Abuzuri grave la Primaria Lunca. Marin Buzala, un primar uns cu multi bani publici.

12 Februarie 2020 | 7.569 vizualizări | 74 comentarii
Marin Buzala.
Marin Buzala.

Buzala Marin, primarul comunei de peste doua decenii, a transformat Primăria
Lunca intr o afacere proprie. Acest personaj, apropiat lui Dragnea,
plătește din bugetul Primăriei lucrări in interes personal ca din propriul
buzunar. Ex: Gardul casei plus lucrări in propria gospodărie făcute in vara
..cu materiale de la un magazin cu materiale de constructii din Turnu
Magurele ,au fost plătite de contabila Marinela din bugetul Primăriei, la
o simpla verificare se poate vedea catre ce firma de constructii au mers
banii.

Sunt probleme grave cu prejudiciu mare și la Firma de gunoi Polaris
,probleme sunt și cu bugetul echipei de fotbal ,probleme sunt și cu postul
creat pt un “om de baza”al pesedistului Buzala. Fac referire la postul de la
ISU..”dat” cadou lu Calota Nicu.

Masina primariei este folosita de catre primar in scop personal, iar
bonurile de motorina sunt folosite tot de catre acesta si apropiatii lui.
Bransarea la apa se face de catre primarie fara vreo firma autorizata sau
devize necesare pentru lucrari, iar banii platiti de catre oameni pentru a
fi bransati ajung la primar care achizitioneaza materialele necesare fara a
elibera chitanta beneficiarilor.

Primit pe adresa de mail. 

74 comentarii Comentează

  • #74
    Pt pauluș pe 8 Martie 2020, 15:22
    Lingaul nr 1
    Pai tu Paule l ai lins de l ai albit in c*r pe teo.. Pana acum 2 săpt cand ai furat boxă scrumiere etc.. Esti vai p**a ta .Nu ai 1leu de cafea .
  • #73
    Papi pe 4 Martie 2020, 14:11
    Pnt valeți
    Eu am bani sa vă fut in c*r pe toți,cine linge coaiele lui Teo?voi sclavi ofiliți care faceți laba non stop,eu am fost la pușcărie că sunt smeker,și mă mai duc dacă va fi nevoie,voi la pușcărie va sinucideti in 2 zile,pizde goale sunteți,strict pentru care scrie aici, fac caca pe tine când vrei.
  • #72
    Pt papi pe 3 Martie 2020, 06:44
    Pușcăriașul
    Laso mai încet coaie ca ti se face foame . Ai iar furi boxa ca sati ei un pachet de tigari. Dar acum ai tigari ca ai pus poza cu garoafele ofilite, tia dat cacatii de neda si tancu si tie un pachet cas nu mai ai foamea in gat. Mars in plm de jeg infect! Ai facut mult rau tu si o sa plătești pt asta
  • #71
    Valeanu pe 25 Februarie 2020, 17:29
    Pentru Paul mireasa
    Paule nu te mai kăka pe tine ca la pușcărie ai fost mireasă
    Ai luat in toate găurile,ai venit ciuruit bine d’acolo
  • #70
    Paul pe 24 Februarie 2020, 15:31
    Pnt care te dai gogu valeanu
    Daca ai copii da tii fut in gura,lui mata sorata,nevastata sai pun sloboz in gura de la toți câinii, toți morții tai sa îmi bag pl in coliva lor,poate te depistez jeg împuțit,eu sunt Papi,eu îmi pun identitatea băi bulangiilor,nu mă interesează cine ești,mă cac pe morții tai,ieși în fața sa îți dau eu smekerie.
  • #69
    Gogu pe 22 Februarie 2020, 19:16
    Văleanu
    Bai pușcărie,stai parcat ! Vi la noi cu jargoane mucegăite, vb lumea ca ai un șoricel desenat pe fundulet de pe vremea când o luai la caca pe la mititica.. Ai foamea in gât,stai cuminte ca e mai bn, marele smardoi papi , ma faci sa rad cu lacrimi
  • #68
    Paul pe 20 Februarie 2020, 10:11
    Special pentru cine a pus comentarii cu Papi aici..
