Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

15699 comentarii Comentează

  • #15699
    Cici pe 5 Decembrie 2022, 07:06
    Ptr illuminati 15689
    Se vede de la o posta ce rezultate notabile sunt la medicala și la garda.Vin pacienți ca asta e ..Dar cine poate merge mai departe
  • #15698
    Pnl pe 4 Decembrie 2022, 21:14
    Holera galbenă
    Stați parcați, la Turnu Măgurele nu mai există pnl. E o adunatura de oportuniști, analfabeti și lichele! Și penali.
  • #15697
    Xxx pe 4 Decembrie 2022, 19:58
    X
    Da, avem variante de primari PNL, sunt la oferta: Mușat, Burghiu(+1), Păunescu, Bozian, Adi Sima(țiganu), Simionescu și mulți alții.
  • #15696
    Xxx pe 4 Decembrie 2022, 16:30
    XX
    Tu chiar crezi ce scri?
  • #15695
    Marian.B pe 4 Decembrie 2022, 09:49
    Deci se putea și mai de mult
    Am simpla convingere că acești oameni din PNL puteau să aducă acest oraș mai demult în rândul civilizației europene dar daca pe timpul cu guvernare PSD în Teleorman și respectiv Turnu Măgurele nu sa făcut nimic cu guvernarea PSD...cum au venit PNL deja Teleormanul a început să înflorească foarte multe lucruri făcute vizibil deci guvernul PNL și primar PNL ar construi și bineînțeles ar creea loc*ri de munca pentru mulți asistați social fara PNL nimic nu se făcea în acest oraș este vizibil la alegeri se știe votam PNL pentru progresul și bunăstarea orașului și liniștea cetățeanului...și o să vedeți că și primarul asta se va muta la PNL...
  • #15694
    .. pe 2 Decembrie 2022, 14:11
    Mizerabil
    Sidonia,pe ce lume traiesti!!!?
  • #15693
    Cineva care știe pe 2 Decembrie 2022, 12:32
    Ca sa știi!
    Toti cei 4 nu fac cat Dr. Purcarescu !
  • #15692
    Sidonia pe 2 Decembrie 2022, 06:20
    Personalul medical din spital
    O întrebare legata de spital,ce mai caută Dr.purcarescu la spital ?????? Mai sunt încă 4 medici în afară de el,chiar asa este nevoie de el?????
  • #15691
    Pt.iluminatii de pe la tara pe 1 Decembrie 2022, 16:28
    Suntem o natie slaba si lasa
    Mai,iluminatule/iluminato,pai cine sa se inghesuie intr-un spital unde medici,asistente si altii in majoritatea lor sunt angajati si agreati de care niste nemernici politruci PSD-isti.De cand face si aduce un partid ordine si profesionalism intr-o unitate de sanatate publica?Ca de fapt in orice institutie publica de pe la noi.Ei nu sunt in stare sa faca ordine acolo unde si pentru care functii au fost alesi.Dupa care,zilnic vedem si simtim rezultatele acestor mediocri.Unde in alta parte pot performa si ocupa un post castigat printr-un conc*rs corect si in urma pregatirii?Evenimentele nefaste se succed mereu si cu repeziciune prin TR,din nefericire pentru omul de rand,iar unii dintre noi,miseleste,lauda necontenit mediocritatea,superficialitatea si nepriceperea in orice domneiu,a oricarui sef numit poltic.
  • #15690
    GEORGIANA PAVEL. pe 1 Decembrie 2022, 13:40
    Criticilor mei.
