Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

11430 comentarii Comentează

  • #11430
    Anti-PSD Ciuma Rosie pe 19 Octombrie 2019, 12:47
    CIUMA ROȘIE PSD CU DRAGNEA & DĂNCILĂ AU DISTRUS ROMÂNIA

    Votați masiv USR-PLUS la urmatoarele alegeri pentru a distruge Cancerul PSD

    DACĂ VREȚI O SCHIMBARE, IEȘIȚI OAMENI BUNI LA VOT ȘI NU MAI VOTAȚI CIUMA ROȘIE CARE NE-A DISTRUS: PSD+ALDE, Pro-România sau PMP !

    Votați USR-PLUS !

    https://www.g4media.ro/raport-starea-societatii-civile-din-romania-in-declin-scorul-din-2018-similar-cu-cel-din-2004-la-finalul-guvernarii-nastase-atac*rile-lui-dragnea-la-presa-si-violentele-jandarmilor-printre-bil.html
  • #11429
    . pe 19 Octombrie 2019, 10:23
    .
    Atentie, pentru ca postarile mele au fost inspirate, la obiect si exprimate intr-un limbaj decent si corect din PUNCT de vedere gramatical, mai multi postaci mi-au imprumutat semnul distinctiv sub care postez. Ii rog sa nu o mai faca, in primul rand pentru ca nu scriu corect, apoi pentru ca scriu prostii.Alegeti-va, fratilor, alte "nume", ca nu vreau sa creada lumea ca sunt vreun prost. LOL LOL LOL
  • #11428
    Ene pe 18 Octombrie 2019, 21:33
    CONE asfaltatorul
    Eu nu înțeleg de ce acest primar a încheiat contracte de asfaltare cu alte firme prin programul PNDL date de DRAGNEA când îl are alături pe CONE asfaltatorul. Acesta a achiziționat zilele trecute 200 tone de asfalt în valoare de 600 milioane lei și 1 tonă de emulație în valoare de 30 milioane lei .De unde până unde această firmă este specializată în punerea asfaltului este o enigmă. Bani aruncati pe apa sîmbetei! Sau asfaltul este folosit de firmele care au lucrat la străzi care nu vor msi primi bani pentru că a căzut guvernul proastei. În ultima ședință de consiliu local primarelul a suplimentat sumele pentru terminarea lucrărilor de asfaltare.Combinatii marca PSD pentru DNA.
  • #11427
    Anti-PSD Ciuma Rosie pe 18 Octombrie 2019, 16:36
    IATĂ CUM CIUMA ROȘIE PARAZITEAZĂ INSTITUȚIILE STATULUI
    https://m.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/cum-se-bate-psd-in-cuie-la-putere-operatiunea-salvati-sefii-de-cabinet-rudele-si-oamenii-de-partid-declansata-in-ministere-1202455
  • #11426
    Ptr 11422 pe 18 Octombrie 2019, 13:58
    Țărănești una este terasele alta Clădiri
    Se trezește cite un prost care nu știe ce este terasa sau construcția pe domeniul public !?Te întreb la Codrea la T-uri, La Teica, este terasa sau construcție !!!eu zici sa te duci puțin prin Austria sau Germania ca eu am fost, nu ca tine în tara!!!
  • #11425
    Lory pe 18 Octombrie 2019, 12:28
    Spital de călcat
    Ce spital e dl ăsta se moare cu zile nu se uită nimeni la tine la etaj 3 la interne dna dr zis Minune,, face vizită la ora 13.stau pe calculator si pe telefoane luați măsuri aducem televiziunea,ca nu se mai poate să-l închidă sa lase doar cameră de gardă,să ne tr la alexandria,rosiori...si aduceți medicamente si doctorii buni vechi.care stiu ceva nu minunea plm...
  • #11424
    Pentru USR pe 18 Octombrie 2019, 11:57
    Pentru USR Nr. 11421
    Prietene, se vede că săracul de tine nu a fost mai departe de Lița sau Ciuperceni! Ai auzit de orașul Sibiu? E plin de terase pe domeniu public! Ai auzit de Brașov? Râmnicu Vâlcea? Turda? Cluj Napoca?
  • #11423
    USR pe 17 Octombrie 2019, 13:39
    Toate Spatiile de pe Domeniul Public se vor da jos
    Uitati-va în niciun oraș nu este ca la Turnu construcții pe Domeniul Public :La Codrea Nicu la T-uri,la C10,Burghiului Rami,TEICA Cofetarie,bar Turci.La Bio
  • #11422
    USR la Putere pe 17 Octombrie 2019, 13:35
    Desființarea Asociațiilor de Propietarii
    USR anunță că va desfinta Asociațiile de Propietarii aceste capuse.va.ia PSD care va sunt anii de zile numai plății nimic asa se vor aurodizolva!!!
  • #11421
    Dragoș pe 17 Octombrie 2019, 10:19
    Strigător la cer
    Spitalul Turnu Măgurele a IV-a luna fără medicamente
  • #11420
    Nicu Mihai pe 16 Octombrie 2019, 23:55
    Votați masiv USR-PLUS la urmatoarele alegeri pentru a distruge Cancerul PSD

