate care nu au nimoc fe a face cu orasul au uitat astazi 19 -10 - 2018 sa dezapezrasca orasul sau trezit la ora 06 sa trimita utilajele pe teren dormiti ca dormiti pe bani nostri oameni de nlmic ce sunteti.
  • #10322
    Cetățean din Zimnicea pe 13 Noiembrie 2018, 13:24
    Meanwhile la Zimnicea
    La Zimnicea s-a închis Sofore și Panglici. După ce s-a terminat toaletarea pomilor de pe magistrală și împrejurimi, Prostică a dat cetățenilor amărâți doar crengi de băgat în sobă, în timp ce butaci groși i-a cărat la sclaveții lui din Primărie. Pe principiul "țara arde și babele se piaptănă", s-a apucat să schimbe bordurile de la trotuare, pt oamenii în scaun cu rotile și bicicliști, de parcă asta era ultima grijă a cetățenilor.
  • #10321
    Antipsd pe 12 Noiembrie 2018, 18:54
    Ciuma rosie
    Vestita comuna Crangu are la conducerea locala ...si mai precis in functia de administrator al comunei un om atât de devotat meseriei lui cat si domnului primar incat este capabil de a semna acte...ordine de plata in locul contabilului....fără drept de semnătură si fara aprobarea celui căreia îi falsifica semnatura.Faceti ceva cu specimenele astea ale psd ului...