O femeie a murit in conditii suspecte la camera de garda a Spitalului Turnu Magurele - ne scriu cititorii.

19 Iulie 2017, 14:52 | 12.277 | 24
O femeie a murit in conditii suspecte la camera de garda a Spitalului Turnu Magurele - ne scriu cititorii.

Alo turnu cu stiri de ce nu scrieti nimic despre sotia lu Maruta, electricianu din Cioara care lucreaza la Parasco la abator. Ieri a fost dusa sotia lui la spital. I-a venit rau si la camera de garda Turnu Magurele a murit. De ce nu vine corpul de control sa vada cate nereguli sunt la Spitalul Turnu Magurele. Acest spital trebuie inchis.

24 comentarii Comentează

  • #24
    Mirelus pe 31 August 2017, 11:40
    Pentru toti nemultumitii
    Foarte bine,sa plece incompetentul de Georgescu, dar cu el va pleca si ortopedia si oftalmologia ; sa vedem atunci ce mai aveti de comentat
  • #23
    Mirelus pe 31 August 2017, 11:33
    Ancuta draga
    Pentru cunostinta ta medici de garda de pe medicala asigura si prezentarile din pediatrie( care uneori sunt mai multe decat cele din camera de garda) asa ca cred ca e mai urgent sa fie vazut un copil cu febra 40 sau care a luat un pumn de medicamente din traista bunicii decat o colica biliara sau o durere de ovar. Si in plus daca ai fost trimisa la Alexandria sigur nu erai de medicala
  • #22
    Ionela pe 5 August 2017, 16:34
    Dezamagire
    Vasi asistenta doctorului Delcea. de la ortopedie are un comptament fata de pacienți urit ce te lăsa cu un gust amar,ar trebui sa își dea demisia ca meseria de asistent nu este pentru ea.Meseria care i se potrivește este de vinzatoare pe piata.
  • #21
    Liviu O. pe 29 Iulie 2017, 06:33
    REDACTIE
    Eu am inteles foarte bine ca nu spui nimic, dar Redactia daca NU STIE, DE CE MAI SCRIE? EU CUNOSC FOARTE BINE CUM ESTE ACEASTA "redactie": ESTE TOT ATAT DE "INFORMATA" CAT ESTE UN LOCUITOR DIN INSULELE PAGO-PAGO SI ASA ZISII REDACTORI, PENTRU A SE ACHITA DE SARCINILE ZILNICE, ORI COPIAZA CEVA DIN TABLOIDE, ORI INVENTEAZA EI CEVA CARE SE POTRIVESTE CU REALITATEA CA NUCA-N PERETE! ADEVARUL ESTE CA LA REDACTORII CARE MAI SCRIAU CATE CEVA MAI CONSISTENT LI S-A FACUT LEHAMITE SI-AU RENUNTAT. DACA SI RUBRICA "BANCUL ZILEI" A SUCOMBAT, CE SA MAI SPERAM?!
  • #20
    DQGQ pe 28 Iulie 2017, 06:55
    ptr liviu
    Liviule !!! redactia afla putin iar,cei care stiu spun darrrr tu nu m-ai inteles si te-ai bagat ca......in lapte. Eu stiu fff bine ce am zis ptr. ca asa s-a intamplat. Mai informeazate si.....dupa comenteaza la adresa cuiva !!! tongue wink hai pa ca vreau sa ma odihneasc un pic ca am fost de noapte. cool mad
  • #19
    Liviu. pe 27 Iulie 2017, 06:02
    Pentru DQGQ.
    Ne-ai lamurit bustean; nici misto, nici clrificare! Hop si tu in mijlocul drumului si vorbesti ca sa n-adormi! Problema, dupa atatea zile sc*rse de la nefericitul eveniment se pune astfel: REDACTIA A AFLAT CEVA PRECIS CA SA NE SPUNA SI NOUA? ASA CUM NE "INFORMEAZA" DEOBICEI SI CU ASEMENEA "STIRI" PUTEM CREDE CA SUNT INVENTII DE PROST GUST. RUSINE!
  • #18
    Macsuta pe 24 Iulie 2017, 08:40
    Merge si asa
    Conform legii orice pacient care se prezintă la spital si moare in mai putin de 24 de ore se anunta obligatoriu politia si Medicina legala asa ca Liviu are dreptatea
  • #17
    D Q G Q pe 24 Iulie 2017, 06:54
    ptr LIVIU
    Nenicule !!! la nedumerirea Ta ??? se anunta politia si IML-Alexandria . Atat si nimic mai mult. In ceea ce priveste organ de control se anunta doar cand este culpa medical . Ori aceea pers a venit cu pe ultima 100 metr. Hai pa-pa ca, esti in necunostiinta de cauza doar sa te afli in treaba.
  • #16
    Liviu. pe 23 Iulie 2017, 16:51
    Intrebare.
    Dupa cate stiu eu, in caz de deces al unui pacient la camera de garda, in mod obligatoriu se anunta Parchetul si Politia- probabil si un organ de control pe linie sanitara (doar sunt o multime!). Daca Redactia stie ceva?
  • #15
    Iliescu Larie. pe 21 Iulie 2017, 06:14
    Sustin ceea ce zice Ancuta.
