Pentru Fleancu si colegul lui - cei doi politisti din "Cascadorii rasului"

1 Ianuarie 2020 | 3.810 vizualizări | 20 comentarii
Fleancu.
Fleancu.

Obligații generale ale unui polițist rutier

Pe parcursul executarii atributiunilor de serviciu, un polițist rutier are urmatoarele obligatii:

  • sa poarte tinuta regulamentara curata, ingrijita, permanent ajustata pe corp si conforma cu dispozitiile privind componenta acesteia; sa aplice pe uniforma, in permanenta, la loc vizibil, insigna cu numarul matricol personal de identificare;
  • sa aiba capul acoperit cu obiectul de imbracaminte corespunzator sezonului (cascheta, caciula), exceptie facand situatiile in care acesta se afla in autovehiculul de patrulare ori intr-o incinta;
  • sa stapaneasca dialogul, care trebuie sa fie politicos, coerent dar ferm, spre a intampina orice provocari ulterioare;
  • sa se adreseze cu politete, tact si discernamant folosind un limbaj coerent pentru a inspira incredere cetatenilor.
  • Dupa oprirea autovehiculului, un polițist va desfasura procedura de constatare, in timp ce partenerul sau il va supraveghea pe conducatorul autovehiculului oprit si pe restul ocupantilor, fiind pregatit sa intervina la nevoie in sprijinul colegului.

