Nemulţumirile localnicilor - în atenţia celor care nu îşi fac datoria

 Această rubrică se doreşte a fi în atenţia celor care ar trebui să aibă grijă de cetăţean şi nu îşi fac datoria aşa cum trebuie, de la prestatorul de servicii până la administraţia oraşului. Aici vor fi semnalate problemele de zi cu zi ale oamenilor obişnuiţi, iar cei rupţi de realitate(oamenii politici şi angajaţii primăriei) deoarece nu au grija zilei de mâine, sperăm să vină în slujba sau ajutorul celor cu nevoi. Toate nemulţumirile dumneavoastră vor fi trecute pentru început sub formă de comentarii, dar în cel mai scurt timp această rubrică va fi modificată şi veţi putea scrie direct. Aşteptăm comentariile dumneavoastră.

1986 comentarii Comentează

  • #1986
    Minciuna și prostia au distrus România pe 12 Noiembrie 2017, 11:48
    Câinii,sărăcia și grijile s-au înmulțit îngrijorător
    Zilnic,câinii și oamenii nevoiași,scormonesc containerele de gunoi făcând o mizerie de neimaginat.După sărăcia generată cu bună știință,vom avea parte și de tot felul de boli,răspândite de gunoaiele neridicate la timp de către firma Polaris.Mărirea prețului pe persoană,pentru ridicarea gunoiului menajer,alături de prețul m2 de apă,a fost mărit total nejustificat.Acum așteptăm și mărirea taxelor și impozitelor locale.Pentru că scumpirile la alimente,c*rent,gaze,combustibili,”mărirea” la salarii și pensii,am văzut-o deja.Mulțumim PSD pentru înșelătoria făcută în stil mafiot.Ne așteaptă un 2018 f.greu,la ce să ne mai așteptăm?
  • #1985
    anonim pe 7 Noiembrie 2017, 19:37
    Functiile mari din politie intre nasi si fini !!
    Este inadmisibil ca adjunctul delegat de la alexandria sa fie numit in functie la turnu magurele!!!! Sa nu mai vorbim de faptul ca este finul comandantului!!! Oare nu mai exista oameni capabili in acest oras sa ocupe aceasta functie, si care evident, sa nu fie "finul lui nasu"???!! si cum e posibil ca "nasul Ene " sa fie si presedintele comisiei de examinare???? In ce tara traim, oameni buni????
  • #1984
    raul pt ion pe 5 Noiembrie 2017, 07:07
    ciuma rosie
    in orasul asta nu exista nici un serviciu dar stiu sa ceara bani...cat despre serviciul de ecarisaj intrebati-l pe cone ca asta conduce orasul?
  • #1983
    Vali pe 4 Noiembrie 2017, 23:54
    Vinzarea masinilor pe trotuare
    Nu vad legala si nici normala parcarea cu vinzare a autovehiculelor pe trotuare, unde noi ca pietoni suntem obligati sa ne deplasam pe sosea sau spatii verzi, in loc*rile de parcare unde noi ceilalti nu putem parca masina cind mergem la piata, medic, magazine, etc...Face cineva ceva? NU. Se pare ca este legal atunci.
  • #1982
    Ion pe 2 Noiembrie 2017, 21:35
    Ciuma rosie
    Avem serviciu de ecarisaj în aceasta comuna electrificata?.
  • #1981
    Pentru 1980 pe 2 Noiembrie 2017, 19:57
    Cainii maidanezi
    Nu stiu cat e vina primarului dar stiu cat e vina noastra! Am vazut cu ochii mei cum au venit hingherii sa adune cainii vagabonzi! Si ce credeti? Toate femeile in varsta si fara ocupatie creste
  • #1980
    Sătul de indiferența voastră pe 2 Noiembrie 2017, 08:48
    Cine răspunde pentru hahosul din Tr.Măgurele?
    Cum explicați,Domnule Primar Cuclea,apariția și existența câinilor vagabonzi,periodic aduși și mereu alții?O administrație responsabilă și eficientă ia în considerație și părerea cetățenilor și măsurile de igienă,ordine și un trai civilizat.Întreg orașul este invadat de câini,iar mizeria din jurul containelor de gunoi este insuportabilă.Ați transformat un oraș cochet,unde cetățenii aveau un loc de muncă,într-un loc aproape pustiu,unde legea nu mai e respectată decât la dorința unora.
  • #1979
    Florina pe 1 Noiembrie 2017, 08:24
    Fara bon fiscal
    Si tatalui meu i sa vandut o pompa de fantana si nu i sa dat bon fiscal ia spus sa mearga sanatos acasa si daca are probleme sa vina cu pompa inapoi deci cat sa stat acolo la rand nimeni nu a primit bon acesti oameni nu fac evaziune sau se stie de ei si sunt protejati toti aici in zona la piata ...pacat am avut incredere in acest sistem si in promisiunile facute...
