Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

14523 comentarii Comentează

  • #14523
    Informații de pe la unii din DSP Teleorman pe 21 Octombrie 2021, 13:36
    Domnului cu ”Reclamația”
    Să nu uităm că nerespectatea libertății de mișcare a celor care trebuiau să respecte carantina atunci când au fost depistați pozitiv a început cu unii angajați din combinat,urmați de cei de la Poliția de Frontieră,angajați din primărie,de la fabricile de tricotaje,a celor din spital și a celorlalți depistați pozitiv sau bolnavi deja,care umblau nestingheriți peste tot,crezând că nimeni nu cunoaște adevărul despre starea lor de sănătate,nerespectând legea,și sigur răspândind virusul.
  • #14522
    În atenția turnu cu stiri pe 20 Octombrie 2021, 21:24
    Reclamatie
    Oameni buni un nenorocit de om care lucrează la pompieri fiind testat cu covid a umblat nestingherit în oraș inclusiv în localitatea de unde provine și anume izbiceni.Si a trimis copii nestingherit la școală chiar dacă a avut contact direct cu el se poate proba cu martori ca omul nu a avut nici o treaba cu carantina .numele lui este patachia cine îl cunoaște și l a văzut în oraș cu o sapt în urma prin oraș chiar și în această sapt mai exact luni este rugat sa spună pt ca îl voi reclama fără urma de regret toți avem familii!!!!
  • #14521
    La Mulți Ani cu Executare Dragnea pe 20 Octombrie 2021, 15:05
    Așteptăm să-l cazeze și pe mustăciosu Dragnea la Beciul Domnesc !
    https://www.aktual24.ro/breaking-kovesi-primele-arestari-parchetul-european-a-bagat-azi-dupa-gratii-10-indivizi-trei-au-legaturi-cu-organizatia-mafiota-italiana-ndrangheta/
  • #14520
    Dori pe 20 Octombrie 2021, 12:19
    Ptr Locatarul
    Doamna Răduica daca știa meserie era alta situatie,dar daca e tufă de Venetia,singurul mod de a supraviețui este sa pupe șefii in c.r si sa toarne colegii.Oricum si de primar este nemulțumită ca l a împiedicat pe bărbata su sa se facă sofer la ambulanță și de fisu ca are cel mai mic salariu din primărie.Asta e când se vede paduchele in frunte.
  • #14519
    . pe 20 Octombrie 2021, 11:15
    Dezamagire
    S ar putea face un film,o comedie despre cum oamenii care nu sunt buni profesioniști ajung șefi,șefuți in Spitalul Turnu Măgurele .Spunea cineva ca asistentele ajung șefe cu,,mari sacrificii” care sunt sacrificiile?In acest spital devin total irelevante experiența,cunoașterea,atitudinea,abilitatile -dacă nu faci,,sacrificii” sau nu ai spate ești tratat ca un gunoi.
  • #14518
    Ptr Locatar pe 20 Octombrie 2021, 03:46
    Servicii medicale
    Doamna Neagu mi a cerut 100 de lei la o perfuzie si a durat 30-40 minute .Era sa faca tataie frisoane.Cand am întrebat dacă e prea repede mi a zis ca ea nu are timp de stat.Dar banii a avut timp să îi ia.Ghinion Tataie. Apropo ea m a contactat pe la urgență, daca vreau ne pune ea tratament acasă. Cam scump.....
  • #14517
    Ptr unul de pe aici . pe 19 Octombrie 2021, 22:36
    Asistente profesioniste
    Ăsta este personalul care intervine in urgenta la cazuri coplicare.Pacat ca nimeni nu intervine.ca se duce totul după placul celor
  • #14516
    Yuri pe 19 Octombrie 2021, 19:51
    .
    Baaa usr-isti habarnisti, ne-ati blocat definitiv, dar o sa va blocam și noi peste 2 ani.
    Știu ca nu vei publica, sergiulica.
  • #14515
    Covid pe 19 Octombrie 2021, 17:20
    Pt observator
    Nu știi ca numai sifonarele,barfitoarele și amantele directorilor ajung șefe in spital? Prestațiile și sacrificiile sunt mari pt posturi de șefe coordonatoare ! Doar amantele sunt cele mai deștepte in spital,doar ele sunt unicate,restul sunt proaste….le calcă in picioare! Dar atâta timp cât acceptați ce face Dr delcea,sunteti complici toți din spital și înseamnă ca acceptați și sunteti de acord! Mergeți înainte ca e bine sa susțineți pe delcea,un mincinos cu promisiuni false,care tipa urla….jignește ! Susțineți in continuare mizeria!
