Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

12747 comentarii Comentează

  • #12747
    Flori pe 12 Iulie 2020, 22:29
    Mare hoți
    Delcea Florin fura de nu se satură,bate joc de personalul sanitar.
  • #12746
    Vasile pe 12 Iulie 2020, 21:55
    Pentru Oprea
    Si toti astia care il mai sustin pe Cracea. Pai Cracea a petrecut cu Dragnea junior la masa si tu vrei sa l mai votam? Huoooo. Sa ii fie rusine acestui mincinos care se bate cu pumnul in piept ca el este onest. Si inca ceva pt acest Cracea care se crede un domn- sa mareasca si el salriile celor 6-7 angajati din Banciu pe care ii hinghereste p acolo si ii prosteste cu cate un gratar. Stiu sigur de la un angajat de la el ca nu il va vota. Ce spune asta oare?
  • #12745
    .. pe 12 Iulie 2020, 21:44
    Vera magureanu
    VERA MAGUREANU, ACCIDENT MORTAL PUTINEIU TELEORMAN. DE CE ASCUNDETI?
  • #12744
    Ziceți de alegeri nu Ambulanța spital pe 12 Iulie 2020, 21:43
    e Fake News "nimeni" eși Viorela
    La salvare doar prin conc*rs! E cei... mai bun șofer dinturnul. Stați voi cuminți cu minciunile și vedeți ce faceți cu primăria la alegeri nu cu spitalul
  • #12743
    Salvare Spital pe 12 Iulie 2020, 14:18
    Viorela
    Hercule e tot nr 1,Delcea un maimuțoi Viitor sofer pe salvare Alin,doar Alin este cu cheile dupa str.Memoriile 2 Mai,si se laudă prin oraș multe
  • #12742
    OPREA pe 12 Iulie 2020, 13:48
    A ÎNCEPUT CAMPANIA ELECTORALĂ ?!
    AU ÎNCEPUT PARAZIȚII ȘI INCAPABILII SĂ-ȘI ÎMPARTĂ FLUTURAȘELE ELECTORALE CU MUTRELE LOR ACRE ȘI DE PĂCĂLICI.PAPAGALII ĂȘTIA SE VISEAZĂ CU TOȚII PRIMARI,DAR SUNT MANIPULAȚI DE CEL MAI INCAPABIL PRIMAR PSD PE CARE L-A AVUT ORAȘUL,CUCLEA.ȘCOLIT LA UMBRA ALTOR HOȚI ȘI DISTRUGĂTORI DE ȚARĂ,MOHANU ȘI DRAGNEA.NU VĂ MAI LĂSAȚI PROSTIȚI DE CANDIDATURILE UNOR IEPURAȘI ÎNTORȘI CU CHEIA DE CĂTRE PSD.SUNT DOAR DOI CANDIDAȚI CU ȘANSE REALE,RESUL NU ADUNĂ NICI 5% DIN VOTURI.AȘADAR,NU RISIPIȚI VOTURILE PE NIȘTE PERDANȚI DIN START.
  • #12741
    Trebuie să ieșim Neapărat la VOT ! pe 12 Iulie 2020, 10:35
    Pentru a Distruge această Ciumă PSD + ALDE & Pro România (Ponta)
    https://www.lumealibera.ro/video-pandemia-ingroapa-romania-vinovati-asasinii-de-la-varful-politicii-si-oamenii-simpli-care-ii-asculta/
  • #12740
    Gina pe 12 Iulie 2020, 09:41
    ...
    Cunosc cativa pesedisti si din vorba in vorba cam toti mi-au zis ca Cuclea nu l-ar vrea pe vasile de la Unirea prea aproape de el, ca ii e frica sa nu ii ia locul. Pacat daca asa gandeste, ar trebui sa fie o echipa unita.
  • #12739
    ,,nimeni” pe 11 Iulie 2020, 22:11
    Ptr.12377
    Evident ca,,cumnatul” poate,doar nu credeai ca-l angajează Hercule.
  • #12738
    Gogu adevarat pe 11 Iulie 2020, 20:17
    jos Cuclea
    Turneni, nu va lasati manip**ati! Singurul candidat care este cu adevarat opozantul lui Cuclea este Cracea! Restul fac figuratie, pusi de Cuclea! Votati reprezentantul democrat Claudiu Cracea! Sa scapam orasul de hoti!