    Avem tradiții de peste 100 de ani.

    Scria Octavian Goga in 1916:

    Ţară de secături, ţară minoră, căzută ruşinos la examenul de capacitate în faţa Europei…. Aici ne-au adus politicienii ordinari, hoţii improvizaţi astăzi în moralişti, miniştrii care s-au vândut o viaţă întreagă, deputaţii contrabandişti.... Nu ne prăbuşim nici de numărul duşmanului, nici de armamentul lui, boala o avem în suflet, e o epidemie înfricoşătoare de meningită morală.

    (Octavian Goga, 1916)
  • #11419
    Anti-PSD Ciuma Rosie pe 16 Octombrie 2019, 22:12
    PRIM-ANALFABETA ȚĂRII, VASILICA VEORICA DĂNCILĂ FLUIERATĂ CÂND IESE DE LA B1-TV

    https://www.aktual24.ro/dancila-nu-poate-sa-iasa-pe-strada-in-buc*resti-iat-o-fugind-in-claxoane-nervoase-speriata-si-de-protestatarul-marian-ceausescu/
  • #11418
    Alex Dima pe 16 Octombrie 2019, 22:02
    Analiza lui SABIN GHERMAN la adresa Ciumei Roșii

    Rog Regia să facă un material despre dezastrul produs de către Ciuma Roșie:

    https://m.youtube.com/watch?v=Rwz0yjCrD4Q
  • #11417
    Anti-PSD Ciuma Rosie pe 16 Octombrie 2019, 19:35
    PROASTA SATULUI ÎN VÂRFUL STATULUI, DĂNCILĂ, E URÂTĂ PÂNĂ ȘI LA VIDELE

    https://m.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/alegeri-prezidentiale-2019/primarul-din-videle-care-a-demontat-afisele-cu-dancila-a-castigat-lupta-cu-psd-1202091
  • #11416
    Morosanu pe 16 Octombrie 2019, 19:15
    AȚI BELIT BANANA SCLAVILOR DIN PSD: KOVESI E CPNFIRMATĂ ȘEFĂ LA PARCHETUL EUROPEAN

    https://m.digi24.ro/stiri/externe/ue/ciolos-mesaj-pentru-kovesi-dupa-ultimul-pas-formal-pentru-validare-felicitari-ai-sansa-de-a-construi-de-la-zero-parchetul-european-1202138

    https://www.g4media.ro/ultimul-pas-formal-conferinta-presedintilor-din-parlamentul-european-a-validat-numirea-laurei-codruta-kovesi-la-sefia-parchetului-european.html
  • #11415
    Alibaba și cei 40 de Hoți pe 16 Octombrie 2019, 17:35
    DRAGNEA JUNIOR = CAZAN PLIN CU KĂKAT INFECT

    FACEȚI UN MATERIAL DESPRE CUM A FURAT DE A RUPT PĂMÂNTUL PUȘCĂRIAȘUL DRAGNEA DE LA RAHOVA:

    https://www.g4media.ro/compania-germana-schweinemast-brader-a-cerut-insolventa-fermei-salcia-dupa-ce-dragnea-junior-a-cumparat-porci-dar-nu-i-a-mai-platit-datoria-se-ridica-la-220-de-mii-de-euro-plus-penalitati-de-un-milio.html
  • #11414
    Anti-PSD Ciuma Rosie pe 16 Octombrie 2019, 16:50
    DRAGNEA SENIOR & JUNIOR AU FURAT DE A RUPT, NE-AU DISTRUS JUSEȚUL ȘI ORAȘUL

    Unde sunt acum toți sclavii pesediști ???
    Le este RUȘINE cu Dragnea la Pușcărie și cu Guvernul Dăncilă demis ???

