Nemulţumirile localnicilor - în atenţia celor care nu îşi fac datoria

 Această rubrică se doreşte a fi în atenţia celor care ar trebui să aibă grijă de cetăţean şi nu îşi fac datoria aşa cum trebuie, de la prestatorul de servicii până la administraţia oraşului. Aici vor fi semnalate problemele de zi cu zi ale oamenilor obişnuiţi, iar cei rupţi de realitate(oamenii politici şi angajaţii primăriei) deoarece nu au grija zilei de mâine, sperăm să vină în slujba sau ajutorul celor cu nevoi. Toate nemulţumirile dumneavoastră vor fi trecute pentru început sub formă de comentarii, dar în cel mai scurt timp această rubrică va fi modificată şi veţi putea scrie direct. Aşteptăm comentariile dumneavoastră.

2169 comentarii Comentează

  • #2169
    Turnean adevarat pe 22 August 2019, 20:51
    Asfaltare
    Si acum ca au asfaltat, e cu gropi si denivelat. Inainte era mai bine.
  • #2168
    Romania furata,de catre romani pe 31 Iulie 2019, 09:30
    Prosteli inaintea alegerilor din toamna
    Nu,ins-ule,nu au obosit fizic,e doar o teamă.Poate banutii s-au terminat,și acum urmeaza justificarea lor,pentru cat s-a furat,pardon,cat s-a construit.Atata timp cat seful suprem,datator si aprobator de fonduri ”furabile”,este la umbra consistenta,dispar pe rand,elanul,forta si pofta de a fura.Sa urmarim atent si cine va avea c*rajul sa faca receptia si sa raspunda pe mai departe pentru intregul deranj facut in tot orasul.
  • #2167
    Un INS. pe 30 Iulie 2019, 18:08
    Intrebare.
    CE SE INTAMPLA CU DRUMURILE DIN ORAS LA CARE, DUPA CE AU AJUNS-CU CHIU CU VAI- LA FAZA DE ASFALTARE- LUCRARILE S-AU SISTAT? AU OBOSIT VAJNICII NOSTRI CONSTRUCTORI?
  • #2166
    Costi pe 19 Iulie 2019, 09:58
    PROSTIA CONDUCE ROMANIA
    Ce vreti domnilor,asta e atunci cand avem parte de primari profesori de sport si ingineri siderurgisti,cum spuneti.Deschideti ochii,altfel,somn usor!
  • #2165
    Visati doar pensii speciale si avantaje pe 18 Iulie 2019, 10:08
    Amprenta PDSR,PSD se vede in tot orasul
    Conducerea Primariei Turnu Magurele nu face nimic pentru cetateni orasului.Nu exista nicio investitie majora facuta in ultimii 29 de ani.Avem apa cea mai scumpa din Romania,cele mai proaste drumuri si infrastructura din tara,in conditiile in care exista TELDRUM.Nu exista un cinematograf,un parc civilizat sau un loc de joaca pentru copii.Ne poate spune cineva unde merg banii din taxele si impozitele platite de catre cetatenii orasului?Unde sunt banii luati pe tevile de termoficare si alte componente din centralele termice?Atunci cand se va afla va fi foarte tarziu pentru unii dintre voi.Nu stiti decat sa furati si sa mintiti cetatenii.
  • #2164
    LINIȘTEA DE DINAINTEA FURTUNII pe 15 Iulie 2019, 09:22
    UN LAȘ ÎN FRUNTEA PRIMĂRIEI
    BĂ,SIDERURGISTULE,CE AI FĂCUT DE CÂND EȘTI PRIMAR?PÂNĂ ȘI TUTA AIA DIN VIDELE A AVUT CURAJUL SĂ SCHIMBE DIN OAMENII LUI DRAGNEA.TU ÎI MENȚI PE FUNCȚII PE TOȚI INCAPABILII,ALCOLICII ȘI SLUGILE INFRACTORULUI DRAGNEA.BĂĂ,NIMICULE,NU VĂ REVENIȚI NICI ACUM CÂND NU MAI AVEȚI ”CAP”?BINE,ASTA NU AȚI AVUT NICIODATĂ.UNUL DIN ANTURAJUL VOSTRU ÎMI SPUNEA CĂ AVEȚI BAGAJELE FĂCUTE ȘI DAIA NU VA MAI INTERESEAZĂ NIMIC.E,NU-I NIMIC,POATE SUNT INTERESAȚI CEI DIN DNA.
