Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

11049 comentarii Comentează

  • #11049
    Diaspora pe 22 Iunie 2019, 19:13
    Oamenii lui Dragnea
    Donatorii PSD trebuie judecății de Justiție noi cei de afara propunem un Tribunal al Poporului care toți sa li se confiște averiile!!!
  • #11048
    Vine vremea deconturilor pe 22 Iunie 2019, 16:01
    Ce faci Cucleo,dormi
    Oamenii infractorului Dragnea vac ce vor în continuare fără ca o autoritate locală să se sesizeze.În ce țară trăim,domnilor proc*rori și polițiști?Au ajuns niște infractori și hoți să vă fie stăpâni?CINE VĂ PLĂTEȘTE,INFRACTORUL DRAGNEA CU FIUL ȘI INTERPUȘII LUI?AȚI AJUNS RUȘINEA COMUNITĂȚII ȘI TOȚI ȘTIU BINE CĂ NU RESPECTAȚI LEGEA ȘI SUNTEȚI CORUPȚI.
  • #11047
    Noul cort Briza pe 21 Iunie 2019, 22:53
    Si uite asa apare al doilea cort la Briza
    Bineinteles tot pe terenul EuroBac,cu ce autorizatii si cu ce drept...nu stim.Stefan cap de porc ordona,Prostii aia doi executa
  • #11046
    Ilie pe 21 Iunie 2019, 13:17
    Țânțarii
    Toată afacerea a costat 500 milioane lei și de ea s-a ocupat analfabetul de Cone fiind împuternicit de analfabetul de CUCLEA .Sa veniți in parc și veți vedea cât de agresivi sunt țânțarii ziua.Asa se întâmpla când sunt prostii la putere!!!
  • #11045
    PSD = RÂIA PENALĂ pe 21 Iunie 2019, 12:20
    AU STROPIT CU APĂ CHIOARĂ
    Sclavul de primar Dănuț Cuclea a mâncat banii și au stropit cu apă chioară..... Asta se împtâmplă dacă toată prostimea orașului a votat cu Ciuma Roșie PSD.
  • #11044
    Tintari pe 20 Iunie 2019, 22:27
    Ciuma Rosie
    Cumva a-ti spalat banii cu solutia de stropit si s-a diluat?Citi bani s-au cheltuit pentru aceasta mascarada de stropeala?
  • #11043
    Jane pe 20 Iunie 2019, 12:18
    Dacă tot stati ca gusterii la umbra
    Mai ieșiți si in teren sa vedeti moloz aruncat în strada nisip care ocupă trotuarul....uite asa mai faceti bani la buget cu amenzi sa verific ati si daca se demolează si se construiește cu aprobare fel de fel de lucruri din care aduc bani la buget local
  • #11042
    Costi pe 19 Iunie 2019, 23:18
    tantari
    Cu ce or fi stropit astia ca atatia tantari nu am vazutvde cand sunt !
  • #11041
    REVOLUTIONARI pe 19 Iunie 2019, 23:08
    SECURISTI
    Sandu George, fost administrator Primaria Turnu Magurele si Vladutu Marian, din gasca ciumei rosii sunt colaboratori ai fostei fostei sec*ritati.
    http://www.sspr.gov.ro/docs/comunicate/1296_comunicat.pdf
    Vezi poz.43 si 59.
  • #11040
    Costorar! pe 19 Iunie 2019, 23:08
    ATENTIE MARE!
    IN ATENTIA AUTORITATILOR!
    DONICA TIGANU MARE TRAFICANT DE DROGURI INPREUNA CU FLORIN PUIU
    DIN ODAIA STA UNDEVA PE STRADA OLTULUI!
    AUTORITATI CORUPTE
    STIU TOTI CU CE SE OCUPA
    SERVICIILE SECRETE LA FEL NU FAC NIMIC.. ALO DIGI RCS RDS CE FACETI IESITI LA FILAJ.
    ROG REDACTIA SA SCRIE UN SUBIECT PE ACEASTA TEMA
    CEL MAI MARE TRAFICANT DE DROGURI DONICA COSTORARU
    INPREUNA CU PUIU FLORIN DIN ODAIA
    TOTUL CU AJUTORUL AUTORITATILOR!!
