Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

15362 comentarii Comentează

  • #15362
    stadion pe 15 August 2022, 22:12
    fotbal
    pentru ce s a construit stadionul ? vrem ca cetatea sa promoveze in liga 2 a..dar nu cu fotbalisti anonimi si din comune care zic ca au jucat la farul si sf gheorghe si sael.ce te leaga pe tine babadagule de tr magurele ? de ce nu ai oprit acel jucator de culoare ?!
  • #15361
    Gică cu abacul pe 15 August 2022, 08:34
    HAI SĂ NU NE MAI ASCUNDEM
    Am și eu o propunere,nu costă și nu doare.Vă rog să lăsăm puțin mondenul și bârfa și să cerem insistent autorităților locale rezultatul referendumului care tocmai s-a încheiat.S-au centralizat rezultatele finale,de către cine și cât s-a cheltuit pentru această campanie de recenzare?În fond,totul e pe banii noștri,da?Este foarte important să aflăm câți mai suntem.Câți români,câți bulgari,sârbi,italieni,romi și,nu în ultimul rând,câți maghiari?Că la ultimul recensământ s-au mutat niște ungurii și pe la Crângu.Și dacă nu e un secret,care este numărul total de cetățeni care își duc viața prin oraș,nu risipiți prin lume?Nu ignorați propunerea,este un mare pas pentru o mai bună cunoaștere a realității și a unei firești transparențe.Așteptăm cu mare interes un răspuns corect.
  • #15360
    Branza pe 14 August 2022, 10:03
    Fotbal
    Usor cu Babadac ca se supăra doamna Ionela,matroana clubului.
    A dracu vulpe era la un restaurant cu cel care vrea sa între în Turnu cu fotovoltaice, ce părere aveți?
    Babadac merge la Ionela sa dea acceptul pentru transferuri, va pupa Branza !
  • #15359
    Noul cod al Munci pe 14 August 2022, 09:49
    ITM la Turnu
    Multi asa zisi patronii isi bat joc de angajații, cu orele de program care nu sunt platitii,oras trebuie de 8 ore in intervalul 8-16,tot ce depășește trebuie orele suplimentare plătite,vezi Nazareno,Manufactura si multi altii agentii economici !?Control de amploare la Turnu !!
  • #15358
    Cezar pe 14 August 2022, 01:44
    Marele șef Chitu
    Mai căutați și veți descoperii că mai are și alte funcții, ca de exemplu, președinte de asociatie, etc. Domnul Primar Muc și Sfârc le știe pe toate, dar închide ochii, ca doar sant neamuri! Tu, Bianca, mare incasatoare( încăpătoare) ce ai găsit la slăbănogul ăsta, ogarul ăsta de vânătoare? Acest cu**ar Chitu, dacă îl cauți la locul de muncă, nu îl vei găsi niciodată, dacă întrebi de el ți se va spune ba ca este la Primarie, ba ca este pe teren, ba ca este la Alexandria, dar eu cred ca în realitate nici el nu știe pe unde umbla și de ce face umbra pământului! Primare, cât mai ai de gând să-i acoperi toate prostiile, știi foarte bine ca se întâlnește cu incasatoarea(încăpătoarea) în timpul programului, iar din banii noștri plătim orele lui de dragoste cu Bianca în timpul programului! Mergi înainte Primare, să nu cumva sa faci c*rățenie în Primărie, pentru ca șanț atâția alți salariați de ai tai care pleacă sa facă amor în timpul programului, dar tu continui sa închizi ochii!
  • #15357
    kițu pe 13 August 2022, 21:39
    mai multe salarii de la stat
    Acest individ numit Chițu George "lucreaza" si la primaria Segarcea Vale ca și consilier personal al primarului.Cand poate sa mearga la toate loc*rile de munca,avand program de bugetar de la 8.00 la 16.00 ? Curtea de Conturi ce parere are? Dar ITM -ul ? Dar ANI ? Sau DNA?