    -1 Nu sunt nici batrana, nici trista si ce mai vreti voi. -2 Nu ati inteles ce-am vrut sa spun, desi m-am straduit sa fiu cat mai clara. Eu n-o calomniez pe dna medic (ca doctor nu este!) Minune (vedeti, scriu cu litera mare), care a.... vindecat zeci de mii de bolnavi (!!!!!, ci spun doar ca este slaba profesional si cu suflet cainos=de neom. Ori, pentru incompetenta un individ nu poate fi sanctionat in scumpa noastra patrie, mai de graba avansat, maine poimaine o vezi secretar de stat!-3 Ca sa pun punct acestei mistocarii, va rog sa raspundeti acestei intrebari simple si clare: DE CE A PLECAT DE LA UN MARE SI PRESTIGIOS SPITAL LA TURNU MAGURELE, UNDE NICI TRENUL NU MAI INTOARCE? (apropos, o mai fi existand ceva fiare in groapa trenului, ca groapa precis n-a luat-o nimeni?) Desi nu doream sa pun aceasta intrebare PERICULOASA, TOTUSI O PUN : CE LEGATURA ESTE INTRE DANA MINUNE SI LIVIU NICOLAIE DRAGNEA????
  • #15689
    Illuminati pe 1 Decembrie 2022, 09:55
    .
    Pacienții doctoriței Minune sunt acei bătrâni sărmani care nu au telefoane Smart sa va contrazică aici.
    Eu înțeleg ca ai o problema personală cu dansa, dar ce-ar fi sa le rezolvati ca oamenii, nu sa te apuci sa arunci cu noroi pe aici, fără vreun dram de dreptate. Știm cu toții ca nu e adevărat ce spui, doar toți lucram in spital și vedem câți pacienți vin de bunăvoie la dansa, nu numai amărâți “care nu au posibilitate sa meargă in alta parte”.
    Și mai cred ca ar trebui sa zicem mersi ca este aici, altfel spitalul nu ar funcționa fără secția de medicina interna și fără camera de garda, știți prea bine lucrul asta, știți ca Internele țin spitalul in spate, hai sa nu ne mai ascundem după deget.
    Și dacă pleacă pentru ca așa vrei dumneata, cine vine in locul ei? Ți se pare ca se înghesuie medicii la Turnu Măgurele?
  • #15688
    Asistent medical. pe 1 Decembrie 2022, 07:40
    Ptr illuminati
    Nu este o onoare,o încântare sau o laudă sa faci parte din GAȘCA care acum '',înseamnă ceva,,.Ba este chiar denigrator,rușinos ba chiar riscant.
  • #15687
    Membru comisie pe 1 Decembrie 2022, 04:48
    Ptr illuminati
    Frustrata trista,bătrână și care nu mai e cine a fost cred ca nu are o problema în a spune acolo unde trebuie abuzurile și ilegalitățile din spitalul Turnu.Și apropo de,,minunea",pacienții ei sunt acei bieți oameni care nu au nici o posibilitate sa meargă în alta parte.Nimeni nu "alege "sa meargă la ea.
  • #15686
    Illuminati pe 1 Decembrie 2022, 01:10
    .
    Draga Georgiana P.,
    Pe ce considerente faci aceste acuzații împotriva dr. Minune? Suntem cu toții foarte c*rioși sa îți argumentezi afirmațiile! In spatele tastaturii suntem toți viteji, așa ca de ce nu ieși înainte cu acuzațiile? Ai putea chiar sa faci plângeri la autoritățile competente!
    Doamna doctor are mii de pacienți multumiți, nu o interesează opinia unei frustrate triste și bătrâna care nu mai e ce a fost…
    Dacă nu era ea, ce se alegea de spital? Câți medici internisti se înghesuie in orașul asta părăsit? Sau poate erați multumiți cu dr. Dumitru la cei aproape 80 ani, azi e bine, mâine nu-l recunoaște nici pe fiul sau…
  • #15685
    X sau Y pe 30 Noiembrie 2022, 23:54
    Pt.c*riosi
    De ce nu intrați pe saitul spitalului,pt.a afla tot ce vreți să știți? Pe saitul asta găsești multă minciună și dușmănie!Iar cei ce scriu din vise de noapte,sunt acei oameni,mici,mici mici,din toate punctele de vedere!
  • #15684
    GEORGIANA P...... pe 30 Noiembrie 2022, 15:03
    Spital sau antecamera mortii?!