  • #2163
    F.R. pe 7 Iulie 2019, 16:44
    Domnule Primar Cuclea,
    Deși nu-mi face plăcere să vă spun domn,vreau să vă arăt o mică și modestă parte de educație.Educație care lipsește majorității membrilor PSD.Mai sunt câteva zile până la următoarele ploi,iar voi,conducerea primăriei,puteți să mobilizați acele persoane de la deratizare și dezinsecție,să stropească cu soluții la baza ierbii,pe sub pomi.și să facă c*rățenie în jurul containerelor de gunoi,cu aruncarea a ceva pentru stârpirea șobolanilor care inundă zonele de gunoi.Acest fel de dezinsecție este mai ieftin și mai eficient decât stropitul cu avionul.Și bineînțeles,ceva mai des,cam la o săptămână.Voi cei care pretindeți că ne conduceți,aveți copii,nepoți?Atunci vă interesează de cetățenii care alcătuiesc comunitatea în care trăiți și voi?Știți cum se simt cei care ies pe stradă,prin parc*ri ori prin propriile c*rți?Nu invocați lipsa banilor,sunteți la putere.Furați mai puțin sau deloc și veți avea bani pentru toate cele ce trebuiesc unei societăți civilizate europene.
  • #2162
    marius pe 20 Iunie 2019, 10:14
    PRIMARIA
    ALOOOO PRIMARIA CE FACEM CU TANTARII DIN ORAS !!!! SA STROPIT CU APA ?
  • #2161
    Victor pe 13 Iunie 2019, 09:35
    HAOS,NEREGULI ȘI NERSPECTAREA A LEGII
    Lucrările din Turnu Măgurele,oraș care artă ca după bombardament,merg greu și prost.Lafel cu merg si lucrurile prin primărie.La un eventual control la Serviciul Urbanism din cadrul Primăriei Tr.Măgurele,se poate afla cum și dacă au fost eliberate autorizațiile de la construcțiile din ultimii ani?Și cand s-au eliberat,înainte sau după ce construcția a fost gata?Bănuiesc că nu s-au dat doar verbal.
  • #2160
    Eu pe 30 Mai 2019, 05:57
    Electoratul PSD
    În Teleorman a ieșit majoritar PSD - ul din cauza depop**arii masive. Votanții PSD sunt majoritari în Teleorman și sunt formați din următoarele categorii: 1. Cei angajați de partid, cărora le este teamă că dacă pică partidul, pică și ei; 2. Asistații social cărora le este frica sa nu-și piardă socialul dacă ies alții; 3. Bătrânii care votează din inerție, cum erau obișnuiți din tinerețe cu trandafirii Iliescu.
  • #2159
    franchestain pe 29 Mai 2019, 22:55
    salutari la toti fraeri mei telermaneni,frate
    gata,frate îi oablā treaba la tārānoaia.Nea Ion, nea Georghe, nea Nicu, nea Fane si nea Ilie a mierlit.o si sia pierdut dreptu de vot, dupa condamnarea lu Penalu Întîiu de Telerman, în sāraca Tara mea bogatā unde vii morti si mortii vii se plimba cu otocarele rosii loló votînd pîn toate satele si sātucele si comunele si orasele si muncipurile si capitalele de judet si Capitala capitalā si daca combustibilu nu se termina, vota āstia si dincolo de frontiere, frate. Îi si mai oablā treaba, frate fincā cā copii lor, Ionicā, cu Georghitā, cu Nicusor, cu Fānicā si cu Iliutā sia spālat creeri loló mosteniti la facere cu democratia din Ocident, frate si uite asa sa terminat frate cu Aichiuu - ∅ care le dādea botu lalde Penali Sociali Demonocrati, careor sā intre, dacus în colo, ntro noapte politicā fār de lunā si fār de stele. Noapte neagrā loló, frate! Amin!
  • #2158
    Ion pe 27 Mai 2019, 10:15
    Troglodiții naționalist-ceaușiști!
    Eu nu pot să-i înțeleg pe frustrații ăștia trecuți de 60 de ani de votează cu borfașii! Sunt atât de încărcați de de ură, atât de spălați pe creier cu tv-ul, atât de mândri și egoiști încât votează împotriva propriilor copii! Rușine!