    Niște pi.de sunteți,fomiști,dc va ascundeți identitatea băi bulangii rujați??dc nu spuneți cine sunteți, știți dc?fiindcă nu mai vedeți asfaltul Daia,fricoși poponari,ieșiți în fața sa vorbim,sa ne batem dacă sunteți în stare,scrieți aberații pe aici dar Anonim,căcați de 2 lei,repet îi aștept pe cei ce vor să îmi spună cv,sa o facă dacă au cv in pantaloni,se pare că toți aveți doar gauri in fata.
  • #67
    Sorin pe 18 Februarie 2020, 22:50
    Pt can can
    Bossule vad ca sti tot pe aici.dar ca pe iubita ta Oana o belesc mai multi nu sti ? Uite sunt eu băiat bun si.ti spun. Si eu o mai belesc din cand in cand
  • #66
    Ionut Dinu pe 18 Februarie 2020, 22:22
    DGI
    Îi plătesc cu aceiași moneda lui Gabi Neda.Cum a fututo el pe nevasta mea Iuliana așa o fut și eu pe nevasta sa luî Gabi.a uitat când am făcut schimb de neveste în Dubai ?
  • #65
    De la Lunca pe 18 Februarie 2020, 09:39
    Pentru 115 cm
    Țîncule așa e mă, s.a prostituat nevasta.ta in Spania?
    Vezi mă prostule că și acum face același lucru, da nu se mai prostituează, acu o face din plăcere
  • #64
    Madalin pe 17 Februarie 2020, 23:37
    Pentru Neda Gabi
    Tu asta care regulezi tot ce mișcă,nevasta ta de când a luat permis sta cu golful la G Uri,dar tu dacă ești un mincinos cacacios ești la rândul tău mințit,prostule.Nu pentru tine a slăbit,pentru prietenul tău DGI
  • #63
    Teo pe 17 Februarie 2020, 22:35
    Tancu milogu
    De o viață întreagă esti milog,cum ai fost si la nuntă tot milogi ai chemat lume din stânga și dreapta ca sa faci banii,a doua zi un pahar de suc n ai dat milogule,după ce ti ai facut treaba cu lumea și te ai vazut cu saci in căruță.esti de tot cacatul smile))
  • #62
    Marin buzala pe 17 Februarie 2020, 18:47
    Adevarul
    Da domnilor este adevarat. Nu pot sa mai scap de jigodia asta de tancu. Vine ca un cersetor non stop la primarie peste mine. A luat lemne toata iarna dar acum luat masuri. Dacă as scapa de el si de dobitocul ala de Neda as fi cel mai fericit
  • #61
    Mitică pe 17 Februarie 2020, 14:50
    Pizdea, din Turnu, foarte suparat
    Ba dati-va in morții voștri cu Lunca voastră ! Aici nu este Lunca cu știri. Toti cretinii in acea comuna uitată de lume isi gasesc sa scrie aici, sa se ia in cardan....
    Hai, opriti-vă handicapaților, puneti mîna pe sapă ca sa încălzit afară.
    Voi nu vedeti ce aberatii scrieti aici ? Oarba după voi...
  • #60
    Aura pe 17 Februarie 2020, 12:28
    Pt "domnul" țâncu
    Dacă eram în locul tău taceam dracu din gura, te cerți cu toti pe aici si tu esti vai morți tai, nu ai bani sa treci strada, ai rămas fata prieteni,pt ca ii barfesti pe toți, vad pe aici prin comentari ca nici bani de lemne nu ai avut iarna asta, defapt tu ai avut bani doar cand se prostitua nevastata in Spania, cand venea seara acasă spunea că a fost obositor la job, ai stat la mine in casa si acum spui ca ma prostituez prin germania. Nu iti rusine ma lindicule? Nu uita ca eu stiu cine,unde si cat s a prostituat prin spania. Si punct !