    CINE POATE SA NE SPUNA PE CE CRITERII A FOST ADUSA DE LA UN MARE SI REPUTAT SPITAL-CEL DIN CRAIOVA- LA TURNU MAGURELE "doctorita" minune dana, PUSA SEF DE SECTIE, CARE, PE LANGA FAPTUL CA ESTE FOARTE SLABA CA MEDIC, MAI ARE SI O INIMA DE CAINE TURBAT? PENTRU EA, PACIENTII NU SUNT OAMENI=FIINTE, CI NISTE OBIECTE FARA VALOARE, DE CARE NU-I PASA DACA MAI TRAIESC SAU NU. O INTREBARE GRAVA ESTE CUM DE SUNT CATIVA MEDICI BUNI DIN ORAS CARE O LAUDA, O ADMIRA SI-I FAC PUBLICITATA POZITIVA?!
    NOTA: EU NU MA REFER LA CEEA CE SE SCRIE DESPRE APETITUL EI SEXUAL GEN MARIA TEREZA. N-ARE DECAT SA SE..."SEXEZE" IN TOATE MODURILE LGBT!
  • #15683
    Mihaela pe 30 Noiembrie 2022, 11:09
    Cainii latra si hotii isi fac de cap
    Ginuto,esti libera sa constati si singura aceste lucruri,iar daca mai ai putin c*raj si demnitate,fa tu ceea ce ne propui,mergi tu pe firul faptelor.Inseamna ca stii ceva,nu doar ne faci sa speram ca hotii vor fi demascati si pedepsiti.Eu numai am auzit ce se intampla,dar,din pacate,de la prea multi,si aste e destul de grav pentru un oras in care nu se face nimic bun si lumea vorbeste fara a se lua si niste masuri concrete si drastice impotriva celor ce isi bat joc de noi de prea mult timp.
  • #15682
    Gina pe 29 Noiembrie 2022, 20:09
    Flagrant
    Domne daca tot ce spuneți este adevărat faceti-le domne un flagrant sau 2-3 martori săi băgați în pușcărie...care ia mită sa se duca la buleală pe jilava
  • #15681
    Geta si altele pe 29 Noiembrie 2022, 13:07
    Cucleo,voi cui dati socoteala?!
    Ce se-ntampla la Spitalul din Turnu Magurele si prin Primarie?Primaria este institutie a statului,iar Spitalul Municipal e unitate sanitara de interes public,toate platite din bani publici sau nu?!Urgent si obligatoriu publicate pe site-ul fiecareia dintre ele organigramele,numarul de posturi ocupate,salariile si sporurile pentru fiecare angajat.In caz contrar se vor face niste plangeri cu privire la modul cum se angajeaza personalul,cum se desfasoara conc*rsurile si cum se administreaza si se cheltuie banul public.Hai,dati drumul la treaba,ca si noi suntem pregatite sa mergem cat se poate de departe.
  • #15680
    Gogu Turneanul pe 29 Noiembrie 2022, 08:01
    Are dreptate Gogu
    La spital angajarile se fac politic ! Ai si dai,intri,nu ai si nu dai,stai acasă ! Cineva spunea că ar fi 400 de angajati la spital ! Pai ce este acolo ? Fabrică ? Angajatii spitalului,majoritatea slugi pesediste,au salarii mari,peste media căstigurilor din acest oraș, care se apropie de comună ! Aveti c*raj si spuneti salariile ! Să vada si lumea căti bani luati, raportat la munca pe care o prestati!
  • #15679
    Spital la nivel de CM satesc pe 28 Noiembrie 2022, 20:58
    Gogu a pus o intrebare pertinenta
    Da,cat este salariul unei asistente si al unui doctor din Spitalul Municipal Turnu Magurele?Sa nu spuneti ca e trecut la secret ca al celor de la SRI,SIE si al altor institutii de forta,ca doar din banii nostri sunt realizate.A,si sa nu uit,plus spaga binecunoscuta.Nu v-ar fii rusine,felcerilor,ca de vindecat sunt vindecati prin alte clinici si spitale din alte orase!
  • #15678
    cc pe 28 Noiembrie 2022, 18:35
    Doctoree!
