Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

9936 comentarii Comentează

  • #9936
    Nici primăria nu vă poate obliga pe 18 Iunie 2018, 14:50
    Nu poate nimeni să fie forțat să stea în asociație
    Un prim pas este plata la zi a tuturor obligațiilor făcute atata timp cat faceți parte din asociație.Următorul pas este întocmirea unei cereri prin care vă anunțați retragerea din asociație,precizand data de la care vă retrageți.NU VĂ POATE OBLIGA NIMENI,DAR ABSOLUT NIMENI,SĂ FACEȚI PARTE DINTR-O ASOCIAȚIE DE LOCATARI.Toate plățile către furnizori se fac la sediile sau casieriile firmelor care asigură energie electrică,gaz,apă și canal,gunoi și cele de telefonie și cablu.Curățenia scării și plata c*rentului electric de pe scară nu pot însuma mai mult de 5 lei de apartament/lună.Totul este perfect legal și nu se încalcă legislația.Trebuie doar să vă doriți acest lucru.
  • #9935
    Ptr.Locatarii pe 17 Iunie 2018, 18:17
    Trebuie depuse cereri de Retragerii
    De pe fiecare scara 9 semnaturii de la propietarii adică jumătate plus unul din nr.de apartamente adica16 de pe o scara a unui.bloc trebuie depuse la asociația de unde face-ți parte și dupa.aia va autogospodariti ,sa fiți fără datorii și puneți pe cineva sa stinga.banii pentru femeia de serviciu și c*rentul de pe scara va costa pe fiecare 5 RON pe luna!
  • #9934
    franchestain pe 17 Iunie 2018, 00:28
    va sbateti frate ca pestile pe mal
    si no sa reusiti vrodat ceva finca cum va cunosc io, duneavoastra telermaneni sunteti tugi si nu stiti pe un se pisha gainile alea de la pulernitele cu mirosu urît mirositor care va manînca plamîni si ultimu neuron pe fiescare vara.Asa ca pot sa bag la pariuri lejer ca Telermanu tot cu Penali Sociali Demonocrati va vota frate cu mic cu mare si cu morti vii si cu vii morti. Dumnezeu sa ne apere de Telerman si de Vaslui ca multa prostie sa mai rasturnat pa colosa. Salutari la toti fani mei si la toata redactia dupa saitu asta bestial frate si va cer scuze cam lipsit o vreme da pe un miam facut io veacu nu avea semnal netu. Amin!
  • #9933
    locatarii pe 15 Iunie 2018, 07:26
    pt 9931
    Daca deja avem semnaturile, ce facem cu ele, datine informatile complete!
  • #9932
    TURNENII pe 14 Iunie 2018, 23:26
    Președinte Poate Suspenda PARLAMENTUL
    PSD NU ȘTIE CONSTITUTIA.ROMANIEI.PREȘEDINTELE POATE DIZOLVA PARLAMENTUL.ROMANIEI!!!
  • #9931
    TREZIȚI-VA. Turnenii pe 14 Iunie 2018, 13:20
    Desfintatii Asociațiile de bloc
    Numai uniți trebuie sa.desființării aceste capuse.care va iau.banii pentru campaniile.PSD!!!Cu semnaturii.de retragerii.dupa.fiecare scara.de.la.fiecare.propietar!!!9senaturi trebuie de.pe.fiecare scara!!
  • #9930
    În atentia turnenilor pe 14 Iunie 2018, 11:12
    HAI SĂ NU FIM NAIVI,ORICE ÎNCEPUT ARE ȘI UN SFÂRȘIT
    Magazine ale membrilor si simpatizantilor PSD mai sunt:Carmangeriile SC Marine,LOTUS si chiar cea a arabului.Magazinul lui Mircea Constantinescu,Barul de la central LA TURCI,alte cateva de pe Praporgescu si cateva tarabe de la central si piata.Toti cotizanti la PSD.Ii recunoasteti usor dupa modul in care au afisat multimea de afise ale PSD si a felului discretionar in care isi desfasoara activitatea.Si in plus,de cate ori au fost calcati de catre ANAF.