  • #15356
    Cezar pe 13 August 2022, 17:23
    Marele șef Chitu
    Acest"Mare Sef" Chitu are facultatea făcută la apelul de seară și este de o prostie ieșită din comun! Dacă ne ar fi fost ruda cu Primarul Muc și Sfârc, nu ar fi ajuns niciodată în funcția pe care o ocupă nemeritat! Deci a renunțat la Doamnă sistează medicala pentru o încăpătoare la Apa Serv! Bravo ție, "Mare Sef", ești înalt cât o prajina și mai prost ca o ....! Ai realizat și tu ceva în viață: te-a dat afara soția din apartament și tu stai cu măicuța! Frumoase realizări ai în viata asta! Soție și copii nu mai ai( ai grija cu pensia alimentara), carnet de șofer nu mai ai, casă de la Stat nu mai ai, dar de, o ai pe frumoasa încăpătoare de la apa! Domnul Muc și sfârc nu este de părere ca" Marele Sef" nu are ce cauta în aceasta funcție la Asistenta Socială ? Ce exemplu poate da acest cu**ar și mare ciubucar? Jos cu el din funcția pe care nu o merită!
  • #15355
    Pentru iubaretu pe 13 August 2022, 15:27
    Canal
    Bai iubaretule, superba cu fata de cal e aia de o ținea aruciu,de făcea baie în canal pe Măgurele,e vai mama ei,de unde atita superbitate, e mai urita decât puiul de măgar,.
  • #15354
    Babadag Out pe 13 August 2022, 13:43
    Numai veniti la Stadion
    Multi am hotărît să numai venim la Stadion, acest venetic Babadag goneste fotbaliști buni si păstrează pe cei care ii da dreptul,oare primarul si sponsorii ,nu stiu asta,de ce nu se aduc jucatorii din liga 2,sunt multi liberi de contract !?
  • #15353
    Linkar pe 13 August 2022, 10:17
    Fotbal
    La echipa Cetatea se aduc fotbalisti făra valoare! Domnule Babadac,de ce nu aduceti fotbalisti de valoare,iar pe unii care au venit si sunt buni îi luati la goană, oprind pe altii care se accidenteaza stînd si dând pe linga minge? Asta e echipa orasului sau a unora personal! Vrem jucători de valoare!
  • #15352
    Iubarețul pe 12 August 2022, 22:24
    Îmi fac viata frumoasa
    Dragoste mare, protagoniști sunt,marele sef de la asistenta sociala CHITU GEORGE și superba BIANCA,i suparanumita si fata de cal, incasatoarea de la apa serv
  • #15351
    ... pe 12 August 2022, 22:04
    Pa
    Mai prostovane,daca noi zicem ca este orasul sarac,nu inseamna ca suntem noi de vina ci specimene ca tine,postaci timpiti ai primarului nimic,slugi nenorocite.Nu ai inteles nimic,si nu merita sa imi pierd timpul cu tine.
  • #15350
    . pe 12 August 2022, 20:19
    .
    Îmi pare rău că ti-am zis năuc.De fapt, ești prost rau și pentru ca nu știi sa scrii corect, mănânci litere și nu numai, și pentru ca gândești cât un bou.Nu poți, bai, cap sec, sa renunti la salariații de la stadion și sa pui polițiștii locali sa îl păzească..Dar tu ești prost, ce sa înțelegi tu.Cred că știu cine ești asa ca te las sa îți iei Xanax-ul.
  • #15349
    ... pe 12 August 2022, 18:30
    Pentru inteligent si postac al primarului nimic.
    Tu nu ai cum sa intelegi pentru ca esti setat.Salariile sunt acoperite de cei 30 angajati de pe la bazele sportive,primarie,policlina,angajari fara cap,in conditiile in care sunt monitorizate de firme de paza specializate.Ca dotare,cite Dasteruri are primaria si soferi,stii sau faci pe prostul?Combustil,poate mai face directoarea de la gunoi ceva economii,ca se plimba tractoarele toata ziua prin oras,sau poate stii cit consuma masina care matura strazile!
  • #15348
    . pe 12 August 2022, 16:20
    .
    Bai, naucule, tu ai idee cât costa Politia locala? Țipați ca e orașul sărac și vreți politie locala.cel puțin 200.000 de euro anual, și asta cu 10 angajati-salarii, dotare, instruire,, carburant..Cel puțin.Vorbiti ca prostii, sa va aflați în treaba.