    La fel s-a intamplat si cu mine; am avut o criza cumplita de fiere intr-o noapte si m-am dus pe picioare la Spital la urgente( era dupa miezul noptii), de garda fiind acelasi "doctor" Georgescu, care, bineinteles, dormea. Nu mai tin minte dupa cat timp a binevoit sa coboare, suparat nevoie mare ca a fost deranjat. M-a palpat in zona ficatului si a ranjit satisfacut, spunand cu subinteles "e clar!"( si-nchipuia ca am ciroza). Intrucat nici eu nu sunt educat la coada vacii si eram si cu sotia care se mai si pricepe, plus ca asemenea crize le mai avusesem si fusesem controlat cu ecograful, am ranjit si eu si i-am spus ca nu este ce crede el, ci sunt niste banale pietre la fiere. Nu mi-a administrat nici un calmant, mi-a facut o fisa de internare, am fost trimis intr-un pat mizerabil intr-un salon "c*rat" ca o cocina si am stat pana a doua zi dimineata pa na pe la ora 9 cand a venit dr Schiopu (inca lucra) care mi-a administrat un calmant si m-a trimis la operatie la Alexandria.
  • #14
    Dana pe 20 Iulie 2017, 20:16
    Urgență
    Vă gândiți dacă aveți o urgenta ce o să faceți? O să aștepți salvarea de la Alexandria sau Buc*rești? Eu stau in Buc*rești si am avut un accident si am ajuns la spitalul din Turnu. Am primit toată atenția si nu am dat nici o atenție. Tot respectul pentru cadrele medicale.
  • #13
    Ancuta pe 20 Iulie 2017, 17:26
    Incompetentul de Georgescu
    Acest medic Georgescu ar trebui sa dispara din spital. Nu se poate un asemenea incompetent, incapabil si fara simt de raspundere sa existe in spital. A trebuit sa astept 6 ore in camera de garda sa coboare Georgescu fiind de garda sa ma vada si nu a fost de ajuns, a trebuit sa merg la Alexandria.Nu se poate fratilor asa ceva trebuie sa dispara cat mai repede din spital aceasta nulitate. Jos cu javrele si hahalerele!!!!
  • #12
    manciurianul pe 20 Iulie 2017, 11:01
    spital = azil de batrini
    incompetenta alde la ea acasa in frunte cu directorul
  • #11
    elena pe 20 Iulie 2017, 10:23
    Tatăl meu decedat in spitalul Turnu Măgurele
    Tatăl meu a murit pe 30 iunie la reanimare după ce a stat la urgenta o ora pentru ca nu avea pijama de acasa avea oxigen pus si a,fost dus la,reanimare unde iau facut resuscitare cu palmele ca asa au ei aparate sa faca resuscitare cu palmele când face un om preinfarct,in camera la reanimare era un salon cu 6 paturi asta este spitalul nostru din Turnu Măgurele teleorman un spital care ar trebui închis .Vai de noi cei ce suntem adusi la urgenta cu salvarea mor oamenii pe captete din vina acelor medici nepăsători care nu fac altceva decât sa ceara bani pacienților
  • #10
    WQQ pe 20 Iulie 2017, 06:51
    Smarandita !!!
    Stai linistita ca nu a fost dr Georgescu %. Mai cascatiilor !!! au venit medicii in spital si nu ia primit d.ul Ivan ??? din contra ia primit si nu ia gonit ca altii .......!!! La prb care sunt in spit alt director nu se desc*rca mai bine din informatiile pe care le stiu. Altii doar latra....iar cand afla si ei de prbl adevarate .....dau ca D(RACII) inapoi....deh asa ca .....mai informativa .....inainte de a zice ceva ..... cool smile tongue rolleye wink
  • #9
    Fita pe 20 Iulie 2017, 06:31
    Valentina
    Si nu numai la Turnu sunt cum sunt! Cu o zi inainte a fost la judetean in alexandria si a dat- o aasa ca nu are nimic! Pacat,asa crestem in mortalitate! Asta se intampla in judetul jupanului!! Pilele vorbesc si banii rexolva!!!!
  • #8
    Mda pe 19 Iulie 2017, 21:14
    Ca la piata
    Asa si spitalul municipal ca la piata, e plin de oameni competenti...unii iau spaga, altii iau branza si rosii, asa si la primarie...daca zic de PSD sar postacii in sus...vedeti si voi cine si cum conduce punctele cheie din oras...poate sa fiti orbi...e coruptie si incompetenta maxima...
  • #7
    Badoi Lenuta pe 19 Iulie 2017, 20:43
    Dle Director Ivan
    Doctori noi veniti jos palaria Delcea Florin,Georgescu etc dar asistentele si infirmierele te lasa sa mori si nu arunca o cana de apa pe tine Rusine,rusine
  • #6
    SMARANDITA pe 19 Iulie 2017, 20:32
    RESUSCITARE PENTRU WQQ
    DACA RESUSCITAREA A FOST FACUTA DE GEORGESCU DEOARECE CAMERA DE GARDA DE LA ETAJUL UNU ESTE LA O DISTANTA DE 4H FATA DE CAMERA DE GARDA PRIMIRI URGENTE
    DUMNEZEU SA O ODIHNEASCA!
  • #5
    X pe 19 Iulie 2017, 20:19
    Contrazic
    Îmi pare rău,dar va contrazic!Cadrele medicale de pe secția :"Medicala",nu au timp sa mănânce,dar sa mai stea gramada la calculator!eu am" luni "de zile de când fac practica in acea secție,și pot spune că am avut ce învata atât de la :cadrele medicale cât și de la infirmiere!e ceva rușinos sa le acuzați pe nedrept!Rușine!