  • #9929
    Locatii psd pe 14 Iunie 2018, 10:18
    Ati uitat
    Briza Dunarii,magazin Casuta din Catanga
  • #9928
    anonim pe 13 Iunie 2018, 18:04
    pentru gigi iancu zis nucu!
    acest personaj este un postac psd-ist care creeaza diversiune!a fost angajat la primarie si a inceput sa denigreze pe domnul Cracea care se zice a facut foarte multe lucruri pentru el! posteaza pe diferite grupuri minciuni si jigniri la adresa presedintelui tarii!gigi iancu, zis nucu, cu asta te ocupi tu in timpul programului, sau o faci benevol cind ajungi acasa?vezi ca iti monitorizez toate postarile si denigrarile!
  • #9927
    Turnenii pe 13 Iunie 2018, 10:55
    Propunere
    Magazinele PSD : Hotel Turris Carmangerie Salcia,Proinvest Casa Victor,Cofetăria Teica,Oltenia Tilea .
  • #9926
    Hai să ne trezim odată! pe 13 Iunie 2018, 09:43
    O PROPUNERE PAȘNICĂ DE PROTEST
    Protestele nu se fac doar în stradă,se pot face și altfel.
    1.Hai să nu mai intrăm în magazinele PSD-iștilor.
    2.Să nu plătim anticipat taxele și impozitele către primărie(un fel de grevă fiscală).
    3.Să încercăm să ne izolăm,pe cât posibil,de cei ce acceptă și susțin cu înverșunare PSD,de simpatizanții și membrii PSD.
    4.Să nu urmărim posturi TV și radio unde se face propagandă PSD,și o proastă informare despre realitățile momentului.
    Pe sc*rt,putem ignora și protesta împotriva PSD,fără ură ori violență,doar pașnic.Trebuie să conștientizăm cu toții,unde suntem,și unde s-a ajuns la aproape 30 de ani de la momentul 89.
  • #9925
    dany pe 12 Iunie 2018, 22:41
    dff
    terasa tilea e un kkt de terasa e pustie nici dracu nu intra acolo
  • #9924
    Costel pe 12 Iunie 2018, 17:12
    Oraşu Turnu Măgurele
    E vai de capu lui de oraş ! Pe centru copaci căzuți, gunoaie, câini ....mai ales pe măgurele nu am ce să zic, străzi neasfaltate, mizerie, oameni răi, iarba până la gât ...vă mănâncă viermii ..primareeee deschide ochi ! Dute pe stradă la oameni să vezi ce e ....duteee ! Mai ieşi din casă să faci mişcare !!! O să se aleagă prafu de oraşu Turnu Măgurele ...prafuuu, de 1 iunie nu ai fost în stare să faci Zilele Oraşului, ai cheltuit bani pentru miting .... Ruşineeee ! Te-ai făcut de râs în fața la o lume întreagă ...nu o să te mai voteze nimeni !!! Uiduuu cioplitu dracu!
  • #9923
    localnic din Turnu Magurele pe 11 Iunie 2018, 18:42
    poluare
    De foarte multi ani pe strada 6 Martie cum bine cunoaste toata lumea functioneaza restaurantul lui TILEA ..aproape zilnic polueaza atmosfera cu fumul care iese de la gratar direct in strada pe un cos la amplasat la nivelul cladiri si se sc*rge o unsoare arsa pe peretele cladirii ...la banii lui chiar nu a putut sa duca cosul undeva deasupra si sa faca c*ratenie .. nu se poate trece pe strada la toate evenimentele unde se foloseste gratarul intens .. chiar nu il vede nimenii?.. ce face directia judeteana de mediu ? sau sunt si astia corupti....
  • #9922
    Justiția pe 11 Iunie 2018, 17:27
    Teica Incalca.proprietatea.locatarilor.Bl D15/2
    În centrul orașului pe domeniul public pe lingă BLoc D15/2 Teica încalcă proprietatea locatarilor bl.D15/2 tulburare de posesie oare autoritatile.nu se autosesizeaza!!!
  • #9921
    Locuiesc in Tr.Magurele din 46 pe 11 Iunie 2018, 11:31
    TREZITI-VA PANA NU E PREA TARZIU.
