Viborg H.K.-Oltchim 28-21, in prima mansa a finalei Ligii Campionilor la handbal femini

08 Mai 2010, 19:19 | 991 vizualizări | 0 comentarii
Car Universal

Meciul, desfasurat in Danemarca,a fost la discretia  jucatoarelor de la Viborg. Doar in primele 15 minute Oltchim a fost egala cu echipa daneza.Dupa primul sfert de ora danezele au jucat excelent si au marit diferenta permanent. Cea mai buna jucatoare a Viborgului a fost Bojana Popovic, aceasta inscriind cand a vrut. Apararea Oltchimului a dezamagit, Steluta Luca si Valeria Bese fiind depasite total. Depasit de miza meciului a fost si antrenorul Radu Voina, care nu a gasit cele mai bune mutari pentru a contracara jocul bun al echipei Viborg. De exemplu, Voina a pus-o pe Oana Manea, jucatoare masiva si fara viteza, s-o tina om la om pe Bojana Popovic, jucatoare de viteza. Rezultatul final,28-21 lasa putine sanse fetelor de la Oltchim. Pacat pentru Paula Radulescu, portarul Oltchimului  care a facut un meci exceptional. De fapt, daca nu era portarul nostru, Paula Radulescu,am fi avut un scor rusinos.Sa credem in sansele Oltchimului. Poate ca o sala arhiplina, cu 5000 de spectatori, o vor ajuta sa remonteze handicapul din tur.