  • #14514
    Unul de pe aici pe 19 Octombrie 2021, 12:26
    Astăzi proștii-s fruncea!
    Domnule locatar,nu v-ați obișnuit?În vremurile de azi toată plevușca trebuie scoasă la suprafață.De ce?Pentru că așa se dorește și îi este mai utilă partidului.Care partid,asta concluzionați fiecare.Lipsa unor conc*rsuri reale și corecte,pe baza pregătirii și a onestității,nu sunt dorite de către cei ce conduc instituțiile statului și comunitățile locale.Numai așa se poate ține captiv electoratul celui ce îl conduce.Vezi metodele aplicate de sovietici și rostogolite de către Dragnea la toate nivelurile.
  • #14513
    Locatar pe 19 Octombrie 2021, 05:54
    Ptr observator
    Ce a facut memorabil? Toarnă pe la șefi?Asta înseamnă că face ceva?O evita toată lumea si pe la Vaccinare si pe la spital ca sa nu mai spun de pacienți ca dupa ce ca e tută ii mai si taxează pe bietii pacienți cu niste sume colosale.Sumele cerute sunt proporționale cu figurile pe care le are de când e bagata in seama.Are tarife de Profesor Doctor.Rezultate profesionale=zero.Evitati serviciile acestui personaj,ca doar banii o intereseaza si bani multi.
  • #14512
    Observator pe 18 Octombrie 2021, 17:09
    Pentru observator
    Ai face bine...sa.ti vezi gunoiul din ochiul tau ....și mai lasă.i ...pe ce .i care,totuși au făcut c
  • #14511
    Observator pe 17 Octombrie 2021, 21:11
    O Doamnă cu greutate
    De cănd s-a deșteptat Doamna Marina Răduica i-si tărșie picioarele cănd merge, nu mai poate de atata greutate dă peste răscoale Bine ca nu mai este liftiera că se prabusea liftul cu ea.
  • #14510
    Pacient Covud pe 17 Octombrie 2021, 20:29
    Ptr Spital
    Ajutoooor frig rau la Spital Turnu Măgurele
  • #14509
    Pacient Covud pe 17 Octombrie 2021, 20:28
    Ptr Spital
    Ajutoooor frig rau la Spital Turnu Măgurele
  • #14508
    Cetățean din Zimnicea pe 16 Octombrie 2021, 18:40
    PROSTEA PÂRVU
    Prostea Pârvu, primarul de la Zimnicea, e nemulțumit că a primit doar 1 miliard de la Guvern, afirmând că banii nu-s suficienți pentru a acoperi cheltuielile Primăriei:

    https://www.teleormania.com/post/petre-pîrvu-primarul-orașului-zimnicea-se-plânge-că-nu-mai-are-bani-să-și-plătească-votanții

    În plus de asta, tentativa lui de vaporaș pe Dunăre a fost un eșesc total:

    https://www.teleormania.com/post/ghinion-nici-turismul-nu-se-lipește-de-zimnicea-vaporașul-s-a-stricat-dar-a-rămas-tractorașul

  • #14507
    Uve pe 16 Octombrie 2021, 16:50
    .
    Cine morții matii e capra de la Uda, ca ne-ai înnebunit cu ea ?! Puneți mina și futeti-o, dar lăsați-ne pe noi în pace...
  • #14506
    "CAPRA" DE LA UDA pe 16 Octombrie 2021, 09:14
    BUN VENIT LA TARLA
    A venit la noi in UDA sa ne aduca boala infectioasa de covid pe care i-au transmis-o parintii cand i-a transportat cu autoturismul personal la spitalul din Turnu Magurele . De cand a venit de la spital, si a luat contact cu noi, consatenii, s-au inmultit cazurile de covid la UDA.
    Verisoara, si alte rude, au " acoperit-o " si au " musamalizat " cazurile de epidemie din Uda, fara ca spitalul Tr Magurele sa faca raportari la D.S.P. Teleorman.
  • #14505
    X pe 16 Octombrie 2021, 08:12
    Pentru cetățean vaccinat 14501
    Nu ne omoară direct, ci ne scade imunitatea naturală ca să ne îmbolnăvim mai des și să cumpărăm mai multe medicamente sau chiar să devenim dependenți de vaccinuri. Poate acum or fi gratis vaccinurile, dar pe viitor poate nu vor mai fi și nu cred că îți va conveni să scoți bani buni din buzunar pentru o dependență pe care ți-ai creat-o singur.
