Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

14215 comentarii Comentează

  • #14215
    Mălin Bot pe 26 Iulie 2021, 20:00
    iată Sclavii aduși de Dragnea la DNA
    https://m.youtube.com/watch?v=rBNB-7155k4
  • #14214
    Gyury pe 25 Iulie 2021, 16:45
    Nepăsare,indolenta
    La ora 16,00,str Mareșal Antonescu era pe jumătate blocata cu scaune și mulți costorari atit pe șosea cit și pe trotuar,aceștia serbau ceva...
    Totul se întâmpla chiar în c*rba,unde este si linie continua iar dacă veneai cu viteza dinspre Odaia,ii luai ca pe popice...
    Chiar nu a trecut nici-un polițist pe acolo,chiar nu i-a văzut nimeni?
    Cetățenii de etnie fac asta pt ca se pisa pe ea de lege dar și pe organe. Comandante, adjunctule, pute pământul sub voi,dl cracea-ce zici,cit ii mai ții?
  • #14213
    Ioan pe 23 Iulie 2021, 20:17
    Nepăsare, sfidare
    Domn primar, tot respectul, ne-ai băgat bruneți în bloc, pe fond de problemă socială, că de, nu au timp să facă bani muncind, trebuie doar să facă pui și să pretindă ajutoare. De ce, tată, nu trimiți poliția aia comunitară să mai restabilească liniștea, măcar după ora 22? Oamenii mai și muncesc, se trezesc cu noaptea în cap, alea, alea. Negricioșii bântuie ca strigoii, până pe la ora 3 noaptea. Dacă ai uitat locația, ți-amintesc eu:bloc*rile Y din zona pieții.
  • #14212
    Tesla Nicușor pe 23 Iulie 2021, 17:05
    Jos 220 ! Trăiască 110 volți și primarele nostru.!
    ( căci vorbește lumea că vrea să modifice/reducă tensiunea în TM. să fim noi buricul localităților).
    Turiștii cehi & slovaci surprinși de invazia celor șase state "frățești" comuniste, în aug. 1968 aici în România, au fost cazați în continuare și ospătați pe gratis. În Bulgaria au fost huiduiți și trimiși acasă. În trenurile cu turiști români și în autovehiculele lor au aruncat cu pietre ; pt. că bulgarii solidari cu Moscova au mers la Praga... România NU.!
    Scriu aceasta ca o :
    completare la "noi v-am arătat PRIETENIE și SOLIDARITATE". (Ale lui Westinghouse, finanțatorul meu) .... semnează : Nicolas Tesla.
  • #14211
    Westinghouse pe 23 Iulie 2021, 15:44
    c*rent alternativ
    Domnilor cehi de la CEZ ați venit in Romănia să faceți experimente? Nu e zi de la Dumnezeu fără întreruperi de c*rent ! Ce aveți de gând ? Să stricați toată aparatura din casele oamenilor și din instituții. Pe vremea lui Ceaușescu v--am arătat prietenie și solidaritate. Și voi ce faceți acum? Știți ca bulgarii, unde sunteți tot voi cu c*rentul, au vrut să vă gonească din cauza obiceiului ăsta de a vă bate joc?
  • #14210
    Turnenii pe 23 Iulie 2021, 08:57
    Miting cu apa
    În august vine Diaspora sa ne rezolve prețul apei la Turnu,toți care am fost afara ,apa este mai ieftină
  • #14209
    Cetățean de onoare al comunei Liță pe 21 Iulie 2021, 06:21
    Cine este rușinea satului
    Mindroc Irina,fica lui Viorel Marian Beneamin Manta și lui Marlita alcoliste din tata fice,practica prostituția t.a cîștiga bani pentru alcool și tutun,când se droghează bine incepe sa bata oamenii cu pietre și să le adreseze cuvinte obscene,aceasta pana***a scârbă societății membra PNL,ce părere aveți oameni buni ?
  • #14208
    Eu pe 20 Iulie 2021, 22:04
    Pt Delcea!
    Cu siguranța ne vom desc*rca super bine fără tine ! Pai ce crezi ca spitalul sta in drum de Delcea și Georgescu, credeți ca dacă amenințati voi….ce se întâmpla ! Cu siguranța va fi mai bine fără voi doi….. In primul rând va fi liniște in spital,in al doilea rând,numai suntem jignite, umilite,intimidate, sabotate….etc !
