Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

10081 comentarii Comentează

  • #10081
    Monarhia Salvează Romania pe 14 August 2018, 22:28
    Printul Nicolae noul Rege al Romanilor
    Referendum pentru revenire la monarhie!!Marile Puterii îl susține și casele Regale din Europa!!
  • #10080
    Diaspora pe 13 August 2018, 12:23
    Diaspora la Parlament
    Romanii din Diaspora anunță miting la Parlamentul României!
  • #10079
    Observator pe 13 August 2018, 12:12
    Monoglutamatul de sodiu în prajiturii
    Acest E va este nociv sanatatii.mai ales copiilor dvs provoacă diabet și afecteaza.glanda tiroida!!!
  • #10078
    Vă vedem și nu scăpați ! pe 13 August 2018, 09:44
    CEL MAI MARE MITING DE DUPĂ REVOLUȚIE
    Un miting la care au participat sute de mii de oameni veniți de la mii de kilometri de țară,pe banii lor,pe timpul lor și cu mijloacele de transport personale.PSD i-a urcat forțat în autobuze,i-a santajat,i-a condiționat,i-a și plătit,iar cei spălați pe creieri au fost puși să strige împotriva justiției și a ”statului paralel”,Atunci ați văzut jandarmi cu gaze lacrimogene,cu grenade,cu bastoane de cauciuc?Majoritatea șefilor Jandarmeriei Române au venit din structurile vechii sec*rități.Ăsta e PSD,reminiscențele gândirii și comportamentului comunist,într-o țară europeană.Să nu credeți o clipă că ați scăpat de tot ceea ce ați făcut până acum.Românii s-au trezit din minciunile și promisiunile voastre,și au prins c*raj.
  • #10077
    Diaspora pe 13 August 2018, 09:14
    Torționarii
    Vor plății acestui Torționarii de la Craiova și de unde au mai fost aduși i PNL face demersuri la Haga!!!
  • #10076
    Jandarmeriada pe 12 August 2018, 23:46
    Trebuie Desființată Jandarmeria
    Trebuie sa desființat Jandarmeria.și infintata.alta.structura de sec*ritate a statului cu alt.nume cum ar fi Garda Nationala!!
  • #10075
    Pufina pe 12 August 2018, 17:51
    Nunta de ciori
    Iara avem spectacol in oraș de ciori colorate si nu ne putem odihni -- de marți si pana azi auzim muzica țigănească si miros de grătar nespălat:::: primarul ori e si el in capul mesei
  • #10074
    Diaspora pe 12 August 2018, 15:59
    Partidul Diaspora
    Vom merge.sa înregistrăm Noul Partid Diaspora.!!!sa.vadă PSD. La viitoarele alegerii,sigur vom câștiga Alegeriile!!
  • #10073
    Ciuma rosie pe 12 August 2018, 06:22
    Penali
    Au rămas ambulanți cu troace de la coltul liceului până la sediul Apa serv. Grătarul de mici al lui Biter întrunește condițiile igienice?
  • #10072
    TURNENII pe 11 August 2018, 21:54
    Daddy Lasa-ne
    La viitoarele alegerii de PSD nici 5/ la suta din voturi nu o sa.mai ia !!!noi.din Diaspora.o sa venim în tara sa votam!!!
  • #10071
    TURNENI pe 11 August 2018, 18:53
    UN LUCRU FOARTE BUN DOMNULE PRIMAR
    MULTUMIM DOMNULE PRIMAR CA ATI LUAT MASURI IMPOTRIVA COMERCIANTILOR AMBULANTI DIN ZONA PIETEI CEI CARE STATEAU PE TROTUAR SI VINDEAU DE TOATE CHIAR SI BRINZA CARE ADUCEA UN MIROS ORIBIL SI GREU DE RESPIRAT ACEL AER DATORITA ZERULUI VARSAT PE JOS PE TROTUAR UN LUCRU BUN FACUT DE DUMNEAVOASTRA SI CA ATI DUS TIGANII CU MARFA AMBULANTA DIN ZONA PIETEI SI A LICEULUI INDUSTRIAL CA NU MAI PUTEAI SA TRECI PE TROTUAR DE TOATE GUNOAIELE LOR ADUSE DIN STRAINATATE ...VA MULTUMIM PENTRU MASURILE LUATE DE DVS..DORIM SA SE PASTREZE ACEST ORDIN AL DUMNEAVOASTRA SI SA SE RESPECTE
  • #10070
    PTM pe 11 August 2018, 17:26
    Alo..se aude?
