Noua senzatie la Turnu Magurele - bumperele pentru limitarea vitezei - Smart forum.

2 Octombrie 2017, 22:57 | 10.339 | 19
Bumpere.

Ce parere aveti de bumperele(denivelari pt reducerea vitezei) de la treceri de pietoni si nu numai...

19 comentarii Comentează

  • #19
    catalin pe 20 Octombrie 2017, 21:03
    magarusi
    in cataga nu era nvoie erau deja puse



  • #18
    gigi pe 7 Octombrie 2017, 10:03
    groparii
    Mai bine ar astupa groapa de la Odaia de pe drumul judetean! aia tot pentru limitarea vitezei este montata?Pentru reducerea vitezei ar putea sa construiasca ziduri,sa puna cuie,sunt atatea metode Low-cost!
  • #17
    Mai judecam si noi putin? pe 5 Octombrie 2017, 11:47
    Se cheltuie fara masura si fara prioritate
    Limitatoare de viteza spuneti,nu?Dar o limitare de prostie si incompetenta,cand se pune?La un dat drumul la niste loc*ri de munca,nu se da,ca e vai de zona asta?!Peste un an vin alte alegeri,ce-o sa mai spuneti cetatenilor,ca e bine si ca urmeaza 1.000.000 de loc*ri de munca?Crdeti ca prosteala merge la infinit?Poate se vor mai lua ceva mandate de catre PSD,prin zona,dar la nivel national o sa fie dezastru,din fericire pentru noi.
  • #16
    cigi pe 4 Octombrie 2017, 21:18
    foarte prost puse
    semnalzarea denivelarii nu se face cu zece metrii mai inainte caci nu mai ai timp sa pui frana !
  • #15
    Alina pe 4 Octombrie 2017, 18:08
    super taree!!!
    Pe Magurele inainte si dupa bumperele respective, ca indicator avem cel cu FERITI VACILEEE !!! Au inc*rcat oleaca semneleee smile))))))))))
  • #14
    libertatii 103 pe 3 Octombrie 2017, 14:22
    gradi 2
    F.b.excelent ...limitator de viteza
  • #13
    Wertigo pe 3 Octombrie 2017, 12:50
    Idee buna, aplicarea ei cam Meh
    Ideea a fost buna, aplicarea meh, rar incetinesc la aceste bumpere, de ce oare, pai gropile mi-au format masina, fata de gropile din turnu bumperele acestea sunt ca si cum n-ar fi.
  • #12
    Piticu pe 3 Octombrie 2017, 12:48
    Piticu magnet
    Pai ele sunt bune dar trebuia mai intai sa astupe toate denivelarile si gropile din oras,sa intelegem ca astia sunt toti banii,,din ce a loat din miile de tone de
    fier....asta este singura investitie in oras.....
  • #11
    Observator zi de zi pe 3 Octombrie 2017, 10:49
    VEȚI CULEGE CE AȚI SEMĂNAT
    Intstalarea acestor limitatoare de viteză nu sunt o ideie rea,numai că este ca și cum ai pune frișcă peste un rahat.Și nu cunoaștem costurile,care sunt foarte importante în contextul diminuării bugetului local,generat de sărăcia din Turnu Măgurele.Da,cetățenii sunt din ce în ce mai datori la plata impozitelor și taxelor locale,la asociațiile de locatari,la apă și gunoi și nu în ultimul rând la bănci și alte utilități de primă necesitate.Ce urmează,niște fântâni arteziene și niște ceasuri aurite pe domeniul public?Că la bănci și coșuri de gunoi suntem pe primul loc in țară.
  • #10
    adrian pe 3 Octombrie 2017, 10:11
    cuclea
    Nu stiti voi, astea au fost puse sa poata face cuclea sport.
    Va participa la 110 m garduri si cum gardurile de conc*rs sunt mari si-l descalifica aia daca trece pe sub ele, a ales varianta cu bumpere. grin
  • #9
    X pe 3 Octombrie 2017, 08:35
    Prostie
    Oricum nu poți sa mergi tare la ce drumuri avem primăria se ocupa cu investiți la care pot trage și ei bani in buzunare nu cu lucruri utile sa fi ceva bun drumurile nu le repara. La capitolul primărie suntem praf si pulbere
  • #8
    csf pe 3 Octombrie 2017, 08:16
    :))
    sunt puse degeaba..
  • #7
    John pe 3 Octombrie 2017, 07:55
    TR
    Futu i in gat... orasul l au asfaltat.. lipseau limitatoarele
  • #6
    Lache pe 3 Octombrie 2017, 07:32
    @Mda
    Bumperele se pot scoate usor cand da zapada, apoi se pot pune la loc primavara.
  • #5
    Gigi pe 3 Octombrie 2017, 07:10
    Mai usor
    O sa stea mai linistita politia! Si asa nu ii vedeam seara pe centru cand se circula cu 100km/ ora!
  • #4
    YY T pe 3 Octombrie 2017, 06:08
    Un pic !!!
    50% - 50% bini si prostie !!!! pe gurele nu ii vad eficacitatea unde au pus !!! si pe centru la fel si la autogara !!! Intrebarea mea este ??? cand vin cei de la SMURD si AMB cu o URGENTA ce fac ??? in loc sa treaca cu viteza ptr a salva viata ....trebuie sa se opreasca ca de !?!? este limitator de viteza si ptr Magurele dupa ce trec de limitator vitezaai distanta catre ambele sensuri sa prinzi viteza cat vrei.Pe cei de la pol. rutiera iau intrebat daca este utila aceasta montare a limitatoarelor de viteza ??? NU !!! In loc sa ii rad pe asa zisi smecheri { cocalari } cu masini prin luarea permisului sau amenzii mari sa ii linisteasca pun limitatoare viteza !!si gata au rezolvat prb !!! nimic nu sa shimbat nene !!! tot la fel fug si fac c*rsse prin oras. IDIOTII rau frate sunt nene cei care au gandit sa puna limitatoare viteza.
  • #3
    George pe 3 Octombrie 2017, 00:43
    O bila alba
    Insfarsit se mai diminueaza si la noi vitezomanii(smecherii cu mertzuri ai BMW-uri)
  • #2
    mda pe 2 Octombrie 2017, 23:53
    wola
    Se pare ca vine iarna si merge bine lama pe ele...s a facut studiu de fezabilitate de 500 de mii de euro si sa concluzionat ca trebuie bumpere in Turnu...restul avem de toate
  • #1
    Nico pe 2 Octombrie 2017, 23:05
    Foarte bine ca au pus așa ceva
    Foarte bine ca au făcut asta, pentru ca fugeau” ca nebuni pe șoseaua principala cât și pe cele lalte !!! Sa mai pună fb ✌

Spune-ți părerea!

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam aceste mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.