  • #1978
    turnean pe 31 Octombrie 2017, 18:09
    atentie
    chinezul de la central niciodata nu da bon fiscal
  • #1977
    Doina pe 31 Octombrie 2017, 15:16
    c*ratenia in spatiile verzi
    La blocul B9 si C10 sunt remoci de frunze si gunoi, cind aveti de gind sal ridicati,zapada trebuie sa vina numai putem circula pe aleile din jurul bloc*rilor..
  • #1976
    Pentru cumparator pe 28 Octombrie 2017, 21:44
    Bon fiscal.
    Lucrez in comert. Nu patron. Angajat. Stiti cine nu da bon fiscal? Simplu. Cei care nu au contabilitatea in regula. Adica, au marfa fara acte pt care nu plateste impozit la stat. Neavand acte pe marfa aia, nici n.o pot "scoate" pe un bon fiscal. Simplu. Astia fac conturi grase datorita noua, a cumparatorilor. Ia sa nu mai cumpere nimeni de la ei sa vezi cum se schimba treaba. Se stiu ei care sunt aia, mari patroni, pe "felie" cu opc, anaf, dsv etc...
  • #1975
    Cumparator pe 28 Octombrie 2017, 10:39
    Hotie & Evaziune fiscala
    M-am hotarat mai demult sa nu mai cumpar de la comercianti care nu dau bon fiscal si au preturile umflate si nu m-am tinut de cuvant, dar dupa teapa fara de bon fiscal de astazi de la "casuta lui nea Fane" o sa-mi tin promisiunea! Bine, prost am fost eu, ca n-am cerut bon fiscal...
  • #1974
    sandu pe 22 Octombrie 2017, 16:36
    pt cartier Katanga
    te salut cu respect!acum da,un comentariu pertinent!ma buc*r ca ne dai dreptate cum ai si tu dreptate in felul tau ca ne meritam soarta!ne vaitam ca nu avem dar se bea si se fumeaza grupa mare!poate o sa apucam schimbarea!sa vina ziua cand orasul se va elibera!
  • #1973
    Cartier katanga pe 22 Octombrie 2017, 12:10
    Cartier Katanga.
    Oameni buni, aici nu e vb de politica, primar, psd. Eu am vrut sa scot altceva in evidenta: faptul ca ne plangem de mila si dam vina pe altii pentru asta! Toate carciumile sunt pline de dimineata pana seara, cele mai bine vandute produse intr.un magazin dupa paine sunt berea si tigarile. De acord cu voi, primaria, primarul, psd n.au facut nimic pt oraselul asta, dar nici noi nu am facut. Sa fim seriosi, asta ne este mentalitatea, dam vina intotdeauna pe altii. Cine este de vina pt ca avem un primar ca vai de el? Nu cumva suntem noi, locuitorii acestui oras? Nu noi (locuitorii) l.am votat? Ca doar nu s.a votat singur si a iesit cu un vot? Astia suntem, ne meritam soarta, nu va mai lamentati ca noi suntem singurii vinovati. Singura solutie este sa schimbam primarul, partidul, dar si noi ca mentalitate. In noi sta schimbarea oameni buni!
  • #1972
    Anonim pe 21 Octombrie 2017, 22:01
    Pt.1970
    Loc*rile de munca sunt cele care pleaca de la salariul mediu nu vânzător, imperial si eurosiloz.Felicitări dacă nufaci parte din holera rosie.
  • #1971
    sandu pt 1970 pe 21 Octombrie 2017, 16:22
    ciuma rosie
    stimate domn,astea care le enumerezi dumneata nu sunt loc*ri de munca ci ramasite,unde nu se angajeaza nimeni din diferite motive!a venit vreun investitor adus de marele primar sa creeze loc*ri de munca?uita-te la primarie si la apa serv ca sunt numai lingai si acoliti de ai lor angajati!asta cu nu se angajeaza ca nu vor sa munceasca e specifica ciumei rosii!uita-te in ce hal a ajuns orasul,iti place cum arata?te salut,cu respect!
  • #1970
    Pentru 1967 pe 21 Octombrie 2017, 09:22
    Cartier Katanga.
    Imperialul angajeaza atat femei cat si barbati, Profi angajeaza, Eurosiloz angajeaza sofer, cel putin 3 magazine din Praporgescu angajeaza vanzatoare, magazinul Casuta din Katanga angajeaza vanzatoare, ti.am dat cateva exemple. Eu nu sunt cu psd sau cu un alt partid, sa ne intelegem, pe mine ma deranjeaza atitudinea asta a nostra, cum ca altul/altii sunt de vina pt ce ni se intampla. Daca vrei sa muncesti, muncesti. Daca nu, nu. Dar nu te plange ca nu ai servici din vina primarului.