  • #14207
    Spital pe 20 Iulie 2021, 20:10
    Du-te
    Se termină cu jignirile la adresa noastră a angajaților.
    O sa facem o petrecere mare că pleacă Delcea din spital. Bine că s-au deschis localurile ! Stai liniștit, ne desc*rcam si fara tine!
    O sa fie liniște și armonie în spital.Du-te unde vrei, fără întoarcere!
  • #14206
    Locatar Lita pe 20 Iulie 2021, 20:01
    Toți analfabeții comunei Liță in pnl
    Mindroc Irina o analfabeta,alcoolica,care lovește vecinii cu pietre și -i jignește adresează injurii cu cuvinte obscene bolnava mintal in urma unui accident rutier s-a înscris în partidul PNL.Aceasta individa este o rușine a partidului mizerie a societății care nu a muncit niciodată pina la virstra de 40 ani .Nu este locul acestei analfabete in politica
  • #14205
    Gogu pe 20 Iulie 2021, 17:03
    PRIMARUL GARAJ
    Primarul GARAJ vrea ca Turnu Măgurele să fie plin de favele ca în Brazilia .
  • #14204
    Alex pe 20 Iulie 2021, 16:19
    Despre doctor Minune și doctor Vaduva
    Clar au opinii, buzunarul propriu e primul care contează, nu sacrificiul față de șeful suprem al pixului, marele manager Delcea Florin care își bate joc de toți angajații, mințind pe toată lumea, inclusiv pe primar il duce cu zăhărelul.
  • #14203
    Alina pe 20 Iulie 2021, 15:40
    Alina
    Păi cine a zis ca Minunea si Vaduva au opinii?Mai ales după o normă și jumătate si rezultate zero
  • #14202
    Doar eu pe 20 Iulie 2021, 14:53
    Spital
    In sfârșit pleacă Delcea din Spitalul Turnu Magurele! Asta da veste buna!
  • #14201
    Cristi pe 20 Iulie 2021, 14:10
    Amenințările lui Delcea
    Vuiește tot spitalul din Turnu Măgurele ca zice Menisc ca dacă nu va mai fi el manager, pleacă și el și " medicii lui" ( doar sunt obiecte posedate de Delcea, nu sunt oameni cu gândire proprie).

    Stai sa vezi cum pleacă Minunata imediat, că găsește în secunda 2 un spital care sa ii ofere ei pe lângă banii din norma întreaga și gărzi si cadou jumătate de normă pe ambulatoriu,unde oricum nu face nimic.

    Sau cum pleacă în altă parte ceilalți care au program după bunul plac aici la Spitalul Municipal Turnu Măgurele.

    Pe cine vrei mă Menisc sa păcălești cu amenințările tale?
  • #14200
    Kira pe 20 Iulie 2021, 13:02
    Băieți
    Să-mi bag p**a in familiile voastre unde luați lumina in fiecare săptămâna.
  • #14199
    Cetatean pe 19 Iulie 2021, 22:30
    Drogati
    Bravo politiei romane pentru ca a prins soferi drogati la volan !! Sa vedem cat mai multi prinsi pentru ca este orasul plin de acesti drogati care umbla noaptea cu masinile
  • #14198
    Gogu pe 19 Iulie 2021, 13:53
    Senzațional
    Arhitectul orașului CUCLEA refuză să dea autorizații de construire pentru cei care vor să-și construiască garaje în propriile c*rți .El își motivează gestul prin faptul că dă autorizații de construire de garaje de tablă numai pe domeniul public. Mulți primari au fost impresionați de felul în care modernizează orașul și l-au contactat pentru a le da sugestii. CUCLEA le-a explicat că s-a inspirat din ieșirile pe care le făcea cu Dragnea în Brazilia unde a vizitat fațetele.Avem un primar cu care ar trebui să ne mândrim.
  • #14197
    ACCIDENT pe 18 Iulie 2021, 15:47
    DIN AUZITE
    Administratorul cimitirului a constatat că a fost montat un stâlp aiurea si a intrat in el ca doar nu era bine pus acolo. Vezi ca domnul nu doarme are grija de cei care isi bate joc de uni oameni mai amarati. Nu mai cere ciybuc*ri la cei bătuți de soartă ca ti ia domnul pe de altă parte.
  • #14196
    Laura pe 17 Iulie 2021, 15:39
    Timpitel
    Simionescu Adrian ii aduce osanale lui Liviu Dragnea pe pagina sa de Facebook. Gândul cel bun!Pai,bai dementul nici el nu știe cu cine vrea,doar influenta și profit sa aibă.