  • #12737
    DNa pe 11 Iulie 2020, 17:22
    Turneni
    Mainlasati si voi cate o valiza pe ogoare sa o gaseasca dostinsul Sergiu sa mai creasca sinel in sondaje
  • #12736
    pam Pam pe 11 Iulie 2020, 15:34
    Pentru Turnu
    Apare in multe comentarii numele profesorul Manea. Se pare ca dl Cracea a inceput sa ii fie frica. Sa va fie dl Cracea ca ati mancat si ati petrecut cu Dragnea Junior. Asa murmura lumea prin oras. Cei din spatele dv ce zic? Va spun eu-au inceput si ei sa se itrebe de ce sa va mai sustina impotiva psd ului cand dv beti si mancati cu ei la masa.
  • #12735
    Cetatean pe 11 Iulie 2020, 14:39
    Nu se mai poate asa
    Cum domnule Cracea sa mergi si sa vorbesti cu Dragnea junior si sa te distrezi cu el? Cum? Am crezut in dv. si speram sa castigati. Acum sunt dezamagit de dv. si nu inteleg de ce mu luati o pozitie sa explicati ce a fost acolo. Pacat, mare pacat.
  • #12734
    Delcea Viorelea pe 11 Iulie 2020, 13:28
    Spital Salvare
    Alin Caprarul se laudă că-l angajează cumnatul Delcea la salvare
  • #12733
    IEȘIȚI LA VOT pe 11 Iulie 2020, 13:20
    Mohanu a fost Profesor de Sport la industrial, Manea e la fel
    Oare chiar atât de proastă și retardată să fie lumea încât să voteze acest specimen Manea care țipă la copii, îi jignește și îi umilește la ore .....
  • #12732
    Costy pe 11 Iulie 2020, 00:16
    Turnu
    Profesorul Manea este un om cu un bun simt si mult peste ceilalti candidati. A fost profesorul meu
    si pot spune ca este cinstit si cand spune ca face ceva asa este. Am invatat la MP din clasa I pana in clasa a XII a. Am prins si alte persoane la conducerea acelei scoli insa mai implicat in rezolvarea problemelor din acea scoala nu a existat ca dl.Manea. Asa ca astia care il blamati pe aici nu aveti dreptate. Si toata generatia aceea de profesori niste oameni deosebiti.
  • #12731
    Coco pe 10 Iulie 2020, 22:55
    un oras vindut
    Un oras in care anarhia e la rang de virtute! Un oras seara plin de interlopi seara pe centru! Un dezastru! Unde e politia? Unde e primarul Nimic?
  • #12730
    1,2,4....... pe 10 Iulie 2020, 19:43
    Diplome baaaa
    Acest Cracea este un analfabet finctional si ca are diplomele penla facultati no name si urlam sa ne arate si noua ce diplome are. Voi nimic,
    batman,batman. Acum sta cu PSD ul bot in bot. Maine poimaine se va intalni si cu Irinuca sa ii dea niste zmeura si capsune( sa ii duca lui Dady ceva bio)
  • #12729
    Vasile pe 10 Iulie 2020, 17:11
    Mincinosi
    Baaaa....Cracea il injura pe Manea si zice ca e cu PSD,dar Cracea este bot in bot cu Dragnea junior. LOL LOL LOL LOL
  • #12728
    ANDREI pe 10 Iulie 2020, 15:29
    Pentru Andreea
    Tu esti aia de ai lucrat la Penny si ai fost data afara pt diverse.
    Ai fost data afara exact pt ce spui tu in comentariul tau si acum vrei sa te razbuni.Ai plecat la Profi si acolo speli carnea mucegaita si o iei in dos, Te astepta ala acolo ca pe painea calda.
  • #12727
    Andreea pe 10 Iulie 2020, 10:51
    Penny Mihai Bravu
    Penny Market,un magazin de renume a ajuns să-ți fie silă sa mai cumperi, te servesc c*rve care in loc sa muncească, se fut intre ei, parca ar fi borfel, toate de la directoarea magazinului care se culca cu unul dintre angajati. Fratilor in ce hal a ajuns orasul asta, o rușine.