  • #14504
    ..... pe 15 Octombrie 2021, 21:49
    Pentru 14503
    Gigi cacat l-a scos primar pe limbric, era timpul să fie răsplătit. Ce studii istorice are dementu de la numit la grămada de pietre? Sictir ciumatilor!
  • #14503
    Marele alb pe 15 Octombrie 2021, 15:19
    Pentru Teican.
    Gigi Teican zis și căcat datorita aberațiilor care le scoate pe gura îndeamnă la nepurtarea mastii și nerespectarea legilor anticovid.Yrebuie să ajungă pe mina organelor competente și diferit justiției.Este un pericol public.Luati masuri cu individul este Nebun de legat .
  • #14502
    cc pe 15 Octombrie 2021, 13:33
    Renovare biserica
    Sunt 3 ani decind schelele imprejm**esc exterior biserica !!!Urmareste cineva la excutia lucrarilor,daca da, sa plece.Pai interiorul,probabil,va dura 10 ani.Pai asa lucreaza ctitorul Da.Cu. ?!.La mai mari succesuri ! si uite asa scapam de tine.
  • #14501
    Cetățean vaccinat pe 15 Octombrie 2021, 13:19
    Nu vreți sa ajungeți ca în video SIGUR!!!!!
    Vaccinați-vă fraților! Nu e de glumă. Uitați ce e în spitale în Buc*rești:
    Chiar dacă nu credeți în vaccin, de c*riozitate priviți aici:
    Dacă vroiau să ne " omoare" o făceau altfel, NU PRIN VACCIN:

    https://youtu.be/Avv0fek2UVA
  • #14500
    dan pe 14 Octombrie 2021, 19:11
    adevarul
    si la noi sa faca ancheta sa vedem ce sume enorme de bani au furat popii si cei din primarie cu renovarea catedralei sf harambie !
  • #14499
    Pt. pe 14 Octombrie 2021, 13:24
    Biserică și primarie
    https://www.google.com/amp/s/www.wowbiz.ro/ancheta-recorder-despre-sistemul-prin-care-biserica-ortodoxa-romana-construieste-biserici-din-bani-publici-legaturi-la-nivel-inalt-prima-reactie-a-bor-si-prima-demisie-20175683/amp
    Așteptăm o anchetă si la Turnu Măgurele.
  • #14498
    Ma informez,privesc si constat pe 14 Octombrie 2021, 13:19
    Pentru cei nemultumiti de activitatea Spitalului din Tr.Mag.
    Oooof,oameni buni,nu v-ati saturat de nepasarea sau nesimtirea,de smecheriile si hotiile unor cadre medicale,fie ele medici,asistenti ori infirmieri?De interesele si hotiile celor din fruntea Primariei Turnu Magurele,oameni care-i sustin si le sunt complici la toate aceste actiuni,unele infractionale?Faceti o greva,ceva care sa-i trezeasca atat pe ei cat si pe cei din institutile de control ale satului si sa se termine odata cu acesti monstrii cu chip de oameni.Stam si ne intrebam mereu de ce,in orice domeniu de activitate,lucrurile merg prost sau chiar foarte prost?Unul dintre motivele pentru care vietile si traiul nostru,a multor romani,sunt atat de triste,impovaratoare si grele,este si pentru faptul ca acolo unde trebuie pusi sefi capabili in fruntea unor comunitati,sunt oameni nepotriviti pentru scaunele pe care le ocupa.De-aici si acest haos care a cuprins intreaga Romanie.
  • #14497
    " SEARA DE VIS LA TARLA " pe 13 Octombrie 2021, 22:20
    BE HE HEEEE
    " TA, TA, CAPRITA TA,
    BINE AI VENIT LA UDA
    UNDE ESTE TARLA TA .
    LASA TAPUL, IEDELOR,
    CA-S FRUMOASE, ALINTATE,
    NU-S URATE, NICI RIDATE....
    SUNT FARDATE, RIMELATE,
    PENTRU " TAPUL " BUN LA TOATE...
    LA ANUL CU SANATATE.....
  • #14496
    Ptr Sorin pe 13 Octombrie 2021, 17:00
    Nemultumire
    Faceti fraților reclamație ca nu e normal la cati bani câștigă sa vina din joi in paste. Prietenii lui Delcea vin când vor si pleacă mancand pamăntul.