  • #1969
    Aurel pe 20 Octombrie 2017, 10:29
    pentru 1966
    Am vazut ca sunteti niste maidanezi,dar problema este mult mai grava.In zona asta sunt mai multi maidanezi decat loc*ri de munca.
  • #1968
    Cetățean din haosul Teleormănean pe 20 Octombrie 2017, 10:01
    O ÎNTREBARE PERTINENTĂ
    Dacă există cineva care să ne poată răspunde la o întrebare de interes public,este rugat să ne explice și să justifice abuzurile făcute de Administrația Publică Locală(Primăria Tr.Măgurele și Consiliul Local al Municipiului).
    -În ce bază și pe ce criterii s-a majorat,total nejustificat din partea noastră,prețul metrului cub de apă și a gunoiului menajer din Municipiul Turnu Măgurele?Am constatat cu toții că toate măsurile luate de gașca PSD,în frunte cu infractorul Dragnea,nu au fost decât niște gogoși electorale menite să sărăcească și mai mult cetățenii și să-i facă dependendenți de ajutoarele sociale și de ”aleșii” incapabili ai PSD.In mod cert,va veni și vremea scadenței și a plății.
  • #1967
    Anonim pe 18 Octombrie 2017, 22:11
    Ciuma rosie
    Pt.1966; spune 3 loc*ri de munca, iar despre administrația locală este nulă.
  • #1966
    Cainii maidanezi! pe 18 Octombrie 2017, 20:31
    Cartier Katanga.
    Nu un primar conduce orasul, ci locuitorii din el! E cumva vina primarului ca tu...eu..ion...gheorge...etc...aruncam gunoaie pe jos?e de vina intotdeauna altcineva ca suntem o natie de tampiti? Tipic romanesc: moare capra ta,sa moara si a vecinului! Cica nu sunt loc*ri de munca in oras! Ba sunt! Da nu e mai bine sa stam in carciumi, ca bere bea toata lumea, ca spargem seminte in fata blocului pe bancuta etc. Cine nu vrea, nu munceste!!! Ne vaietam si ne lamentam, dar sa ne schimbam mentalitatea, ioc! Am ajuns unde suntem si datorita noua! Si ne cam meritam soarta zău!
  • #1965
    suparatul pe 16 Octombrie 2017, 23:36
    teren armata
    al cui este terenul de la armata si cine plateste apa consumata acolo pentru udarea gazonului?
  • #1964
    un orasean pe 15 Octombrie 2017, 18:27
    ciuma rosie
    domnule primar,lumea e nemultumita de tot ce se intampla in oras!sunteti depasit de situatie,lumea nu sunt doar slugile si lingusitorii din jurul dumneavoastra! unde sunt miile de kg de fier de la conducta de caldura? cu ce drept si cum s-a dat aprobare sa se vanda unitatea militara? unde sunt operele de arta din muzeu?ati pus stapanire pe tot?o sa vina timpul sa raspundeti,cum o sa raspundeti si de neregulile din port si din zona portului!aveti colaboratori buni care va consiliaza f bine!sa o tineti tot asa,asfaltand cu butelia de este orasul numai denivelari si gropi!
  • #1963
    Adi pe 15 Octombrie 2017, 14:41
    Drumul secret al combinatului
    Ce a facut primaria cu tevile combinatului dle primar ? Acolo au fost tone de fier care valoreaza foarte mult ! Macar daca ati asfalta tot sensul giratoriu de la parc ..ca arata ca un drum de razboi si nu ca o sosea de circulat la primarie cu drag . Cat timp o sa fiti sluga lui Dragnea, o sa devina o pustietate orasul acesta ...defapt asta e si ceea ce v.ati vorbit intre voi.
  • #1962
    Adi pe 15 Octombrie 2017, 14:26
    Poluare sonica
    Domnule primar ...de ce v.am ales si de ce nu faceti nimic cu zbieraturile ti**nilor prin boxe ??! Parca este o jungla din africa la felul cum urla ti**nii la inmormantari si la nunti . De ce trebuie sa.i suportam noi ? Au ajuns astia sa faca ce vrea in acest oras, asa cum fac si cu goana masinilor parvenite din cimitirele englezesti si spaniole de fier vechi . Aici chiat nu exista lege ??
  • #1961
    Vecinul de langă casă pe 14 Octombrie 2017, 12:53
    Cine sunt frații Cone?!