  • #12726
    Rasu pe 10 Iulie 2020, 10:34
    Plansu
    Cica a fost o petrecere mare de de politicieni de dreapta. Si surpriza- Cracea invitat dar si odrasla lui Dragnea. Si ce sa vezi, odrasla era pe aceeasi lumgime de unda cu Cracea. Pai domnu candidat etern cum explicati domne asta? Este adevarata aceasta stire? Va delimitato de junior sau vreti sa matiti orizonturile firmei dv prin luare de contracte de asfaltare sau mai stiu eu ce? Este adevarata aceasta informatie?
  • #12725
    PSD=Ciuma Roșie PNL=Febra Galbenă pe 9 Iulie 2020, 15:58
    PSD=PNL (aceeași mizerie)
    Dacă doriți o schimbare, ieșiți la VOT,
    Dacă v-ați săturat de atâta Sărăcie și Prostie, ieșiți neapărat la VOT !
    Dacă vreți să dispară aceasta Caracatiță a Mafiei din PSD, ieșiți neapărat la VOT !
  • #12724
    Vasile pe 7 Iulie 2020, 23:33
    super
    Mincati cacat Manea este un om super de treabă și a făcut și ceva la scoala
  • #12723
    Anti-PSD Ciuma Roșie pe 7 Iulie 2020, 22:35
    Ieșiți neapărat la VOT altfel se va alege praful și pulberea de țara noastră
    https://m.youtube.com/watch?v=oEvhWe-jssY&feature=youtu.be
  • #12722
    ..... pe 7 Iulie 2020, 21:31
    Holera roșie
    Dacă îți trebuie 10 clase să susții examenul de obținere a permisul de conducere, aceeași regulă și pentru a VOTA !
  • #12721
    Ptr Nelu pe 7 Iulie 2020, 15:02
    Soluția Primar independent
    Singura soluție sa stopat corupția din partide și din grupurii de interese sa.fie aleșii cei mai bunii tehnocratii, independenții sa numai fie marionetele unor șefii de partid!!
  • #12720
    NELU pe 7 Iulie 2020, 10:38
    Pentru Turnu M
    Fraților nu vă îmbătați cu apă, CRĂCEA este caracter infect = ZERO, trei alegeri pierdute și 20 de ani degeaba în politică! Sergiu Iordan sau Doru Manea este singura soluție pe partidele de Dreapta, chiar și Păunescu este o solușie.
  • #12719
    George pe 6 Iulie 2020, 20:24
    Sic.....
    D_manea este omul PSD-ului de ani de zile . Cîndva era om de cuvînt,a devenit o hahaleră.
  • #12718
    un coleg pe 6 Iulie 2020, 15:00
    pentru Manea
    Domnul Manea, iar faci joc*rile Psd-ului?Tu esti purtatorul de cuvint al primarului Cuclea!
  • #12717
    O rață pe 6 Iulie 2020, 11:10
    #Pentru toți cetățenii cu drept de vot
    *UNIȚI-VĂ CU TOȚII PE DREAPTA ȘI NUMIȚI DOAR UN SINGUR CANDIDAT*!!Este singura variantă și șansă pentru a putea învinge gașca de hoți a PSD,și a vă putea arăta nemulțumirea față de ceea ce se-ntâmplă în Turnu Măgurele.Lăsați orgoliile,ambițiile, răutățile,interesele ascunse a găștilor din partide,nu ajută cu nimic,cu atât mai puțin demersul de a schimba un primar PSD.Puneți-vă neuronii la treabă și lăsați electoratul să decidă.Hai să lăsăm comentriile gen,vulpoiul care *jumulește rața*,și-o să vedem care este obțiunea majoritară a cetățenilor urbei.De dus crucea prin sărăcia,prostia și hoția vremurilor,sau dați o lecție PSD și nutriți o speranță de mai bine prin schimbare.Oriceare ar fi ea,că mai rău de-atât,mi se pare doar starea prin care se va ajunge la ascuțitul topoarelor și al săbiilor,după care,ce-o vrea Domnul.Repet,e singurul mod care va arăta unde vreți să vă poziționați.Și dacă voi primi un răspuns,îl aștept din partea celor ce au 20,30,40 și 50 de ani,nu de la un pensionar.