    FARA LOCURI DE MUNCA,TURNU MAGURELE VA DISPAREA DE PE HARTA MUNICIPIILOR SI CHIAR A ORASELOR DIN ROMANIA.SA NU ASTEPTATI SCHIMBARI SAU UN TRAI MAI BUN DIN PARTEA PSD.VA MINTIT SI VA VA MINTII ATATA TIMP CAT II VETI VOTA.NU AU FACUT NIMIC PENTRU VOI SI COPIII VOSTRI.
  • #9920
    Mihai Chirica pe 11 Iunie 2018, 09:13
    Nu sunt bani de serbări?
    Acum am priceput și eu de ce nu se fac anul ăsta serbările Dunării! Au cheltuit banii cu deplasarea la miting! S-au făcut încă o dată de râs în toată țara că au scos toată prostimea în față!
  • #9919
    Miscarea.Romania pe 10 Iunie 2018, 17:39
    Cauta Sediu în Turnu
    Mișcarea România noul partid.care.va schimba.fata.tarii!!La viitoarele alegerii!
  • #9918
    Sorin pe 10 Iunie 2018, 14:29
    Serbările Dunării
    De nu mai faci serbările oraşului ? Ai mâncat banii pe deplasarea la Buc*reşti pentru miting ? E vai de capu lui de oraş ! Strânge gunoaiele din oraş ca nu o să te mai voteze nimeni ! Ruşinee !
  • #9917
    o mămică pe 10 Iunie 2018, 13:08
    E orașul plin de gunoaie!
    Se vede că lucrătorii de la salubritate se odihnesc după participarea la mitingul de ieri de la Buc*rești.
  • #9916
    Turneni pe 10 Iunie 2018, 11:07
    La miting si-a.bătut joc.de.noi.PSD
    Numai mergem niciodată la Miting.ce.caldura.am suportat!!și ce.transport am avut !!!
  • #9915
    Bunicuta. pe 10 Iunie 2018, 11:00
    Tăriceanu și Biletul către Basescu.
    Tăriceanu ca sa nu.cada ia.trimis un.Bilet.lui.Băsescu cu Petromidia va mai aduceți aminte!?Numai era.statul pararel.atunci!?
  • #9914
    NOI,cei mulți pe 10 Iunie 2018, 10:21
    Opriți-vă din a vă iubi călăii !
    Băăăăi,9911,tu lucrezi la SC.TelDrum SA,prin primărie sau îți place să lingi gratis?Sau ești Găină,că altfel nu se explică atâta obediență față de aceste NULTĂȚI.Toți proștii și analfabeții au ajuns modele și repere morale pentru voi cei sărăciți și umiliți în fiecare zi.Ați uitat total ce înseamnă demnitatea,mândria și onestitatea,iar tupeu a înlocuit rușinea.
  • #9913
    oile pe 10 Iunie 2018, 09:35
    Au trimis prostimea la miting
    Au obligat prostimea să meargă la miting, iar primarul și ceilalți șmecheri ai partidului petreceau aseară la hotel.
  • #9912
    EU pe 10 Iunie 2018, 06:50
    Măi, administratorule, 9908
    Tu ești de la statul paralel! Ăștia sunt cei mai cinstiți oameni și tu vrei să faci abuzuri împotriva lor! Au închis și ei o plajă, mare lucru!
  • #9911
    Ghita Bencea, Coca si Tzumi pe 10 Iunie 2018, 01:59
    baa mergeam si noi la miting
    Dar las-o dracu oe canicula asta, voi ne oferiti cate doi mici si 50 ron? Bataie de joc. Nu o sa va mai votez niciodata. Daca stau la colt la scoala, producem mai mult. Huooo Rusine
  • #9910
    Miscarea.Romania pe 9 Iunie 2018, 22:41
    Noul.Partid.a celor tineri 67.68 69 70
    Suntem peste 5.milioane mai mult ca votantii.PSD.asa ca la viitoarele.alegerii vom cistiga.!