  • #15347
    Gigi pe 12 August 2022, 11:28
    Ordinea publica
    Politia comunitara ar putea sa asigure ordinea publica coordonata de primarie.Dar primaria nu infiinteaza politia comunitara pentru ca este condusa de un primar lenes si incopetent.Municipiu,fara politie comunitara,este de ris.Un corp de 30 de politisti comunitari cu un sef cu bune intentii,ar putea intervenii cind avem muzica la maxim,artificii la orice ora din noapte,etc.Daca primarului ii pasa de linistea cetatenilor!Primarul,in schimb,a angajat 30 persoane la stadion,la baza sportiva de la graniceri,la cetate,in primarie,la policlinica si pe unde au mai vrut muschii lui.
  • #15346
    cc pe 12 August 2022, 11:02
    Mai incet cu pianul pe scari
    Si daca politia nu isi face datoria ? cine are obligatia sa sesiseze acest fapt ?catre prefectura,de exemplu,catre ministerul de interne,catre Ciolacu seful primarului vostru Psd?.Raspuns,chiar voi,primaria.
  • #15345
    Guest pe 12 August 2022, 08:58
    Pentru Comentatori
    Băi retardaților voi ați auzit de separarea puterilor în stat ? Ce treabă are primăria că se dau cu artificii sau se pune muzică tare până târziu în noapte, astea sunt atribuțiile unei singure instituții se numește POLIȚIA ROMÂNĂ și au legi care îi obligă la respectarea ordinii și liniștei publice, este simplu, extrem de simplu!!! Nu mai aberați măi cu primăria că ei au alte obligații, măcar pe acelea să le ducă la bun sfârșit, mai nou vreți să facă și ordine publică ? Sunteți nebuni cu capu și mai duceți și alți cititori în eroare. zipper zipper zipper
  • #15344
    Se mai aplică legea?! pe 11 August 2022, 23:02
    E TRECUT DE ORA 22
    Bravo Poliției,Jandarmeriei și Primăriei din Tr. Măgurele,nu sunteți departe de caracterul,educația și nesimțirea pe care o afișează gașca din ce în ce mai mare și mai agresivă de babuini.Prin neimplicarea față de astfel de acțiuni primitive și sălbatice nu faceți altceva decât să vă arătați complicitatea și să vă identificați cu asemenea personaje needucate și analfabete.V-a dispărut c*rajul și pregătirea,dar aveți tupeul să ieșiți în stradă să vă plângeți de salarii,când majoritatea românilor trăiesc cu salarii și pensii de mizerie.Numai o revoluție reală ar fi potrivită pentru aceste vremuri când bugetarii au ajuns stăpânii bugetelor și destinelor noastre.Un oraș și o țară cuprinse de haos și prost conduse.De către cine?Asta să o spuneți voi.
  • #15343
    Victor pe 11 August 2022, 22:16
    zzz
    În oraș, focul de artificii a devenit ceva normal, cine vrea și cine nu vrea, la orice ora, organizează foc de artificii ! Nu pot sa cred asa ceva ! ...
  • #15342
    andrei pe 9 August 2022, 19:55
    magistratii
    Dupa ce poporul si-a rupt camasile prin Piata Victoriei pentru legile justitiei - inclusiv pentru pensiile magistratilor - observ prin oras niste mamaite alcoolice, imbracate prost si pe unul care umbla prin carciumi ca sa-si arate cuponul cu pensia trecuta bine de 200 de milioane si pe care-l injura toti betivanii.Astia sunt....magistratii !
  • #15341
    Boicot roman in tara pe 9 August 2022, 14:25
    NU PLATI APA
    In mai toate tara romani sau unit cu Lozinca Nu Platii apa,la Turna apa ca in Dubai,o sa aveti banii de mîncare daca numai platii apa,adică directori de la Apa Serv vezi ce salarii au !!?
  • #15340
    Psd-ist pe 9 August 2022, 13:58
    Primarul turmentat
    Primare,iti cinta muzica in oras.Iar esti plecat cu valetul la Poiana,la bautura!?Vrem si noi o dedicatie de la tine!