20 comentarii Comentează

  • #20
    Gheorge pe 6 Ianuarie 2020, 09:08
    Fleancu si Radoi
    Unul este gras cat malul 130 kg
    Celălat..."Siguranta si Incredere"
  • #19
    G pe 4 Ianuarie 2020, 01:49
    Nu cred asa ceva
    Cum a ajuns rasul asta la politie are 30 de kg ud... Abea aștept sa îmi greșească sa îl agat în cui
  • #18
    Sofer pe 3 Ianuarie 2020, 09:42
    Ciocolatiu.
    V-ați întrebat câte clase are"coloratul"din fotografie sau dacă știe să scrie!
  • #17
    Punctuletz pe 2 Ianuarie 2020, 22:28
    Lui .
    Băi lătrău PSD-ist, anul ăsta ați belit ... banana! Se strânge lațul!
  • #16
    Syle pe 2 Ianuarie 2020, 21:18
    Și totusi
    Păcat ca nu mai este fabrica de diplome la Marin Preda ca deveneati și ofițeri analfabeți.
  • #15
    . pe 2 Ianuarie 2020, 20:02
    .
    Bine ca stiti voi prea multe intelectualilor. Sigur in viața voastră de zi cu zi sunteți niște oameni 0 și fără rost in viața!
  • #14
    Stefanel pe 2 Ianuarie 2020, 18:45
    Politie
    Toți papagalii care au luat bac-ul ca max. nota 7,au făcut 3luni sau un an școlarizare au devenit polițiști. Scrisul și exprimarea ii da totuși de gol
  • #13
    Marius pe 2 Ianuarie 2020, 18:08
    Pentru Poliția Română
    Polițiști se fac toti prostii care nu stiu sa faca nimic in viața lor, aveam acum la poliția Turnu Măgurele niste prapaditi de 3 lei
  • #12
    . pe 2 Ianuarie 2020, 16:20
    Cele mai proaste stiri
    As vrea sa îmbrăcați și voi uniforma asta pentru o zi, ăștia care tot comentați pe aici referitor la ce obligații are un polițist. Dacă ești atât de deștept asta care ai scris tu aici și ceilalți deștepți care au comentat de ce nu v ati făcut ma polițiști, parlitilor? Numai știri de cct aveți pe site ul asta! O mizerie de site
  • #11
    Sica Camatarul pe 2 Ianuarie 2020, 04:46
    Afara
    Politia trebuie zburata in totalitate din RdV, ne iau si sphaga, ne si deranjeaza, noi mafia ti**neasca nu mai inflorim?
  • #10
    Ionuț Georgescu pe 1 Ianuarie 2020, 19:43
    Socol
    Era obligația lu Socol sa ii supravegheze.socol decât ii bagă la înaintare pe cei mici și apoi fuge...degeaba are 10 in Politie ca e O
  • #9
    Pentru pe 1 Ianuarie 2020, 18:56
    Soferul
    Pu-ii. Si pt ala de a scris acest articol.
    Pentru ca dezinformati ar trebui sa vi se dea amenda. A PROCEDAT CORECT politistul. Restul ce se abereaza unii p aici si isi rod unghiile din carne nu se pune. Daca acea masina apare pe radar FARA NUMARDE INMATRICULARE nici nu ma intereseaza cum a aparut apoi acolo. Este clar ca ala de o conducea, un papagal si un pusti cordit, a facut el o magarie. Lasati politia si uitati va in oglinda.
  • #8
    Bai parlitilor pe burta goala pe 1 Ianuarie 2020, 18:39
    Astia care nu au o chifla.n burta
    Politia isi face datoria si apare o cioara care vrea sa arate ca e el pielea p... Pe langa asta mai sunt si alte lepadaturi care inc*rajeaza asta . Incompetent esti tu ala care scrii impotriva politiei. Bravo politistului . Orasul e prea plin de ciori borate care nu au ce manca dar se dau smei in bmw ul lor pe dreapta in care baga benzina de 25 de lei
  • #7
    456 pe 1 Ianuarie 2020, 16:57
    Vy235
    Social democrație ca PSD -ul lui Dragnea
  • #6
    Cacari pe 1 Ianuarie 2020, 15:45
    .
    Pintoiule,unde ai facut ma revelionul si cu cine?Tot moca?
  • #5
    Prostii pe 1 Ianuarie 2020, 15:38
    Numai prostii scrieți pe acest site
    Înc*rajați infractorii, așa ați ajuns. Toți cei care au capul pe umeri și-au dat seama ca a fost o înscenare din partea șoferului, la fel și cei de la televiziune au susținut polițistul fiindcă și-a făcut treaba in mod corespunzător
  • #4
    Cacari pe 1 Ianuarie 2020, 14:15
    Corect
    Foarte bine ca mai scăpăm de ciorile astea libidinoase si imputite din oras,bravo lor. Asa trebuia să se facă de multi ani dar de cu cine cu aia care împărțeau prada cu hotii gen Mircea,Romică,Achim,baston. Bravo băieților ăștia că-i mai potolește!
  • #3
    Bravo tânărului agent pe 1 Ianuarie 2020, 14:00
    Perfect legal
    Nu stiu ce naivă interese tot aveti sa loviți în poliție, dar acest tânăr agent a dat dovadă de stăpânire de sine si multa răbdare cu je**sul ala......păcat ca jigniți gratuit.
  • #2
    SIGURANȚĂ ȘI ÎNCREDERE.ÎN CINE? pe 1 Ianuarie 2020, 13:52
    Când scăpăm de mediocritate și abuzuri?
    Ați omis încă o obligație a agentului contatator.Obligatoriu este să aibă și mintea la el.Păi,dacă toate cele observate sunt adevărate,procesul verbal întocmit de către agent este nul.Iar agentul își poate lua transferul la serviciul de Salubritate al Primăriei,condus de Doamna Petculescu.Cum să ceri corectitudine și respect,când tu ești vraiște?Să treacă la ordine publică,că acolo nu trebuie să facă nimic.
  • #1
    Cipri vlaiescu pe 1 Ianuarie 2020, 13:35
    Incompetenți
    Sunt făcuți la apelul bolnavilor polițiști în 3 luni nici regulamentul si legile nu au timp sa le citească cand aplica o contravenție cauta pe telefon sa vada ce scrie in procesul verbal.

Spune-ți părerea!

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.