  • #2157
    Un CETATEAN. pe 21 Mai 2019, 08:10
    Lui Giovanni
    Presupunerile dvs se potrivesc cu realitatea ca nuca in perete! Intrucat pariul il vei pierde sigur, te rog sa te uiti in oglinda si sa-l faci cu cel din fata. In acest fel nu vei pierde nimic! Dragul meu, nu am afirmat ca ma pricep; EU STIU DOAR CUM SI UNDE SA MA DOCUMENTEZ.CEEA CE VREAU SA SPUN ESTE FAPTUL CA LUCRARILE SUNT PREA COMPLEXE SI PREA SCUMPE FATA DE IMPORTANTA DRUMURILOR. DESPRE DURATA LOR CE SA MAI ZICEM? NU SUNT RAUTACIOS, HABAR NU AM-SI NICI NU MA INTERESEAZA CINE LE EFECTUIAZA- SI A CUIT MAHAR SI A CARUI PARTID ESTE FIRMA. PA!
  • #2156
    Giovanni pe 16 Mai 2019, 21:35
    Pentru un cetatean
    Parea ca va pricepeti, vorbeati de tehnologii, calitate, ritm etc. Atat.
    Punem pariu ca orice s-ar face, indiferent cum s-ar face, nu ar fi bine si ati avea ceva de comentat oricum?
  • #2155
    kle tht pe 15 Mai 2019, 09:20
    NU TOȚI NE MERITĂM SOARTA
    Toate șantierele cu strazi și trotuare sparte și săpate,zac de luni bune și nu vor fi finalizate decât la anul,înainte de viitoarele alegeri.Așa funcționează prosteala PSD pentru cetățenii din Turnu Măgurele.Sunt tare c*rios cu ce minciuni și promisiuni vor mai veni în următoarele campanii.Ieșiți la vot pentru viitorul copiilor și nepoților voștri.Nu vă mai lăsați prostiți de o gașcă de neisprăviți și hoți!
  • #2154
    Un CETATEAN. pe 14 Mai 2019, 15:09
    Dlui Giovanni.
    Intrebarea dvs pusa la "misto" denota faptul ca sunteti unul dintre cei implicati in aceste lucrari. N-am sa va dau o replica pe masura, ci am sa fac numai cateva precizari:-Nu am o vasta experienta in acest domeniu, pregatirea mea profesionala este de alta natura dar am suficienta pentru A MA MIRA DE ANUMITE LUCRURI;- Nu le stiu pe toate, dar pe cele care le stiu, le stiu in mod acceptabil. Am insa calitatea de a ma documenta acolo unde am un interes, hai sa-i zic, stiintific.Problema pusa in discutie nu se poate lamuri prin acest site. Adancime stratului sa-i spunem de rezistenta, depinde de o multitudine de factori, cum ar fi frecventa circulatiei pe drumul respectiv, tonajul mijloacelor de transport(inclusiv incarcatura), caracteristicile fizice ale materialelor folosite si ale terenului, +alte etc-uri. Eu mi-am exprimat mirarea, cand am folosit cuvantul "tancodrom" ca in zona parcului si nu numai sa circule in mod frecvent masini grele. Mai bine comenteaza despre durata lucrarilor
  • #2153
    Giovanni pe 11 Mai 2019, 20:16
    Pentru un cetatean
    Din vasta dumneavoastra experienta, de catatean care se pricepe la toate, ce adancime ar trebui sa aiba sapatura pentru fundatia unui drum?
  • #2152
    Un CETATEAN. pe 11 Mai 2019, 07:26
    Alta continuare.
    -Pe strada Grivita in zona atelierului de confectii in c*rbe cu vizibilitate redusa, drumul fiind si ingust, stationeaza o multime de masini, probabil ale "sarmanelor" lucratoare, existand pericolul real ca doua masini care vin din sensuri opuse sa se ciocneasaca.-Tot pe strada Pompierilor-Victoriei, desi circulatia este impusa numai pe un singur sens, o multime de masini sunt parcate pe ambele sensuri.-Sunt destui cretini care si-au construit garaje pe domeniul public, dar masinile si le parcheaza pe strada, in fata blocului si garajele le folosesc ca magazii. - Referitor la modul cum se desfasoara lucrarile de reabilitare a drumurilor pe anumite strazi din oras, pe langa faptul ca sunt lucrari incepute de mai mult de sase luni si nu se intrevede nici o finalizare, tehnologia aplicata este ca pentru un tancodrom(sapaturi prea adanci, numai pentru a umfla devizul cu lucrari ascunse), ritmul lent, lucrari de proasta calitate, program de lucru discontinuu, etc. Consilierii nostri ce fac?
