Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

9211 comentarii Comentează

  • #9211
    Becali pe 18 Septembrie 2017, 14:47
    Ciuma rosie
    Cine să ia măsuri?,Nu mai întrebați pt.că nimeni ne face nimic; când sunt nunți Victor blochează trotuarul cu acel covor rosu.
  • #9210
    Motreanu pe 17 Septembrie 2017, 15:05
    AUTORITATI CREIMINALE
    De ce nu se iau masuri impotriva celor ce sfideaza legea si bunul simt???Bai nemernicilor,de ce trebuie sa ascultam ragnetele si obiceiurile unor maimute agresive si inapoiate?????????Cine,de ce accepta si inchide ochii la astfel de manifestari??????Asta este educatia tuturor celor ce au distrus orasul,judetul si tara.
  • #9209
    pitic pe 17 Septembrie 2017, 13:44
    stire
    Tiganii PE kogalniceanu au murit arsi de vii in Germany tragic
  • #9208
    X pe 17 Septembrie 2017, 13:42
    După
    Direcția vântului fumul venea dinspre broscărie,cam unde era un gropan odată și tot în timpul ăsta a fost c*rentul oprit în zona penny modern,poate o fi vreo statie de transformatoare pe acolo și a luat foc.
  • #9207
    ipse pe 17 Septembrie 2017, 11:54
    intrebare
    stie cineva ce incendiu a fost aseara in magurele?
  • #9206
    Becali pe 17 Septembrie 2017, 08:08
    Ciuma rosie
    După noile legi suntem obligati să vorbim țigănească, turcească, ungureste,tatarasca,,,,
  • #9205
    Adi Cornea pe 17 Septembrie 2017, 07:20
    traditia
    Asa e la ei
  • #9204
    gigi pe 16 Septembrie 2017, 15:56
    politie
    Da SI noi CE Sa le facem ? Sant oamenii Lu piticu &&& ei I au votat&& asa ca mucles!!!!!
  • #9203
    pantilie pe 16 Septembrie 2017, 15:53
    alo politia !!!!!!
    Iar rasuna noaptea glasul SI vicea ciorilor $$$$ jale fosta noaptea :::/sa isi planga frate mortii in c*rte la ei nu pa strada toata noaptea
  • #9202
    Petculescu CJ Danny Rossi pe 13 Septembrie 2017, 22:32
    eu cu sotia
    Dat peste cap .plafon distrus...nev in spital.
  • #9201
    Ion pe 13 Septembrie 2017, 21:08
    Accident
    Cine a provocat accidentul de duminică de lîngă Manufactura.?
  • #9200
    Anonim pe 13 Septembrie 2017, 20:41
    ABUZ SI NESIMTIRE
    Agentul de politie zis Soimu Adrian din comuna Dabuleni care lucreaza la politia Turnu Magurele confisca taloanele masinilor cu folii datorita procentului de folie(negru inchis) si da amenzi foarte mari tuturor soferilor,el avand folii negre si pe geamurile din fata ale masini personale cu numarul "TR-03-SIA care evident nu sunt omologate
    RUSINEE!! SE MAI CREDE SI UN MARE PERSONAJ, "DE DABULENI"
  • #9199
    preot Besnea Lucretiu pe 11 Septembrie 2017, 14:18
    hai lasate de compunere pe turnu cu ....
    La revedere cucoana sau ....cum vrei tu sa te numesti .....pe dracu in prasnic si daca stia era filozof din prima zi de scoala ...hai lasane cu texte din astea..
  • #9198
    Parinte pe 10 Septembrie 2017, 17:47
    Liceul Unirea
    Va anunț ca pana la aceasta ora conducerea liceului nu a reușit sa afișeze compunerea claselor,deși maine este prima zi de scoala,copii nu stiu in ce clasa vor apuca.Motivul este simplu....mate-info si științe și-n două clase,clase care trebuiau formate,logic,in urma mediilor,dar unii părinți in loc sa-si pună copii la învățat,au rec*rs la metehnele PSD-iste de a apela la cunoștințe pentru a apuca si odrasla lor intr-o clasa mai buna.Rusine conducerii liceului ca a acceptat asemenea lucruri.