    Cucleo,unde sunt domnule banii de pe teava de caldura???Unde se duc pomii pe care-i taiati din oras??? Cumva la slugile si ciripitorii vostri?Daca va ia la bani marunti cineva nu stiu pe unde scoateti camasa!
  • #10069
    anghel pe 11 August 2018, 15:36
    dany
    combinat.uvcp.ime.casa de cultura.cinematograf distruse statui furate.tevi combinat pana la cimitir si centrale termice vandute de cuclea banii nu se stiu unde sunt.cuclea a adus orasu la stadiu de comuna cu bloc*ri jucati fotbal pe stadion de 3 milioane de euro cu burta lipita de sira spinarii!
  • #10068
    BILOMAG FORTE pe 11 August 2018, 11:33
    IA AMINTE SĂ ȚI MINTE !
    ASTĂZI,11 AUGUST 2018,VĂ DAU SCRIS CĂ INFRACTORUL DRAGNEA NU MAI ARE MULT,ȘI PÂNĂ LA SFÂRȘITUL ACESTEI LUNI,VA FII ISTORIE.HAI PÂNĂ LA SFÂRȘITUL ANULUI,CEEEEL MULT.AȘA CĂ TOȚI CEI CARE ÎI MAI ȚINEȚI PALMA,VEȚI FII FĂCUȚI PĂRTAȘI LA TOATE NEMERNICIILE FĂCUTE DE ACEST CONDAMNAT PENAL DEFINITIV.SĂ NU UITAȚI NICIODATĂ,CĂ PE LUMEA ASTA,TOATE SE PLĂTESC,INDIFERENT CINE EȘTI ȘI CUM TE CHEAMĂ.
  • #10067
    Dragnea a.doilea Iliescu pe 11 August 2018, 08:40
    Daddy palid si fricos
    MultI Torționarii de la jandarmii vor răspunde după ce sa întâmplat la mitingul Diasporei!! La fel ca Iliescu,Dragnea va plății peste citiva anii cum va plății și Iliescu !!în dosarul Jandarmeriada!!!!
  • #10066
    Zorro pe 10 August 2018, 22:37
    Camarila
    Cind o sa cada camarila lu Cuclea compusa din nasi si fini???Nu a facut nimic in oras ba din contra l-a distrus!
  • #10065
    Baronul pe 10 August 2018, 14:52
    Bombonica dupa.Tortul PSD
    Ciuma Rosie în Deriva,armata .sa iasă în strada împreună vom înlătura PSD.pe acestui hoții și penalii dinfruntea tarii.Adio Daddy !!!
  • #10064
    Diaspora pe 10 August 2018, 14:20
    FARA PSD LA.GUVERNARE
    Sa.strâns peste 500.000 de semnăturii pentru Parlament de 300 nu vom pleca pana nu pleca.PSD !!!Jandarmeria.va.fi.cu.noi !!!
  • #10063
    Liga Studentilor pe 10 August 2018, 10:54
    Studenții se alătură Diasporei
    Studenții se alătură Diasporei ca și Galeriile lui Dinamo Rapid și Steaua vor venii în Piata Victoriei!!
  • #10062
    Diaspora pe 10 August 2018, 01:54
    CONFISCAREA AVERIILOR PSD
    O Noua Ordine a.fost pusa deTRUMP asa ca vom scăpa de PSD Domnul Maior.a doar chemat sa fie Ambasador sa spune ce se întâmplă i Romania!!Aventurile străine cor demola PSD!!!Adio Daddy!!!
  • #10061
    10 August Revolutie pe 10 August 2018, 01:01
    Revoluția Romana va dura peste 6saptamanii ca în Biblie
    Multi nu cred dar numai vom mai pleca de la Piata Victorii !!! SE zvoneste de Regim Militar fără Fifor!! Mai marii unităților militare au decis sa conducă tara!!!fara.hoții din PSD !România este Diaspora !!!asa sa plece hoții și toate averile din Elveția sau din alte paradisurii fiscale luat ďe DNA sau ANAF și împărțite către poporul roman!!! NU VA LĂSA-T I CA LE ESTE FRICA!!!INu Plecam din Piata Victorie pIna pleaca Guvernul!!!!