  • #11039
    Ba cu ce plm ati stropit? pe 19 Iunie 2019, 21:57
    Le-ati dat vitamine?
    Sunt mai vioi ca niciodata,Cucleo iar ai baut solutia?
  • #11038
    Mihai Matei pe 18 Iunie 2019, 20:55
    CU DEDICAȚIE PT DRAGNEA
    https://m.youtube.com/watch?v=4VLusVh7QXs
  • #11037
    Octavian pe 18 Iunie 2019, 15:22
    zero
    Orasul este distrus!Cuclea este inconjurat numai de oameni slabi pregatiti!Totul se invirte in jurul interesului material al slugilor si acolitilor PSD.
  • #11036
    Loc pe 17 Iunie 2019, 00:51
    Domna Draghici Monica
    Rusine doamna scumpa, pacat de sarmsnul om
  • #11035
    000 pe 16 Iunie 2019, 16:54
    000
    Draghici Monica si-a parasit sotul bolnav si a plecat la Buc*resti la produs
  • #11034
    Anti-PSD Ciuma Rosie pe 14 Iunie 2019, 16:30
    Documentar Recorder despre angajații la Stat
    https://m.youtube.com/watch?v=ChD26RBnS2k
  • #11033
    VIRGIL P pe 14 Iunie 2019, 08:42
    se intoarce
    Pentru cei din PNL vi se intoarce MUIA data o aduce cei de la USR sunte-ti in prapastie nu va mai scoate nimeni !
  • #11032
    Miruna pe 13 Iunie 2019, 09:37
    inca o crima la Zimnicea
    Anul trecut a murit in timpul serviciului la spitalul din Zimnicea, o asitenta Vatafu camelia. Luni 10.06.2019 la camera de garda a spitalului din Zimnicea in c*rsul diminetii a sosit dl. Grecu Mihai, pensionar de doar doua luni, ce acuza stare de rau cu durere in piept. de garda acelasi MEDIC ( nu doctor ) Revelan.
    O rusine a spitalului din localitate. Persoana care este tinuta in brate de primarul orasului.
    In urma unor investigatii minore si in timpul cat era in camera de garda pacientul a intrat in stop cardio-respirator si a decedat.
    Domnule primar, cati cetateni mai vreti sa omorati pana o dati afara pe acesata persoana care omoara oameni cu zile? nu va este rusine?
  • #11031
    Anti-PSD Ciuma Rosie pe 13 Iunie 2019, 08:55
    JANDARMERIA TREBUIE DESFIINȚATĂ!
    Un elev din Giurgiu a fost bătut de un jandarm, iată de ce spun că Jandarmeria trebuie desființată:
    https://www.comisarul.ro/articol/alerta-un-jandarm-a-lovit-un-elev-intr-un-liceu-di_1004148.html
  • #11030
    PNL vs PSDl pe 13 Iunie 2019, 04:09
    Pensiile speciale sa fie desfintate
    PNL inițiază un nou proiect Pensiile Speciale desfintate și banii dați pentru alocații pentru copii și Natalitate care este deja scăzută!!!La.mamele care au 3copii pensie viagera!!!asa ca PNL va câștiga alegeriile!!!
  • #11029
    Referendum pe 12 Iunie 2019, 22:51
    Romanii vor o conducere potrivita
    Nu avem conducătorii !!cum era pe timpul.lui.Ceaușescu la toții le era frica de ilicit !!!Noi care am lucrat afara am văzut ca nu este corupție ca în tara asa ca în august vom face ordine în tara,toți donatorii PSD vrem sa li se confiște toate averiile!!toate găștile PSD sa fie confiscate !!!!Referendum cu confiscarea averilor PSD!!
  • #11028
    Diaspora pe 12 Iunie 2019, 22:35
    Miting mare la Turnu Măgurele
    Diaspora anunță că va face mai multe mitinguri la Turnu Măgurele .. începând cu 1August!!!!
  • #11027
    Dan pe 12 Iunie 2019, 10:48
    Ultima oră
    Dl CONE si-a montat calmator de viteză și în c*rte și în c*r că să nu-i mai iasă cacatul cu viteză. Se pare că flocii si-i taie cu motocositoarea pentru ca se pricepe foarte bine la tuns iarba.