  • #59
    Bibisor pe 17 Februarie 2020, 12:10
    ptr Tincu
    PITICUL de Gradina Vali Tincu conduce Primaria prin santaj
  • #58
    Can can pe 16 Februarie 2020, 23:24
    Pentru valerus
    Valeruse,degeaba faci tu pe inteligentul si pe gramaticianul,am văzut si ne-am convins cu toții despre toate succesele si reușitele tale pe parc*rsul vieții...Esti atat de inteligent si de deștept in cât toată reusita ta de-o viață e gunoiul ala de baracă in care miroase a pisat!!Fii mândru de tine!!idee este ca le ai cu gramatică,într-un cuvânt esti un prost licențiat.
  • #57
    Papi pe 16 Februarie 2020, 23:23
    Boxa
    Pai tu ce plm scri ma basitule aici ai furat boxa lu Turlut
  • #56
    Geo pe 16 Februarie 2020, 23:20
    X
    Compania DUREX își cere scuze pentru eroarea din trecut și te roagă sa mergi la cel mai apropiat sediu pt a fi eliminat !Dar tu poți rămâne acolo,drept exemplu așa DA!te știi tu.smile
  • #55
    Can can pe 16 Februarie 2020, 22:49
    Client fidel
    Nu te mai certa cu toti prostii valerușe . Pune mana si du te la muncă. Ca tu nu ai nici de prăjitură Măgura, sa nu mai zic ca nu ai bani sa ti faci asigurare la cotoarba aia cu volanul pe trotuar... ăștia 3-4 care mai venim la bar nu o sa mai venim nici noi in sc*rt timp,asa ca du te la muncă ca sa ai ce pune pe masă.
  • #54
    Turlut pe 16 Februarie 2020, 21:08
    Prostu
    Ghereta e din chirpici, ca vila in care ți a bătut porumbul in geam pana acum 2-3 ani?Nu ți mai expune prostia pe aici, mi e mila tine,știi tu de ce!Propun Ochea primar,dar când învață sa scrie corect:copiii.P.s.sa -și schimbe parfumul,își da cu al meu și mirosim ambii la fel!
  • #53
    Pt Buzala pe 16 Februarie 2020, 20:33
    Papi
    Haideți să-l trimitem acasa pe prostul asta dal in morții lui nu a făcut nimic 24 de ani decât pt el și de când e cu contabila vrea sa Mora in primarie sa nu i o futa cineva .uratul ala de fiso șt in Buc*rești pe banii noștri nu vreți sa înțelegeți gata haideți sa facem ceva .daca mai câștiga prostul asta sa plecam dun sat omul este fără caracter fără scrupule fără Dumnezeu nu-i este rusine porcul dracu
  • #52
    Măruță pe 16 Februarie 2020, 18:39
    Un scuipat
    Ba scuipatule ți am muncit la casa aia (coșmelie)de chirpici da mi bani cârpa de om.Trebuia sa mi mai dai 16 mil,dar tu imputitule așa faci la toți
  • #51
    Turlut pe 16 Februarie 2020, 18:31
    Ochea
    Măcar lasami bani saii iau mancare lu matamarea cu pufuleți nu mai rezista și cu prăjitura magura chiar îmi pare rău de bătrânețea ei
  • #50
    Gâlceava pe 16 Februarie 2020, 00:28
    Prostu
    Ti ai mâncat toată tinerețea in ghereta aia de ani zile fără niciun viitor,toți copii de varsta ta a plecat in toate direcțiile pentru un viitor mai bun.imi pare rau de tine sincer
  • #49
    Andreea pe 16 Februarie 2020, 00:22
    Pentru gâlceava
    Ba tu ce esti ma asa prost?!nu-ti ei si tu seama odata stai de ani si ani de zile la metru" ala pe 3 țigări si 2 beri ți-ai mâncat toată copilăria in
  • #48
    Gâlceava pe 16 Februarie 2020, 00:16
    Tincu Primar
    Eu sunt de părere sa punem bichonul maltez primar!!
