Turnaţi aici tot ce vreţi să iasă la lumină.

 Această rubrică se adresează celor care au informaţii şi vor să le ştie toată lumea. Trimiteţi ştirile şi faptele pe care le vedeţi şi auziţi, noi le publicăm imediat. În speranţa că vor fi interesante şi reale, vă invităm să fiţi reporteri. Aşteptăm să scrieţi, dacă aveţi ceva de spus.

10255 comentarii Comentează

  • #10255
    M m pe 23 Octombrie 2018, 13:53
    Rușine pentru delcea cu**ar.
    Sa plece a făcut mult rau
  • #10254
    Lepra pe 23 Octombrie 2018, 12:42
    Pt.Spital
    Cu asa zisele lepre isi face treaba domnul menisc
  • #10253
    C.C. pe 23 Octombrie 2018, 11:48
    SPITAL
    DOMNUL DOCTOR DELCEA FLORIN ESTE CEL MAI BUN ORTOPED SI MANAGER PE CARE L-A AVUT ORASUL TURNU MAGURELE ! PACAT CA IL JIGNITI IN ACEST HAL, MAI O SA PLANGETI DUPA EL CAND O SA PLECE.
  • #10252
    Carmen Dan pe 22 Octombrie 2018, 22:55
    Corect
    Corect ar fi sa facem o sesizare la ANAF să vedem și noi dacă sau cheltuit corect bani Spitalului de către domnul manager .Sau să chemăm o televiziune să scrme rahatul mai bine.
  • #10251
    Costel Arsene pe 22 Octombrie 2018, 21:07
    Daca si ala e smrcher eu ce mai sint
    Ma pis pe el de la distanta si ii dau o mare clanta.
  • #10250
    LILI pe 22 Octombrie 2018, 20:53
    Serios
    Bai ioane am aflat cine e gauran asta . Nu cred ca ar vrea sa aiba deaface cu alte persoane cu adevarat smechere cum spui tu.
  • #10249
    ion pe 22 Octombrie 2018, 19:52
    u
    ba gauran e forta smecher zi mersi ca ai scapat cu viata!
  • #10248
    Diaspora pe 22 Octombrie 2018, 18:25
    Alocații la.Copii sa fie ca în toate tarile UE
    Iohannis se pune bine sa fie ales.din nou impreuna.cu.PNL sa faca.alocațiile de.300 -400 RON la copii la.fel.ca în Spania Germania.!!
  • #10247
    Asistenta pe 22 Octombrie 2018, 15:55
    Faliment
    De cand a venit Meniscu in spital toata lumea se plange de el ( de comportamentul neadecvat unui medic ) si a falimentat spitalul. Jos cu astfel de imbecil si j*****e!
  • #10246
    SPITAL pe 22 Octombrie 2018, 09:13
    SPITAL
    NU MAI CREDETI ANGAJATII SPITALULUI
    De cand a venit meneger Delcea Florin - Medic deosebit
    Leprele din spital cauta sa scape de el !!!
  • #10245
    LILI pe 22 Octombrie 2018, 08:11
    Domnule cine oare e Gauran
    Am fost aseara la un botez la fsn si am iesit sa fumez pe terasa unde am dat de unul pe nume de gauran am auzit .individul era beat si se lauda ca tocmai fumeaza o tigare daia nasoala spunea el si injura pe toata lume de acolo. Domnule Daciu cum permiteti asa ceva. Va rog sa luati masuri.
  • #10244
    Asociatii pe 22 Octombrie 2018, 00:39
    Monoglutamatul de.sodiu preduce cancer
    În toate prăjiturile este acest monoglutamatul de sodiu care.produce cancer !!!În Evitaii.aceste produse de.cofetarie!!
    Stie.cineva.cind este.făcută o.prajitura.si.cind expira!!!
  • #10243
    Ion pe 21 Octombrie 2018, 21:56
    Holera roșie
    Ce mai comentați inutil; până ce țara nu scapă de flagelul PSD-dragnea și de susținătorii lor nu o să fie bine.