  • #11026
    Anti-PSD Ciuma Rosie pe 12 Iunie 2019, 10:10
    Răspuns pt #11019 & #11020
    Băi căcat pansat, tu probabil ești vreun parazit pesedist care a căpușat vreun post și ții cu dinții de el! Dacă o instituție e parazitată cum de altfel e tot PSD-ul, trebuie ras tot, desființat și construit de la zero! Jandarmeria trebuie desființată!
  • #11025
    La mulți ani frumoși și fericiți pe 12 Iunie 2019, 09:36
    Ștefan V
    MUIE PNL MUIE CRĂCEA MUIE LA TOȚI CITITORII.
  • #11024
    . pe 12 Iunie 2019, 08:56
    .
    Pt 11017
    Da, ma, sa se desfiinteze si politia, si ISU, si SMURD-ul,si Garda de mediu si sa ramana numai DNA si SRI. Al dracu, prost mai esti, ma ! Ce dracu ai mancat, dobitocule, de iti patineaza capul asa, ca minte oricum nu ai in el?
  • #11023
    Anti-PSD Ciuma Rosie pe 11 Iunie 2019, 23:25
    JANDARNERIA TREBUIE DESFIINȚATĂ!
    MĂLIN BOT e din nou agresat de jandarmi:
    https://m.youtube.com/watch?v=M-hmY_4Q-ZA
  • #11022
    Spital pe 10 Iunie 2019, 23:07
    Angajari
    Hercule are șanse mari a dat oralul și a trecut
  • #11021
    Anti-PSD Ciuma Rosie pe 10 Iunie 2019, 22:44
    Răspuns pt G: trimite-i lui MĂLIN BOT pe Facebook
    Dacă ai dovezi clare, foto etc. poți să-i trimiți lui Mălin Bot pe Facebook. ^_^
  • #11020
    G pe 10 Iunie 2019, 19:17
    PT REDACTIE!!
    BUNA REDACTIA TURNU CU STIRI
    CUM AS PUTEA SA VA TRIMIT
    O STIRE BOMBA
    CU PROBE FOTO
    VA ROS SA MI SPUNETI !!
  • #11019
    Tic,tac,tic,tac pe 10 Iunie 2019, 16:00
    Dragi concetățeni,angajați ai Primăriei Tr.Măg
    Acum ceva timp vă spuneam cam ce vremuri grele vă așteaptă pe o parte dintre voi.E,timpul pare că zboară și si-mi dă dreptate.Citiți și rețineți ceea ce vă spun acum:
    -,,Datorită,, și efortului vostru,al familiilor voastre, pentru sprijinul necondiționat dat PSD,în doar câteva luni,mulți dintre voi vă veți căuta un nou loc de muncă sau,,instituția,,care vă va acorda șomajul,,Bine,asta se va întâmpla în foarte multe primării din România.Așadar,primăria nu vă mai poate susține și retribui pe toți cei care mai viețuiți prin această instituție.Fie vorba-ntre noi,unii nu au calificare nici pentru a merge cu caprele.Rolul vostru a luat sfârșit,așa cum a și început,rapid,prin apartenența la PSD și cu relațiile aferente.Iar c*rând va veni și nota de plată,însoțită de mulțumirile pentru...voturi.Păi,voi ce credeați?Toate se plătesc pe lumea asta.
  • #11018
    Anti-PSD Ciuma Rosie pe 9 Iunie 2019, 22:30
    CRĂPA-I-AR CANCERU PE DRAGNEA + RADU MAZERE LA PUȘCĂRIA RAHOVA
    ROG REGIA SĂ FACĂ UM MATERIAL DESPRE LEGĂTURILE LUI DRAGNEA CU RADU MAZERE!
    Iată un documentar despre ei:
    https://m.youtube.com/watch?v=qx-WCGgabxQ
  • #11017
    Fane pe 9 Iunie 2019, 11:06
    Pt.Cotocu
    Aloooo!Domnule primar, mai stropim și noi de țantari?
  • #11016
    ALEGATORII. pe 8 Iunie 2019, 19:14
    Turnu Magurele cătun
    Acum sa aducă investitorii ca Daddy este istorie sa vedem ce investitorii vor venii la Turnu!!!
