Protest la Donau Chem Turnu Magurele - Chimistii isi cer drepturile salariale.

1 Februarie 2021, 09:50 | 3.137 | 16
Donau Chem.
Car Universal

Chimistii turneni au inceput protestul la ora 07:00. Angajatii combinatului au de primit salariile pe doua luni, noiembrie si decembrie. Conditiile de munca sunt foarte periculoase, nu periculoase. 

16 comentarii Comentează

  • #16
    Denis pe 1 Februarie 2021, 23:28
    Chimic și critic!
    Neam dizolvat, acum începem transformarea dar v-am spus, sa terminat, cum a fost asa rămîne,fara bani de azi pe mine, toti plecăm cu o rusine ! Vai de lume, sîntem prosti, poate mai bine, eu va zic dar nu mie bine, sa fii prost mare rusine .
  • #15
    Eu pe 1 Februarie 2021, 21:47
    O gramada de prosti
    Numai prosti aici pe site.ul asta.Sunteti vai de capul vostru astia de comentati.Daia sunteti unde sunteti si va meritati soarta.
  • #14
    Gicu pe 1 Februarie 2021, 21:27
    Combinat
    Pupatil in c*r pe Cuclea și Biloiu.Luatii la goană pe Javrele astea din sindicat.Stati ba dracu la pensie nesatuilor....
  • #13
    Sindicat pe 1 Februarie 2021, 19:35
    Cic
    Ce bine ne a reprezentat SINDICALISTUL cuclea..... Iară dispar banii de la sindicat.
  • #12
    Nicolae pe 1 Februarie 2021, 19:19
    Combinat
    Am venit special din Italia sa va dau salariile. Daca nu va făceați ai dracu' astăzi, acum aveați banii in cont la zi, cu toate că mi l-ați contestat pe Călinescu și acum trebuie schimbat din funcția de administrator. Așteptați falimentul și va da guvernul salariile, sclavilor. Vasile face ce-i spun eu, altfel îl zbor. Așa că puteți sa va dați peste cap, să muriți de foame nu mă interesează. Nicoleta nici acum nu s-a potolit din plină și voi sa am milă de voi?
  • #11
    NM pe 1 Februarie 2021, 18:18
    Niciolae
    Femeile la produs,barbatii la muls iese productie si va da restu..
  • #10
    Cic pe 1 Februarie 2021, 16:23
    Muncitor
    Vindem amoniacul.
  • #9
    Elm pe 1 Februarie 2021, 14:14
    Pt cic
    Ce faceti acum cand depozitul de amoniac este plin
  • #8
    Elm pe 1 Februarie 2021, 14:08
    Pt cic
    Ba aia care dormeai pe acolo pe salarii promise de nicolaie unde santeti
  • #7
    Anonim pe 1 Februarie 2021, 13:57
    Pupinc*risti
    Atâta timp cât sant pupinc*risti an combinat nu se vor da bani se știu ei bine care sant de stăteau cu zecile de ore si nu mai plecau de acolo
  • #6
    IME pe 1 Februarie 2021, 13:15
    Pt hidro
    Și eu am lucrat la IME. Când am venit la combinat m am alăturat colegilor. Ce sa te faci cu țiganul din Tratare care e maistru. Oprește ba pompele sa se mputa combinatul și orașul, dacă vrei bani. S au așteptați la fraieri, voi sa cadeți în picioare.
  • #5
    DESPA pe 1 Februarie 2021, 12:36
    Pentru protestatari
    Veniti repede sa faceti poze alaturi de gramajoara de uree.Banii se vor da mai pe seara.
  • #4
    Ghioaga pe 1 Februarie 2021, 12:10
    Saracu miliardar
    Cu banii de salarii s-a dus in concediu la Milano ca sa nu -l ia cu arcanul la facultate la Rahova
  • #3
    Pelea pe 1 Februarie 2021, 11:41
    Cic
    Vânzând amoniacul din tanc va puteți lua lejer salariile.
  • #2
    Maxim să-i dea justiția pe 1 Februarie 2021, 11:07
    Prostia se plătește
    Da bine vă face sec*ristul ăsta infractor,că tare sunteți proști.Păi cine rupea porțile la CIC Tr.Măgurele pentru angajari de tot felul?Cand ai restanțe salariale,și nu numai de câteva luni,ci și de câțiva ani,cunoști condițiile de muncă din combinat,la ce te mai aștepți,distinse angajat,fie tânăr sau pensionar?
  • #1
    ionut pe 1 Februarie 2021, 10:37
    cristi
    de unde bani ? niculae e sarac ziceti mersi ca aveti de munca altfel va duceti la tarnacop dupa fier vechi

Spune-ți părerea!

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.