Un procuror din Turnu Magurele a ramas permis de conducere.

14 August 2021, 20:17 | 4.250 | 18
Permis
Car Universal

Conform surselor noastre, procurorul a fost prins de radar. 

18 comentarii Comentează

  • #18
    ` pe 19 August 2021, 18:12
    Continuare la #17
    Îmi amintesc replica pentru Zavaidoc : se vede că nu ai dat Rroni, și nici nu ai primit de la miliție ... pentru cel puțin o amendă în calitate de vitezoman de onoare. Ridiculizezi radarul?! Păi ăsta, dacă te miroase că agresezi accelerația se ia imediat după tine și te prinde. Pe unii i-a prins și la 112 km/oră și la 211...chiar și pe marii "eroi" ai asfaltului. Marea năpastă a lor e că radarul e lăsat slobod pe șoselele Patriei. Ai vazut la TV câinii polițiști cum sunt ținuți în lesă?!... și e recunoscut faptul că aceștia sunt mai inteligenți decât vitezomanii și cutia aia electronică autointitulată RADAR. Despre cazul proc*rorului e clar... orice proc*ror rămas permis de trotuar, are dreptul și pe carosabil, dar numai pe zebră.
  • #17
    ` pe 17 August 2021, 19:37
    Sc*rtă justificare la #16
    Comentariul #16 este doar un sfert din ce am scris eu... dar nu a intrat integral și e cam neînțeles. Motivul, probabil că este un emoji când am reprodus " ROCUROR" scris de Zavaidoc. La el, vedeți, a intrat cu emoji, la mine de acolo în jos nu. Caut, și dacă găsesc ciorna de ieri revin.
    Mai intervin niște neplăceri cu ghilimelele orizontale ( > < <)... le pui nu se sc*rtează comentariul.
  • #16
    ` pe 16 August 2021, 16:55
    Un procu¡ror e permis ca pieton
    Mai jos, o mulțime de greșeli --ale Limbii Române însă, NU ale vorbitorilor-scriitori...('dânsa', limba e de vină că e grrrea).
    Hazlii comentariile, căci nu se înjură (deocamdată)(mati fără cratimă nu se pune ca...).
    Totul plecând de la un titlu în care 'meseria' șoferului e scrisă corect : "pro cu ror" . Unii au scris proc*ror,
  • #15
    Cristi Rainea. pe 16 August 2021, 14:42
    Cu toata seriozitatea.
    Este evident ca s-a facut o greseala de tipar, asa cum se intampla si la case mai mari=publicatii de mare prestigiu, nu ca acest excrement pretins cultural, prezentat pe hartie igienica electronica. De neinteles este numai faptul ca nu se corecteaza!Sau l-au capturat talibanii?!
  • #14
    Contele Mapucci de Daravella pe 16 August 2021, 12:47
    lui Mui(e)a
    Hai să-ți fac schița, că văd că ești mai prost decât prevede legea: Șoimu l-a oprit pe proc*rorul DIICOT, și,,a sărit din permis", adică în argoul de tabon, a rămas fără permis. Da' matale, obraz subțire nu prea ai avut de-aface cu lumpen-proletariatul de la periferie. Sau cel mai probabil, tu și aurolacii prin canale. Asta ar cam explica lipsa de cultură de tabon.
  • #13
    Muia (alta) pe 15 August 2021, 20:44
    Lu' don conte.
    E dificil de inteles argoul tau: CINE A RAMAS FARA PERMIS, SOIMU, SAU PROCURORUL? DACA DAI RASPUNS LA ACEASTA INTREBARE, SPUNE CARE SOIM SI CARE PROCUROR?
  • #12
    Contele Mapucci de Daravella pe 15 August 2021, 20:27
    Muia... tot m**e
    Băi Muiță, îți traduc eu: l-a oprit Șoimu, și a rămas fără permis. Dacă tot te dai șmecher, învață și argoul de periferie! Prinde bine în viață!
  • #11
    Zavaidoc . pe 15 August 2021, 18:33
    Cum asa ??
    Noi minuni le lumiitongue laughROCUROR RAMAS...PERMIS(?!);- PROCUROR PRINS DE RADAR(!!). CUM ADICA, A FUGIT SI S-A LUAT RADARUL DUPA EL PANA L-A PRINS SI L-A FACUT PERMIS?!
    'TI-AI AI DRACULUI CU LIMBA VOASTRA DE LGBTisti. SI MAI DATI SI LECTII DE LIMBA ROMANA ALTORA!
  • #10
    Creata pe 15 August 2021, 14:18
    Obs
    Și ce dacă e proc*ror, el nu poate rămâne fără permis la depășirea vitezei ? Foarte bine ia făcut, oricine greșește trebuie sa plătească.
  • #9
    Muia pe 15 August 2021, 14:14
    Intrebare
    Mai Bita dobitocule:
    Ce ai vrut sa spui prin ..."care la oprit soimu si la sarit din permis ? "
    Bă, firar scrisu mati al dracu de analfabet ce ești, tu nu știi decit sa ginguresti.
  • #8
    Bita pe 15 August 2021, 13:12
    Proc*ror
    Cumva stirea e mai veche ? O fi proc*roru diicot,care la oprit soimu si la sarit din permis ? Cica mai era si chemat de urgenta la alexandria..
  • #7
    Stiksu pe 15 August 2021, 08:41
    Jandarmu bețiv
    Sper sa fie Oancea.
  • #6
    Obs. pe 15 August 2021, 08:25
    Doct
    De care conducere a rămas permis?
  • #5
    Mihai Vitezistul. pe 15 August 2021, 08:18
    Iar o stire....bomba!
    -Imposibil, politistul nu poate sanctiona un proc*ror decat in conditii speciale. Poate este vreun fost proc*ror, actualmente pensionar, sau vreun fals proc*ror, gen Tavocu, are se da fie notar, fie politist sub acoperire, sau, de ce nu? proc*ror sub acoperire. Maine-poimaine se va da presedintele tarii sub acoperire. Mai, dragi tovaros si nas Floreo, DATI DRACULUI STIRI COMPLETE!
  • #4
    Nicu pe 15 August 2021, 07:10
    !?
    Mama, ce știre... Am dat pe spate
  • #3
    Xxxxxxxcc pe 15 August 2021, 06:53
    Pai numai el merge baut ? Toti merg!
    Toti astia cu functii mari merg bauti cu masina, dar daca nu dati si cine este ce rost mai are stirea ?
  • #2
    Insidrversion pe 15 August 2021, 06:15
    A rămas permis...
    ...sau FARA permis? Chiar asa de indolenti sunteți, conteaza sa fie o stire fără să conteze cum este scrisa? Mai ales ca limba cea română e plina de echivoc...