  • #14195
    Pompier pe 17 Iulie 2021, 13:43
    Cimitirul țâganilor
    Fane de la Ciuperceni, mare șef?
    Un țîgan în cimitirul orașului
  • #14194
    Lidl pe 16 Iulie 2021, 20:30
    Cofetărie Big
    Se va face cea mai mare cofetărie din județ la Lidl cu pret mic si totul personalizat după fotografii se va face torturii!!! La kaufland cofetărie-patiserie cu autoservire pe 15 decembrie
  • #14193
    Spital pe 16 Iulie 2021, 17:07
    Spital
    Dacă are cumnata 6000€ sigur se va angaja .
    Sau cine știe poate a crescut Delcea prețuri, zicea ca depinde de el, ca se satura Peticu
  • #14192
    Spital pe 16 Iulie 2021, 15:39
    Spital
    AURELIA de la urgență se laudă că o angajează pe cumnată. Nedeterminat că e prietenă cu D
  • #14191
    Turnenii pe 15 Iulie 2021, 20:44
    Miting de amploare în toată tara
    În august vor ieși țărani in strada cu tinerii de afara,numai poti sa crești un porc la țară ca nu vor guvernanții!
  • #14190
    Marius pe 15 Iulie 2021, 19:56
    Fata lovita de mașină mai trăiește??
    De ce oare a vrut sa fuga șoferiță de acolo unde uda fata aia florile aceste accidente la locul de munca sunt făcute verificări la sens la gara bai ne omoară astia cu mașinile pe trecerea de pietoni...
    Politia nu anunță accidentul oare de ce ?
    Asta e orașul fără de legi atâtea accidente și mortale și nimeni nu pățește nimic...
    Asa e când banii vorbesc sau amenintarile
    Vai de capul nostru....oare se verifica camerele în zona sensului giratoriu sa vadă cum a fost lovita acea fata ? Anunțați televiziunile când surprindeți asa accidente sa conduci imprudent sa accidenteze persoanele care lucrează la spațiul verde
  • #14189
    Cetățean român domiciliat iorasul groazei pe 14 Iulie 2021, 11:04
    Mindria Elenei (muista de la Triconf)
    Aceasta individa de cînd a obținut funcția de șef de sală nu este foarte aroganta își bate joc de salariate .,știți proverbul Cînd țiganul ajunge împărat,capul lui taicas-o l-a tăiat.Cioara borița daca nu sugeai p-- - la lui nea Emil nu aveai această funcție pentru că Finn punct de vedere profesional ești praf .Soțul tau știe cu ce pana***a mănâncă la masa .
  • #14188
    cc pe 13 Iulie 2021, 14:42
    Interesul cetateanului
    Acest primar,care a avut o lupta crincena cu Cracea,si care nici el nu stie cum a cistigat,ii baziie acum in ureche toti profitorii ca l-au votat,nu s-a mai trezit din acea noapte de,mai putin de 300 v.El se ocupa foarte atent de inchierea marilor contracte pe bani publici,de toate angajarile care se fac la primarie si societatile unde patroneaza,spitalul si bacul.Si urmareste sa fie bine pentru gasca lui de profitori (mai putin,totusi )Ignora problemele cetatenilor cu buna stiinta.Apa si canal,gaze,in Odaia si Magurele,la urmatoarele alegeri! El este ctitorul zilelor noastre.Renoveaza biserici,schituri arheologice,cladiri si monumente istorice,chiar si primaria.Traieste in alta lume,cetateanul cu problemele de zi cu zi,mai apoi,adica de alegeri.
  • #14187
    Gogu mai adevărat pe 13 Iulie 2021, 14:10
    Nulitățile orașului
    Dacă cineva crede că aceste nulități gen CUCLEA, CONE, CRISTEA pot administra un oraș se inseala amarnic.
  • #14186
    Gogu adevarat pe 13 Iulie 2021, 12:27
    Multi dar prosti
    Ce să îi ceri unui om care își urmărește doar interesele personale? Cînd ești condus de unul precum Cone nu mai poți face nimic .Dezordinea și haosul domnesc in această comună urbanizată!
  • #14185
    Gogu pe 12 Iulie 2021, 21:00
    PRIMARUL GARAJ
    Primarul GARAJ Cuclea aprobă în continuare construirea de garaje în oraș cu complicitatea consilierilor de carton ai PNL. Așa consideră mintea lui creața că se dezvolta orașul. În niciun oraș nu există asemenea construcții.