  • #4
    W Q Q pe 19 Iulie 2017, 19:13
    STIU .......
    Seful acestui site care a aprobat acest articol de ce nu spui da, sotia lui Maruta a fost prima data la Spital Alexandria si nu i-sa facut nimic dupa care i-sa dat drumul acasa si la 2-3 zile i-sa facut rau si a fost adusa la Spit. Tr- Magurele unde a intrat in stop cardio respirator si dupa manevrele de resuscitare nu sa mai putut face nimic. Oare cei de la Spital Alexandria de ce nu sunt trasi la raspundere ptr. investigare superficiala. La Spit.Tr- Magurele sau facut eforturi ptr a o salva iar,cei de la Alexandria au dat.o acasa....si cu D.zeu inainte. Vinovatii sunt cei de la Spital Judetean, nu cei de la Tr- Magurele ....sefule de site de 2 bani ... raspberry cool mad
  • #3
    Iliescu Larie. pe 19 Iulie 2017, 17:08
    Condoleante familiei!
    In ceea ce priveste articolul, nu pot fi de acord cu autorul si cred ca majoritatea cetatenilor sunt de parerea mea: ACEST SPITAL NU TREBUIE INCHIS, CI TREBUIE REORGANIZAT DIN TEMELII, ATAT PRIN ADUCEREA DE MEDICI SI PERSONAL MEDIU PREGATITI SI CREDINCIOSI JURAMANTULUI LUI HIPOCRATE, CAT SI PRIN MODERNIZAREA SI EXTINDEREA LUI. TOTODATA TREBUIE TRIMISI ACASA TOTI INCOMPETENTII SI NECINSTITII.La acest spital "asistenta medicala" consta in trimiterea pacientilor la alte spitale si pentru asemenea "eforturi" se primesc salarii grase.Pe drum, unii mai au si noroc si ajung la spitalele unde au fost trimisi.
  • #2
    Secția medicala pe 19 Iulie 2017, 16:55
    E doar inceputul
    Pai daca asistentele de la camera de gardă stau grămadă pe calculator,pe net.Mai stau la o bârfa și o rețetă.
  • #1
    Eu pe 19 Iulie 2017, 15:08
    Dr dumitru
    Pai daca o fi dat de spagaru de dumitru pe acolo si nu ia dat nimic daia a lasato sa moara sa duca dumitru unde ii ieste locu nu vede nimeni cat de nenorocit este

Spune-ți părerea!

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.