  • #15339
    Vasilica pe 8 August 2022, 20:01
    Spital
    De vreo citeva zile trec prin zona spitalului și ma minunez. Cum dreaku deși e seceta și afara sunt multe grade în termometru s au înmulțit șoferii de la spital.nu era suficient ca freca unu mai bătrân menta și sprijinea poarta cu umărul sa nu cada,ce sa vezi a mai apărut unu tânăr și sprijine celalalt stilp al porții. Bai nesimțitule te voiți ca nu ai bani de salarii și angajezi oameni care freacă tambalul.bai piticule,primarul care ești pe persoana juridica tu vezi ba ce face Delcea? Bai consilierilor pnl+PSD = mizerie cum aprobați Bai hahalerelor angajări peste angajări fără sa pu eți și voi o întrebare? Doamne nu va mai răbda pământul...tik tak tik tak
  • #15338
    cc pe 7 August 2022, 22:11
    In orasul lui danut cuclea,zis Koiu
    Ma baiatule,tu zici ca conduci acest oras ?Hai sa iti spunem ce se intimpla in orasul tau.Muzica la maxmim,ca e nunta,ca e inmormintare,cei de la care tu cersesti voturi iti arata respectul.Daca nu intelegi ce se intimpla,la 12 noaptea avem foc de artificii.Pentru ca nu ai fost instare sa construiesti un adapost pentru ciinii fara stapin,noapte de noapte avem concert si lumea te aplauda.Azi au fost adusi in orasul fara stapini,ciini comunitari,majoritatea femele cu titele pina in pamint.In zona centrala,daca mai umpli si tu prin oras,ca in rest esti la Dunare,la bautura!Cind scapam de urlatul ciinilor,pe la 5 dimineata trece tancul care cica c*rata strazile.Tu ai auzit,sau directoarea cea batrina nu te informeaza,ce zgomot produce acea masina de c*ratat strazile?Pe linga faptul ca primaria a cumparat la un pret suspect de mare,tu stii primare ce consum de combustil are,mai ales pe aceste timpuri?Lasa primaria,ca nu este de tine !
  • #15337
    Diaspora venim pe 7 August 2022, 14:43
    Propunere indecenta
    Numai cumpărați nimic de la elita politică ada ii falimentam,cumpărați numai de la țărani produse bio,uitați-vă ce averii au facut politicieni din munca,sudoarea,bani voștri si acum ba sfidează, propunem greva. Fara cumpărături asigurativa hrana de la țărani!!
  • #15336
    Ghiță Pristanda să dispară pe 6 August 2022, 09:24
    RUGĂMINTE PENTRU REDACȚIA TURNUCUSTIRI
    Credem că este timpul să faceți un amplu articol despre rezultatele referendumului recent încheiat,de pe la noi.De unde au fost recenzorii,cine a centralizat rezultatele și cine a monitorizat întreaga acțiune?Să nu ne trezim ca la referendumul unde niște persoane din rândul comisiilor au fost și condamnate.Nu de alta,dar așa cum am aflat din presa srisă și tv,că pop**ația României a scăzut cu un milion de oameni,să nu ne trezim că cea a Orașului Tr.Măgurele și a jud.Teleorman a crescut într-un ritm alert.Deci,care ar fi și persoanele care au dus la creșterea natalității?Numărul pop**ației,crescut artificial,nu va face altceva decât să mentină pe funcții mulțimea de bugetari care au sufocat instituțiile statului,și care au spoliat bugetele locale.Inclusiv statulul nemeritat de municipiu.Însuși marele conducător și infractor,Năstase,spune clar că nr.bugetarilor trebuie să scadă cu cel puțin 25%.Dacă sunt unii mai deștepți și vor să îngoape bugetul României,le vom vedea c*rând faptele.
  • #15335
    Fane pe 6 August 2022, 09:08
    pt # 15.333
    Ai dreptate Vasile !
    Pe ăsta doar Adi Codrea, zis Tati, îl tine în funcție și tot el îl poate revoca. Și pe adjunctul lui așijderea !