    https://www.g4media.ro/compania-germana-schweinemast-brader-a-cerut-insolventa-fermei-salcia-dupa-ce-dragnea-junior-a-cumparat-porci-dar-nu-i-a-mai-platit-datoria-se-ridica-la-220-de-mii-de-euro-plus-penalitati-de-un-milio.html
  • #11413
    Cuclea pe 16 Octombrie 2019, 14:28
    Pentru Cracea
    Mai omule ! Scrii ca un prost, in necunostinta de cauza. Poti face si mama auditului, dar nu o sa apuci tu sa o faci nici in veacul vecilor, AMIN !!!
  • #11412
    FARA PSD pe 16 Octombrie 2019, 08:16
    Aici sunt banii din impozite
    Aseara 15 octombrie pe stadionul din Turnu Magurele nocturna aprinsa la capacitate maxima,pe stadion cativa smecheri de Turnu jucau o miuta.Cine este in masura sa verifice.
  • #11411
    Spre Euro 20-20 pe 15 Octombrie 2019, 14:41
    S-a așternut amorțeala de dinainte de alegeri
    Constatăm o liniște pe întreg șantierul făcut cu asfaltarea străzilor din oraș.Ce e băieți și fete,s-au terminat bănișorii sau v-a dat-o la moalele capului cu moțiunea de cenzură ?Așteptăm victoria în alegeri,bineînțeles că nu a Veoricăi,după care așteptăm și un mare și important audit pe la Primăria Turnu Măgurele.Așa,să vadă toată lumea pe ce se duc banii strânși cu greu din taxe și impozite,plus cei furați cu mare lăcomie din bugetul de stat.După care și premierile de la instanțele de judecată.Hai,spor la trebă,dacă mai aveți!
  • #11410
    Anti-PSD Ciuma Rosie pe 15 Octombrie 2019, 13:05
    ANUNȚ IMPORTANT: CINE DOREȘTE SĂ SE ÎNSCRIE CA OBSERVATOR LA ALEGERI

    ROG REGIA SĂ FACĂ UN MATERIAL !

    Oameni buni, dacă doriți să vă înscrieți ca Observatori la Alegeri iată linkul mai jos deorece in Teleorman Votează și Morții, se Fură Voturile de către Ciuma Roșie PSD !

    https://www.g4media.ro/coalitia-fiecare-vot-lanseaza-inscrierile-pentru-observatori-la-alegerile-prezidentiale.html
  • #11409
    Cracea pe 15 Octombrie 2019, 11:57
    Cracea
    Anti-PSD Ciuma Rosie pe 15 Octombrie 2019, 10:10
    Votați masiv USR-PLUS la urmatoarele alegeri pentru a distruge Cancerul PSD
    DACĂ VREȚI O SCHIMBARE, IEȘIȚI OAMENI BUNI LA VOT ȘI NU MAI VOTAȚI CIUMA ROȘIE CARE NE-A DISTRUS: PSD+ALDE, Pro-România sau PMP !

    Votați USR-PLUS !
  • #11408
    Benone pe 15 Octombrie 2019, 11:38
    GIGI ODAIANU ALIAS ȘOPEANU
    Toate biletele de la meciul cu UTA, au fost matrasite de acest analfabet Șopeanu,care fura bani din casa ....ești un bou bai dobitocule!
  • #11407
    Anti-PSD Ciuma Rosie pe 14 Octombrie 2019, 22:35
    Material video cu PSD Ciuma Rosie 1992-1996
    Rog Regia să facă un material să bage românii bine la cap să NU MAI VOTEZE CANCERUL PSD:

    https://m.youtube.com/watch?v=X5rhimd2rpQ
  • #11406
    . pe 14 Octombrie 2019, 13:46
    .
    https://www.g4media.ro/scrisoare-cutremuratoare-catre-parlamentarii-care-au-votat-legea-rec*rsului-compensatoriu-va-consider-partas-la-aceasta-dubla-crima-si-sper-ca-aceasta-vina-sa-va-urmareasca-pana-la-sfarsitul-vi.html
  • #11405
    Zeu pe 14 Octombrie 2019, 13:21
    Sirenele
    Oare ce mai fac 'sirenele ' pompierilor? Bagă scris Patachia.
  • #11404
    PNL vs PSD pe 13 Octombrie 2019, 21:02
    Nu primim PSD'-iști în Partid
    Aviz patronilor asa ziși donatorii PSD nu ii primim în partid ci le vom strica afacerile blocând Evaziune și Traficul de influenta!!!,
  • #11403
    Vali pe 13 Octombrie 2019, 20:24
    Se deschide combinatul!!!
    E adevărat, se deschide combinatul .Au venit doua tiruri cu cablaj si instalatii electrice.depozitul de amoniac e aproape plin. Hai ca e bine!!!
  • #11402
    Goga pe 13 Octombrie 2019, 20:04
    Vine PNLul!!!
    Gata frate vine pnleul taie tot la bugetari,taie pensii taie ajutoare. Peste doi ani ne rugam de dragnea sa vina inapoi!!!
  • #11401
    Q pe 13 Octombrie 2019, 10:45
    Pentru psihopat
    Cine comenteaza despre POMPiERi cred ca detine foarte multe informatii care nu sunt adevarate un psihopat
  • #11400
    Ion Inutz pe 13 Octombrie 2019, 08:38
    Pt.X,Y,patachia,mr bravo...
    Deci nu pot sa cred ce vad aici.....nu credeam ca lumea e atat de interesata de mine.... e un pic de adevar aici,trebuie sa recunosc, mi-a luat mult sa diger tot gunoiul acesta si dati-mi voie sa va rog ceva....am 20 de saci de moloz care trebuie carati...ce ziceți, va băgați?! Stau la unu. Cat despre dublă personalitate, eu tind spre triplă!!! Va dați seama cat de mult sunt in fata unora care abia au ajuns la o jumătate!!! A,si corect se scrie,,cu tehnologia,, stii,, sa-ti,, samd.Va multumesc frumos pentru sfaturile date,o sa tin cont sincer vroiam sa auziți de mine in alt context. Așa ca dragi concetățeni o duminică frumoasă vă doresc!! Pațachia originalul.....smile)
  • #11399
    Z pe 13 Octombrie 2019, 07:36
    Țăran coclit se stie
    Băi, tu ești un țăran coclit cu pretenții de oraș. Te ții mare deștept dar tu ești un prost.Mananci cacat cu lingurița nu e ce vorbesti tu, nevastata nu te a înșelat degeba,o facea sa se răzbune ca o bateai in fiecare zi,dadeai copii afara din casa noaptea sa o poti s o bați. Dormea pe la vecini,lumea știe dar nu se pune la mintea ta.I ai frânt mana lu fito si o ardeai aiurea pe facebook cat suferi tu după copii.Mars la coteț javra
  • #11398
    Mr. Bravo pe 13 Octombrie 2019, 05:07
    Pentru X, Y
    Ca..lin fra ce vrei tu sa afli? Ce te nedumereste pe tine de esti asa agitat? Cui pui tu parte? Ia zi boss esti c*rioss,ești ca fierbi.Hou ca vine si randul tau.Timpul tata timpul.Tie frica nu?
  • #11397
    Patachia pe 12 Octombrie 2019, 21:45
    Pentru y
    Mda,ce sa zic?! Eu ma prezint cu numele meu,imi asum tot kkatul asta iar tu cand esti x cand y si tot tu ai tupeul sa.mi spui mie ca am dublă personalitate.De ce nu te prezinți sa.ti susții cele spuse. Oricum de ce iti este frică nu scapi.Multumesc pentru grija care mi.o porti,banuiesc cine esti,o sa tin cont,promit.
  • #11396
    Y pe 12 Octombrie 2019, 20:48
    Pentru Patachia
    Omule, pe tine nici măcar psihiatrul nu te mai face bine. Ca să nu mai cheltui banii pe la psihiatru îți spun eu că tu suferi de boala dublei personalități; pentru mai multe informații scrie pe net "dublarea personalității", accesează prima pagina și vezi acolo cu ce te confrunți.
  • #11395
    Patachia pe 12 Octombrie 2019, 17:59
    Pentru X
    Bună seara in primul rand. Eu am facut cateva comentarii pe acest site referitor la niste accidente care s.au întâmplat de.a lungul timpului. Eu nu.mi permit sa fac afirmații despre nicio persoana atata timp cat eu nu pot fi un exemplu.Sunt constient de consecinte,am avut si eu la un momentdat familie si as fi facut orice s.o apăr la momentul respectiv. Nu sunt retardat sa scriu aberații pe acest site că la tehnologia de azi ma aflu la un clik distanța de a fi aflat si nu am timp de prostii.Vad ca tu te legi de fosta,de mine si si.Cand vrei iti stau la dispoziție cu tot suportul necesar pentru ați iesi din pareri.