  • #10242
    Fane de la cai pe 21 Octombrie 2018, 08:58
    De bun augur
    În primul rând managerul nu a știut să aibă o familie,dără minte sa mai conducă un spital. El și-a falimentat familia și el va falimenta și spitalul țineți minte ce va spun.
  • #10241
    Spital?Care pe 20 Octombrie 2018, 23:54
    Numai incapabili
    Sincer ar trebui desfiintata aceasta groapa de bani.Lasata doar o camera de garda si sistemul de ambulante.In rest toti medicii si mai ales personalul auxiliar sunt niste incapabili platiti foarte bine.
  • #10240
    Salariata pe 20 Octombrie 2018, 08:00
    Pentru conducerea Spitalului Turnu Măgurele
    sa da Dumnezeu sa va îmbolnăviți și sa cheltuiți toți bani pe care nu vreți sa ne dați din dreptul nostru pe medicamente ca sa va saturați .
  • #10239
    Vasile pe 19 Octombrie 2018, 20:58
    Rusineee
    Spital de râpă, medicamente nu sunt, materiale sanitare nu sunt,saci de deșeuri nu sunt, în schimb primim jignire,auzi numai cuvinte vulgare de la manager, Pentru medici conteaza mai putin vaucerul de vacanță ca ei oricum pleacă in afară tari .Au plecat medici datorită comportamentului josnic al managerului. Ajunge demisia este soluția.
  • #10238
    Asistenta pe 19 Octombrie 2018, 20:41
    Realizările
    Despre ce vorbim ! Dacă vrea DL Menisc sa facă economie sa înceapă cu el .Sa doneze din șpagă care o cere la pacienți pacăliți și operați aiurea suma de 400euro / pacient s-au sa nu mai alimenteze mașina personală pe cardul de combustibil al spitalului .Noi suntem de vina ca am acceptat sa ne ia sporul de noapte și de sărbători,plus orele suplimentare .Hal de lider de sindicat avem ! Trebuie sa ne retragem toate din sindicat ca sa fie un semn de alarmare .
  • #10237
    Adi pe 19 Octombrie 2018, 20:28
    Spitalul Turnean
    La ce este artist Delcea menisc?
    Cine pune pietre in căruță- nu cei care cer bani de la pacienți pentru operație de menisc,nu cei care cer comisioane la achiziționarea de aparatură medicală?
  • #10236
    Angajată a spitalului pe 19 Octombrie 2018, 19:31
    Parerea mea!
    Nu sunt de acord cu astfel de comentarii, dar oamenii trebuie sa cunoasca mai multe si sa cearna adevarul. Nu pot sa spun ca sunt intru-totul de acord cu domnul manager, dar astea sunt chestii de perceptie a fiecaruia, insa am si avut ocazia sa il vad făcând ceea ce stie dumnealui sa facă cel mai bine si credeti-ma, este,,artist"! De astfel de doctori avem nevoie! Despre asta vorbim: servicii, bani, drepturi!Poate,daca v-ati face si dumneavoastra datoria, domnule doctor, nu am mai fi,,fraierii sanatatii,,! Lasati-l pe omul acesta sa scoată din mocirla căruță în care ne aflam! Nu mai puneti si dumneavoastra pietre în ea! Haideți sa tragem toți de acelasi băț, fiecare după puterile si responsabilitatile lui! Sa ne facem mai degrabă griji pentru constiinta noastra, nu pentru reputatia noastra!
  • #10235
    Spital pe 19 Octombrie 2018, 17:28
    Manip**area
    Aveți dreptate dl.Dr. .