  • #12716
    Alt 'Cinema' pe 5 Iulie 2020, 17:29
    Despre salvarea 'Alt om' de la Rahova
    _Cu referință la Viti_.. excelentă sintagmă!, regret că nu am fost pe faleză aseară, { eram pe terasă sus pe la bloc, cu un vecin de vorbă cu o damigeană de(.....) goală acum, așteptând eclipsa de lună }. Am ratat acest gest de adevărat eroism, dar în numele tuturor turnenior.... îl implor pe Viti să adapteze jetul, cu ceva magneți, aripi sau elice, să sară un gărduleț ghimpat, și să-l salveze pe JUPANU'.__Că nu a reușit să " Evadeaskaia" după 7 preumblări pe la Marea Curte de Justiție... s-a auzit și se vede...dar iată că acum ADN îl invită la niște tel--DRUMURI satanice. (7 sau 7+) × (666)=pe viață??? . Noi, să ne punem neuronul, umărul și osul la treabă și să-l recuperăm pentru județul nostru, pentru ȚĂRI ( România și Brazilia).
  • #12715
    Florin pe 5 Iulie 2020, 14:13
    Sergiu primar
    Cel mai potrivit pt functia de primar,acest baiat Sergiu un om destept si c*rajos.Cracea se zbate de 20 ani degeaba,un om cu 10 fete nu merita.
  • #12714
    Mihai pe 5 Iulie 2020, 13:45
    Dacă Nu ieșiți la VOT, vor ieși orcii / votanții PSD și vă vor decide Viitorul !
    Dacă nu veți ieși la VOT, vor ieși pensionarii și asistații social ușor de manip**at și vă vor decide Viitorul, iată:

    https://www.aktual24.ro/pensionar-agresiv-trimis-de-psd-sa-urle-la-violeta-alexandru-criminalilor-mareste-pensia-vreti-sa-ma-omorati/

    https://www.g4media.ro/video-ministrul-muncii-a-fost-agresat-verbal-in-timpul-unei-conferinte-de-presa-de-un-pensionar-mareste-pensia-luati-mana-ca-omor-minciuni.html
  • #12713
    Cineva pe 5 Iulie 2020, 12:45
    salvarea unui om de la înec
    Nu mai comentarii urate,va felicit,am fost aseară pe terasa la Dunăre si am văzut cu ochii mei cum ale Viti au venit cu jetul in apa,întors la propiu,din cate am inteles a salvat un om,stiti cum se numeste asta,c*raj,asta este adevăratul c*raj,nu doar stiri false despre ale cutarita si cutarita,despre asta trebuie sa se scrie,despre oamenii care cu adevarat isi risca viețile sa salveze oameni!!Asa cum este omul asta,cu referinta la Viti,a avut c*raj si a salvat omul ala,nu stiu prea multe,căci nu am fost de fata la momentul răsturnări,repet doar cand a venit cu jet ul,dar din punctul meu de vedere asta este un adevarat om,nu ale Codrea care fura banii Spaniei,despre asta sa se scrie!!!
  • #12712
    incepand din toamna pe 4 Iulie 2020, 16:01
    o sa sugeti
    pewla toti galbejitii cu alesu vostru in frunteeee.sa ne linjeti la inelul maro ca nu o sa castigati alegerile vrodata
  • #12711
    ..... pe 4 Iulie 2020, 15:01
    Holera roșie
    Cu tot votul analfabetilor psd, va scoate DNA-UL din joc. Psd = proști proștilor; nu vă este rusine cu ciuma rosie?
  • #12710
    Privitori ai Tv Latrina3& r Tv Ghiță,uRniți-vă! pe 4 Iulie 2020, 13:37
    Lipiți-vă de televizor! Iată știrile roșii!
    În tabăra roșie e... o frățească și tovarăș ească înțelegere! Balaurul cu trei capete toate ciumate (psd, alde, proRoPonta), își freacă mâinile și ghearele de buc*rie privind la PNL-iști și USR-iști cum se.... cum respectă ei DISTANȚAREA POLITICĂ și o tot măresc. Sunt departe de o ALIANȚĂ și 27 septembrie vineee...... P S. Continuați donarea de obiecte din bronz (=5 tone) pentru că îi vom face o statuie în fața Primăriei * Cetățeanului de oRoare * al urbei noastre.
  • #12709
    ASA pe 4 Iulie 2020, 10:38
    pentru Ilie de la .....
