Cebuc Cosmin, politistul care a refuzat mita de 400 de euro. Trebuie facut comandantul Politiei Turnu Magurele.

11 Octombrie 2016, 09:55 | 25.058 | 29
Cebuc Cosmin, politistul care a refuzat mita de 400 de euro.
Car Universal

În seara zilei de sâmbătă, 8 octombrie, un echipaj al poliției Turnu Măgurele a urmărit un autoturism al cărui conducător se afla sub influența alcoolului, cum s-a constatat ulterior. După o urmărire ca în filme, conducătorul auto a fost prins, acesta refuzând să sufle în etilotest. În drumul spre sediul poliției, o rudă a persoanei ce fugise de oamenii legii a încercat să acroseze autospeciala poliției, cu intenția clară de a produce un accident rutier. Polițiștii au evitat coliziunea și au procedat la urmărirea noului autovehicul. Șoferul acestuia, Ș.D., domiciliat în comuna Lița, ruda primului urmărit, intenționase să lovească mașina polițiștilor pentru a întârzia arestarea vărului său.

Ajunși în sediul poliției, Ș.D. a promis în nenumărate rânduri oferirea unor sume de bani pentru a nu fi luate împotriva conducătorului auto măsurile legale ce se impuneau, respectiv întocmirea unui dosar penal.

Cosmin Cebuc, polițistul care a refuzat mita! 

Inca din acea seara, politistul Cosmin Cebuc a formulat un denunţ privind săvârşirea, de către S.D., a infracţiunii de dare de mită.

Mai mult, aici >> stirideturnu.ro

29 comentarii Comentează

  • #29
    Ciudatul pe 19 Octombrie 2016, 20:31
    Politaiul
    Sa se duca la pușcărie cu primarul si cu verii lui e PSD.ul lor cu tot la puscarie

