Poliţiştii Postului de Poliţie Liţa au prins un mopedist destul de periculos. Bărbatul era urmărit de mult timp.

29 Aprilie 2015, 14:22 | 2.572 | 8
Politia.
Car Universal

Poliţiştii Postului de Poliţie Liţa au oprit pe DJ 546, în comuna Liţa, un bărbat în vârstă de 35 ani din Turnu Măgurele care conducea un moped neînregistrat, iar în urma verificărilor efectuate s-a stabilit că nu posedă nici permis de conducere pentru nicio categorie.

Mopedistul era si baut

Totodată, întrucât acesta emana halenă alcoolică a fost testat cu aparatul etilotest care a indicat o valoare de 0,54 MG/L alcool în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i s-a recoltat o proba biologică de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei din sânge.

Citeste si: Accident ciudat în comuna Liţa: un scuter a lovit un triciclu condus de o persoană cu handicap.



În cauză s-a întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunilor de „conducerea unui vehicul neînmatriculat,  conducere fără permis de conducere şi conducere sub influenţa alcoolului”, urmând a se propune soluţie prin Parchet.

8 comentarii Comentează

  • #8
    jenica pe 14 Mai 2015, 23:01
    radovan
    Radovan...next
  • #7
    off pe 1 Mai 2015, 20:25
    ma pupati in dos
    ce sa spunem Radovan,Radovan si iarasi Radovan...mai terminati bai cretinilor ca stiu eu cum e cu legile...nu fur mult, doar cat sa supravietuiesc...nu depasesc pragul...sunt cuminte
  • #6
    eu pe 1 Mai 2015, 20:20
    A Beut
    A BEut La Sindivet....la FINU
  • #5
    jenica pe 30 Aprilie 2015, 18:14
    radovan
    Sunt sigur ca si radovan nu mai are mult.baietii isi vor face treaba si vor avea grija si de el.a scapat ca prin urechile acului.dar o va comite iar...legile prea blande pentru specimene ca el.spor la treaba baieti. tot asa
  • #4
    radovan pe 30 Aprilie 2015, 07:40
    asa si
    atata timp cat nu prezint pericol social hai sictir grin
  • #3
    ok pe 29 Aprilie 2015, 22:13
    pt Radovanu
    Lucreaza baietii si pentru Radovanu.
  • #2
    vasile38 pe 29 Aprilie 2015, 20:35
    O treaba foarte buna
    Politia Romana isi face inca o data datoria!
  • #1
    Sulea pe 29 Aprilie 2015, 17:17
    radovanu
    Bagati-l si pe radovanu, ca nu putem sa lasam nimic afar aca fura el ..... la puscarie cu el

Spune-ți părerea!

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.