    Atata poti atata faci. Esti paranoia si te crezi cel mai destept. Esti defect. Sa va vad eu dupa ce o sa castige iar PSD ul primaria. Ce veti mai zice?
  • #12708
    IEȘIȚI NEAPĂRAT LA VOT ! pe 3 Iulie 2020, 22:56
    Răspuns pentru Turnean
    Mă analfabetule asistat social ce ești, tu nu vezi că Ciuma Roșie PSD a distrus tot: orașul, județul + toată țara .....
    Probabil ești vreo japiță angajată în Primărie și de aceea susții Ciuma Roșie
  • #12707
    Victor pe 3 Iulie 2020, 19:50
    Sergiu primar
    Cel mai capabil la ora actuala pt functia de primar al Tr Magurele,Sergiu un baiat destept si cu mult bun simt.
  • #12706
    Florin pe 3 Iulie 2020, 18:38
    Fără cuclea primar
    Ne-ai convins ce poti sa faci ca primar CUCLEA: FIX NIMIC!!! E timpul să votăm pe altcineva, pe tine toate problemele te depasesc si nu ai facut nimic pt orasul asta! Haide-ti sa votăm un PRIMAR NOU CARE SA SE IMPLICE SI SA-L INTERESEZE PROBLEMEKE TURNENILOR
  • #12705
    turnean pe 3 Iulie 2020, 18:18
    primar nou
    Votam PSD fara Cuclea. Consiliu PSD iar la primar anulam votul. Dan Cuclea, gata, ne-ai convins, esti zero.
  • #12704
    Ionel pe 3 Iulie 2020, 17:14
    Secretara primarului 2 la metru
    Ce sa faca Si ea, suge cat poate! Ca doar atat stie sa faca Si sa cheltuie bani daca are de unde. Cand o face si ea ceva interesant in viata pe puterile ei atunci o sa fie cineva, dar pana atunci o sa ramana toata viata ei amanta primarului 2 la metru, e frustrant! Dar nu cred ca stie ea ce e demnitatea
  • #12703
    Ilie de la scularie pe 3 Iulie 2020, 11:56
    Pentru săracul cu duhul AȘA
    Măi prăpăditule pe cine a meditat analfabeta aia? A dat meditații la sex pentru că la asta se pricepe foarte bine .
  • #12702
    Vali pe 3 Iulie 2020, 09:13
    Ne-ajung 30 de ani de PSD
    Nu știu ce așteptări mai au cetățenii de la o...Doamne ferește,posibilă nouă conducere a Primăriei Tr. Măgurele,tot de gașca de hoți și mincinoși a PSD.Nu au fost în stare să să aducă un investitor în zonă,să mențină c*rățenia și ordinea publică pe străzile și parc*rile orașului,să strângă toți câinii vagabonzi și să asigure o viață decentă cetățenilor.În schimb,în pragul alegerilor vin cu tot felul de promisiuni și minciuni.Nu mai lăsați adunătura PSD să conducă niciuna dintre primăriile județului.
  • #12701
    Florin pe 3 Iulie 2020, 01:09
    Imcompetenta
    Asa de bine merge bacul asta incat Bâță isi face casa de la zero.....pur si simplu a darmat totata constructia veche, trebuie sa aiba si el cu etaj ca ciorile vecine!
  • #12700
    Ion pe 3 Iulie 2020, 01:05
    Perfect legal
    Eu zic sa il incercam si pe Sergiu asta.......restul au tot fost la primarie sau in consiliu si nu prea au facut nimic, ba chiar se pupa in spatele usilor inchise.
    Eu unul il votez.
    Sanatate va urez tuturor!
  • #12699
    Asa pe 2 Iulie 2020, 22:32
    Pentru ilie de scularie
    Lasa vrajeala Ilie ca stiu eu un profesor de fizica ajuns mare si care din meditatii a facut cam 6 case
  • #12698
    Ilie de la scularie pe 2 Iulie 2020, 18:16
    Ionela Jianu
    Ionela Jianu amanta primarelului are cel mai mare venit dintre toți angajații primăriei turnu măgurele. Are un salariu de 40 milioane lei pe lună de la primărie și mai primește 10 milioane lei pe lună de la cabinetul unui parlamentar PSD. O simplă secretară are venit mai mare decât un profesor. Asta se întâmplă când sunt psd-iști la putere!!!