  • #15334
    Dan pe 6 August 2022, 00:18
    Ajutor
    Am luat recent legatura cu domnul Nitu Robert Gabriel, Activistul buzoian, care acum desfasoara un tur prin Teleorman; puteti vedea pe YouTube video-urile de la Islaz, Plopii Slavitesti si de la Peretu. I-am propus sa vina și in Turnu, ar avea material pentru inca 2 ore minim de fimare, tinand cont ca urbea noastra are gunoi cat pt tot judetul, de la celebra sosea de centura (Slavici), in spatele balciului, continuand cu gunoaiele aruncate peste tot (numai în tomberoane nu) din Catanga, pe Calmatui, unde se arunca gunoi direct pe marginea drumului. In aceasta idee, as avea nevoie de sprijinul cuiva care sa filmeze sc*rt toate nenorocirile astea, pentru a i le putea trimite omului (cum mi-a și solicitat). As fi făcut-o eu, doar ca nu sunt in Turnu pana sambata viitoare, data la care probabil domnul Nitu nu va mai fi pe meleaguri teleormanene. Daca vreti sa va implicati și sa ii facem "celebrii" pe incompetentii și putorile din conducerea orasului, acum e momentul. Multumesc anticipat!
  • #15333
    Vasile pe 5 August 2022, 22:18
    Oras
    Care oras? Care politie? Pai voi știți ca în fruntea politiei turnu magurele se afla un infractor? dovedit.atita timp cit acest jeg va sta în fruntea politiei nu veți avea liniște,nu veți avea siguranță, copii voștri nu vor putea merge la scoala în siguranță. Un bețiv,un oportunist,un lingău adus aici de conducerea PNL.rusine domnule Primar ca tolerezi asemenea mizerii.bine nici tu nu ești prea departe.
  • #15332
    Turnu Măgurele pe 5 August 2022, 07:28
    Oraș?
    Au ajuns țiganii, veșnic masă de manevra electorala, să aibă drept de viață și de moarte asupra românilor.
  • #15331
    Vezi cazul Baciu,in doua zile se uita pe 4 August 2022, 22:10
    Conducatori de rahat,total nevinovati
    Cucleooo,tu al cui primar esti si pe cine reprezinti?Tot ca Mohanu,pe cioroi,pardon,pe votantii vostri?Partidul se stie de 30 de ani,numai lichelele de la varful lui se schimba.Coruptie,hotie,complicitate,minciuna si ticalosie,cam asta se poate spune dupa un asemenea eveniment.
  • #15330
    Cântărer pe 4 August 2022, 15:50
    O batrână a fost ucisa
    Ce poti sa mai spui cind in fata la Profi,seara,femeia care se plimba cu un carucior a fost jefuita de bandele de ti**ni care seară de seară isi fac veacul acolo,facànd gălăgie si scandal ! Dupa acest jaf,femeia s- a speriat si a facut infarct! Scenele incredibile se pot vedea pe camera de supraveghere de la magazinul Profi! Unde este politia? Unde este primaria,care nu se implica cu nimic in cazurile sociale? In ce hal a ajuns acest oras,vor face ti**nii legea,iar oamenii cinstiti si platitori de taxe vor fi martorii si victimele acestora!
  • #15329
    Moroiu Danut pe 3 August 2022, 20:02
    Despre morti numai de bine
    De ce va luati de Mariusica Cimitir,ca lui i-a ramas figura aia trista de la fostul loc de munca.Iar in ceea ce priveste intelectul,nu-l recomanda nimic,nicio isprava pentru a afisa o alta mutra de care sa fie mandru sau vesel.
    -Mariusica,da-ti si cu putina apa inainte sa te imbraci,ramai trist si trage-ti palaria pe-o parte,dai dreacu de rautaciosi!
  • #15328
    Obiectiv pe 3 August 2022, 17:46
    Parere
    Mariusica Cimitir si-a schimbat poza de profil.Intrati pe profilul lui de Facebook, si vedeti ce mecla timpita afiseaza, ceva de genul:"Da-mi si mie un banut, ca mi-am luat telefon si nu mai am!"Scoate dracu' mana aia dintre picioare si afiseaza si tu un zambet, ca zici ca esti paralizat! Dar de fapt tie nu ti-a ras fata aia tampa niciodata!