  • #10060
    TURNENII pe 9 August 2018, 18:18
    Diaspora dizolva PSD
    Diaspora nu.va mai.pleca din Piata Victoriei pana nu va pleca PSD de.la Guvernare !!!suntem susținuți de Presedentie!!!Adio PSD-ISTI Daddy!!!Vom.avea apel la Haga!!!
  • #10059
    LDP pe 9 August 2018, 11:30
    "Un oarecare" comentează fara creier
    Bai,prostalailor,pai tocmai Mohanu și-a ales oamenii care azi conduc primăria.In cinci mandate a reușit să se înconjoare numai de incapabili,bețivi și cwrve.A "reușit" să facă din Turnu Măgurele ce nu putea face niciun război.Laudati un profesoraș de sport,fara să realizați că PCR a rămas în ADN-ul lui.Nu a construit nimic și nu a lăsat nimic bun in urma lui.Prostia,hoția și puturoșenia rămân virtuți pentru acești oameni.Pentru jefuitori și trădători,niciun respect!!!!!
  • #10058
    10 August pe 8 August 2018, 20:12
    ÎNCEPE O NOUA REVOLUTIE
    Peste 1,5 de romanii din Diaspora vor veni în Piata Victoria sa schimbe pe.cei din Ciuma Rosie.!!!la revedere.PSD Adio.Daddy!!!
  • #10057
    Mariana pe 8 August 2018, 15:58
    Turescu
    Despre angajarile din spital nu vorbiți cat a mai fost șpaga.
  • #10056
    alt turnean pe 8 August 2018, 13:24
    pentru turnenii fără PSD..etc
    Auzi măi, dacă plecă toți, ăștia care zici tu, cine îi mai dă lu nevasta ta, baniii?! Ai de gând să te apuci de muncă?? E, ce zici, că ești o putoare cu gura mare, cunoscută de toată lumea
  • #10055
    Fina LSB pe 7 August 2018, 15:06
    Fetele cucuietele
    Dar despre fetele de la partid nu se mai aude nimic ....insotitoarele de bord ....la sedinte ....la volan....la anbarcatii ...sky jet ....gata lea propulsat mai sus sau saturat ...dar au barbati care se mandresc cu ele si cu pregatirea lor profesionala...pffffff
  • #10054
    TURNENII pe 6 August 2018, 23:43
    .Fara PSD
    Noi.Tinerii Familiști sa schîmbăm Ordinea în orasul.!nu Boșorogii cate mīne numai.vor fi.!!pe 10 sa plece seara de la Primarie!!!!!Demisia!PSD
  • #10053
    un oarecare pe 6 August 2018, 21:07
    pentru ETC
    E in cadere libera pentru ca nu are oameni de valoare in subordine!I-a executat pe toti colaboratorii lu Mohanu si a pus toate nulitatile,care nu sunt buni de nimic!Nici un serviciu din subordinea primarului nu este in firea lui!
  • #10052
    E.T.C pe 6 August 2018, 12:57
    oras mizerabil Primare....
    La ora 8,30 mizerie de nedescris pe strazile orasului cosurile de gunoi rasturnate pe tot centrul orasului....la Mohanu se facea c*ratenie pana in ziua la 6 era tot orasul maturat dar el avea si alta prestanta in fata omului avea si oameni care al ajutau ....era iubit ...deja ai pierdut c*rsa pentru urmatorul mandat Nu sti sa apreciezi munca omului .....
  • #10051
    Aurelia pe 4 August 2018, 19:28
    Constantin
    Ce angajări sau facut la spital luna trecută?
  • #10050
    Tina pe 3 August 2018, 15:00
    Jungla din TR
    Frumos oras,frumosi oameni,frumoasa muzica,studiata si decenta.Dar,parca e mai frumos atunci cand e insotita si de participanti imbracati in negru care aruca cu bani.Propunerea mea este ca aceasta muzica sa fie cantata zilnic si chiar la Serbarile Orasului Turnu Magurele.IMBECILILOR!!!
  • #10049
    Piticul.Poet pe 3 August 2018, 09:15
    c*rajos
    Pe 10.la statuie că sa ne luam MUIE.
    Mai bine sa mergem dreacu la Bucale ! Ce zici craceo ?
  • #10048
    Piticul.Poet pe 3 August 2018, 00:27
    Pe 10.August la parc peste 5000.
