Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

10536 comentarii Comentează

  • #10536
    Noi pe 19 Februarie 2019, 17:35
    Ne-am saturat
    Cred ca ne-a ajuns cutitul la os.Platim bani degeaba ca sa tinem toti trintorii si acolitii acestora!Uitati-va cine ne conduce si ce salarii nesimtite au.Fac*rile tot mai scumpe,la fel si serviciile de apa,gunoi,etc.Orasul arata groaznic,fara nici o perspectiva.
  • #10535
    Ilie pe 19 Februarie 2019, 15:03
    Apa trantorilor
    Apa trebuie plătită ca sa-si poată lua salariile pensionarii competenti Cosma si Voinila.Cosma face naveta la Alexandria de mulți ani cu mașina si carburantul apa serv .Cat de competenti sunt acești pensionari ocupând funcții bine plătite?Sunt atât de"competenti"încât factura la apa a ajuns sa fie cea mai mare dintre utilități iar prețul mc cel mai mare din țara.Banii europeni primiți in loc sa-i fi folosit pentru imbunătățirea calității apei i-au irosit in alte scopuri.Daca in frunte se mai afla si un incompetent ca Gurban nu poți sa ai nici o pretenției .Astia sunt oamenii puși si susținuți de PSD din "pepiniera" proprie.
  • #10534
    Departe de mizeria din Tr.Măgurele pe 19 Februarie 2019, 09:04
    AȘTEPTĂM URMĂTOARELE MINCIUNI ȘI PROMISIUNI!
    Cu ceva timp în urmă vă spuneam despre ce ne așteaptă,în urma conducerii dezastruase a bravului PSD.
    1)Ce părere aveți despre facturile la energie electrică?
    2)Despre facturile la gaze?
    3)Dar despre cele la apă și gunoi menajer?
    4)De prețul medicamentelor?
    5)De scumpirea tuturor alimentelor și ale celor de larg consum?
    6)De serviciile medicale și ale celorlalte instituții,de învățământ?
    7)Despre felul în care arată orașul,un veșnic și neterminat șantier.
    8)De felul în care sunt tratați tinerii după ce termină școala,bine,cei ce mai termină vreo școală?
    9)De ritmul investițiilor din ultimii 29 de ani?
    Dacă vă place orașul în care trăiți și viața pe care o duceți,votați necontenit PSD!
  • #10533
    PNL vs PSD pe 18 Februarie 2019, 21:29
    PNL se gândește la.viitorul copiilor romanii
    PSD nu se gândește la copii voștri se gândește la pensionarii cu pensii speciale PNL va roagă pe toții părinții sa gânditi pe cine votatii?sunteți mai multi ca pensionarii! PNL propune 500 RON pentru copii!
  • #10532
    ALEGATORII pe 18 Februarie 2019, 21:06
    Numai plătiți niciunul apa
    Apa infecta la noi la Turnu apa potabila este decât menajera.Numai plătiți deloc apa !!!An de an Apaserv trebuie sa reînnoiască contractele numai semnatii.nici niciun contract cu Apaserv!
  • #10531
    Apa serv pe 18 Februarie 2019, 14:55
    Apa din autogară!
    Geantă, la autogară, a fost prins furând apă.
    Nu fură decât din 2001.
    Au plătit oamenii, din oraș.
    Redistribuire.
    El nu are bani.
    L-am descoperit,apa serv, să vedem ce măsuri vor lua şefii!
  • #10530
    Apa serv pe 18 Februarie 2019, 14:53
    Apa din autogară!
    Geantă, la autogară, a fost prins furând apă.
    Nu fură decât din 2001.
    Au plătit oamenii, din oraș.
    Redistribuire.
    El nu are bani.
    L-am descoperit,apa serv, să vedem ce măsuri vor lua şefii!
  • #10529
    Vasile pe 18 Februarie 2019, 09:09
    primaria zimnicea - bordel
    In primaria Zimnicea micul analfabet ( petre parvu ), a angajat in toate mandatele lui, marea majoritate, femei deoarece este obsedat sex-ual. In ultima perioada a angajat in primaria zimnicea si in structurile statului numai c*rvistine. Are cate una pentru fiecare zi a anului. Doamne ce potent este!!! ( banuiesc ca are o limba de 50 cm... )
  • #10528
    MARIAN pe 17 Februarie 2019, 15:27
    APEL
    Fac apel pe aceasta cale,la cel care a furat oglinda retrovizoare dreapta la AUDI A4,parcat pe strada POMPIERILOR si care apare pe camera instalata in balcon,ca astept pana marti 19 02 2019 ora 9.00,pentru a monta la loc oglinda.Fiind imobilizat la pat in urma unei operatii, nu pot actiona imediat,dupa aceasta data voi face plangere si voi preda imaginile Politiei.Accept si intelegere amiabila daca in termen se recupereaza obiectul.nr tel.0784242000.