    Ma,doctore sa stii ca nu doar tu ai invatat carte,increzutule!Tara asta a fost construita de oameni de stiinta,cercetatori,ingineri,economisti,informaticieni.Acestia,la rindul lor au fost educati de profesori,si universitari.Ordinea in tara asta a fost asigurata de oameni cu stiinta de carte ca si tine.Pentru voi sau gasit bani sa fiti platiti conform muncii pe care o prestati,pentru ceilalti care au si ei carte,nu sa a gasit!Sa nu crezi ca daca tu ne spui ca avem rosu in git sau nu,ai salvat planeta.Mai multa modestie nu strica la nineni,si nu arunca cu piatra !
  • #15677
    Corni... pe 28 Noiembrie 2022, 18:22
    Bauuu
    Polițiștii de la TN. Au venit în control la islazeni fără să îi anunțe și au și făcut pana la roți. Oare pa cine au mai deranjat acești polițiștii periculoși.
  • #15676
    Med. Neagu pe 28 Noiembrie 2022, 09:52
    ...
    Ba Gogule prost esti, vrei sa sti tu salariu la un doc., dar când aia învățau carte dece nu ai zis vreau și eu sa învăț carte sa nu mai fiu asa prost,
  • #15675
    Gogu pe 27 Noiembrie 2022, 21:25
    Asistente de la Spitalul Tr Mag
    Cit este salariul net al unei asistente ? Dar al unui doctor?
  • #15674
    Nela pe 27 Noiembrie 2022, 12:41
    Vis de iarnă
    Daca tot (vise) pare că ați făcut un parc ca în state sa nu va auzim că nu organizați sărbătorile de iarnă în parc cu foc*ri de artificii cu tonete cu gogoși și să-l aduceți și pe Moș Crăciun să de-a cate o bomboana la copii...Oricum lumea nu mai va votează ne-am saturat de atâta aroganta și bătaie de joc...la -re-ve-de-re
  • #15673
    Cine-l opreste pe acest primar?! pe 27 Noiembrie 2022, 10:02
    Domnule Vasile,nu cred ce spuneti
    Nu am auzit de un protest din partea vreunui angajat al spitalului,in mod oficial,al vreunui pacient care sa faca o plangere in urma tratamentului administrat sau sanctiuni din partea vreunei institutii de control a statului.Acolo salariile sunt cu mult peste cele pe care le primesc cei ce muncesc in privat,iar cei ce trebuie sa controleze cheltuirea banului public par a fii complici cu conducerea spitalului.Asa se intampla cand un decident iresponsabil si neispravit,tine sa le faca si sa le controleze pe toate,iar toti ceilalti din jurul lui aproba,ling si se gudura pe langa un distrugator de sperante si destine.Nu uitati,principalii vinovati sunteti tocmai voi,da,voi ce v-ati dat votul unor incapabili si hoti.In astfel de conditii nu mai aveti voie sa va plangeti neputinta si durerea,aveti ceea ce meritati!Despre care sanatate sa vorbim?Unde este invatamantul si siguranta cetateanului de odinioara?Unde sunt loc*rile de munca din trecut,si oamenii ce dadeau valoare acelor loc*ri?
  • #15672
    Vasile pe 26 Noiembrie 2022, 17:18
    Spital
    Ce vraji mai face primarul?Dupa ce a contribuit serios la completarea listei de personal,ca el asta are printre atributiuni de serviciu,acum se plinge ca nu are bani pentru incalzire!Incalzirea personalului de serviciu,sa nu ginditi ca a sarmanului pacient,ca nimeni cu scaun la cap nu vine sa fie tratat la acest spital!Asa primar,asa spital!
  • #15671
    Zau pe 25 Noiembrie 2022, 17:33
    Așa
    Și alde ion lotrea, ala de fuse la cec, e revoluționar. Asta cu cine s-o fi luptat ?
  • #15670
    Vasile str. Mesteacăn nr 2 pe 25 Noiembrie 2022, 15:49
    Pentru M. Vlăduțu
    Mergem la tribunal să ne spuneți unde ai fost la revoluție stoparea drepturilor și înapoierea tuturor drepturilor primite.
    Ce ai făcut tu să primești lunar 2200 .lei lunar.