  • #11015
    PNL vs PSDl pe 8 Iunie 2019, 12:29
    PROPUNERE Confiscarea Averiilor
    PNL inițiază o noua lege 18 cu confiscarea Averiilor PSD cu valoare extinsa ca la Italienii !!!tot neamul va fi controlat și prietenii!!
  • #11014
    Diaspora pe 8 Iunie 2019, 12:13
    Părinții noștri vor vota ce le spunem noi!!! nu PSD
    PSD dacă le mărește crede ca pensionarii votează cu ei se instala amarnic și vor pierde și la Parlamentare și Locale !!!vom veni cu toți acasă sa scăpăm de Ciuma.ROȘIE Rosie!!!la fel ca Țărăniști va fi PSD!
  • #11013
    Sorin pe 8 Iunie 2019, 10:19
    Bomba
    Steluta Mohora s-a certat cu Cracea si pleaca din PNL, stirea a fost data din interior. Ce mai faci acum Claudel? Ti-ai facut-o cu mana ta. O sa mai ajungi primar la pastele cailor
  • #11012
    Eu pe 8 Iunie 2019, 07:03
    Opoziția ar trebui sa ia inițiativa
    Lui Dragnea ar trebui sa i se retragă titlul de cetățean de onoare al municipiului.
  • #11011
    Anti-PSD Ciuma Rosie pe 7 Iunie 2019, 22:45
    SPER CA DRAGNEA SĂ PUTREZEASCĂ ÎN PUȘCĂRIE, SĂ NU MAI VADĂ LUMINA ZILEI ÎN LIBERTATE
    Sper ca Liviu Dragnea să moară în pușcărie și să-și i-a tot neamu după el în groapă pentru moartea EROULUI ILIE GÂZEA!
    iată materiale realizate de Mălin Bot:

    https://m.youtube.com/watch?v=w6FlLMtrbs0

    https://m.youtube.com/watch?v=gr87Qm1qv1U
  • #11010
    Sandu pe 7 Iunie 2019, 19:36
    ILIE GIZEA
    Cucleo,cind il faci cetatean de onoare pe eroul national Ilie Gizea??Cind ai retragi titlul de cetatean de onoare criminalului Dragnea care l-a omorit??
  • #11009
    Andrei pe 6 Iunie 2019, 22:30
    TURNU-CU-ȘTIRI A FOST NUMIT PE CANALUL LUI MĂLIN BOT
    Site-ul TURNU CU ȘTIRI a fost prezentat pe Canalul de YouTube al lui MĂLIN BOT în care spune despre Ștefan Valentin Dragnea că poartă ceasuri de zeci de mii de €uro din banii furați de la oameni !!!!!
    iată materialul, da-ți la min 4:20 :
    https://m.youtube.com/watch?v=b_AwCwc23AQ
  • #11008
    Relu pe 6 Iunie 2019, 18:53
    CIUMA ROSIE
    punctule,esti un lingau.Esti cumva consilier local Psd?Conduci bine orasul punctule.Ce frumos arata orasul! Ca dupa bombardament!
  • #11007
    . pe 6 Iunie 2019, 18:25
    .
    Vezi ca esti Nae?Adica vezi ca esti bou? Pai ce, ma, eu fac merc*rialul pietei ? Voi in afara de banisi iar bani nu mai aveti nimic in cap. Este exact cum am spus, nu faceti decat sa aruncati cu noroi in altii cand voi sunteti morti. Bai, boule, eu vorbesc de proiecte si tu vorbesti de pretul la parizer. Si tu si Cracea si toti boii de la PDL-PNL nu sunteti decat niste amarati de negustori care vreti sa puna mana pe oras PENTRU BUZUNARUL vostru.Sunteti nepregatiti si ipocriti. Adica, pe intelesul tau boi si proti. Si sa va trag la m..e cu Johannis in frunte.
  • #11006
    Nae pe 6 Iunie 2019, 14:19
    Clientela PSD
    Pentru lingaul de la 10996 încearcă să sugereze că acest neispravit de primar este bun de ceva îți voi da încă un exemplu de felul cum își bate joc de banii cetățenilor. În c*rsul lunii mai face cumpărături de la buticul din piață VASILIADA de 600 milioane lei.Toate alimentele de la acest butic sunt mai scumpe decât la orice market din TURNU. Să vă dau câteva exemple:pulpa de porc 20 lei/kg,pulpa de pui 20 lei/kg,cartofi 4,2 lei, ceapă 4,2 lei,carne tocată 16,5 lei,piept de pui 20 lei.Ma opresc aici și las cititorii să aprecieze. Din cele 600 de milioane putea să economiseasca cel puțin 60 de milioane de lei. Dar ce sunt banii lui sunt banii cetatenilor.