    Turnenii întorși în tara vor fi.la Parc pe10 asa ca cei care ați stat în tara,veniti sa.ne susține-ți!!!Dragnea se gândește la Pensionarii dar la copii voștri a dat 18 euro pe luna !!!Rușine
  • #10047
    Paganel pe 1 August 2018, 10:34
    SE ANUNTA UN AUGUST FIERBINTE
    Dupa data de 10 august,zi asteptata de cei onesti ce mai gandesc si se comporta normal prin Romania,vor urma si deconturile.Cucleo,nu toti puteti fugi din tara,și nu toti ati putut fura cat infractorul Dragnea.Apropos,ati vazut declaratiile lui Ponta?Dragnea si-a negociat si azilul,dar si interzicerea extradarii din Israel.Ce e,miroase a puscarie si a fuga?O sa raspundeti toti si pentru tot ce sa intamplat.
  • #10046
    strul pe 30 Iulie 2018, 23:52
    Cuie PSD
    Cuie PSD, se umflă cacaiga. Cuie PSD! Cuie Dragnea!
  • #10045
    saby pe 30 Iulie 2018, 15:08
    scoala de politie
    Veste buna ...au inceput astia sa primeasca la scoala de politie chiar si la academie ....si fete violate si mai putin violate nu-i problema treaba e sa taca din gura sa pastreze secretul ......caci vor avea un serviciu splendid mai ales daca stiu meserie...spor la treaba fetelor nu stie barbatul ...ce stie ....
  • #10044
    Plouă cu mizerie și nesimțire pe 28 Iulie 2018, 11:49
    Se anunță alegeri anticipate?!
    Domnule Primar Cuclea,altfel nu se explică toate santierele de prin oraș,Străzi murdare,sparte,trotuare surpate cu găuri ca și pe multe străzi,canalizări înfundate,asfaltări de mântuială,toate pe bani mulți și cheltuieli total inutile.Lipsa investițiilor,a loc*rilor de muncă,toate utilitățile mărite,prețurile în creștere,în schimb viața cetățenilor e din ce în ce mai grea.Ce vreți să faceți,să creșteți și să înmulțiți câinii?Nu se mai poate dormi noaptea din cauza lor și a c*rselor de masini.Poliția și primăria fac parte din Statul Paralel al lui Dragnea sau sunt în slujba cetățeanului?
  • #10043
    FARA PSD la.Turnu.Magurele pe 27 Iulie 2018, 22:14
    Miting contra PSD
    Daddy mărește 100 000 de pensii dar nu stie.ca in fiecate zi se.sting în România cite 9 pensionarii în toată tara asa.ca.degeaba mărește pensiile.ca.pensionarii numai votează PSD.și cei care vor vota.nu o sa mai.fie.multi!!!masa de votantii.sunt.cei.din Diaspora.si.Decreteilor generatii.67 69 70vor face diferenta.la viitoatele.alegerii!!!
  • #10042
    Observator pe 26 Iulie 2018, 12:39
    PSD se va împarte în mai multe partide
    Grupurile de Baronii din Cluj,Iasi.Constanta DB AG.MH TM AR GR IL BR nu îl mai vor pe Daddy.asa.se.va.destramă PSD adio. dar rămân cu
  • #10041
    Observator moderat pe 26 Iulie 2018, 09:51
    Observatorului lucid din Bălăceanca
    Măi băiețelule,a câștiga alegerile nu înseamnă să faci ce vrei cu o țară.Să furi,să distrugi,să acumulezi averi incomensurabile,să minți,să încerci să te sustragi justiției,să faci promisiuni fără acoperire,să pui în fruntea guvernului și a multor instituții,incapabili și persoane care au probleme cu legea.Așa se vede democrația și ordinea legii din PSD?Și cine ai vrea să fie Prim Ministru,HOȚUL de Dragnea?Măi băieți,controlați-vă atunci când faceți afirmații!Râde o Europă și-o lume-ntreagă de noi,iar unii ca tine trăiesc cu ochii-nchiși,cu urechile astupate și creierii spălați.JUDECATA SE APROPIE!