  • #2151
    Un CETATEAN. pe 9 Mai 2019, 08:33
    Continuare.
    O culme a cretinismului este ca si pe strada 1 decembrie circulatia este dificila din cauza masinilor proprii ale domnilor politisti, proc*rori si judecatori care au uitat sa mai mearga si pe jos.(DESI PE PARTEA PARCHETULUI ESTE PUS SEMNUL OPRIREA INTERZISA!) Deh, in statul de drept oamenii legii nu au voie sa mearga pe jos! O alta culme a sfidarii legii este ca si la Primarie pe strada Portului dintre str Victoriei si parc se intampla acelasi lucru. O parte din salariai si multi contribuabili isi lasa masinile in stationare pe ambele sensuri, desi pe partea dinspre PENNY este semnul oprirea interzisa-X! Altceva ce sa mai zic? DUMNEZEU CU MILA!
    INTREEBARE: DE CE, MAMA DRACULUI( IARTA-MA DOAMNE!) SA MAI IESIM LA VOT??!!INDIFERENT DE REZULTAT SI DE CINE VA CASTIGA-NIMIC NU SE VA SCHIMBA IN MAI BINE. IN MAI RAU-DA!SA NU ZICA CINEVA CA DUPA CE VA VENI PAPA DUMNEZEU NE VA LUMINA MINTILE.UN PIC DE POLITICA: SI FARA DRAGNEA SI CU DRAGNEA, NE VA LUA DRACUL.
  • #2150
    Un cetatean pe 8 Mai 2019, 08:42
    Sa zic si eu ceva, ca tot degeaba zic.
    Inteleg ca reabilitarea drumurilor este necesara. Aceasta implica si anumite restrictii pe termen sc*rt pentru circulatia pe anumite strazi la care trebuie sa se supuna cei care poseda auto, care sa-si limiteze deplasarile la strictul necesar. Ca sunt destui care se cred ca i-au fatat mamicutele lor in masini si ca trebuie sa se deplaseze cu masina si pentru 100 metri este iarasi o realitate. Dar de educatia civica a acestora trebuie sa se ocupe Politia. Iata cateva exemple:-Desi unele strazi sunt destul de inguste, circulatia este ingreunata pentruca=domnii elevi vin cu masinile la scoala( liceul Marin Preda, colegiul Unirea, etc) si aprope ca blocheaza accesul la Spital, intrucat sunt masini care stationeaza si pe partea spitalului. Pe portiunea de strada Pompierilor dintre str Balcescu si 1 Decembrie dnii magistrati isi parcheaza masinile pe ambele sensuri, incat masinile pompierilor si Polaris nu au acces. Pe Praporgescu este urgia lumii greu poti sa mai circuli si sa cumperi ceva
  • #2149
    Vasile pe 24 Aprilie 2019, 13:33
    Un needucat
    Păi,măi turnene tu crezi ca este prea educat acest analfabet de Cone ?Inteleg ca îl votezi pe celălalt analfabet CUCLEA .Atunci suporta in continuare înjurăturile pentru ca îți meriți soarta.
  • #2148
    Turnean pe 21 Aprilie 2019, 20:36
    De prin tirg
    Directorul Cone cornel își înjură angajații dacă așa crede că e bine,domn Primar pierzi si voturile angajaților
  • #2147
    Mi-e sete pe 17 Aprilie 2019, 16:44
    Apa potabila
    Ar fi bun un puț de mare adâncime prin oraș...Nu cred că ar costa mai mult de 20.000. cu totul. M-am saturat sa car plastic de la supermarket!
  • #2146
    Nu mai putem fi prostiti la infinit pe 13 Aprilie 2019, 12:14
    CU OCHII DESCHISI
    OARE CATI DINTRE CEI CE LOCUIESC IN TURNU MAGURELE AU MAI FOST PRIN CARTIERUL MAGURELE.ESTE O BATAIE DE JOC SI O IMAGINE A DEZASTRULUI FACUT DE CATRE GASACA DIN PSD.MAJORITATEA STRAZILOR SUNT INCA IN LUCRU DE ANI BUNI,FARA TROTUARE,FARA PIATRA ORI ASFALT SI FARA SPERANTA DE A MAI FI CURAND FINALIZATE.ÎI GASESTE VREDNICIA NUMAI IN PRAGUL ALEGERILOR,ATUNCI CAND CETATENII VOR PUTEA FI DIN NOU MINTITI SI PROSTITI DE CATRE NISTE INCAPABILI.INTREG ORASUL ARATA RAU,DAR CARTIERUL MAGURELE ESTE IN PARAGINA SI NU S-A FACUT NIMIC DE CAND psd ESTE LA CONDUCEREA LUI.FARA VOT PENTRU psd,SI MAI EXISTA SPERANTA.