  • #15669
    Mitocanul pe 23 Noiembrie 2022, 13:04
    Peste de peste
    După părerea mea trecând astăzi pe Praporgescu Deni Bot a fost unul dintre cele mai frumoase wc uri ale turcilor din germania
  • #15668
    gogu pe 23 Noiembrie 2022, 04:11
    gogu
    SALUT ! VREM SA STIM CE MAI FACE DOMNUL MANEA MIRCEA ILIE, ( FOSTUL DIRECTOR DE LA COMNINAT ), CARE ACTUALMENTE ESTE IN CONDUCEREA C.A.R.PENSIONARI TR. MAGURELE, IAR LA CIRCUL, NUMIT ADUNAREA GENERALA NU A FOST PREZENT...DE CE OARE ?! A FOST " PROTEJAT " SAU I-A FOST FRICA SA NU-I STRIGE LUMEA IN SALA CA ARE IN SPATE UN DOSAR PENAL ?! ( CHIAR DACA, MOMENTAN ACUM ARE CAZIERUL " CURAT "?!
  • #15667
    Liliana pe 22 Noiembrie 2022, 19:47
    Tara hoților...
    Trăim vremuri grele pentru ca avocații si judecătorii sunt de partea hoților .
  • #15666
    Angela pe 22 Noiembrie 2022, 18:20
    Din nou au venit hotii in ciuperceni
    Teroare in comuna ciuperceni .... au venit din nou hotii ...cei care au terorizat un 1 de zile cu furturile sunt bine mersi pentru ca avocatul hoților zice ca pagubasii trebuie sa dovedească cu acte bunurile furate . În ce țară trăim daca legile sunt in favoarea hoților????
  • #15665
    X pe 22 Noiembrie 2022, 17:11
    Lipsa de ocupatie
    Iar comentează vreo plictisita din spital despre dr. Minune. Toate vechi și noua toate, aveți cam mult timp liber la dispoziție, mai ales in timpul serviciului.
    Vezi ca te-ai buhăit cam mult la mecla in ultima vreme.
  • #15664
    Ion pe 22 Noiembrie 2022, 15:38
    Spital
    Vezi ca îngheață chiloții lu' Minune și creieru care e mic oricum
  • #15663
    cc pe 21 Noiembrie 2022, 20:05
    D'ale primarului.
    Lipsa de idei si prostie.A fost reabilitat parcul municipal,a fost reabilitat cinematograful Flacara,a fost reabilitata Casa armatei(pe timpul lui Mohanu,corect),si tu vii cu aceleasi proiecte!Casa armatei aducea un profit urias primariei(erau evenimente care inchiriau sala cu cel putin un an inainte!si tu primar vii si opresti activitatea pe motiv ca ploua in pod!Sau ne ei de prosti,Victor cu Hotelul te-au inspirat sa ei aceasta decizie!Parcul ai reusit cu mare succes sa il distrugi,ca atit te duce mintea.iCum asiguri intretinerea
    c*renta si de personal,cind tu nu esti in stare sa asiguri caldura in scoli si la spital si la tine in primarie.La piata ai mai fost si tu sa vezi ce frumos c*rge inauntru cind ploua,nu si idei?Rusine cu un asemenea primar.
  • #15662
    European pe 21 Noiembrie 2022, 16:14
    Lucrări cu oameni care nu sunt de actualitate
    Cum e posibil sa avem un oraș ca în Europa daca nu judecăm că cei de afară...suntem foarte înapoiați nu avem idei și mai suntem și mândrii și îngâmfați...oameni din acest oraș sunt ""lasă ba că merge și asa"" deaia sa ajuns în situația asta toți stă ascunși pe rețele de socializare si (silence) ....voi nu vedeți că în 2022 suntem ca în 1960 cum sa poți să crezi așa ceva Primar sa nu comunice cu lumea că nu are Facebook sau alte conturi de socializare.. pai trebuie sa mai și știi ce să spui și ce să răspunzi...sunt primari care au 65 de ani și aia au Facebook dar ăstuia ai citește alții ce mai scrie lumea despre acest cătun și...leafa merge viața trece...ce so mândrii el cu ăștia del voteaza
  • #15661
    Pacient pe 21 Noiembrie 2022, 11:51
    Primareeeee
    Vino la spital sa vezi ce frig e.Tu ai sta în frigul ăla dacă ai fi bolnav? Vezi ce manager ții în brațe?