  • #9197
    Revoltatul pe 10 Septembrie 2017, 00:51
    Din nou
    Pana cand sa mai sesizam?Oare nu rasuna,in miezul noptii, destul de tare muzica ti**neasca,astfel incat organele abilitate sa se autosesizeze? Acestea sunt lucrurile care ne deranjeaza pe toti:nu ne putem odihni noptile,nu putem circula pe strazi caci sunt blocate cu corturi,tot de ti**ni,sar cainii pe noi si copiii nostri,in plina zi,ne fura ti**nii in plina strada..... Unde sunteti?Va faceti treaba? Sa pare ca altceva va intereseaz pe voi,tot de oamenii seriosi va luati,ii amendati...pe ti**ni,nici vorba..Ei isi fac de cap,ptr ei nu existati,ei va fac legile!Sa va fie rusine!!!
  • #9196
    Legistu pe 9 Septembrie 2017, 22:08
    Un jeg corupt
    Si analfabet cu numele d țENE a facut tot posibilu sa usuce pomii ingrijiti ani de zile de un batran din g2. Vrea sa ia toate garsonierele de la parter spre ghena si sa distruga toti peretii de rezistenta la fel cum a facut la magazin. Semnaturile de aprobare sa.si deschida carciuma le.a falsificat, proiectu sa gaureasca un perete de rezistenta e o porcarie, d permise nu mai incape discutie. Iti doresc sa ajungi la parnaie cand o sa.ti tarasti batranetea ca un vierme...
  • #9195
    27 de agenți pe 9 Septembrie 2017, 18:28
    Pt 9192
    Știu foarte bine ce am scris și tu știi la fel de bine că m-am referit la cei de la siguranță publică. Nu mai vezi patrule pedestre, toți s-au "boierit" și merg numai cu mașinile, sunt aroganți și, ce este mai rău, sunt depășiți de situație. Același lucru se întâmplă și cu cei de la rutieră(ei trebuie să se deplaseze cu mașina dar sunt ineficienți pe raza orașului). Nu comentez de celelalte sectoare de activitate.
  • #9194
    27 de agenți pe 9 Septembrie 2017, 18:26
    Pt 9192
    Știu foarte bine ce am scris și tu știi la fel de bine că m-am referit la cei de la siguranță publică. Nu mai vezi patrule pedepsite, toți s-au "boierit" și merg numai cu mașinile, sunt aroganți și, ce este mai rău, sunt depășiți de situație. Același lucru se întâmplă și cu cei de la rutieră(ei trebuie să se deplaseze cu mașina dar sunt ineficienți pe raza orașului). Nu comentez de celelalte sectoare de activitate.
  • #9193
    ... pe 9 Septembrie 2017, 17:11
    ..
    SI LA ANAF SUNT TOT OAMENI..SI EI TRAIESC LA FEL CA ALTII..
  • #9192
    Mulți cetățeni pentru 27 de agenți pe 9 Septembrie 2017, 11:00
    Te-ai gândit mult când ai scris astea ?
    Păi tocmai ”datorită experienței și profesionalismului” acelor agenți pensionați,s-a ajuns unde s-a ajuns.Adică,creșterea infracționalității,nerezolvarea unor dosare extrem de grele și,de multe ori,complicitatea lor cu infractorii.Să nu uităm și de faptul că indiferența sau neputința față de unele fapte destul de grave și lucrul la unele ”cazuri”,cu pierdere de timp și bani,pentru unele fapte inexistente.Au dispărut patrulele de la ordinea publică,iar unii încalcă legile fără nicio jenă.