  • #2145
    Angela F. 9 aprilie Craiova pe 9 Aprilie 2019, 12:52
    A FOST ODATĂ ORAȘ,ACUM E SAT CU SEMAFOARE
    Primăria este nu numai împotriva dezvoltării zonei,a unei vieți mai bune a bătrânilor,a viitorului tinerilor și copiilor,dar și împotriva respectării legilor țării.Atunci când nu întreprinzi nimic în crearea loc*rilor de muncă,a investițiilor majore,a grijii pentru învățământ,sănătate, cultură și siguranță a cetățenilor de la care primești voturi și pe care îi minți și le promiți tot felul de iluzii și lucruri pe care cu bună știință nu le poți face,cum se numește asta?Să nu uitați că și din rândurile angajaților primăriei sunt o groază de nemulțumiți.Toate se vor vedea la alegerile viitoare.Și nu numai în TR,în toată țara.
  • #2144
    Orasul fantoma pe 8 Aprilie 2019, 08:43
    Primaria este impotriva dezvoltarii orasului
    Ne deplasam printr-un oras care arata ca dupa bombardament.Nesimtirea si bataia de joc a autoritatilor la adresa contribuabilului,este maxima.Isi bat joc de banul public,lucrarile se desfasoara greoi si sunt de proasta calitate.Nu mai trebuie sa stam pasivi si sa asistam la distrugerea orasului de catre niste incapabili.Hai sa oprim dezastrul inceput si continuat de catre PSD.
  • #2143
    E VREMEA SCADENȚEI ȘI A RASPUNDERII pe 4 Aprilie 2019, 08:58
    BINE PUNCTAT *Soroș*
    UN ARTICOL CÂT 1000 DE IMAGINI.VOTANȚII PSD NU VOR ÎNȚELEGE NICIODATĂ CE SE ÎNTÂMPLĂ CU ADEVARAT,SUNT ÎN CONTINUARE SUB ANESTEZIA MINCIUNI ȘI PREFĂCĂTORIEI PSD-IȘTILOR INCAPABILI.SOMNUL LOR NAȘTE NOI PSD-IȘTI DIN CE ÎN CE MAI PROST PREGĂTIȚI,MAI IGNORANȚI ȘI MAI RĂI.SE APROPIE ȘI MOMENTUL ÎN CARE VOR TREBUI SĂ DEA SOCOTEALĂ TUTUROR NENOROCIRILOR FĂCUTE.
  • #2142
    Soros pe 20 Martie 2019, 20:50
    Intrebare pentru nostalgicii lui peste
    Unde va sunt copiii si nepotii? Vi i-au luat Bruxelu' Soros, Kovesi, multinationalele, Iohanis, Basescu, "Statul paralel"?! Ucideti canapeaua de 20-30 de ani sorbind venin si ura de la TVR, Antena 3 si RTV! 90% este rezultatul votului vostru, al actinunilor si inactiunilor voastre, al neputintei, nestiintei, credulitatii si frustrarilor voastre!
  • #2141
    INDESIT pe 26 Februarie 2019, 09:24
    Artic,tu cauti un om in putere sa munceasca?
    Stai sa vezi,in c*rand,cati baieti in putere,colorati si numai buni de munca si cu ajutoare sociale,cum vor cara inapoi pe scari,frigiderele si alte bunuri urcate de aia batrani.In ritmul asta de viata,de DEZordine sociala si NErespactare a legii,cum ne apropiem cu pasi repezi de haosul si saracia dorita de PSDRAGNEA.Politia e subordonata politic,si face politica PSD,in draci.
  • #2140
    Arctic pe 25 Februarie 2019, 13:26
    Turnu - Azil de bătrâni!
    Turnu.....a ajuns azil de bătrâni; nu mai găsești un om în putere să urci pe scări o mașină de spălat!