  • #11394
    PNL vs PSD pe 12 Octombrie 2019, 15:39
    Toți Șefi vor fi schimbați
    Toți șefi puși de PSD vor fi schimbați de la MAI MAPN,DSP.ISU ISC ITM.ANAF,PNU anunță toți cetățenii care nu fost mințiți de autorității sunt așteptați la sediile PNL !!!
  • #11393
    Benone pe 12 Octombrie 2019, 15:07
    Turrist la Buc*rești
    Când ai jucaria ta,demiți pe cine vrei și angajezi pe cine vrei.Nu mă surprinde nimic când văd că pe bancă stă analfabetul de Șopeanu. Este angajatul clubului?
  • #11392
    Ctc pe 12 Octombrie 2019, 12:07
    Without words.
    Fraților, nu știu ce mâncați la dejun, însă efectul este uluitor. Intelectul dvs. tinde spre zero.
  • #11391
    YZ pe 12 Octombrie 2019, 11:42
    Pentru bobocica
    Si care i problema vere a dat cineva peste tine ? Sa ti traiasca familia, nu te mai baga ca kkt u asa vere.
  • #11390
    Bobocia pe 12 Octombrie 2019, 11:17
    Vitezomani
    Acu o saptamana am vazut un audi auriu cum gonea prin oras avea numnere de Gorji PTD parcs ceca de genu sa rezolvam asta..
  • #11389
    X pe 12 Octombrie 2019, 09:00
    Pentru Patachia
    Bai Patachia tu te incerci de o bataie bună de tot!crezi ca daca tu scri tu raspunzi lumea nu se prinde cine ești?Vezi ca ce faci tu e penal frate!îți vorbești tu fosta nevastă cum vrei,dar de ale altora ce plm ști tu?le ai futut tu?dacă nu ti face nevasta ta vreo plângere pentru tot ce cacat mananci,poate iti face vreunu un pustiu de bine...mai bine trateaza te frate că nebun,nebun,dar sa nu fie vreunu mai nebun ca tine.
  • #11388
    Spital pe 11 Octombrie 2019, 22:34
    Turnu Măgurele
    Incasarile rezultate din vanzarea biletelor de la ultimul meci de pe teren propriu, din 24 mai, contra celor de la AFC Hermannstadt II, să fie donate Secției de Pediatrie din cadrul Spitalului Municipal din Turnu Măgurele. Unde sunt banii Domnule Delcea i-ai cheltuit cu amanta prin Grecia sau i-ai cumparat apartament.Bani nu cred ca au ajuns la spital.
  • #11387
    Jxxh pe 11 Octombrie 2019, 22:06
    Pentru Mr.Bravo #11379
    Mai bine vorbim fata n fata sa nu dezvaluim pe aici chestii intime sau aiurea fac eu o cinste..
  • #11386
    Mr.Bravo pe 11 Octombrie 2019, 16:43
    Care?
    Care va interesează? Zice.ti un nume!
  • #11385
    Fane pe 11 Octombrie 2019, 15:56
    Despre pompieri și pompieristică !
    Cum e posibil frate că ca Petrache marele comandant de la pompieri de la Turnu Măgurele un șpăgar ordinar să își angajeze "odrasla" la combinat bineînțeles tot pompier că tacsu cînd el saracu'(fiuso) e un analfabet...si altii care au mai lucrat la combinat au rămas pe din afară?
  • #11384
    Jijy pe 11 Octombrie 2019, 13:43
    Pentru Mr.Bravo
    Ia zi frate ca sunt c*rios care i faza
  • #11383
    Johnaxy pe 11 Octombrie 2019, 11:05
    Pentru Mr.Bravo #11363
    Vreau sa aflu mai multe detalii de genu' ne intalnim diseara la 7 in parc sa vb?Dau o bere/suc.
  • #11382
    DANA pe 11 Octombrie 2019, 10:50
    Afaceri între Psd-iști
    Înainte de căderea guvernului analfabetele psd-iștii BÂTA ADRIAN de la Eurobac și CONE CORNEL de la local urban au încheiat contracte de prestări servicii pentru Eurobac astfel:
    -lucrări de marcaj rutier de 130 milioane lei
    -lucrări de hidroizolatii de 65 milioane lei
    -lucrări de igienizare de 360 milioane lei
    Oare vor fi făcute aceste lucrări? Va fi o spoială și o mare parte din acești bani vor fi furați de cei 2 în cardasie cu CUCLEA. Bineinteles în afacere va fi implicată firma de casă Carpatina a lui Bocioroaga care le va da facturile "corespunzătoare ".
  • #11381
    Jijy pe 11 Octombrie 2019, 10:17
    Pentru Mr.Bravo
    Ia zi frate ca sunt c*rios care i faza