    D.na Dir.financiar Florinela dorește să rămână bani ca sa
    aibă de unde sa.și ia comisioane
  • #10234
    Medic Spital pe 19 Octombrie 2018, 12:27
    Fraierii sanatatii
    Managerul Delcea Florin si liderul de sindicat Calin Gigi vor sa batjocoreasca angajatii spitalului, au facut tabele prin care tot personalul sa semneze ca este de acord sa primeasca jumatate din indemnizatia de vacanta, de aici un intreg scandal in tot spitalul. NU NE MAI LASAM MANIPULATI GATA CU PROSTEALA A AJUNS CUTITUL LA OS DOMNULE ORTOPED !
  • #10233
    Adytz pe 17 Octombrie 2018, 09:12
    Dezastru la Hotel Turris
    OAMENII BUNI ...DIN TR MAGURELE TELEORMAN VA ROG NU MAI FACE-TI NUTA SAU BOTEZ LA HOTEL.EU SUNT PLECAT DIN TARA,SI AM FACUT NUTA LA HOTEL LA CEREREA PARITILOR A FOST UN DEZASTRU..SERVIRE PROASTA,MANCAREA PROASTA,SI UN SEF DE SALA BEAT CARE MA INSELAT LA NOTA DE PLATA,MI-A FURAT BAUTURA, NU SEA DAT INTERESUL NICI NU L-AM VAZUT LA FATA TOATA NOAPTEA,DOAR DIM CAND A VENIT CU NOTA DE PLATA BEAT MORT.CINE A MAI FACUT NUTA ACOLO SA SCRIE SI EI,CA AM AUZIT UNI AU VRUT SA-L BATA, ALTI NU AU VRUT SA PLATEASCA.PACAT DOMNULE DRANEA,SCHIBA BETIVANUL ALA CA SE ALECE PRAFUL DE HOTEL MAI E SI PAMPALAU NICI NU STIE SA VB"DE CE DRACUL IL PLATITI" LOATI MASURI.
  • #10232
    Pentru comducere pe 16 Octombrie 2018, 22:37
    Sa va dam la m**e
    Voua si celor care va cred, MILTA MUIE
  • #10231
    Politica pe 16 Octombrie 2018, 22:34
    Pentru Sandu V
    Prost cu acte. Acum poti circula si in U. E.
  • #10230
    d pe 16 Octombrie 2018, 17:37
    s
    pesta porcina a ajuns in teleorman-slobozia mandra
  • #10229
    o pe 16 Octombrie 2018, 13:29
    Spital?
    Pentru ce vă mai trebuie cuie bătute prin spital? Important este să meargă salariile de 4000-5000 lei la asistente şi de 15000 lei la doctori.
  • #10228
    Medic Spital pe 16 Octombrie 2018, 10:50
    Turnu Magurele
    Dragi Turneni, Domnule Primar, Stimati Consilieri Locali - Se alege praful de Spitalul nostru, totul se prabuseste TOTUL ESTE DISTRUS, in spital nu se mai bate un cui - nu se cumpara nimic pentru activitatea medicala.
  • #10227
    Gelu pe 15 Octombrie 2018, 13:53
    ...
    sa umplut orasu de saloane de frumusete sau e altceva inauntru,in spate la Central sint 2 bune rau machiaj or face?pe 1Mai e altu Flory salon . sau cam luat boli de piele pacolo se aude.
  • #10226
    Sandu V. pe 15 Octombrie 2018, 09:10
    Lichele,apărătoare ale unui infractor
    Măi,politicianul lui pește copt,nu ne agităm degeaba,poate tu.Te scremi să ne arăți ce?Felul idiot în care exprimi?Sau lumina din mintea aia seacă?Ia să vezi și să simți,ce-o să te ”înfoi” și o să ”aberezi” atunci cand veți plăti faptele și datoriile,voi,noi,copiii și nepoții voștri,ai noștri,în anii care vor urma.Dacă prostia din capul tău ar avea glas,te-ai auzi de pe Marte.