  • #14184
    De ar durea prostia pe 12 Iulie 2021, 14:19
    Doamne câti ar tipa!
    Un om mai prost decât administratorul cimitirului cred ca nu ar găsi primarul cât ar caut. În cimitir în special la întrare o mare dezordine cavouri făcute aiurea nu sant construite la o linie mai rău ca într un cimitir de tara. Ii pun sa taie iarba fara sa ii supravecheze nimeni,iarba e întreaga dar au tăiat florile, cavourile din marmura sant pline de verdeață ma întreb ptr ce este plătit acest administrator sa facă mai mult rău sau sa stea cu mana întinsă la ciubuc uri? Rușine sa va fie ca nu aveți puțin respect ptr cei ce zac în acest cimitir o sa ajungeți și voi acolo.
  • #14183
    Jiji pe 10 Iulie 2021, 16:35
    Simionescu nu mai este halit de ciuma rosie,trece la cea galbena.
    Borfas mai mare ca acest profitor nu a văzut Parisul!El încearcă acum sa profite de pe urma lui Pirvulescu și compania..
  • #14182
    Vasile pe 10 Iulie 2021, 15:38
    corectare
    Cuvintul,c*retenie,este tipic zonei,adica un regionalism.Tu ai fugit repede la mahalagisme,probabil te caracterizeaza.Un lucru bun,putea fi,sa definesti cuvintul.Poate inteleg si unii cum ar trebui sa isi faca treaba pe la serviciu!

  • #14181
    corectare pe 9 Iulie 2021, 18:29
    ca la școală
    "CUREȚENIE"- CUVÂNT TIPIC TELEORMĂNEAN DIN ZONA TURNU MAGURELE, MAHALAGISM.
    CORECT SE SPUNE " CURĂȚENIE".
  • #14180
    Vasile pe 9 Iulie 2021, 17:07
    Bietul primar
    Cuclea este in primarie din anul 2ooo in meseria de vice si primar.Din acele timpuri era director cu c*retenia orasului o doamna bine intetionata care a mentinut c*retenia in oras multi ani.Bai primare,au trecut anii,tu nu vezi ca orasul este mizerabil,ghenele de gunoi,ciinii fara stapin nu ne lasa sa dormim noaptea.Daca nu poti tu,lasa pe vice sa se ocupe,dar si el este de o virsta cu tataie.Mai poate sa va ajute Voinila si Cozma de la Apaserv,care sunt adolescenti.
  • #14179
    Stela pe 9 Iulie 2021, 16:14
    DACA E CANICULA
    Mai bine stropiți străzile asta nu e timp sa udați florile la 40 de grade faceți c*rățenie la tomberoane și în parc*ri și spatiile de joaca
    Voi cum judecați de 25 de ani puneți numai pansele și udați florile pe canicula înseamnă că nu aveți altceva de făcut sau doar atât va duce capul la ora 8.00 dimineața e parcul și centrul orașului plin de mizerie semințe peturi și pungi ..nu se matura orașul înainte de ora 7?? sau dați praful în nasul cetățenilor...cine va coordonează aceste lucrări...rugam mai multa atenție la aceste aspecte...
    ASTA E ORASUL UNDE FLORILE SE UDA PE CANICULA ...O SA VEDETI FILMAREA LA TV..
  • #14178
    Alexandru pe 9 Iulie 2021, 06:52
    Pacient tratat de domnul doctor Elzinati
    Cu părere de rău am aflat despre decesul domnului doctor Elzinati de COVID. Ne-a tratat de atâtea ori pe noi. Respect pentru el. Sa aprindem o lumânare în memoria domnului doctor Elzinati. Dumnezeu să-l odihnească!
  • #14177
    Ptr Victor pe 9 Iulie 2021, 06:31
    Spital
    Colegii din Spitalul Turnu Măgurele au fost să aducă un ultim omagiu celui care si a pierdut viața la datorie?
  • #14176
    Cacari pe 8 Iulie 2021, 22:07
    Mâna dreaptă lui Dragnea
    Bai amărâților dc vorbiți de mine ca sunt Sifon la poliție, Sifon este Marius mecanicul nu eu,vedeți-vă de treaba voastră ca Marius este Sifon la poliție că doar știe lumea.
  • #14175
    Maria pe 8 Iulie 2021, 17:01
    Regrete
    Dumnezeu sa îl odihneasca in pace pe domnu Dr El Zinati ! Condoleanțe familiei !