  • #9191
    27 de agenți pe 9 Septembrie 2017, 08:55
    Ooo
    Cine vreți concetățeni să ia măsuri și să aplice legea în acest oraș, PASTOLECHE-CIOBANU EDUARD RĂZVAN? Ăstuia îi este frica și de umbra lui. Are să fie vai mama noastră cu asemenea polițiști care le este frica și de umbra lor. Polițiștii adevărați și cu experienta, care țineau situația sub control, s-au pensionat.
  • #9190
    turnean supărat pe 9 Septembrie 2017, 08:16
    deci
    Pentru poliția Turnu Măgurele. Bă, voi sunteți proști sau nesimțiți? Vuia orașul de muzică țigănească și voi stați ascunși? Sunteți penibili!
  • #9189
    Antimanelist convins pe 8 Septembrie 2017, 23:32
    Intrebare
    DRAGI TURNENI.NU MA ADRESEZ PRIMARIEI SI POLITIEI CA NU SE IMPLICA. V-AU PACUT VAETELE SI CHELALAIELILE DIN SEARA DE SF MARIE ? MUZICA DE DOR DE MASELE SI CONSTIPATIE CRONICA. NE TIGANIZAM PE ZI CE TRECE. IN CURAND LA PRIMARIE VA FI UN BULIBASA IAR LA JUDECATORIE STABOR.O FI BINE ASA ?
  • #9188
    Liniste! pe 8 Septembrie 2017, 23:23
    A fost odata...
    Este liniste in combinat,uvcp,ime,fabrica de tomate,fabrica de mobila....etc. Chiar in scoli,tot liniste este! Singurul zgomot care se mai aude din cand in cand il provoaca un caine si... un ti**n pe Magurele care se vaita! Rasuna orasul! Pop**atia asculta,politia asculta,parchetul asculta cum se vaita un ti**n la 11 noaptea! Frumos,sublim! Mai exista "deranjarea linistii publice"? Nu cred! Felicitari ti**nului pentru vaitat si pentru impresionantele boxe care rasuna in tot orasul! Aaa si sa nu uitam sa felicitam si politia pentru autosesizare!
  • #9187
    X pe 8 Septembrie 2017, 21:29
    Terminați odata
    De la ceas din centrul orașului se aude jelanie de ciori la boxe, îți vine să vomiți,politia lucrează doar până la ora 15? Mafioților!
  • #9186
    TURNEAN pe 8 Septembrie 2017, 15:28
    Politia prietena cu infractorii
    Acum 10 minute,o masina cu ti**ni,nr IF-07-HWA,vine din B-dul Praporgescu,face stanga,pe interzis,pe str 1 Mai si opreste in dpreptul casei de schimb valutar.
    Firesc,nu puteau merge 10 metri din Praporgescu,o distanta mult prea mare.
    Politia opreste in spatele lor si se adreseaza soferului,pe care am iteles ca-l cunoaste " Ce faci ma omule,aici oprisi?"
    Omul zice ceva,se suie in masina impreuna cu cel care iese din casa de schimb si pleaca razand.La fel si politistii,dar fiecare pe drumul lui.
    Bun exemplu domnilor politisti,felicitari!
  • #9185
    PTN pe 6 Septembrie 2017, 00:38
    Hai să iubim și oamenii !
    Nu știu când vor înțelege și adevăarții iubitori de animale,că aceste nefericite cuvântătoare,nu trebuie să trăiască libere printre oameni.Într-o gospodărie,da,intr-o locuință,deasemenea,acolo unde au protecție,siguranța sănătății și îngrijirii pe măsura dragostei ce i se acordă.Dar nu libere,printre gunoaiele tomberoanelor,pe străzi și prin parc*ri,îmbolnăvind și animale sănătoase și chiar oameni.Nu cred că este cazul să mai vorbim și despre felul sălbatic în care trăiesc și în care se comportă,urlând și lătrând nopțile printre bloc*ri și pe străzi.Hai să dăm totuși un semn de civilizație și să nu mai invocăm atât de simplu,dragostea față de animale.Nu e suficient!