  • #10527
    TURNENII Treziti-va pe 17 Februarie 2019, 14:57
    Romanii care muncesc afara.își fac Partid
    Frăția partid din Spania și Italia,Anglia și Germania se va depune actele de infitare a partidului !!Suntem peste 4milioane va așteptăm să vă deveni -ți membrii în toate orașele din tarile unde sunte-ți rezidentii!!
  • #10526
    Alex Achim pe 17 Februarie 2019, 14:48
    Intrebare pt Consilierii PSD
    Adresez o intrebare consilierilor PSD: va place cum arata orasul? (daca mai poate fi numit oras). Toti consilierii PSD : AURA ATHENEU, PRUNA MARINEL, RAZVAN VASILE etc. toti cei care au fost la Palatul Cotroceni pt a sustine PSD Ciuma Rosie, sunteti mandri de distrugera orasului???
  • #10525
    Ccc pe 16 Februarie 2019, 17:21
    ce asistente?
    Cine pleacă?
  • #10524
    pT 1521 pe 16 Februarie 2019, 15:26
    tINEL
    Pai doar Nastase a furat? Aici este prostia si idiotenia voastra. Ne fura aia din afara baaaaaa, cu acte ne fura. Si voi ca idiotii o pupati in c*r pe nespalata aia. Pe noi ne fura si UE si Dragnea si Traian si PNL si USR si Ciolos Sec*ristul si TOTI. Ca noi suntem un neam de lingai si LENESI. Nu muncim PRODUCTIV. Mergem la munca, stam 8 ore si apoi acasa. Dar aducem valoare prin miunca noastra? NU BA IDIOTILOR. NE VAIETAM ca avem salariu mic. Nu assa se face.
  • #10523
    Tinel pe 16 Februarie 2019, 09:09
    Ia ascultă 10 520
    Tu ești ascultat?Și dacă da,de ce crezi?De ce nu ai dosar penal,și dacă ai,de ce ai?Dacă răspunsul este negativ,e simplu,nu ești o persoană importantă,adică una din aia care nu poate să-și justifice averea și a furat la umbra legii făcute de niște infractori,care își varsă opulența cu fiecare ocazie.Mai clar deatât,nu am ce să dezvolt.Dacă acești hoți erau niște oameni onești,cu certitudine,de coana Kovesi și nea Coldea,nu auzea nimeni,și țara asta arăta cu totul altfel.Așa,gașca lui Năstase și a celor ce au venit după el,ne fac legi,ne trag de urechi și ne fură în fiecare zi.
  • #10522
    pentru ala de l asculta Dumnezeu pe 15 Februarie 2019, 20:36
    10514
    Ce nu va convine voua este hotie sau ce vreti voi. Da cand handicapata este anchetata, sariti ca si arsi. IDIOTI
  • #10521
    Doctor House pe 15 Februarie 2019, 06:41
    de bine ce e pleacă asistentele
    Ciuma roșie a mărit salariile de incasam toți mai puțini bani. 2 asistente din spital și 3 de la dializă au aplicat pentru angajare în occident.
  • #10520
    Andrei Petcu pe 14 Februarie 2019, 21:50
    PSD trebuie interzis si desfintat
    Ceea ce face PSD Laurei Codruta Kovesi e asasinare politica la comanda Ciumei Rosii. Toti Turnenii care sunt in Buc*resti va rog iesiti maine seara in Piata Victoriei deoarece e un protest legal anuntat s-o sustinem pe Kovesi in lupta impotriva Mafiei PSD. #SUSTINEM KOVESI
  • #10519
    Alooo Regiaaa pe 14 Februarie 2019, 19:10
    V-am trimis articole despre cum vrea PSD s-o blocheze pe Kovesi
    De ce nu faceti un material despre cum vrea CANCERUL TARII PSD sa o blocheze pe Kovesi sa obtina Functia de Proc*ror Sef European??? Astfel i-ar lua mama dracu pe toti nenorocitii care au furat bani europeni....