  • #14174
    Cetățean român domiciliat iorasul groazei pe 8 Iulie 2021, 14:49
    Teroarea la locul de munca
    Soc.soc.La Triconf Victoria confecții este teroaree la locul de munca .Secția confecții de cînd are șef de secție o țigancă împuțită care pute a stirv nu mai exista liniște,din cauza acestei analfabete care este 0profesional din cauza ei toată marfa este returnata de firma Ganni .Nuty cioara asta muista lui Emil angajează fete luind plocoane de la ele pe care le împarte cu concubinul Emil .Înjosește fetele vechi pt. a le determina sa-si de-a demisia.Uoo analfabeta jegoasa .
  • #14173
    Victor pe 8 Iulie 2021, 11:52
    Dumnezeu sa-l odihneasca
    Cu nemăsurată tristețe am aflat de moartea ființei dragi DR. El Zinati și de aceea simțim nevoia să va transmitem pe această cale cele mai sincere condoleanțe. Sperăm din suflet că în aceste clipe grele prezența rudelor și a prietenilor să va aducă puțină alinare.
  • #14172
    Un grup de votanti de pe Măgurele. pe 8 Iulie 2021, 08:34
    Musat Tudorel afara .
    Domnule Cracea,imediat după alegeri ati promis ca pe trădătorul Musat îl executați și ii luați dreptul de a mai fi consilier din partea noastră.
  • #14171
    Mary pe 7 Iulie 2021, 13:02
    Urita ,mai ceva ca o zgripturosica.
    Paunescu de la partidul lui Tăriceanu trăiește cu una de este muma pădurii.Asa femeie nu am văzut decât în filmele de groaza...Urita broasca..
  • #14170
    Duba neagră pe 7 Iulie 2021, 09:38
    revopsită
    Da, așa e, trebuie belit tot orașul, nu vrem pomi, vrem in soare, vrem 50 grade la umbră, vrem șacali, nisip, ca în nordul Africii ! Trebuie " toaletați"pomii in mod repetat, pânâ se usucă, spre buc*ria țiganilor care așteaptă cu caruțele rezultatele "toaletărilor". Totul, pentru omul cu duba! Probabil că a fost pus să scrie de catre cineva care vrea si are interes să facă un lucru rău. Aici, in sud, oricum va fi deșert in cîtiva ani, ce mai contează!
  • #14169
    Cetatean pe 7 Iulie 2021, 08:08
    Să evităm o tragedie
    La instalatia de amoniac 3 de la Azomureș a avut loc o explozie imensă,la combinatul chimic din Turnu Măgurele exista un tanc plin cu amoniac care este un urias pericol pentru oras.Acum cateva saptamani orasul a ramas fara apa Primarim motivand ca a fost o avarie electrica la Cheson insa realitatea a fost alta,cei de la electrica au taiat c*rentul pentru neplata,realizeaza cineva ca acel tanc de amoniac trebuie monitorizat permanent si racit iar pentru asta are nevoie de c*rent electric?
  • #14168
    SILVICA pe 7 Iulie 2021, 05:29
    Copacii pana în pamant
    Fraților! Nu vede nimeni copacii care atârnă pana în pământ și care ne au facut mașinile zob? Am o duba și dacă mai întru de 2 ori în oras xu ea, trebuie sa o revopsesc total. Probleme mari sunt pe toate gangurile sin oraș, pur și simplu atârnă toate crengile, nu le c*rata nimeni. Dacă mergi primare pe următoarele străzi, ai sa vezi: E.c.v, Cpt Stanculescu, n. Bălcescu, pompierilor, victoriei, castanilor, c.a.roseti, v.alexandri și multe altele. Chiar nu se mai poate merge pe străzile astea, nici măcar cu mașini mici, dar noi cu dubitele care facem transport??
  • #14167
    Alex pe 5 Iulie 2021, 21:38
    Teleormanu iar e pielea P_lii
    https://www.aktual24.ro/judetele-cu-cea-mai-mica-rata-de-promovare-la-bac-teleorman-giurgiu-calarasi-ialomita-ilfov/
  • #14166
    Ghe pe 5 Iulie 2021, 16:27
    Pt Cacari
    Stie tot orasu ca cacatu ala de Cacari e sifon si turnator si da pe goarna tot ! Sa ne pisam pe tine saracule care faci.fente si figuri cu o chifla in stomac !!!!