  • #9184
    Ion pe 5 Septembrie 2017, 22:15
    Ciuma rosie
    In nici o țară civilizată nu vezi câini pe strada! La noi e crimă daca aduni câinii, să va fie rusine vouă care le dați sa mănânce la colțul blocului frustratilor.
  • #9183
    Gogu pe 5 Septembrie 2017, 15:48
    Anonim
    Anonimule dacă ești așa milos de ce nu îi ei acasă la tine? De ce rușine Turnu Măgurele, tu de unde ești?
  • #9182
    Fara nume pe 5 Septembrie 2017, 15:39
    Pentru anonim
    Dute dreaqu cu cainii tai cu tot. De ce nu i-ai luat acasa cainarule. Mai scutiti-ne cu cainii. Asta e problema ta ? Se inchide Pandiareea, ai auzit ? Loc*ri de munca, ai auzit ? Mars dreaqu cu cainii tai.
  • #9181
    Anonim pe 5 Septembrie 2017, 14:13
    Maltratarea animalelor!
    Chiar azi am vazut o scena terifianta .Cativa caței au fost,,luati'' pe motiv ca au muscat oamenii!Nu motivul ma bulverseaza pe mine si anume felul in care au fost ridicati sau mai bine zis traşi,acei catei practic au fost sugrumati de gat si trasi de 2 sau 3 barbati probabil de la primarie!Nu va spun cum scherlaiau de durere acei caini.probabil au fost dusi sa fie eutanasiati .Nu pot sa zic altceva decat RUSINE turnu magurele pentru astfel de operatiuni barbare!Cred ca se putea proceda si altfel dar na !Asta e Romania fratilor!Asta e Turnu Magurele!Aici animalele nu au nici un drept(si nu intereseaza pe nimeni asta din pacate).
  • #9180
    Gigi pescaru pe 3 Septembrie 2017, 18:46
    BMW
    Este un țărănus din Moldoveni,nepot al lui Dragnea. Iubina este numele de familie si lucrează cu familionul Dragnea jr.la complexul de porci Salcia.Dacã află tac-su, Vivi, ce face îl jupoaie. Dar tot un țărănus needucat ramâne.
  • #9179
    io pe 3 Septembrie 2017, 12:09
    c....
    Sicaneaza participantii in traficul auto si isi arunca gunoaiele din troaca pe geam!
  • #9178
    Nepot pe 3 Septembrie 2017, 10:37
    Dragnea
    Nepotul lui Dragnea...cine altul
  • #9177
    Gigi pescarul pe 3 Septembrie 2017, 08:01
    Pt io
    Ce a făcut vita cu bmw-ul de care zici? Spune să știe toți cei care citesc.
  • #9176
    io pe 2 Septembrie 2017, 22:06
    cocalari
    cocalarul cu BMW: TR 19 RDG! Oare cine este VITA?!

  • #9175
    Becali pe 2 Septembrie 2017, 15:13
    Ciuma rosie
    Asa se întâmplă in era Pesedista!
  • #9174
    Viitorul sună rău pe 2 Septembrie 2017, 10:46
    LEGEA ESTE PENTRU UNII,FACULTATIVĂ
    Sunt multe mașini cu numere de înmatriculare străine,iar proprietarii lor,ori nu au permise,ITP,RCA sau acte de proveniență ale mașinii.La volanul unora dintre ele se află minori care circulă nestingheriți și chiar sfidează participanții la trafic.Îi opește să îi verifice și să îi sancționeze cineva?Sau e mai simplu să-i oprească doar pe cei ce nu au centura de siguranță ori farurile aprinse?
  • #9173
    Conducător auto pe 1 Septembrie 2017, 13:18
    Pt. Poliția rutiera
    Nu se mai poate circula pe strada dintre blocul G3 și parcul Tudorica Doru anturajul din cauza mașinilor staționat pe partea parcului(majoritatea sunt ale țiganilor care joacă remy în parc). Ce face politia rutieră din acest oraș, s-au pensionat cu toții?