  • #10225
    Politica pe 15 Octombrie 2018, 08:09
    Politica
    Va agitati de 2 ani DEGEABA. Ca l aresteaza, ca ii face, ca ii drege. DEGEABA. Singurul vostru scop este acela sa l vedeti pe Dragnea la bulau? Si apoi? Veniti voi si furati mai mult. DACA va face Liviu, ati belit-o. In toate situatiile noi pierdem. Si cu el castigator dar si cu el pierzator. La fel ca el, si voi niste lepre. Cu PNL? mai bine lipsa. Cu USR? Mai bine lipsa(vezi cine este la Turnu LOL ) Va aberati si va infoiati. Pai nu ati fost ma si voi la putere? de ce atunci nu se putea si cum stati asa in opozitie va vin idei?
  • #10224
    Asta e lume în care trăim pe 14 Octombrie 2018, 09:39
    Cuvântul de ordine,DISTRUGEȚI TOTUL!
    Măi oameni buni,voi vreți să ne mai facem bine ca nație?România este mult îndatorată,tinerii plecă masiv din lipsa loc*rilor de muncă,legea a devenit facultativă,minciuna și furtul sunt virtuți,iar la Iași,zecile de mii de ”credincioși”stau în genunchi la coadă,cu orele,ca să pupe printr-un geam,un sac de oase.Numai din Voluntari au venit 150 de autocare.Au sosit atâtea autocare cât nu veneau la combinat în anii în care mergea producția la maxim.Și-atunci,cu cine să se mai schimbe ceva,cu pelerinii?Trăim într-o țară cu obiceiuri și educație ca în evul mediu(Epoca Întunecată).
  • #10223
    . pe 13 Octombrie 2018, 20:21
    l
    iara muzica ti**neasca in,,oras'' la piata politia si jandarmii dorm
  • #10222
    EUGEN DE LA PRIVAT pe 13 Octombrie 2018, 10:34
    INCEP CONCEDIERILE!!!
    INTRUCAT NU PREA MAI SUNT BANUTI,TOCMAI DOM.MINISTRU AL FINANTELOR VA ADUCE VESTEA IMPUTINARII LOCURILOR DE MUNCA LA STAT.LA STAT,ADICA LA STAT DEGEABA PRIN INSTITUTIILE PUBLICE UNDE SUNT PLATITI CU BANI DE LA BUGET.SI IN IVATAMANT,ACOLO UNDE PROFESORII SUNT MAI SLAB PRGATITI DECAT ELEVII.PAI DACA PROFII VIN DE LA CASELE DE PARIURI SI SUNT PUSI LA CATEDRA CU ”CUNOSTINTELE” DIN POLITIC.ASADAR,ADIO LOCURI CALDUTE SI FARA GRIJI.SE PARE CA SEFII VOSTRI NU MAI AU NEVOIE CHIAR DE TOTI TRANTORII,AU NEVOIE SI DE ALBINE,CA BANII VIN ACUM NUMAI DIN IMPRUMUTURI,IAR DE PLATIT VOR PLATI COPIII SI NEPOTII NOSTRI.IAR CU TOTII VOM PLATI PROSTIA SI DISPERAREA psdragnea.
  • #10221
    franchestain pe 12 Octombrie 2018, 11:08
    pai atuncea io am fost privatizat de libertate toti ani de orfelinat, frate?
    tuti dai cu sama cen seamna asta? adica ca statu român nare bani sa ne despagubeasca ca nea privatizat de libertate 12-15 ani?
    cum sa fie infractor un director caren chide scolile pîn la terminarea orelor? pai tu vrei frate sa faca c*rsuri deschise la public? sa poa sa intre orsice corb caren loc de "buna ziua" zice "dami bani de ti ia dat mata dimineata"?
    tu nu tii cu ursu, frate, tu tii cu corbu. Da chiar, boierule, ce culoare ai? Sinca ceva: cemi adresezi tu mie dupa comentaru asta, ca vaz ca esti mui educat, sati dea Domnu tie. Asa sa sen tîmple. Amin! snake
  • #10220
    . pe 12 Octombrie 2018, 08:36
    .