  • #11005
    . pe 6 Iunie 2019, 07:56
    .
    Ati strans atat de muklta ura in voi, aurolacilor, incat veti muri sufocati . De invidie, de rautate si de venin. Voi nu vedeti decat puscarie, coruptie, hotie, si cand e cazul,si cand nu e cazul.In rest, nu aveti nici proiecte, nici solutii si nici oameni, ceea ce este cel mai evident. Pai, cum dracu sa vrei sa conduci cu Stela mohora care are rozeta galvanizata de 150 de barbate, cu Ragabeja-pacientul- de- Obreja, cu Paunescu, posesorul celor mai mare coarne din oras, cu Baciu-Matusalem-Bal-Bal ? Voi nu vedeti ca la voi e jalea mai mare ca la PSD ? Muriti de propria prostie si de rautatea dusa la absolut. Iar tu, Cracea, nu vei ajunge niciodata primar, pentru ca nu ai absolut nimic de adus orasului. Dar N-I-M-I-C.
  • #11004
    Gheorghe pe 5 Iunie 2019, 13:08
    Răspândacii PSD
    Măi Mihaita, răspândacii,tu crezi că toată lumea e proastă?Stadionul este făcut pe bani europeni?Străzile Mihai Viteazul, Sf.Vineri, 1Mai, parcul se fac cu bani europeni?Ele se fac cu bani de la PNDL care scoate țara din noroaie după cum spunea proasta aia de Dancila. În 7 ani de când este primar acest incompetent s-ar putea să termine 2 străzi .Cea mai mare INVESTITIE este Cetatea Turnu. Deja a aruncat câteva miliarde bune clientelei de partid. De ce ai luat retardatule un singur buletin de vot pe 26 mai? Majoritatea celor care au votat erau angajați la stat și au votat de frică PSD luând un singur buletin de vot. De asemenea nici infractorul șef DRAGNEA nu era arestat. La județ au început să se certe între ei. O sa vedem ce se întâmplă la următoarele alegeri fără tiran.
  • #11003
    mfm mihai pe 5 Iunie 2019, 09:47
    pentru #10993
    Gheorghe - cred ca tu esti spalat pe creier si nu vrei sa vezi ca in turnu magurele s-au strans peste 20 milioane de euro doar din fonduri europene sau tu traiesti in buc*resti la fel ca si cracea si nu vezi pancartele din santiere unde scrie clar de unde vin banii, sa sti ca turnenii vad de acea Cuclea a srans 40% la europarlamentare ! turnenii sunt suparati dar apreciaza ca se lucreaza in oras !
  • #11002
    Gheorghe pe 4 Iunie 2019, 18:15
    "Intelectualii"lui MIHAITA
    Ia spune măi mihaita ce calități îi recomandă pe Cuclea, Cristea, Badita,Cone Prună, Simionescu, Procopiescu,Petculescu, Simion?Toți cei enumerați se pricep numai la hoții, în rest nu sunt buni de nimic. Tu nu vezi ce proști conduc turnu măgurele și unde am ajuns?Dar tu esti sluga sau spălat pe creier și nu mai vezi nimic. Uită-te să vezi cum cheltuie primarul ăsta neterminat banii cetățenilor. Tu nu vezi ca și-a cumpărat buldozer de 1 miliard?De când e primar nu a luat 1 euro fonduri europene.Stadionul și străzile s-au făcut pe bani primiți de la guvern.
  • #11001
    mfm mihai pe 4 Iunie 2019, 13:52
    fraierii orasului
    Lîngă CRĂCEA s-au strans toate sc*rsurile din Turnu Măgurele, sigurile VALORI din PNL = Florin Burghiu, Georgica Paunescu, Iulica Vilcea, Liviu Neagu, Baciu Constantin . Hai sa numaram sa vedem cede lume la PNL dar ce putini oameni !!! snake snake snake
  • #11000