Ce spaga primesc autoritatile din Turnu Magurele pentru mirosul insuportabil de la ferma de gaini ouatoare.

2 Septembrie 2021, 21:10 | 2.280 | 8
Ferma
Car Universal

Turnu Magurele pute de nu poti sa stai in casa. Sa dam m.ie celor care raspund de acest oras. Sa aveti parte numai de acest miros. Cica ar primi spaga in oua. Sa le punem ouale pe piept si carnatul in gura.

8 comentarii Comentează

  • #8
    SILE. pe 4 Septembrie 2021, 14:33
    Pentru autor.
    Mie nu imi este clar, daca ar fi numai gaini neoutoare (de ex. cocosi), dejectiile lor n-ar mai puti? Sau, daca le am m**e la autoritati, gainile sa gainiteaza cu parfum? Dar daca ti-ar a tie m**e, n-ar mai mirosi?
  • #7
    Alex pe 4 Septembrie 2021, 01:44
    Pt autor
    Suntem perfect de acord cu spusele tale..chiar a mirosit insuportabil 2, 3 zile. Dar ce limbaj e asta la tine? Ca autor al unui articol sau 'ziarist' ai vocabular ca la ușa cortului..rusinica ție Eugene!
  • #6
    ccc pe 3 Septembrie 2021, 13:53
    Prea multe intrebari !
    Cuclea se plimba toata ziua pe la stadion.Are si el jucaria lui,echipa de fotbal Psd.Banii nu au miros,cei cu gainile isi vad bine merci de afacerile lor.
  • #5
    Eu pe 3 Septembrie 2021, 10:15
    Alo primăria, poliția dormiți mă...
    Chiar și până la Odaia a ajuns acest miros. In fiecare an trebuie să suportam acest microb.Pana când domnule primar?
  • #4
    NINA. pe 3 Septembrie 2021, 07:43
    Intrebari.
    -A CUI ESTE ACEASTA FERMA? IN FIECARE AN SE INTAMPLA ACELASI LUCRU. NU ARE INSTALATIE PENTRU A TRANSFORMA DEJECTIILE IN BIOMASA?
    -PE AL CARUI TERITORIU ESTE SITUATA?
    -CE PUTERE ARE UN PRIMAR PENTRU A INLATURA VICIEREA MEDIULUI? GARDA DE MEDIU, POLITIA SI DSP CE FAC?
  • #3
    Gogu pe 2 Septembrie 2021, 22:25
    Hotii
    Alooo .....primăria?????????? Aude careva? Cuclea ești în oraș? Miroase de mori!
  • #2
    a pe 2 Septembrie 2021, 21:37
    e
    ba dama dracu ! pute de iti versi matele ! politie mai avem sau dorm dusi
  • #1
    Un cetatean pe 2 Septembrie 2021, 21:27
    Miroase groznic
    Pur și simplu nu se poate sta in oraș.Chiar nu se poate face nimic?
    Nu mai exista autorități in oraș?Se poate sesiza DSP,Mediul.
    Se pot da amenzi, se pot lua și măsuri.Sesisarea ar avea mult efect
    dacă ar fi făcută de primărie.Mirosul este insuportabil!
    Nu vreau sa fiu vulgar,dar pute groaznic a rahat.

Spune-ți părerea!

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.