  • #10040
    Către Observatorul PSD. pe 25 Iulie 2018, 23:30
    Luciditatea ta este se transforma în frica
    Pai nu știți ce va.asteapta.după 10 August Ciumatilor roșii,o sa fugiții ca.șobolanii penalizare!!!numai tine paharul sa umplut!!Noi am muncit afara și am trimis peste 35 miliarde de euro.în tara !!Sa.vedem unde sunt banii nostrii!!!Ce ați făcut pentru Copii noștrii.!?18 euro pe.luna alocație și pentru un puscarias.25oo.RON pesye.550 euro!?Rușine sa.va.fie.dar o sa.platitii.!!!
  • #10039
    Proasta lui Daddy pe 25 Iulie 2018, 23:19
    40 de Gafe a lui Viorica Dancila
    CNA și mai multe televiziuni au preluat declarația premierului roman în Muntenegru,în loc sa spună ca se afla.la Podgoria a spus.ca se afla la Pristina.capitala Kosovo!!!credem ca are.probleme neurologice.de.dementa!
  • #10038
    Observatorul lucid. pe 25 Iulie 2018, 18:36
    Politica, Democratie, Aritmetica.
    1-Auzi frate, lovitura de stat contra PSD !!!! Pai lovitura de stat este contra....STATULUI,nu contra unui PARTID! 2-Care UE si SUA vor recunoaste un guvern instaurat prin metode neconstitutionale?! Guvernul nu este decat produsul unui PARLAMENT ALES IN MOD DEMOCRATIC. 3-Si cine va fi prim ministru? betivul de Orban, mafiotul de Basescu, sau vreun sifilitic de la Uniunea Sabotati Romania? 4- BAI, ANALFABETILOR, VOI VA PUTETI INCHIPUI CE NSEAMNA 2000000 DE OAMENI???
  • #10037
    Baronul pe 25 Iulie 2018, 15:09
    Baronii PSD îl va înlătura pe Daddy
    Grupul de la Cluj,Iasi Constanta.,tot Banatul si.Moldova aproape toată elita barosana din PSD se zvoneste ca îl va inlatura.după mitingurile de.amploare de pe 10 august.care.va.fi.în toată tara peste 2mil.!!!!Noi suntem mai multi.ca.votanții PSD!!!Confiscarea averilor si.sa.ne lase tara în pace,Penalii!!!!La multi Baronii din PSD le este frica.ca vor.cădea ei daca.Dragnea nu.pleacă din PSD!!!i
  • #10036
    Unu pe 25 Iulie 2018, 11:50
    #proc*ratura
    Ma intreb daca in Turnu Magurele mai exista institutia,,Parchetul de pe lânga judecatoria Turnu Magurele",pentru ca criminalul care si-a ucis copilul este inca liber, cel ce i-a incredintat masina stiind ca nu are permis plus ca era baut este inca liber.
    Frumos exemplu pentru toti nenorocitii care conduc haotic prin Turnu Magurele.
  • #10035
    Ciuma rosie pe 24 Iulie 2018, 17:47
    Penali
    Ce nu înțelegi Titi ciorile sunt votanții ciumei rosii. Pt.ei nu există reguli.
  • #10034
    cioara pe 24 Iulie 2018, 11:29
    vopsita
    Haoleu, ceai bre nea titi cu noi ? Nu sintem și noi ființe,ceai cu permisile noastre?
    Titi,ești un BOU !
  • #10033
    TITI pe 24 Iulie 2018, 10:23
    ALO,POLITIAAA!!
    ASA CUM OPRITI SOFERII CARE NU AU CENTURA DE SIGURANTA SAU VORBESC LA TELEFON,OPRITI SI CIORIRE CARE NU AU PERMISE SI CONDUC MASINI CU NUMERE DE GERMANIA SI ANGLIA.FACECI-VA DATORIA!VA E FRICA DE EI SAU SUNTETI COMPLICI?!SUNT TIGANI CARE NU AU NICIO CLASA,NU STIU SA SCRIE SI SA CITEASCA SI AU PERMIS DE CONDUCERE.CUM AU REUSIT SA INTRE IN POSESIA LOR,PRIN CE METODE,SI DE CE NU LUATI MASURI?N-AR STRICA NISTE CONTROALE SI PE LA POLITIA RUTIERA.
  • #10032
    10 August pe 23 Iulie 2018, 22:10
    ÎNCEPEREA UNEI NOI REVOLUTII
    Se vorbește de o lovitura de stat data PSD.sa numai sa audă de PSD cum numai sa mai auzit de Partidul Taranist!