  • #2139
    geo pe 20 Februarie 2019, 20:39
    pentru binele orasului
    Bosulica...cand vi tu la ore tarzii.... la noi pe strada N.Balcescu dai si tu pe proiectoare sa vezi cata mizerie si cu strazile astea sparte iarna nu cred ca e bine ...ai dat gres cam nasol...mai bine le lasai asa oricum nu ne mai incalzeste cu nimic..toate strazile sunt facute praf...deja ai pierdut ....lumea nu mai poate fi prostita...
  • #2138
    Elena B. pe 19 Februarie 2019, 16:16
    Continuare pentru DSP, DSV, Politie si Primarie.
    Pe la ora 15 am sunat la DSV-numar de lefon 0247319638 pentru a sesiza aceste aspecte. Mi-a raspuns o voce de gen femenin si nici macar nu m-a lasat sa intru in subiect si mi-a spus ca daca nu dau in scris nu mi se da atentie. La insistentele mele a zis ca se duce sa intrebe si dusa a fost, mi s-a consumat tot creditul si nu a mai raspuns. Probabil s-a dus la dl director Ianculescu si, intrucat am auzit multe despre el, imi inchipui ca m-a trimis...undeva. Am mai avut si alte sesizari la acest personaj si rezultatul" cercetarilor" a fost ca sa-i las in pace! Intrucat pe acest site apare o stire ca s-au facut controale la patiserii si s-au dat sanctiuni, stiind ca institutiile citate nici macar nu citesc articolele si comentariile publicate, rog Redactia SA LE TRANSMITA PE ADRESA DE email comentariile mele. DESIGUR, CRED CA ESTE NORMAL SA VERIFICE PE TEREN CEEA CE AM SCRIS SI SA SE CONVINGA CA NU ESTE O DIVERSIUNE A CONCURENTEI SAU A UNOR ADVERSARI POLTICI.
  • #2137
    Ilie de la scularie pe 19 Februarie 2019, 16:16
    Dughenele din comuna Turnu
    Gogule,după ce ca ați stricat aspectul comunei cu aprobarea proștilor din primărie,vrei sa nu plătești nimic?Tu ești un PSD-ist deștept,ți-ai făcut garaj de 1000 euro in care ai băgat o rabla de 2000 euro.Cat de c*rând va trebui sa demolezi cotețul .
  • #2136
    Elena B. pe 19 Februarie 2019, 15:56
    In atentia Directiei sanitar veterinare si Politiei
    De mai mult timp constat grave incalcari ale normelor sanitar veterinare ale firmei AGROPARTI, atat la fabrica si magazinul din str. Mihai Bravu, cat si la celelalte magazine, situatia cea mai proasta fiind la magazinul din Piata municipala, la care azi dimineata era o mizerie revoltatoare: navetele cu paine depozitate pe pardoseala plina de noroi, painea neambalata vanduta pe tesgheaua murdara pe care pun toti nespalatii mainile si pe care se pun si banii si sacosele jegoase,etc. Spatiul este foarte stramt si-n acest caz trebuie vandut la un ghiseu ca la chioscul de la tarabe. Pana la igienizare trebuie inchis. Alte observatii: ma indoiesc ca personalul este scolarizat si autorizat si este la zicu controalele medicale si se respecta retetarele si tehnologia de fabricatie. La magazinul de pe M.Bravu cand era gripa in toi vanzatoarea tusea foarte rau peste painea de pe tesghea. Stiind cine sunt inspectorii de la DSP (Cune) si DSV(nu-i mai stiu numele) nu-i de mirare acest lucru Continui
  • #2135
    Gogu pe 18 Februarie 2019, 19:18
    Taxe abuzive
    La primaria Turnu Magurele se percepe impozit abuziv pe terenurile garajelor si copertinelor inchiriate.nu e de ajuns chiria
    .?Muie PSD!
  • #2134
    alina pe 15 Februarie 2019, 21:04
    mizeria de linga bloc*ri
    am o intrebare oare cine ar trebuii sa ia mizeria si gunoaiele de langa bloc ....locatarii sau primaria ..de ce platim taxe pentru diferite servicii de salubrizare ...de iluminat public care lasa de dorit mergeti si verificati zonele de parcare gunoaie loc*ri amenajate pentru copii mai rar sau deloc ...mancati banii statului degeaba si la anu veniti sa batem palma ....rusine pentru mizeria din oras...poate ca primarul nu are timp sa o vada dar cei din subordinea lui chiar nu se pot deplasa prin parcarii si in fata bloc*rilor chiar si la ghenele de gunoi ne mananca cainii seara daca ducem gunoiul ...ne bazam mult pe acest primar deaia nici nu a fost ales alt primar de la alt partid ....dativa interesul ca suntem oamenii de care ar trebui sa aveti grija la nevoi dar nu aveti cu cine sa faceti treaba ....consilierul ne spune sa venim in audienta ...dar el nu ar putea sa ia masuri de ce ne pune pe noi pe drumuri ..pentru ce i se da banii statului....pacat de acest oras
  • #2133
    Dezastrul continua pe 30 Ianuarie 2019, 10:21
    Catre ce ne indreptam?