  • #10518
    Alex Matei pe 14 Februarie 2019, 12:35
    Infractorii PSD incearca sa o blocheze pe Kovesi pt ocuparea functiei de Proc*ror Sef European
    Nenorocitii aia din Guvern incearca sa o blocheze pe Kovesi sa ajunga la Bruxelles, va dati seama cu ce zdrente ordinare avem de aface in Parlament??? NU MAI VOTATI PSD CIUMA ROSIE !!!!!
  • #10517
    Ne ascultă Dumnezeu pe toți pe 14 Februarie 2019, 08:11
    Onestului de la # 10513
    Ce vorbești,tu,măi ”nu”,la telefon,de nu e bine să fi ascultat???Ești vreun strateg militar,deți secrete de stat,ai acces la arhivele statului,ascunzi vreo crimă sau ești un interlop?V-au spălat ăștia creierii(cinstiții din PSD),cu sec*ritatea și nevinovăția lor în dosarle penale,și vă vărsați prostia și necunoașterea pe site-uri,fără să vă ceară nimeni părerea.Vai mama ei de țară!
  • #10516
    nu pe 13 Februarie 2019, 20:09
    va place
    Barsastene, esti prost rau LOL LOL . Pai noi si din mormant votam ma baietas LOL LOL . Deci vrei nu vrei, de noi nu scapati. Vom scapa tara asta de tot ce este rau in ea. Prostu din tine nu isi da seama ca nu este bine ce fac astia cu ascultatul telefoanelor, cu acuzele .
  • #10515
    Ion Matei pe 13 Februarie 2019, 16:15
    NU MAI VOTATI CORUPTII, JOS PSD !!!!!
    PSD (sau FSN) al carui sef a fost ion iliescu (am scris cu litere mici deoarece e o zdreanta comunista) este cel care a provocat cele 2 MINERIADE in care au murit mii de oameni nevinovati iar acum e condus de mizeria de liviu dragnea cel care foloseste Jandarmii pe post de mineri, luand la bataie oamenii pe strada si amendandu-i. In Concluzie: PSD AR TREBUI INTERZIS PRIN LEGE !!!!! E CANCERUL ROMANIEI !!!!! TREZITI-VA OAMENI BUNI SI NU MAI VOTATI PSD !!!!!
  • #10514
    spital pe 13 Februarie 2019, 12:38
    accident la imperial
    Accident la imperial 12 februarie...un seat s-a facut zob ... are cineva mai multe detalii ? cine erau ? ce au patit ?
  • #10513
    Marius Barsasteanu pe 13 Februarie 2019, 12:31
    Raspuns pt #10508
    Ducea-v-ati la cimitir de orci si zombii spalati pe creier ce sunteti! Cine dracu esti ma parazitule??? S-a ales praful de orasul nostru sub conducerea Ciumei Rosii iar voi o dati zor cu "sustinem psd!", lua-v-ar dracu de tarani retardati si analfabeti. Sper sa nu mai apucati urmatoarele alegeri si sa va duce-ti vis-a-vis de pompieri!
  • #10512
    . pe 13 Februarie 2019, 07:32
    .
    Cracea, tine minte ce iti spun. Nici acum nuvei iesi primar. Si apoi vei zbura din PNL. Dupa ce ca e partidul asa cum e, il mai conduci si tu. Am inteles ca vrei sa fugi in alta parte, la Ponta. Sobolanule ordinar !!!
  • #10511
    nu pe 12 Februarie 2019, 21:24
    va place
    Ziaristi de ca,cat. De ce nu publicati tot? spre exemplu comentariile psd istilor. Va mai aruncat Cracanu un os?
    Suntem forta si vom face treaba-mariri de salarii,pensiile vor creste iar si cei ca voi invidiosi vor urla. VOTAM PSD,tinem cu tara.
  • #10510
    Cetatean Cinstit pe 12 Februarie 2019, 21:23
    Sustineti-o pe Kovesi pt Functia de Proc*ror Sef European sa-i i-a dracu pe toti hotii din PSD
    Va rog semnati sa o sustinem pe Laura Codruta Kovesi pt Functia de Proc*ror Sef European sa-i i-a dracu pe toti cei din PSD in frunte cu infranctorul Liviu Dragnea!