  • #47
    Radu pe 15 Februarie 2020, 16:30
    Părere sinceră
    Ce ziceți de Costel Mitroi care a fost director zeci de ani in Severin are o gospodărie frumoasa in Lunca și vrea sa revină acasă .Am înțeles ca acum se ocupa de proiecte pe fonduri europene in Mehedinti.
  • #46
    Cetățean Lunca pe 15 Februarie 2020, 07:07
    Intenții bune
    Tb. Căutat un om gospodar, care sa lucreaze pt. Comunitate lăsați cearta ca nu rezolvati nimic.
  • #45
    Gogu pe 15 Februarie 2020, 06:53
    Parere
    Trebuie găsit un om gospodar care sa acceseze fonduri europene pentru proiecte eligibile .Cu atâta patima nu rezolvati nimic.
  • #44
    Pt Teo pe 14 Februarie 2020, 21:07
    Teo
    Tata las-o mai ușor o sa ți crească glicemia și belesti p**a
  • #43
    Buzala Florin pe 14 Februarie 2020, 20:55
    Îl apar pe tata
    Luavasi morții in p**a de prosti și tie și lui tacto Marin care o fute pe marinela și D-asta nu pleca de la primarie asta nu știe mata
  • #42
    Refle pe 14 Februarie 2020, 20:49
    Teo=un jeg ordinar
    Atât poți !esti o flegma de om!Dar nu rămâne așa l
  • #41
    Secunda pe 14 Februarie 2020, 20:21
    Țîncu= un kkt cu ochi
    Țîncule tu ești un milog și un prost
    Nevastata o c*rvă care se fwtte pe bani
    Soruta suje tot pe la buc*resti
    Ești înconjurat numai de târfe ca tine
  • #40
    Florin Purcea pe 14 Februarie 2020, 20:08
    Faliment
    Abia aștept sa ajung primar în satul ăsta de prosti.trebuie sa pun mana pe banii primăriei sa platesc toate datoriile de miliarde pe care le am la bănci, l a nasu și la multi alții. V ați dus dracu cu mine la cât sunteți de prosti.ce fac cu vânzătoarele mele ca le înjur e nimic pe lângă ce o sa patitî voi fraierilor ce mă votați.
  • #39
    Marius pe 14 Februarie 2020, 18:24
    Ptr argații
    Argat ești tu cu tot neamu boule
  • #38
    Dâră pe 14 Februarie 2020, 18:13
    Lunca
    Argat esti t cu mami a ta și cu tati al tau bouleee
  • #37
    Marius CME pe 14 Februarie 2020, 17:44
    Tot
    Ma cacatel mic teutz,Ciocu mic ca te a bate gabie.Stii tu cu ce
  • #36
    Lunca pe 14 Februarie 2020, 16:27
    adevărat
    Vorbește și fisu al lu Buzala asta cre ca sa dambagit da la Daniel surdu de când era in chirie poi de unde ma scuipatule ai tu apartamente grădinița p***da matii de broasca ai început sa comentezi pe aici te caută și petine cine trebuie odată cu tactu
  • #35
    X pe 14 Februarie 2020, 15:22
    Coronavirusul de Teleorman
    Tot ce se transpune public pe acest site denotă că acest Jud trebuie în ce-l m-ai sc*rt timp izolat, puricat la sânge ŞI mică nu îmi va fi mirarea ce " v-.. " se vor descoperii. Polițiști&înfractori, Primari&furturi;, Parchet&așa ziși mafioți. Nu trebuie să uitați că TR este Jud granițā iar cu Dragnea și fără el OBIȘNUIȚI-VĂ SĂ APLICAȚI/RESPECTAȚI LEGEA .