    Pt Parinte de elev
    Bai, boule, când un directior a facut asta l+au dat parintii idioti ca tine in judecata pentru privare de libertate in forma continuata, omul a fost sfatuit sa isi dea demisia, a castigat in instanta dar a ramas pe dinafara. Asa ca nu mai da tu sfaturi ce sa fca profesorii, boule, ne mai miram de ce sunt copiii idiotio, pai daca sunt facuti de voi !?!
  • #10219
    TURNENII Treziti-va pe 11 Octombrie 2018, 15:12
    Propunere contra PSD
    NUMAI Cumparatii.nimic de la maimuțele PSD dela magazinele donatorilor :Casa Victor,Tilea' Oltenia restaurant,cofetăria Teica Carmageriile Marina-și Salcia tarabele centru luați numai de la Profi și Penny și de la Țăranii asa vom.scăpa de.Ciuma.Rosie !!cu banii.voștri au făcut Averii și campanii!!! Cum ne -a adus ei la sapa de lemn sa-i aducem și noi ca suntem multii.@!!Referendum pentru confiscarea averilor tuturor Politicienilor și a.tuturor donatorilorPSD PNL!!
  • #10218
    Muie pe 11 Octombrie 2018, 14:34
    Comentariu
    Muie la toti politicienii din Turnu. In frunte cu Cuclea si Cracea.
  • #10217
    franchestain pe 11 Octombrie 2018, 13:35
    daca cumva nu va trecut pîn troaca comunista,frate, sunteti datori si comuni Turnu
    si României mele sai dati delete lu penalu nº 1 din saraca Tara mea bogata si la tuturor abgectilor lui din toate struturile de aministratie finca cum bine stiti frate, pe toti îi votarati si cu morti si cu vii si cu copii si cu daia cu dungi rosii pe buletine.
    Asa ca corect ar fi sa va strofocati la blana finca cum spusei nainte, duneavoastra crearati monstru asta si toate calamitatile lui care lovira napraznic si nemilos tarìmu nostru mioritic.
    Dumnezeu sa va dea mintea dupa urma si de la urna ca sal puteti dovedi pe Penalu nomber oan cu patalama oficiala de tribunal legal de stat care va acaparat, dupa cum va vaetati pe aitu asta bestial, si padurile dupa la Olt sio felie de Dunare co insula cu tot, si hotele si restaurante si casa de partid criminal sun han unde mai uitati cîteodat de alte griji si fermele mai bune si ... Dumnezeu mai stie cìte cele afar de banii publici si de banii copiilor orfani din Telermanu daruit cu marinimie de duneavoastra, frate. Amin!
  • #10216
    franchestain pe 10 Octombrie 2018, 21:43
    regretele mele pe veci petru toti mortii vii si vii morti din Telermanu draqnist
    cum îs orfan far de parinti si nam pe cin sa plîng, va plîng vîrtos pe duneavoastra. R.I.P frate! Amin!
  • #10215
    rosu pe 10 Octombrie 2018, 21:01
    orasul nimanui
    Totul e terminat;mizerie,banci nevopsite si distruse,tarcul din parc devastat,casa de cultura in paragina,gunoi,comert aiurea in fata la Central,piata terminata,tirg saptaminal nu mai exista si fara nici o conditie,parc fara aspect,biblioteca municipala distrusa,muzeu terminat si furate obiectele de arta,teava de caldura din combinat furata,economie distrusa,lume imbatrinita si fara perspectiva pentru tineri...si enumerarea poate continua!Cei care conduc orasul l-au pus pe butuci ingropindu-l de viu!
  • #10214
    Strul pe 9 Octombrie 2018, 10:01
    Prețul apei
    De când au câștigat alegerile in 2016 PSD-iistiiCosma,Simionescu,Gurban au mărit prețul la apa cu 50 la suta intr-un an si jumătate,in condițiile in care si TVA-ul pt. apa a-a redus la 9 la suta.Cum își bat joc acești nenorociți de cetățenii unui in trg județ!Asa se întâmpla când in funcții de conducere se afla niște incompetenți.Unde au performat aceste nulității?Pe unde au trecut praful a-a ales.Cetateni nu mai plătiți facturile la apa!