  • #14495
    Sorin pe 13 Octombrie 2021, 12:01
    Spitalul morților
    În spital mor pacienți pe bandă rulânda, nu sunt medicii, nu vin la spital,nu întra nimeni la bolnavii,
  • #14494
    Elena pe 13 Octombrie 2021, 11:45
    Alo primaria
    De ce nu faceți programul pana la orele17..nu ne putem plății taxele după ora 16 când ieșim noi de la serviciu...
  • #14493
    Theo pe 13 Octombrie 2021, 10:45
    Pentru tentativele din Primărie și poliție
    Păcălicilor orașul ăsta mai este administrat de cineva?Copii se plâng de frig in școli, în oraș sunt agresați fizic de ciorile care au revenit pe plaiurile mioritice,nici o măsură, dormiți ca de obicei 4 ani,apoi veniți pe la uși sa vă votam iar,paru și maciuca scrie pe voi,o sa ne facem dreptate singuri nu mai avem nevoie de voi!
  • #14492
    Marinescu pe 13 Octombrie 2021, 08:20
    meditat
    Daca e asa cum spune 14472, Diaconu Marinela sa mai lase dracu meditatiile si copii sa nui mai forteze cam mai primit sesizari in plina pandemie cu elevi gramada in casa
  • #14491
    CAPRA BATRANA pe 12 Octombrie 2021, 19:22
    seara linistita
    Cum se lupta capra batrana sa isi tina " tapul " in lesa, pardon, in " turma" ....toata UDA stie : " razboiul caprei batrane", cu " iedele tinere" care o conc*reaza, dar va pierde batalia cat de c*rand, ca varsta si-a lasat amprenta pe corp, pe fata, pe felul cum se imbraca, pe neglijenta ei, pe inima ei obosita si ranita.....
  • #14490
    TURCATELE DE LA UDA pe 12 Octombrie 2021, 19:13
    seara frumoasa
    Gogosereasa voastra de la Lia, a revenit pe plaiurile noastre natale, si s-a apucat de caprarit, ( ca nu -i ajunge ca ea e o capra adevarata), vrea sa fie in fruntea turmei de capre, ca aici e mediu ei natural....Mai ales ca exista in turma si un " tap tanar ", de 30 ani, fata de cea mai batrana capra din fruntea turmei ( prietenii comuni stiu povestea caprei batrane si a tapului tanar
  • #14489
    Andrei pe 12 Octombrie 2021, 15:04
    Mustăciosu a furat + distrus Turnu și tot județul Teleorman
    https://www.g4media.ro/cum-a-scapat-dragnea-cu-doua-terenuri-si-o-casa-din-teleorman-de-sechestrul-dna-prejudiciile-estimate-in-dosarele-fostului-lider-psd-peste-130-de-milioane-de-lei.html
  • #14488
    OUG pe 11 Octombrie 2021, 13:27
    Guvern de Tehnocrații
    PSD nu mai face jocul lui Iohannis numai va mai fi premier din PNL,PSD,USR și AUR au majoritate 280 de voturii!
  • #14487
    Profesor pe 10 Octombrie 2021, 18:22
    La plantat de pomi
    In primavara anului 2014,mai multe licee si scoli generale din oras,am plantat in parcul municipal peste 500 de arbori primiti de la Ocol SilvicTr.Magurele.La data cind parcul municipal a fost imprejmuit ca la asediu,de catre primarie,mai erau in picioare cel putin 100 de arbusti.Ce ati avut cu ei, erau gaunosi si astia,ca au disparut !!.Si -au batut joc si de voi care ati implementat acest timpit de proiect,cit si de noi cetatenii acestui oras.La mai mari succesuri, primare,care inca mai esti .

  • #14486
    Anca pe 10 Octombrie 2021, 04:34
    SPITAL
    O răutăcioase și o invidioasa R,de când visează ea sa devina șefa, a imbrobodit_o pe V pana a dat_o jos .