    Din ce în ce mai multi cetateni au parasit orasul,unii plecand din tara,iar altii prin satele si comunele natale.Sunt foarte multe apartamente nelocuite,unele parasite,proprietari decedati si unii care nu se mai intorc.Intrebarea este cine va mai plati taxele si impozitele locale?Primaria geme de de tot felul de persoane angajate pe criterii politice si total nepregatite.Orasul arata ca dupa un razboi,iar conducatorii lui sunt depasiti de situatie si lipsiti de solutii.
  • #2132
    Gogu pe 30 Ianuarie 2019, 06:45
    Umilinta
    Oare primarul municipiului Turnu Magurele este multumit de bugetul alocat pe 2019?f multi primari din tara sun revoltati si nemultumiti.Cuclea D. tace ca c...l in papusoi de frica lui Dady.La Turnu totul e roz .orasul are detoate
  • #2131
    PLATITOR DE TAXE pe 14 Ianuarie 2019, 10:39
    IN ATENTIA PRIMARIEI
    Cum s poate lua legatura cu Director subordonat Primariei ca nu eate de gasit ce naiba stau sa astept la poarta 2ore ..si nu e singura data .de la cat are program acesti directori astia vin mai tarziu ca primarii deaia nu este totul ordonat si pus la punct in orasul asta . Nui frumos deaia o sa pierdeti ...si o sa pieriti cu toti ..cata nepasare...nu stai de vorba cu cetateanu ...Rusine ..rusine ... rusine ...strazile si orasul sunt pline de gunoaie si craci rupte pe linga bloc la tomberoane acelasi lucru...luati cracile si faceti c*rat in iras ca deaia platim taxe....
  • #2130
    Unu prost pe 1 Ianuarie 2019, 10:30
    Revelioane
    La mti (b) ani! Hai care începe sa plângă prim după bani? Pe la ce fitosenii de restaurante ați răbdat de foame pe milioane? Recunoaște careva? N-aș crede....... Sa fiți iubiti
  • #2129
    E timpul pentru ceva cu adevărat important pe 25 Decembrie 2018, 11:40
    #2125-comentariu de spălat pe creier
    Mai mult decât o urare,avem nevoie de FAPTE.Și nu din partea oricui sau din partea unui adm. de site,ci din partea celor ce ne conduc...către întuneric și sărăcie.Numai de la aleși putem avea așteptări,putem spera,și putem să ducem o viață mai bună.Cel puțin până la viitoarele alegeri.Să țineți minte,România va merge înainte,pe drumul european ales în 2007,cu sau fără Dragnea și PSD.Apropos,dumneata ce mesaj ai primit din partea celor ce vor să ne pună botniță și să ne vadă sclvi și analfabeți funcționali?Și nu mai încercați să ne transmiteți să fim buni,numai de Crăciun,pentru că viața trebuie trăită în fiecare zi.Și nu oricum.
  • #2128
    Cu ochii pe gaura cheii pe 25 Decembrie 2018, 09:39
    Ovidele,concentrează-te,gândește!
    Ovidele,ești deja obosit,și nu ai înțeles nimic.Eu în locul tău,nu aș fi atât de sigur.Viața și timpul ne-o vor demonstra.Iar dacă vine vorba despre urările cu:”De Crăciun fii mai bun”,....mai bla,bla,bla,uite,tocmai cei ce ne conduc trebuie să dea un exemplu.Adică să ne arate faptul le pasă de noi,de felul în care trăim și ne ducem zilele.Și mai află ceva,chiar nu mi-e dor de urările lui Mohanu,afișate în fiecare an,în centru,și care începeau tâmp cu:Fie ca sărbătorile...,o prosteală din cultura sportivă și de origine PSD.Nici măcar alea scrise de el.Plus ale celuilalt infractor,care ne spunea mișelește că merge la Buc*rești pentru a putea face ceva pentru mai binele vostru.Vorba lui Celentano:Bă,ești prost?!Dacă nu-i suficient,mai revin.