  • #15660
    gheorghe pe 21 Noiembrie 2022, 06:25
    gheorghe
    Hoooppaaa....pe lista celor *102 *REVOLUTIONARI ** DIN TR. MAGURELE, ( UNDE NU A FOST REVOLUTIE), SE AFLA SI DOMNUL MANCIU PETRE....
    DECI :
    -SCUTIT DE TAXE / IMPOZITE
    - TEREN EXTRAVILAN GRATIS
    - PENSIE DE " REVOLUTIONAR...
    +
    -PENSIE DE ARMATA
    - BANI DE LA ASOCIATIE
    - BANI DIN " AFACERI PERSONALE *
    ETC...
    IA TE UITA DE CE ESTE PRIETEN CU VLATUTU MARIAN....
    2 * REVOLUTIONARI* DOAR IN ACTE....
  • #15659
    gogu pe 21 Noiembrie 2022, 02:07
    gogu
    DATORITA DOAMNEI RUSU, CARE A INTOCMIT DOSARE DE EVACUARE DIN APARTAMENTE, A ACORDAT PRMARIA LOCUINTE SOCIALE PENTRU A FI DATE IN FOLOSINTA ROMILOR.

    CAND ERA LA ASOCIATIE " TAIA IN CARNE VIE "...


  • #15658
    Tedy pe 20 Noiembrie 2022, 17:13
    Ptr Fă_ne
    Și în spital nu e căldură și nici apă caldă.
  • #15657
    Gheorghe pe 20 Noiembrie 2022, 13:07
    Conslieri locali (votați )
    A început să ploua se spala bordurile noi când va începe ninsoarea încep să toarne asfalt pe centru.
    Succesuriîiiii.
  • #15656
    Ioan pe 20 Noiembrie 2022, 11:54
    Nepasare
    Cine ar trebui sa rezolve problema câinilor maidanezi din centru? Plătitorii de taxe sau cei care le încasează? Dar problema țiganilor care au primit locuințe sociale în bloc*ri, își bat joc de ele și sunt recalcitranți în comportament? Domnul primar, care le-a înlesnit accesul la civilizație, are vreo idee?
  • #15655
    Apaserv pe 19 Noiembrie 2022, 20:37
    Fără Apometre de bloc
    Avînd fiecare apometre acasa,numai aveti nevoie de ele la subsol!!! Anulatii aceste apometre de la subsolul blocului !! Cere-ti chirie la ele si la tevile lor de la subsol.!!!?
  • #15654
    Fă-ne pe 19 Noiembrie 2022, 20:35
    Spital
    Muncitorii din spital semnează condica la Delcea în privat,bravo, c*raj băieți.
  • #15653
    G pe 18 Noiembrie 2022, 18:15
    Pt.pr.nimic
    Vlăduț a devenit un om fără valoare în oraș din cauza mâncătorii din Primărie. (Falsilor cei din primărie).O să picați.
  • #15652
    pensionarii de langa psd pe 18 Noiembrie 2022, 15:37
    Pensionarii de langa psd
    VLADUTU MARIAN, ARE CERTIFICAT DE REVOLUTIONAR. ...
    - CE REVOLUTIE A FOST IN TURNU MAGURELE ??.
    - DE CE PRIMESTI ACEI BANI NEMUNCITI???
    - CE AI FACUT LA REVOLUTIE IN TURNU MAGURELE ?.
    DE CE NU OFERI ACEI BANI LA UN AZIL SAU ORFELINAT?.
  • #15651
    Apaserv Hoție și jaf pe 18 Noiembrie 2022, 14:54
    Distrugeri apometrele de la subsol
    Fără apometre la subsolul blocului,numai asa oprim horia de la Apaserv,distruge-ti apometrele de la subsol,citi șefii sunt la Apaserv !?
  • #15650
    Prof. Vasile pe 18 Noiembrie 2022, 14:04
    Medit
    A nceput sezonul la meditații madam prosta Diaconu Mariana și Călin de la Unirea