  • #15327
    M și-atât pe 2 August 2022, 19:03
    O explicație pentru cc
    Oameni buni,tot proiectul și execuția la Parcul Municipal(denumirea de Grădina Publică a Orașului Turnu Măgurele la data înfințării lui)este un proiect care nu era prioritar pentru acel oraș,proiect care va toca mulți,foarte mulți bani.Și asta se va vedea în anul următor.Despre peisagistica lui,care este una total inestetică și nepotrivită pentru o titulatură și apropriere de un fost mare parc,din mijlocul unui oraș,făcut acum peste 100 de ani,este o bătaie de joc și o caricatură a ceea ce se poate numi Parc Municipal,loc de liniște,umbră și relaxare.Tot farmecul din trecut a dispărut odată cu venirea la conducerea orașului a unui grup de incapabili,de hoți și de lacomi.În timp,odată cu aceste transformări,va dispărea și o mare parte din identitatea acelui oraș.Curând se va vedea și ce vor pune în loc,dacă vor mai pune ceva pe măsura lucrurilor făcute în trecut.De 25-30 de ani nu suntem înconjurați decât de minciună,distrugere,mizerie,jaf și interese politice personale și de grup.
  • #15326
    cc pe 2 August 2022, 16:34
    Parcul municipal
    Cit de dobitoc sa fii sa distrugi un parc,care era mindria acestui oras.Bai criminalilor unde mai putem sa ne ascundem si noi de zilele toride,tot mai multe?Cum ati putut defrisa tot parcul,pe mintea voastra ingusta ca veti planta alti arbori,care vor face umbra peste zece ani!Mergeau copiii sa vada si ei o rata,o gaina,un porubel,un paun infoiat,acum ce puneti la loc,mai neispravitilor,poza piticului primar?
  • #15325
    Esență de rrrrrom pe 1 August 2022, 18:21
    Nu știți?
    Se face repetiții la serbare pentru când e terminat de tot parcu, de tot. Să fie toți bronzați ca noi, să nu mai face diferența, că ăia sta la umbră, și noi nu, să nu mai stea niminea la umbră. Serbare mare.
  • #15324
    milițianul meloman pe 1 August 2022, 17:46
    bagăăă
    Se aude muzică tigănească în tot orașul, chiar și de la sediul miliției. Le place tovarăsilor băieți, e de-ai noștri . Rușine, Vreți pensii speciale la 40- 50 ani pentru că stati și ascultați toate răcnetele și hauliturile. De liniștea publică ați auzit in școala aia de 6 luni ?
  • #15323
    anghel costoraru pe 1 August 2022, 17:24
    y
    in fiecare zi muzica ciganeasca de rasuna in toata comuna turnu magurele de nu mai poti sa traiesti !!! militieni jandari sunteti ologi si surzi ma ?
  • #15322
    Silviu Miron pe 1 August 2022, 16:09
    Să nu vorbim despre ce nu știm
    Domnilor turneni,nici mie nu-mi plac astfel de măsuri disperate de ajutor,mai ales pentru țări care sunt mult mai bine puse la adăpost decât noi.Și mă refer la presupusul ajutor de care se spune pe la colțuri despre, Germania,Franța,Olanda,Italia și alte țări din G8.Dar să nu uităm că,dacă Germania și Franța strănută,România face toate formele de gripă,inclusiv aviara și porcină,iar banii ce încă îi mai avemîn buzunare și conturi dispar ca după o ședință cu Iozefini.Așa că,mai ușor cu politica externă și pe mari interese,suntem mult prea mici,chiar dacă ni se spune că suntem o țară bogată.
  • #15321
    Turnenii pe 30 Iulie 2022, 21:22
    Guvernul sfidează
    Nu are bani ptr copii si pensionari,dar are ptr ucrainieni si moldoveni,toata clasa politica sa plece acasa,dizolvarea Parlamentului ,diaspora vine acasa așteptați-ne ca venim !?
