Liga a IV-a: Rapid Buzescu - "Sporting Turnu" Tr. Măgurele 0-4 (0-3). Victorie fără probleme pentru turneni.

04 Octombrie 2014, 18:38 | 2688 vizualizări | 0 comentarii
Car Universal
Sporting a facut instructie si cu Buzescu.

Sâmbătă, 4 octombrie, s-au desfășurat jocurile etapei a VI-a a primei ligi teleormănene. Etapa se anunța interesantă, având în vedere că principalele candidate la promovare, Sporting Turnu și FCM Alexandria, jucau în deplasare, în fața unor echipe valoroase. Turnenii s-au deplasat la Buzescu, acolo unde echipa locală, Rapid, evolua cu multă determinare, reușind să învingă în  precedentul meci de la Buzescu chiar pe FCM Alexandria. Nu s-a întâmplat așa ceva cu echipa din Turnu-Măgurele, care s-a distrat cu formația gazdă.

Prima repriză a fost la discreția echipei turnene, care a înscris de trei ori în 35 de minute, prin Dumitrescu (min 17), Urucu (min.28, din penalty) și  A. Sălcianu (min 35), astfel că meciul era aproape jucat. A urmat o partidă de relaxare pentru turneni, care au reușit să mențină departe de poartă echipa gazdă. Cu câteva minute înainte de final, Sălcianu a înscris  al doilea gol al său, stabilind scorul final, 4-0 pentru Sporting. Victorie în stil de mare echipă, fără probleme pentru elevii lui Vali Badoi. În celălalt meci important al seriei, SPICPO Poroschia - FCM Alexandria 0-2, astfel că alexandrenii se mențin la un punct în spatele Sportingului. Iată celelalte rezultate ale acestei etape:

Metalul Peretu-Vointa Saelele 0-1
Udinese Uda Clocociov-CS Virtoape 3-3
Unirea Petrolul Videle-Astra Plosca 0-0
Unirea Tiganesti-Ajax Botoroaga 0-0
Viata Noua Olteni-Unirea Brinceni 0-2