Functia de antrenor al echipei Turris se transforma in cetateanul de onoare de pe banca echipei.

6 Octombrie 2019, 06:26 | 1.469 | 11
Florin Bratu.

In buna traditie a locului, antrenorii echipei sustinute de jupanel sunt facuti cetateni de onoare ai orasului. Erik Lincar a fost premiat de Cuclea pentru ca a reusit un lucru nemaivazut pe aceste meleaguri. Conducatorilor mediocri li se pare iesit din comun daca muncesti sau iti faci datoria pentru comunitate. Bineinteles, Printisorul si cu Celentano urmaresc, prin aceste ridicari in grad,  sa dea valoare echipei si, implicit, muncii si zbaterii lor pentru acest oras. 

11 comentarii Comentează

  • #11
    Unu pe 9 Octombrie 2019, 02:06
    Piu drace
    Iar au castiagat astia de la Turris cu tractoristul asta gras si frumos ?
    Ce ne facem,au iceput sa castige si cu Bratu pe banca,sa plece grasuta asta de tractorist ca ne face de ras !
  • #10
    UNU pe 7 Octombrie 2019, 23:44
    ras
    grin
    Ce isi trage burta Madalin cat b grin grin grin
    Acest Madalin trebuie sa dea lucrare sa vedem si noi daca stie sa scrie grin grin
  • #9
    Eu pe 7 Octombrie 2019, 12:42
    Cu bani și alte avantaje financiare au fost spălate creierele
    Trăim în sărăcie, dar ne mândrim că există o echipă de fotbal care să joace în oraș. Exista totuși o speranță pentru ca nu toti locuitorii orașului au creierele spălate ca Cristi.
  • #8
    Tudor pe 7 Octombrie 2019, 09:39
    Cristi,prost e cine te-a facut
    Orașul arată că o ruină,fara loc*ri de munca,fara perspective,mizerabil și condus de prostălăi și hoți,iar tu bati câmpii cu o echipa de fotbal efemeră.Stau și mă întreb,oare cu au reușit nemernicii din PSD,să spele atâtea creiere???
  • #7
    Cristi pe 7 Octombrie 2019, 08:41
    Poza istorica
    Nea Ioane,asta este poza istorica pentru Turnu Magurele.
    Un fost tractorist cu zici matale,a reusit sa promoveze aceasta echipa din liga 5 a pana in liga a 2a,chiar cu sanse reale de liga 1. Cand aduce antrenori care au jucat la nivel european sau mondial,parca as vrea tractoristi din astia la toate nivelurile in acest oras .
    Marius Baciu
    Erik Lincar
    Florin Bratu,au imbracat echipamentul echipei nationale si te au reprezentat pe tine in toata lumea,chiar si asa,prost crescut cum esti .
  • #6
    Lute pe 6 Octombrie 2019, 21:51
    Kaka
    Acest tractorist este acum inginer, diplomat jurist !!!
  • #5
    Ovidiu pe 6 Octombrie 2019, 20:11
    Turris-Oltul Turnu Măgurele
    Din ce a debitat ieri, un prost, voi,credeți că ați realizat un "articol ".Asta este din seria - "ne scriu cititorii ".Dar,nu știu de ce ?Că voi,doar instigați,nu rezolvați probleme.Foarte bine !Să-l facă dacă promovează în Liga I.Oricum,nefiind cetățean al orașului, cred că nu are niciun beneficiu. Dar, ar fi frumos ca el să promoveze echipa, în timp ce echipa ăluia de la Sibiu, retrogradează.
    Forza Turris!
  • #4
    Mooie PSD pe 6 Octombrie 2019, 09:46
    Bratu Koorbatu
    Bratu Koorbatu, la Turris-Kuris???Bestiala alegere!Hai Bratu-Kooorbatu, fa-te iar de tot kakatul.
  • #3
    Eu pe 6 Octombrie 2019, 08:12
    Următorul cetățean de onoare al municipiului?
    Aveți deja modelul de hotărâre, doar schimbați numele!
  • #2
    Ion pe 6 Octombrie 2019, 07:21
    Poze cu prosti
    Superbă imagine,un fost fotbalist,mediocru,langa un tractorist ratat,șofer al unui pușcăriaș.Astia sunt mândria noastră?!