  • #9909
    Administratorul pe 9 Iunie 2018, 13:00
    Gaina care se crede patron pe restaurantul lui Dragnea
    De cand briza are drept sa inchida o plaja intreaga pt a face afaceri in folosul lor si ma refer aici la o cununie in toata regula.E prezent si primarul,semn ca nu vrea sa mearga la miting.Da,pentru cine nu stie,briza este a lui Dragnea dar i-a pus pe papitoii aia doi pe post de patroni.Ne-a interzis total dreptul sa lansam barci la apa cu stalpii aia aruncati pe plaja.Personal voi depune o plangere la apele romane
  • #9908
    EU pe 9 Iunie 2018, 12:50
    Jos infractorii! Rușine să vă fie!
    Ăstora care vă duceți ca oile la miting vă urez să vă bântuie pînă la moarte oamenii care au murit la revoluție pentru libertate. Voi vreți reinstaurarea comunismului, că așa ați fost obișnuiți, să fiți încolonați și duși să-l ovaționați pe preamăritul. Pe copiii și frații voștri care se chinuie prin străinătate din cauza preamăritului i-ați întrebat ce părere au? Ei sigur nu susțin infractorii!
  • #9907
    justitiarul pe 8 Iunie 2018, 15:14
    A sunat careva la TELEVIZIUNE sa anunte acest caz
    Ce se mai aude frate de ala care a omorato pe femeia aia pe calea ferata .....ce legi avem in Romania ...vezi ce inseamna sa ai banisori ...hai ca faci accident pe sosea e una ...dar sa mergi cu masina pe calea derata si sa omori un om ...fara ca sa patesti nimic....astea sunt legile in tara noastra
  • #9906
    Miting pe 7 Iunie 2018, 22:28
    Miting contra PSD
    Ce viitor.au.copii.noștri în Turnu .pe 10.sa ieșiți în strada citi mai multi la Statuie !Ciuma ROȘIE SA DISPARA.!
  • #9905
    vasile pe 7 Iunie 2018, 20:07
    banchetul pt clasa a-4-a o mega afacere
    La scoala nr 4 clasa a-4-a se percep taxe pt banchet la cantina liceului industrial cu suprapret mai ceva ca la restaurant,oare invatatoarea face parte din program de cere 100 de lei si taxa pt scaun, aerul conditionat il ofera d-nei. La restaurant pretul este mult mai mic de ce oare, are cineva vreun comision? LA MULTI BANI! CA POATE VA SATURATI!!!!!!!
  • #9904
    alegator pe 7 Iunie 2018, 17:54
    iluminat public
    Cucleo,nu e posibil sa platim iluminatul stradal si sa iti fie frica sa mergi noaptea pe strada si sa calci in gropile pe care te faci ca le plombezi.vezi strada N Balcescu!
  • #9903
    eu pe 6 Iunie 2018, 13:11
    Toată lumea la miting! Jos justiția!
    Haideți fraților să mergem la miting la Buc*rești! Nu se mai poate așa ceva! Jos justiția! Prea și-a luat-o în cap și le face probleme la ai noștri, de nu-i lasă să fure cât ar vrea ei.
  • #9902
    Miting. pe 6 Iunie 2018, 09:34
    Pentru Loc*ri de munca
    La.Turnu.numai venetici.au.afacerii și loc*ri de munca în fiecate.luna tot.mai multi.tinerii pleaca.afara.sau în alte.localității!!!Peste.5.anii Turnu va arata un cătun!!!cum era odată Zimnicea
  • #9901
    PROSTIA CONDUCE ROMÂNIA! pe 6 Iunie 2018, 08:34
    CE MITING,ÎN FOLOSUL CUI?
    Hai,socialiști putrezi de bogați,ați pregătit autobuzele pentru mitingiștii spălați pe creieri de către șefii PSD?Ce căutați la Buc*rești,pe banii cui?Stiți ce susțineți și pe cine?Ei cu legile date în disperare pentru a scăpa de dosarele penale,iar participanții,gură cască,cu sărăcia și viața grea.Apropos,v-au făcut pachețelele cu parizer și banii de buzunar?Voi cei care vă supuneți ordinelor acestor nemernici,sunteți lafel de vinovați pentru tot ceea ce se întâmplă azi în România.Dacă nu gândiți,în schimb,veți plăti,și nu e puțin deloc.Doar viața vă va arăta realitatea și pe cei vinovați de starea țării noastre.