  • #2127
    Ovidiu pe 23 Decembrie 2018, 23:33
    Banii ciordiți
    Bună seara!
    A trecut o săptămână, în urma căreia ați scris un rând și jumătate, despre banii ciordiți de de NM,dar amănuntele încă nu au venit!Nu aveți inspirație? Certitudini sunt sigur că nu...Sunt ideile voastre,sau sunt impuse de către cineva. Și nu uitați, poate în ajunul Crăciunului, transmiteți o urare turnenilor, nu cum ați făcut anul trecut. Sărbători fericite!
  • #2126
    Locatar str.1 Mai pe 20 Decembrie 2018, 10:17
    WIROM,prin tăierea gazelor nu rezolvați problema
    Suntem mulți nemulțumiți.Comunicarea(înștințarea prin factură),e de tot rahatul.Încasați o grămadă de bani dar nu sunteți în stare să distribuiți la timp facturile sau nu le primim,și să acordați un termen rezonabil celor ce uită sau nu au banii în momentul respectiv.Sunt destule persoane care pleacă din localitate mai mult timp și de multe ori,perioade de timp mai lungi.La modul în care vă respectați clienții,să nu vă mirați că odată puteți fi acționați în instanță.
  • #2125
    Online pe 18 Decembrie 2018, 14:53
    WIROM
    Vreau sa aduc in atenția companiei de gaz Wirom că au rămas în secolul trecut cu sistemul de plată a facturilor; nu aveți un sistem de plata online și nici nu colaborați cu mai multe bănci sau cu vreun procesator gen Pago. Dacă nu remediați problema în viitorul apropiat pentru mine este motiv suficient de schimbare a furnizorului de gaz!
  • #2124
    Dorul de o țară normală și civilizată pe 6 Decembrie 2018, 09:19
    # 2121
    Măi, secătură,lucrezi prin primărie sau la Polaris?Și care e numele și prenumele tău,măi anonimule prost,BBB sau YYY?Si declaratia ta e luată din vreo carte sau ți-a fătat-o mintea aia de bugetar?
  • #2123
    Bbb pe 6 Decembrie 2018, 01:12
    Yyyy
    Dacă ninge, de ce ninge,daca e caniculă, la fel, nu știți decât sa comentați, ascunși în umbra calculatorului, orice prost poate sa comenteze...
  • #2122
    SFG pe 28 Noiembrie 2018, 08:57
    Administrația Locală e în faliment
    A nins și s-a acoperit mizeria din tot orașul.Sa nu uitam totuși,mizeria morala,hoția,slugărnicia și prostia nu se pot acoperi,si iese la iveala in fiecare zi.Va urma și o inevitabilă și necesară disponibilizare a unei părți dintre trântorii ce sufocă Primăria Tr.Măgurele.Lipsa loc*rilor de muncă și a investițiilor,sug bugetul primăriei prin salariile mărite și pomenile date de către PSD,aducând instituția în faliment.
  • #2121
    Valeria P pe 26 Noiembrie 2018, 09:45
    O intrebare de actualitate,destul de importanta
    Care este oare pop**atia reala,cea care locuieste in Turnu Magurele,si nu cea din datele serviciului de evidenta a pop**atiei?Care sunt consecintele si ce rezulta din aceasta masiva depop**are?In afara de instalarea saraciei,ca asta se vede de ani de zile,mai au dreptul de a pastra numele de municipiu,cu drepturile ce revin pentru acesta,sau devine un orasel cu activitate si imagine a unei comune?Pop**atie in scadere drastica,fara industrie,fara investitii,fara perspective,dar preturi la servicii si alte utilitati lafel ca prin UE.Chiar nu e nimeni raspunzator pentru aceasta stare de fapt?Pana unde poate sa mearga mizeria morala,hotia si indiferenta fata de cetatean?Dumnezeu sa va bata si sa va judece,nemernicilor!
  • #2120
    DOINITA pe 25 Noiembrie 2018, 16:56
    Funze si gunoi
    In jurul blocului B9 sunt frunze, gunoi,crengi rupte nu se mai poate circula catre ghena de gunoi,catre str.1907 deasemeni.din primavara nu sa maturat la acest bloc. De ce,trebuie sa va atentionam mereu si acesti locatari platesc taxe, impozite .Poate de 1 decembrie ne faceti o surpriza...