  • #15320
    SDF pe 30 Iulie 2022, 19:21
    Domnului Turnu Măgurele
    În mare parte ai dreptate dar,treaba cu plecarea nu e o soluție corectă.”Fuga” e întradevăr un semn de disperare,de protejare a propriei persoane dar,și un mare semn de lașitate.De ce să nu facem ceva și să trezim majoritatea cetățenilor onești și,încolonați să părăsescă ei,conducătorii, aceste loc*ri.Au furat destul,au distrus mai mult decât ne închipuiam vreodată.Azi și-au luat case și apartamente prin alte loc*ri,departe de lumea care-i cunoaște și ferite de ochiul și brațul legii.Cândva,în acest oraș trăiau o viață liniștită o mulțime de medici,profesori,ingineri de toate specialitățile,avocați și judecători,funcționari și alți cetățeni onorabili,împreună cu familiile lor.Iar azi,ce vedem?Pensionarii rămași,mulțimea de șomeri și asistați social și o mare parte a unei minorități parazite și sălbatice.Știe cineva să ne spună câte loc*ri de muncă s-au creat pe la stat și câte la privat?Asta au făcut aleșii noștri,atât au putut.În rest,sărăcie,hoție și minciună.
  • #15319
    Dacă știe cineva pe 30 Iulie 2022, 08:51
    Îl rog sa spună
    CE SE ÎNTIMPLĂ CU OPRIREA CURENTULUI IN ZONE DIN ORAȘ. AM TELEFONAT LA CEZ DERANJAMENTE, E IMPOSIBIL SĂ VORBEȘTI CU CINEVA DE ACOLO.
  • #15318
    Turnu Magurele pe 30 Iulie 2022, 04:59
    Oraș
    Ce dracu se întâmplă in localitates asta? Tren nu mai e.. Parc nu mai e. Coeficient fe neînchidere e..Murdărie e. Muzică țigănească la maxim e.. Curent electric nu mai e. Cetătean de onoare cu gagică de 25 ani e. Interlopi e, adică sunt. Mazăre încă mai e ( p**aris).. Ăsta e localitate eșuată, cine poate și mai are minte pleacă de aici..
  • #15317
    ..... pe 29 Iulie 2022, 21:45
    Ciuma rosie
    Nu se va închide nici un magazin, fiind un lanț se completează. Vor dispărea chinezii, mici burghezi (buticarii/evazioniști) j**ul de profi, Vasiliada și mulți ca ei.
  • #15316
    CEZ pe 29 Iulie 2022, 21:39
    Beznă
    Str. 1 Decembrie, bloc*rile de pe str. Pompierilor, și probabil și alte blc*ri si case, nu au c*rent de mai mult de 2 ore. Sa întelegem că au început repetitiile pentru criză, recesiune, raționalizare ?
  • #15315
    Non răutăcios pe 29 Iulie 2022, 20:50
    Pentri 15313
    Păi nu te buc*rai tu că dispar patiseriile si cofetăriile? Ține-o așa până la capăt, nu o răsuci ! Nu trebuie să semnezi, se cunoaște când scrii . P.S.- un sfat: fă din nou cele 4 clase primare ca să nu mai fii recunoscut.
  • #15314
    Pentru rautaciosi pe 29 Iulie 2022, 08:26
    Altex/ kik/ pepco etc
    O sa vedeti ca nu se inchide niciun magazin din oras...va fi aceeasi chestie cum a fost cu Kaufland si LIDL...lumea tot din profi cumpara...este mai aproape, mai la indemana...asa va fi si cu magazinele mici.Voi stiti cat profit trebuie sa scoata Altex pentru a acoperii angajatii si chiria ? Vom vedea cat vor rezista...au mai fost in Turnu Magurele...
  • #15313
    Marin pe 26 Iulie 2022, 09:47
    Celui de la #15309
    Măi deșteptul lui pește fiert,dar instituția aia numită POLIȚIE,care afișează sloganul”siguranță și încredere”,cu ce se ocupă?Ei nu lucrează în baza unor legi?Dacă fiecare eveniment ar fi sărbătorit cu atificii,ne-am întrece cu colorații care poluează sistematic liniște orașului,și unde am ajunge?Băieții ăia care ies din sistem pe la 45 de ani,cu o pensie mai mare decât ultimul salariu,știu pentru ce vin la serviciu?Că de aranjat părul cu gel,pensat și dat unghiile cu lac,a văzut o țară întreagă cum au grijă.Poliția și Jandarmeria au în atribuții sancționarea unor astfel de acțiuni și nu au nicio scuză sau acoperire pentru neaplicarea legii,mai ales la acea oră târzie din noapte.Și dacă vrei să pari interesant,iar afirmațiile să fie și credibile,trebui să citești și să te informezi ceva mai mult și mai bine.