  • #9900
    Curiosul pe 3 Iunie 2018, 17:36
    Dama
    Ce mai stiti de cu**a lui Stanimiri ?? Nu am mai vazuto prin oras de ceva timp
  • #9899
    Mu..sto pe 3 Iunie 2018, 14:07
    Taci
    Nu cumva tie frica ca ramai fara p**a de te agiti atât.
  • #9898
    dezamagire pe 3 Iunie 2018, 13:10
    pt asociatii
    totul este terminat in oras! au pus incompetenti lingai si slugarnici in toate posturile care nu stiu de ce se afla acolo!mizerie la containere,mizerie peste tot,centura orasului si marginimile sunt pline de gunoi!subalternii lu Cuclea decat il duc cu presul,situatia va fi din ce in ce mai grava!orasul are aspect de sat,de catun electrificat!asociatiile de locatarii jegmanesc propietarii si sunt mijloc de propaganda psd-ista!multi pleaca si nu vor sa se mai intoarca aici,totul este o amagire si o minciuna!
  • #9897
    Asociatii pe 3 Iunie 2018, 12:38
    Primăria ce face.cu Ciorile.
    După caini.avem Ciorii.care la toate bloc*rile au adapost.mii de.Ciorii.care aduc.microbii și mizerie !!!Avem cel mai infect.oraș!!!DSP trebuie desfintat!!!
  • #9896
    Royal infect pe 3 Iunie 2018, 02:51
    Prosti
    Fmm de ti**n cu mancarea ta infecta.nimic in farfurie pe bani multi
  • #9895
    Royal infect pe 3 Iunie 2018, 02:49
    Fmm cu mancarea ta
    Prosti astia ca fac nunta la tine.Nu am avut ce sa mancam numai balarii ai in farfurie si alea stricatte.mortii tei de cioara
  • #9894
    Ana pe 2 Iunie 2018, 20:12
    Fandosita
    Anca Dunca o catea in calduri,dar nu-i da nimeni atentie pentru ca nu-si prapadeste bunatate de p**a una lume cum ar vrea ea pe un asemenea specimen .
  • #9893
    Multe familii care au contracte de gunoi pe 2 Iunie 2018, 14:52
    SC Polaris ne fură și ne sfidează
    Primaruleeeee,până unde poate merge nesimțirea și sfidarea firmei mafiote POLARIS????????Nici nu mai poți ajunge la container din cauza gunoiului neridicat.Știți doar să măriți prețul,dar seviciile sunt praf.Cât vă mai rabdă Dumnezeu,slugilor incapabile?!Să vină la primăvară pentru reânoirea contractelor.O să-i luăm cu bâte și pietre.
  • #9892
    Eu pe 2 Iunie 2018, 13:18
    Zilele municipiului Turnu Măgurele
    Pe ce dată și în ce loc vor avea loc zilele?☺
  • #9891
    Cucu pe 1 Iunie 2018, 20:59
    Rucu
    Într-o postarea anterioară zilele trecute scrie ca Delcea Florin traieste cu Anca Dincă.Dine inteles acolo scrie cu amănunte.
  • #9890
    cineva care te a votat si regreta pe 1 Iunie 2018, 15:05
    1iunie nimic
    copii ncare asteptau ceva nepotii car3e au venit la bunici au avut mare surpriza un catun electrificat sa iti fie rusine de 10000 de ori hal de primar
  • #9889
    cineva din turnu magurele pe 1 Iunie 2018, 14:50
    1iunie nimic
    rusine sa iti fie esti>>>>fara cuvinte
  • #9888
    locuitor al orasului cineva care te detesta pe 1 Iunie 2018, 14:46
    1iunie ziua copilului
    rusine domnule primar nu ai fost in stare macar sa vina cineva cu muzi sa marcheze buc*ria copiilor de 1iunienu ai bani dar ptr salariile bombastice de la primarie ainu esti in stare sa iesi pe strada sa vorbesti cu locuitorii ai o multime de consilieri pe care s-ai trimiti daca iti este scarba de noi osa ai si tu nepoti dar pana atunci mai este
  • #9887
    Asociatii pe 1 Iunie 2018, 13:15
    Desfintatii Asociațiile de bloc
    Trebuie semnăturii de retragere pentru fiecare bloc și le desființării dacă faceți cererii de retragere!