Exploziv!!! Rata reala de infectare Covid-19 in Turnu Magurele este intre 8 -10/1000 de locuitori.

24 Octombrie 2020 | 2.926 vizualizări | 9 comentarii
Rata de infectare
Rata de infectare

In Turnu Magurele mai locuiesc 18.000 de persoane. Rata de infectare ar trebui calculata la cei care traiesc aici, nu la 27.889 de locuitori. Cei 10.000 s-au mutat in satele invecinate: Anglia, Spania, Bucuresti, etc. Multi turneni nu declara ca sunt bolnavi si se trateaza acasa. Primaria Turnu Magurele nu spune adevaratele cifre. Danut Cuclea nu comunica si nu isi face datoria fata de turneni. Aproape in toate comunele sunt persoane infectate. COMITETUL LOCAL PENTRU SITUAŢII DE URGENŢĂ este depasit de situatie. Danut Cuclea ar trebui tras la raspundere pentru situatia in care s-a ajuns. Turnu Magurele este cel mai infectat oras din zona de sud a Romaniei. Datele sunt din 21.10.2020. Click aici pentru toate localitatile din Teleorman.

9 comentarii Comentează

  • #9
    Y pe 27 Octombrie 2020, 07:58
    18...?!
    18.000 poate pe hartie
  • #8
    Gogu adevarat pe 26 Octombrie 2020, 18:24
    cine e de vina?
    Dombul Bula, ti se pare normala atitudinea lui Cuclea vizavi de problemele orasului? Acest primar inconjurat de lingai si nulitati nu a facut Nimic pentru oras! Cit despre masurile impotriva covidului ce sa mai vorbim?
  • #7
    Lica benelux pe 26 Octombrie 2020, 05:47
    Preziceri oculte de harabagiu in anul 2o14 și 2015
    Bombonica P. A ales
    Bombonelul ;Valentin) a cules
    Trombonelul(Ilie dragne) a fost pe șest
    Iar livache a ajuns la arest.
  • #6
    Bula. pe 25 Octombrie 2020, 12:19
    Lui gogu GAGAUTA.
    Afirmatie mai tampita ca a ta n-am mai intalnit si nici nu cred ca va mai face cineva! Tu esti scapat din balamuc?!
    PRECIZARE PENTRU CEI CARE NU MA CUNOSC: PARERILE MELE DESPRE CUCLEA SI DESPRE FOSTUL LUI ADVERSAR: DACA PENTRU POSTUL DE PRIMAR AR FI CONCURAT CUCLEA SINGUR, NU L-AS FI VOTAT. AVANDUL ADVESAR PE CRACEA, L-AM VOTAT CU DOUA MAINI!!
  • #5
    Covid 19 pe 25 Octombrie 2020, 12:05
    Diaspora
    Dănuț Cuclea e responsabil și pentru cazurile de covid din Italia. Aici in Italia sunt mult mai multe cazuri... Deci ...Demisia... A scăpat lucrurile de sub control. Aaaa și în Cluj, vă spun eu tot Dănuț Cuclea e vinovat.....
  • #4
    Lambe pe 25 Octombrie 2020, 07:01
    COVIDU' lu' Pește
    După ce-au transformat spitalul într-unul suport COVID, au contabilizat și bolnavii aduși, astfel încât numărul total al bolnavilor a crescut. Acest aport de bolnavi s-a raportat la numărul locuitorilor orașului. Așa s-a ajuns la această incidență.
  • #3
    Gogu pe 25 Octombrie 2020, 00:33
    Demisia
    Domnule Cuclea, esti depasit de situatie! Da-ti demisia! Esti principalul raspunzator!
  • #2
    Bolnav pe 24 Octombrie 2020, 21:35
    Covid
    Acu ca avem spital covid tre să-l umplem cu ceva. Avem n-avem, o s-avem. Covid pe dracu. Raceli gripe toate civic.
  • #1
    Covid pe 24 Octombrie 2020, 21:28
    19
    Sunt mult mai multi,totul a scapat de sub control

Spune-ți părerea!

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.