  • #10509
    Matei Mihdi pe 12 Februarie 2019, 20:12
    Sustine Lupta AntiCoruptie, Sustine Laura Codruta Kovesi
    https://campaniamea.declic.ro/petitions/sustinem-candidatura-laurei-codruta-kovesi-pentru-functia-de-proc*ror-sef-european?source=whatsapp#signature-form
  • #10508
    Sorin Oprea pe 12 Februarie 2019, 20:06
    PSD=CANCERUL ROMANIEI
    Votati oricare alt partid dar NU PSD, astia sunt Cancerul Romaniei, au distrus tara (au dat 144 de Ordonante de Urgenta) toate fiind in favoarea penaliilor ca sa-i scape de Puscarie! Locul infractorilor e la inchisoare, Nu la Guvernare!
  • #10507
    ALEGATORII. pe 12 Februarie 2019, 18:19
    PNL vs PSD
    PNL are în platforma mărirea Alocațiilor de stat a copiilor cu 900 RON sunt mai multi părinții cu copii decât pensionarii și pușcăriași!!
  • #10506
    Alex Cozma pe 12 Februarie 2019, 11:05
    Despre fratii Codrea de ce nu ziceti nimic?
    Despre fratii Adi & Catalin Codrea de ce nu ziceti nimic? il pupa in popou pe Dragnea si sunt in cardasie cu alte clanuri mafiote. De ce nu spuneti ca a pacalit 300-400 de persoane sa plece de la Enculescu sa mearga la cules de fructe pe o mie si ceva de € in Spania si si-au batut joc de ele dandu-le 200 € pe luna, alege-s-ar prafu si pulberea de tot neamu si te toata rasa lor de nenorociti....
  • #10505
    N.L.S. pe 11 Februarie 2019, 20:30
    Răspuns celui de la 10500
    Voi credeți că numai la spălătorii nu se dau bonuri fiscale??Hai să urmărim și pe la baruri,frizerii,tarabele de la Central,piață și magazinele din jurul pieții,cei ce vând flori,pe la cabinetele medicale umane și veterinare,chioșc*rile de ziare sau vulcanizările auto,transpotatorii taximetriști.Au sau au avut vreodata,aceștia,casă de marcat.Uite,asta este o temă pentru cei de la ANAF.Hai,spor la treabă!
  • #10504
    Cireasa pe 10 Februarie 2019, 22:04
    Bon
    Spalatoriile auto au voie sa dea bonul fiscal dupa ce cosmetizeaza masina ??
  • #10503
    pentru 10498 pe 7 Februarie 2019, 20:25
    Noi
    daca mergem si la cimitir, tot votam LOL LOL LOL
    Si uite asa tot iese PSD ul si tu mori de ciuda LOL
  • #10502
    Anti-PSD Ciuma Rosie pe 7 Februarie 2019, 19:26
    Raspuns pt #1490 & #1492
    Ma manca-v-ar Ciuma de lingai ai Ciumei Rosii, sa va duce-ti dracu la Cimitir, sa nu mai apucati urmatoarele alegeri manca-v-ar pamantu de nenorociti spalati pe creier de catre Antena 3 & Romania Tv.
  • #10501
    pT 10946 pe 7 Februarie 2019, 19:16
    proasta p_la a stat la pi_da mamei tale
    LOL LOL LOL
    Esti varza. Si cu camere si cu cip in ele tot PSD o sa iasa. Cat e Teleormanu n floare nici la basca nu ii doare. Iar cei ca tine vor crapa de ciuda LOL.
  • #10500
    Ptr 10492 pe 7 Februarie 2019, 16:31
    Un pupinc*rist PSD
    Se vede de că ești pupinc*rist al PSD.nici 15 /la suta nu o sa mai ia PSD voturile vor fi filmate la.numărătoare!!!Și saci vor fi cu cip depușii, asa ca la nemții,a.dat ordin Iohannis !!!
  • #10499
    Primaria pe 7 Februarie 2019, 16:19
    Firea eroina anunță miting la Buc*resti
    Firea anunță miting de amploare la Buc*rești în Piata Victoriei.pe 10 martie
  • #10498
    Alooo Regiaaa pe 6 Februarie 2019, 15:38
    PSD=Grup infractional Organizat
    Alooo Regiaaa, da-v-as la papacioc! De ce nu-mi postati comentariile, de ce nu faceti articole impotriva Ciumei Rosii PSD cand eu va trimit materiale de interes public???