  • #9172
    conducerea pe 31 August 2017, 13:58
    primaru
    primare maine dimineata pe la orele 8 daca na-i treaba treci pe la santier vezi ca teastepta oameni de la vilcea un broscar si-un pui de rom nu de bautura
  • #9171
    barosanu pe 31 August 2017, 13:21
    stirea zilei
    de maine 01-o9-2017 se redeschide pentru a treia oara santieru de la blocul a.n.l din tr magurele soc fara muncitori deoarece muncitori care au lucrat inainte nusi-au luat salarile pe doua luni sa vina televiziunile si presa si jupunul dragnea sa filmeze taierea pamblici pentru atreia oara atentie amatorilor se da bere gratis la coltul blocului
  • #9170
    bobo pe 30 August 2017, 22:29
    grav
    Ei siau umplut buzunarele si acele femei Raman cu buzunarul gol &*&%$$
  • #9169
    bobo pe 30 August 2017, 22:26
    grav
    Oameni buni de la 1 septembrie se inchide new panoreea textile & este 100% sigur am aflat de la sefii cei Mari Ai firmei la Una din localurile pe care le frecventeaza directorii firmei **(**nu stiu daca acei salariati stiu fespre aceasta stire dar Sa aflat astazi la comemtariul zilei de pe tr cu stiri
  • #9168
    Sandu pe 28 August 2017, 23:34
    Pentru Becali
    Domnule Becali aveti comentarii foarte pertinente si la obiect ! Ciuma rosie care conduce orasul nu a auzit de toalete ecologice de fapt in targul saptamanal ei nu au nici un fel de wc- uri este cel mai urat balci care a existat in Turnu Magurele .... Rusine autoritotilor!
  • #9167
    TEICA pe 28 August 2017, 23:08
    PENTRU ALUNA
    Mai ALUNĂ dar frumos mai scrii despre mine. Iti multumesc pentru reclama gratuită. Da i in continuare ca nu ma supăr.
  • #9166
    Becali pe 28 August 2017, 14:16
    Ciuma rosie
    Daca în anii 60'nu se stia de toalete ecologice, nici acum nu găsiți sa le montati la evenimente; RUSINE incapabililor.
  • #9165
    nemultumitul pe 28 August 2017, 05:20
    balciul
    domnule cuclea,este cel mai slab balci organizat la tr magurele,o performanta pe care tot dumneavoastra o reusiti!mizeria de la poarta de langa soseaua de centura arata dezinteresul atat al dumneavoastra cat si al angajatilor de organizarea acestui eveniment cu traditie pentru oras! ati facut munti de pamant si gunoaie,este frumos ca ati adus muntii la turnu magurele dar munti de gunoaie!ce parere si au facut cei din alte localitati care au venit la balci?? orasul arata jalnic si se afunda pe zi ce trece!
  • #9164
    Becali pe 27 August 2017, 22:44
    Ciuma rosie
    Nici nu intri în bâlci si ți se dă bon fiscal;
  • #9163
    Costache pe 27 August 2017, 21:24
    Bacali mergi si behaie in alta parte
    Esti foarte prost smile)))) nu doar neinformat ! Jajajajajaja smile)))))
  • #9162
    abc pentru xyz pe 27 August 2017, 18:15
    Ai o fixatie cu Teica asta
    Dar la frizerie primesti bon fiscal ?Dar la spalatoriile auto ?Dar la vulcanizarile auto ?Dar la tarabele de la central si piata?Dar pe la florarii de pe strada ? Dar pe la saormeriile si fast food-urile de la Victoria si Praporgescu ?Pe la chiosc*rile de ziare sau chiar pe la centrele de panificatie ?Sunt foarte multe magazine care nu dau bon fiscal pentru orice produs. Evaziune fiscala se face la greu si pe la depozitele de materiale de constructii.