  • #28
    Ilie de la scularie pe 12 Octombrie 2016, 07:51
    @off
    Domnule dragă, dacă un polițist și-ar face datoria corect, infractorul tot scapă basma c*rată. El îl arestează, iar judecătorul îi dă drumul pe motiv că nu e pericol public. Iar la proces sigur scapă pe motiv de șpagă. Ia cel mult cu suspendare. Întreg sistemul e putred, iar dacă cineva face distonanță de el, apar comentarii critice chiar și din afara lui: de ce și-a făcut datoria? Ce vrea să demonstreze? Asta înseamnă că suntem bolnavi ca societate.
  • #27
    Ne bun u pe 11 Octombrie 2016, 22:18
    Bv marule
    So, îl cunosc personal pe Cosmin și țin să vă spun că deși este un mizilic cazul în sine, omul acesta nu a avut încă ocazia să se afirme și nu are încă poziția s-o facă cum trebuie. Ține-o tot așa marule și fă-ți datoria cu demnitate.
  • #26
    comandantu pe 11 Octombrie 2016, 18:35
    felicitari
    Bravo!un politist cum toti ar trebui sa fie!
  • #25
    xaw pe 11 Octombrie 2016, 17:29
    sunt prea corupti pt a conduce o institutie
    restu i-au mita pt el era ca putin
  • #24
    Alina pe 11 Octombrie 2016, 17:23
    Respect!!!
    Asa varule fa dreptate
  • #23
    micul girofar pe 11 Octombrie 2016, 17:05
    sictir
    Ba frate....... eu zic sa-l faceti Ministu de Interne. Ba sinteti cu totii nebuni. Moooor...Ce chestie extraordinara a facut, in afara de indeplinirea atributiunilor de serviciu pentru care este platit ? Ministru...Ministru.........
  • #22
    off pe 11 Octombrie 2016, 16:24
    ce sa spunem
    Fratii codrea in sus in jos...invidia roade la voi...pe subiect bravo dl politist, nici nu isi dau unii seama cat de greu e sa refuzi bani la Tr Magurele...de proxenetii din oras cand o sa va sesizati? Aia de la ordine publica ce sa zic...vai de voi...somn de voie, traiasca andro cu litere mici va el...
  • #21
    Iulia pe 11 Octombrie 2016, 16:22
    Felicitari
    Bine, boss!
  • #20
    Ionel pe 11 Octombrie 2016, 16:01
    Bv baieti
    Dar pe colegul tau Oprean cand bea patru cinci sticle de vin si pleaca acasa cu masina dc nu vrei sa l vezi mai Coanca!?!?....Rusine sa va fie mizeriile draq
  • #19
    Bogdan Vasile pe 11 Octombrie 2016, 14:54
    Felicitari !!!
    Felicitari !!!
  • #18
    geon pe 11 Octombrie 2016, 14:53
    stiu sa bea
    fratii codrea stiu sa bea alti nu stiu si se dau in spectacol ca prosti
  • #17
    ... pe 11 Octombrie 2016, 14:37
    Bravo Cosmin Constantin !!
    bai " floc " .. ca și numele pe care ți l ai pus, e clar ca tu ai căcat la c*r și ești un căcat !!! și mai este clar ca ești din Dabuleni și mori de invidie !!! Cata răutate intre semeni ! De ce oare nu muriți voi ăstia toți care consumați oxigenul degeaba ?!! De ce oare va mai tine Dumnezeu pe pământ ...... Dar oare de ce mă intreb ăsta ?!! ce sa facă acolo cu voi ?! Sa îl imputÎți și pe El !!! Mai bine muroti și va duceți în iad !! OamEni rai, fără minte, inv idioți și retardare !! Bravo, Cosmin Constantin !!!
  • #16
    Andrei pe 11 Octombrie 2016, 14:16
    BRAVO RADU
    Bravo radu. Am citit toate comentariile si al tau e cel mai bun. Nu trebuie sa ne imbatam cu apa rece pentru un caz. Adevaratii "smecheri" au prioritate si aici nu e vorba doar de fratii codrea. De ce ne mintim singuri?
  • #15
    cetatean pe 11 Octombrie 2016, 14:06
    bbb
    Daca era taicaso ca este sofer pe autobuz si era beat ..ce facea ii da drumu ..Rusine !
  • #14
    p**a pe 11 Octombrie 2016, 13:53
    floc
    Baiatu lu maru ..comandant cacatu la c*r nu il vede
  • #13
    banditii pe 11 Octombrie 2016, 13:48
    Sifoanele
    Daca era maru ..beat ii da drumu imediatm.daca e dabulean prost
  • #12
    Nicoleta pe 11 Octombrie 2016, 13:36
    De admirat
    Asta reprezinta normalitate. Dupa parerea unora este o actiune de laudat intr-o tara in care predomina coruptia. Si chiar este de laudat. Sa speram ca multi vor invata de la acest tanar si politia romana ar trebui sa lupte pentru abolirea coruptiei, nu intensificarea ei. Felicitari si succes!
  • #11
    Aiurea pe 11 Octombrie 2016, 12:32
    Ulterior
    Ce dreacu mai sunt 400 de euro =)))) iti dai seama ca refuza..daca erau mai multi nu mai refuza, oricum se imparteau intre ei si nu le ajungea
  • #10
    Andy pe 11 Octombrie 2016, 12:22
    felicitari
    Felicitari tanarului politist! Sper sa nu pateasca ceva pt ca isi face treaba...cat despre restul militienilor de la Turnu...luati aminte comunistilor, daca nu va schimbati or sa ajunga "jmecherii" si ti**nii sa vina peste voi sa va futa m**erile si nu veti avea ce sa ziceti pt ca v-au cumparat....slugilor
  • #9
    Florin pe 11 Octombrie 2016, 12:00
    Si-A făcut datoria
    Si-A făcut datoria, care trebuie s-o facă fiecare Polițist . Nimic mai mult .
  • #8
    Anonim pe 11 Octombrie 2016, 11:56
    Rar aşa ceva
    Un poliţist deosebit, nu cred că mai exista aşa ceva, Bravo!
  • #7
    pustiu pe 11 Octombrie 2016, 11:54
    wow
    De ce sa fie pus comandant? este una din obligațiile lui ca polițist....ar trebui făcut comandant și pentru ca da o amenda
  • #6
    gicu cu lanterna pe 11 Octombrie 2016, 11:43
    # 4
    D-le politist, poti da un exemplu de un coleg de-al tau mutat de seful vostru,asa cum zici,pentru ca a deranjat pe cineva?
  • #5
    gicu pe 11 Octombrie 2016, 11:32
    ptr # 4
    Hai sa mori tu ! De unde stii d-le politist asta ? Citi politisti corecti, cinstiti a mutat omu de cind e sef ? Cretinule, pe tine chiar trebuie sa te mute, tu esti din aia care dorm pe la Statia electrica ?
  • #4
    Ene pe 11 Octombrie 2016, 10:44
    Comandantul
    Stati linistiti...cat de c*rand va fi mutat disciplinar pe la vreo sectie pe la tara.A deranjat el pe vreunul mai mare si Ene nu il va mai lasa .
  • #3
    radu pe 11 Octombrie 2016, 10:19
    info
    MINUNAT CE AFACUT ACEST POLITIST,DAR CAND FRATII CODREA CONDUC BAUTI LA VOLANUL MASINII PE CARE O CONDUC SI SE CHEFUIESC LA PONTON CU STANIMIR SI CUCU.....PE ASTIA CINE II,AI OPRESTE IN TRAFIC SI LE PUNE ETILOTESTUL ?
  • #2
    Sia pe 11 Octombrie 2016, 10:19
    Bvo
    Felicitari baieti ! la mai mare si mai multe! Sunt pt propunere! wink
  • #1
    vasile pe 11 Octombrie 2016, 10:07
    la puscarie
    la puscarie cu toti cei ce conduc sub influenta bauturilor alcoolice

Spune-ți părerea!

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.