  • #10497
    Referendum pe 6 Februarie 2019, 14:11
    Legile justiției
    Președenția va anunta.ca va.chema poporul la referendum cu legile justiției sa.numai fie date de parlament ci numai poporul decide.!
  • #10496
    Pt Diaspora pe 6 Februarie 2019, 12:35
    ce papagal
    esti LOL LOL
    Astia vor lua votul tau si se vor sterge cu el la c*r.
    Stati calmi, tot PSD va castiga LOL
  • #10495
    Turnean pe 6 Februarie 2019, 12:15
    Alooo Presa
    De ce Presa nu transmite realitatea in care traim? De ce televiziunile "parfumeaza" cacatul in care traim? De ce nu transmit protestele romanilor de la Parlamentul European din Bruxelles??? SA VA FIE RUSINE TUTUROR DIN PRESA !!!!! Face-ti un articolt, iata ca v-am trimis si un material: https://m.youtube.com/watch?v=_UKUOxvJjF0
  • #10494
    . pe 6 Februarie 2019, 08:36
    .
    Exact, 10488
    Asa este si prostimea ii da inainte cu Ciuma rosie si cu viitorul copiilor. Pai cine a crescut veniturile si le va creste in continuare? Adormitul de la Cptroceni ? Votam cu cei mai buni. Votam PSD.
  • #10493
    Diaspora pe 5 Februarie 2019, 20:29
    Iohannis și Ponta in turul 2
    Scenariu este făcut de. mult de ce PSD nu anunta.candidatul la Președenție!!se stie.ca.nu vor câștiga nici la locale !!Diaspora va câștiga. și la locale vom venii acasă cu toții sa.votam pentru viitorul copiilor!!ADIO PSD ALDE.
  • #10492
    e bine pe 5 Februarie 2019, 20:08
    asa
    Este bine asa cum trebuie sa fie. bancile sa nu isi mai externalizeze profiturile, sa raman si aici bani sa se faca ceva. Nu vrajeala ieftina Iohanista si PDL isto Usrista. Sa va roada pe ficati.Ca car, ca marr. nu va convine cand cresc facturile? Guvernu a crescut salariul minim si firmele straine (care nu au vrut sa rupa o particica din imensul lor profit) au marit preturile. Si prostimea pe aici se abereaza ca una ca alta.
  • #10491
    Spital pe 4 Februarie 2019, 14:37
    Spital
    Nașu și Nașa+pompier+țigan=love
  • #10490
    Privitor atent pe 4 Februarie 2019, 10:25
    Răspuns celui de la #10483
    Doamne,câtă incoerență,câtă mediocritate și ură?!Remarc suficiența,mândria de a fi PSD-ist,în condițiile în care orașul a ajuns o ruină.Ce pretenții poți avea de la unii care scriu fără a avea mintea la ei și cu lumina stinsă?Învrăjbiți și fără pregătire,vă dați cu părerea ca pe peronul gării.Iar despre opoziție,lăsați-o mai ușor,că problema e alta.Oamenii nu vă mai vor pe voi,pe PSD-iști.Sondajele corecte arată dezastrul în care sunteți.
  • #10489
    Diaspora pe 3 Februarie 2019, 21:51
    PNL se gândește la.viitorul copiilor romanii
    PNL are platforma program ptr Mărirea Alocației de Stat Copiilor
    la.450 ron
  • #10488
    cIOLOSICA pe 3 Februarie 2019, 21:40
    usrICA+pnlICA ZIS pdICA
    Cu asa opozitie, stati calmi,castigam si 20-20 vb lu Danci. Pai voi nu meritati ma nici consilieri locali dar sa mai vb de parlament. Ciolos, in spatele caruia este Sec*ritatea s adus la USR sa i traga in jos. De PNL ce sa mai vb! Cum e Cracea s si Ludovic grin grin. Pai d asta ba baieti castiga PSD ul nostru. se vor sfasia intre ei pana in 20-20 si iar noi vom ajunge sa castigam.Le era astora din USR ca ai lor sunt c*rati ca lacrima. Pai nu vezi la GOtiu. Ce zicea Badulescu de la capitala grin grin
  • #10487
    Marin pe 3 Februarie 2019, 12:25
    Postacului #10481
    Eram sigur ca se va simti vreo cioara borata sau vreun mos/baba pesedist(a) sa sara la gatul meu.....Le dau mare dreptate tinerilor din ziua de azi care vor sa faca o schimbare dar dau peste niste zombi privitori Antena 3 & R(etard) Tv.