  • #14485
    pensionar pe 9 Octombrie 2021, 10:57
    vremuri bune pentru afaceri ilegale
    De cate ori merg la pensionari ptr diverse probleme : plata, imprumut, girat, exista o "doamna" (care a lucrat la combinat la insacuire si la gogoserie ), care tipa ca o isterica si e vesnic agitata si nemultumita?!... La unitatile unde a lucrat, a fost data afara pentru comportament necorespunzator la locul de munca fata de colegi si sefi....Deasemenea sfideaza toate persoanele prin comportamentul vulgar, instigare la violenta ...Denota lipsa de bun simt si lipsa de educatie, atat din partea ei cat si din partea familiei care a crescut-o : Beti & Victor Vintila
  • #14484
    PARCUL TURNU MAGURELE pe 9 Octombrie 2021, 10:41
    contribuabil
    Am aflat recent, ca aceasta crima ecologica a fost facuta din ordine date la nivel inalt deoarece vor sa vanda suprafata de teren aferenta acestei zone. Deoarece falnicii si frumosii arbori de peste 100 de ani, care sunt aurul verde, incomodau magnatii, au propus un acest proiect criminal in prima faza. Apoi, dupa ce tot ce vor planta se va usca, deoarece nu se aclimatizeaza, vor fi taiati si vor vinde terenul. Este tipic primariei sa lase in paragina totul apoi sa vanda la pret de nimic
  • #14483
    Ptr Anca pe 9 Octombrie 2021, 08:59
    !
    Daca nu a dus o capul sa invete pănă acum ce crezi ca o recomanda ? E croita acum sa faca cariera la pensie.La sapă si la cratiță i se potriveste altfel este penibilă.
  • #14482
    Xyz pe 8 Octombrie 2021, 21:38
    Ptr Doctor
    Păi să spună că a fost liftieră 20 de ani.Se da acum de mare Doctora ca toarnă pe la șefi si i au dat nas.
  • #14481
    Anca pe 8 Octombrie 2021, 18:24
    Pentru liftiera
    Foarte bine ca dna Raduica este profesoara la postliceala de asistente,cu ocazia asta învață si ea odata cu elevele.
  • #14480
    Se vede cine ești! pe 8 Octombrie 2021, 17:19
    pentru # 14478 zis Alună zis Maniacu'
    Ai abandonat patiseriile și cofetăriile și te-ai apucat de altele, gen profesori si spital.. Se vede că te pricepi la multe, ești inteligent, dar nu știi un lucru care te dă de gol : când se pune un " i ", doi de " i ",sau, doamne ferește, trei de " i ". Asta e semnătura ta.
  • #14479
    Vasile pe 8 Octombrie 2021, 12:32
    Plinge parcul
    Ne mindream si noi cu parcul municipal,tocmai ca era multa verdeata si umbra,arbori selenari.Acum arata ca padurile din virful muntelui taiate de austrieci.Au ramas in picioare tuia si salcimi.Este o crima ecologica.Nu mai este nimic de facut,poate doar autoritatile statului sa priveasca atent ce sa intimplat cu parcul municipal.Renovare,renovare,dar cu atita prostie !?.
  • #14478
    Comunitatea pe 8 Octombrie 2021, 07:23
    Despăgubiri Voevod
    Toți care ati fost internați cu covid în Spital Turnu veți fi despagubitii de stat sau dat banii de la UE !!!
  • #14477
    Doctor pe 8 Octombrie 2021, 06:16
    Ptr nimeni
    E vorba de Răduica care da cu pumnul in masă pe unde se duce,spunând că ea are 20 de ani de spital
  • #14476
    ...Ani.. pe 8 Octombrie 2021, 02:21
    Ani
    O fi vorba de soția de șofer?Ca ea e liftieră, mai e una care era femeie de serviciu prin spital,acum e profesoara .Ghinion-pacienții.
  • #14475
    Nimeni pe 7 Octombrie 2021, 21:15
    .
    Recunoașteți ca aceasta liftiera a evoluat mult profesional:a fost muncitor-liftiera,la vârsta de 45 ani a devenit asistenta medicală,la 50 ani profesor-formează viitoarele asistente medicale,este implicată și la centrele de vaccinare iar in c*rând va fi șefa la secția unde lucrează .Asa evoluezi când muncești in instituții ale statului cu multă,multă MUNCA.Nu a muncit degeaba, eforturile doamnei au fost răsplătite de Domnul doctor Delcea Florin.Trist dar adevărat
  • #14474
    Eu pe 7 Octombrie 2021, 21:10
    Hai la Ciuperceni!
    Mi se pare o idioțenie ce se întâmplă. Primarul trebuie să fie un bun gospodar nu o libidinoșenie publică, jenantă, scabros și de restul nimic. Poate mai adaugă vicele la valoare morală. Gunoiul stă mormane, șoseaua este că după bombardament, primarul e pus pe f...t. Nu știu de ce naiba a fost ales. Nu are nici măcar trei neuroni care să se certe între ei. Este o anelidă borțoasă. Cum a fost cu reprezentanta de la firma de vânzări de care te-ai atârnat pe câmp primar Stoicea Lucian? Cu ce te-a pocnit în cap să scape de tine?