  • #10213
    Oltenii de la Turnu Magurele pe 8 Octombrie 2018, 14:18
    Adio Daddy
    Oltenii din PSD sa revoltat ca sa fie ei la putere !!! Via Rio de Janeiro este cu escala.la Tel Aviv !!!asta vor juveții di OLT!Atenție la Tilea și Teica
  • #10212
    eu pe 7 Octombrie 2018, 13:34
    De reflectat!
    Când naziştii au venit să îi ia pe comunişti,
    n-am scos o vorbă. Nu eram comunist.
    Când i-au arestat pe social-democraţi,
    am tăcut. Nu eram social-democrat.
    Când au venit să îi ia pe sindicalişti,
    nu am protestat. Nu eram sindicalist.
    Când au venit să îi ia pe evrei,
    nu m-am revoltat. Nu eram evreu.
    Când au venit să mă ia pe mine,
    nu mai rămăsese nimeni care să-mi ia apărarea.”
    Vă mulţumesc că aţi citit poezia. Decideţi după conştiinţa dvs.! Dar de această dată nu ne întâlnim la urne.”

    Citeste mai mult: adev.ro/pg2phk
  • #10211
    Partidul.Realitatea. pe 6 Octombrie 2018, 18:30
    Generațiile marii.anii 67 68 69 70
    Partidul.Realitatea va așteaptă sa.va inscrie-ți numai generații decreteilor !!!numai asa.vom câștiga alegerile cu.generațiile marii !!
  • #10210
    Ilie pe 5 Octombrie 2018, 19:10
    Senzational
    Lu remanierea guvernamentală care va urma va fi numit ministru al tran sporturilor Dl. Subinginer Cone Cornel pentru a creste nivelul intelectual al guver nului!!Vom reveni cu amănunte.
  • #10209
    Cristian pe 4 Octombrie 2018, 22:39
    Oltenii
    Din păcate,acest site de kkt,v-a învrăjbit rău...Sunt foarte mulți locuitori ai orașului cu origini în județul Olt sau din zona Olteniei.Și părintii mei sunt olteni și nu a fost niciun fel de problemă.Ăia în Buc*rești,ce ar trebui să zică?Accesez acest site din c*riozitate, deoarece nu mai locuiesc de 25 de ani în oraș.Sunt c*rios ce mai este prin oraș ...Dar,când văd așazisele știri,ale așazișilor "redactori"-postaci...
  • #10208
    Vot degeaba pe 4 Octombrie 2018, 19:15
    Atentie mare la votul pentru referendum
    In mod cert se va face campanie pentru acest referendum,total INUTIL,si sambata,dar si duminica.Sa urmarim raspandacii PSD,dar si propaganda din biserici.Asa,sa vedem si noi cine merge pe unde a fost Osu,tot in urma smecheriilor de la sectiile de votare.
  • #10207
    Strul pe 4 Octombrie 2018, 12:02
    Local Urban
    Local Urban este firma căpușa a primăriei si este condusă de subinginerul Cone Cornel.Ca orice firma "serioasă"are si site in care arată cifra de afaceri adică mai exact câți bani primește prin capusarea primăriei.Prin lege sunt obligați sa publice si bugetul de venituri si cheltuieli ca sa vadă cetățenii cum este cheltuit banul public.De asemena trebui publicate si declarațiile de avere.Cone încalcă legea si nu publica pe site aceste date foarte importante.Aceasta firma toaca um milion de euro pe an.Domnule Cuclea se aude?
  • #10206
    TURNENII Treziti-va pe 4 Octombrie 2018, 08:30
    Toți Venetici la Turnu Magurele.
    I Uniții vom face c*rat în oraș la.viitoarele alegerii fară PSD.acestui veneticii.care au făcut Averii pe banii.nostrii pe lingă Mihacea mai sunt Teica.,Tilea,Tanasa,