  • #34
    Ogajo pe 14 Februarie 2020, 11:32
    Incredibil
    Pe împuțitu asta vali tancu nu il vede nimeni? A cărat 5 tone de lemne de la primarie anul asta. Ma sacrific eu si fac un bine societati imi cumpăr pistol sau il aduc pe sinică si va scăpăm de chin
  • #33
    Pt lute pe 14 Februarie 2020, 09:49
    Adevarul
    Păi voi cine credeati ca a dat mail? Cine se afla in spatele articolului,, ? Neda si metrul mergator(țincu) va spune eu care este ideea: buzala mereu a fost un pervers, le a promis la fraieri ca el nu mai candidează si o sa l susțină pe Neda la alegeri, ăștia prosti cum sunt ei,au crezut!!!! Si acum surpriză : buzala candidează din nou !!! Logic si de drept cacatii satului încearcă să se răzbune . Dar se agita degeaba săracii!!!! Oricum ei nu or sa ia mai mult de 80 de voturi
  • #32
    Sorin pe 14 Februarie 2020, 08:40
    Pt voi
    Buzala dute acasa analfabetule .Bai proștilor asociativă și faceți ceva lăsați orgoliile va bate moșul asta din nou și dacă o face plecați de aici sunte o
  • #31
    Cetățean pe 14 Februarie 2020, 08:40
    Teo
    Ba termintule plătește datoriile lu Lipitoru,Iagaru Ionut.cacatule lai pus 800 mil dator in banca,așa ai făcut și ghereta aia din c*rte scoli cu bani de la Nelu Ciuciumis,dar ai relați acolo in neam știe și nevastata .osa vina timpul tău
  • #30
    Locuitor Lunca pe 14 Februarie 2020, 08:36
    Nea Marin
    Fraților Treziți-vă și nu mai votați dobitolul data este primar de 25 de ani nu a făcut nimic un analfabet prost care nu are scrupule se se ducă acasa este pensionar de 4ani .lasind tote bârfele la o parte pe mine nu ma int ce a făcut sau nu dar trebuie sa plece Treziți-vă omul este prost rău nu știe pe ce lume trăiește sincer și voi știți asta și ăștia dou sun tot o apa și un pămînt unul minte și promite altul înjură ca la USA cortului și angajați și tot dar totuși pote vor face ceva și pt noi
  • #29
    Teutz Lute pe 14 Februarie 2020, 08:33
    Păun Păun
    Da recunosc ca Trag in Violeta nu doar Gica cel cu arenda sa tragă,și mai trag șin cuscra de la Uda preoteasa .Si eu îmi pun mesele pe trotuar și la gogoașa și unde vreau eu cu Adina.Mai mergem pe la Kaufland,doar avem voie .sunteti niște scuipați
  • #28
    1234 pe 14 Februarie 2020, 06:48
    Pt locuitor lunca
    Cu ce a ajutat ma asta locuitori? In 20 si ceva de ani singura lui " realizare" a fost ca a băgat piatra pe linii. Si paia a băgato ca sa repare ce a stricat firma lu cacatu ala de fost vice. Si mai ajutat un alt cacat (țîncu) căruia ia facut cadou wc u din camin ca sa poata sa functioneze cocioaba de bar une se mai duce decât 3 cacati ca na,doar pe aia mai poate sai manipuleze si pe argatul lui (dîră)
  • #27
    Lute pe 14 Februarie 2020, 06:39
    Spune tot
    Ma dar cum se face ca de cele mai mari dosare sau nereguli nu a pomenit nimic in acel email pe care la trimis la site.ul acesta de stiri. De exemplu: podul de la rusca mare(facut de neda dupa care poc a aparut un ditamai Q7-le in c*rtea lui), canalizarea unde a murit un om(aici tot neda s.a implicat nu? Cine se lauda cu poze pe facebook ca au demarat lucrarile?) Bodega lui Țîncu care inca se afla pe trotuar? Despre astea nu s.a pomenit nimic in acel email, de ce oare? Intreb pt un prieten.
  • #26
    Țîncu pe 13 Februarie 2020, 21:57
    Ptr Bibi interlopu
    Trage și in Marinele și in nevastămea
  • #25
    Geaici pe 13 Februarie 2020, 21:03
    Toate la timpul lor
    Cînd nu ajungi la struguri, aceștia sunt scrii.