    Niște idioți aroganți,răutăcioși și incapabili,care fără sprijinul PSD-ului,nici șomajul nu-l meritau.Nu cred că-i mai prind alegerile viitoare.Lumea trebuie să înțeleagă că politicul a scos la suprafață numai lichelele și incapabilii slugarnici și prost pregătiți.Ia să urmăriți ce au lăsat în urma lor,care le sunt realizările?Singurul lor noroc le este incapabilul suprem,Cuclea.
  • #1960
    onel pe 13 Octombrie 2017, 23:07
    neica nimeni
    cine mai este si cone asta?
  • #1959
    logan albastru pe 11 Octombrie 2017, 22:36
    astia sunt
    daca a ajuns Cone sa conduca orasul,ce asteptari aveti?
  • #1958
    SM pe 11 Octombrie 2017, 14:09
    Priveghi după circ
    După terminarea circului de ”Ziua Recoltei”,în Tr.Măgurele răsună urletele unor anlfabeți,la priveghiul unei primate lafel de analfabetă.Orașul a început să semene cu o pădure sălbatică unde fiecare face ce îl taie capul,iar poliția parcă îi înc*rajează și îi protejează.Domnule Primar Cuclea,ne-ați umplut de greață și scârbă,de minciună și sărăcie,iar hoția ați ridicat-o la rang de virtute.Și v-ați înconjurat numai de incapabili și slugi obediente,punându-i în funcții de conducere.Ați ajuns stăpâni pe destinele noastre?!Nu sunteți decât ceea ce promovați și ce lăsați în urma voastră.
  • #1957
    Becali pe 10 Octombrie 2017, 14:43
    Ciuma rosie
    Această denumire este comunistă; dar ce contează si tara e la fel.
  • #1956
    Neluțu pe 10 Octombrie 2017, 10:34
    ZIUA RECOLTEI CU IZ DE CIRC ȘI IARMAROC
    Cîntă fanfara în parc,marțea dis de dimineață.Bine,nu cred că mai este o problemă în ce zi a săptămânii se ține circul,atâta timp cât în Turnu Măgurele nu prea mai lucrează mulți cetățeni.S-a mutat piața în centrul orașului.Se oferă mult circ și din ce în ce mai puțină pâine.Primăria își arată adevărata capacitate de organizare și forța de a aduce prostul gust defiecare dată.
  • #1955
    PTM pe 8 Octombrie 2017, 23:17
    Sait web primarie?!
    Eu nu gasesc saitul primariei.... Imi trebuie un formular. Adresa asta nu mai functioneaza www.municipiulturnumagurele.ro
  • #1954
    Asociatii pe 7 Octombrie 2017, 15:23
    PRODUSELE DE PATISERIE SI COFETARIE
    In aceste produse vei gasi E621 monoglutamat cel mai periculos E-ul care provoaca diferite forme de cancer !Atentie ce consumatii si ce le dati copiilor Dvs!
  • #1953
    relu pe 5 Octombrie 2017, 19:32
    asociatii
    asteptam nume de administratori de asociatie care sunt slugile psd-ului???
  • #1952
    costel pe 4 Octombrie 2017, 22:07
    asociatii
    la o alta asociatie este Costache Doina,alta informatoare si sifonara psd!haideti sa iesim din ciuma rosie a asociatiilor de locatari!
  • #1951
    Becali pe 4 Octombrie 2017, 21:46
    Pt.1949
    Tot din ciuma rosie.
  • #1950
    Gigi pe 4 Octombrie 2017, 17:42
    Este foarte simplu!
    Daca jumate din vecini sunt de acord puteti sa renuntati la asociatie! Sunt persoane care au facut treaba asta de acum un an! Asociatia in ziua de azi nu mai are niciun rost! Apa se plateste separat,gazul separat,c*rentul separat, de caldura nu mai vb,gunoiul separat...deci de ce sa platim salariile unei asociatii?
  • #1949
    X pe 4 Octombrie 2017, 15:51
    asciatii
    sunt c*ros pe cine are,,becali'' presedinte de asociatie
  • #1948
    X pe 4 Octombrie 2017, 15:49
    despre asociatii
    ce argentina frate - vezi asociatia 4 propietatea lui pe care o conduceo HAIMANA - (proprietate privata) - azi da personal afara maine angajeaza ca doar e presedinte.
  • #1947
    Costica S.S. Deliu pe 3 Octombrie 2017, 21:55
    ex ciup .
    Lingusareala si sifonaria ma caracterizeaza
  • #1946
    1Mai pe 3 Octombrie 2017, 10:24
    Răspuns pt.Florin 1945
    Simplu,de proastă !
  • #1945
    florin pe 30 Septembrie 2017, 14:28
    asociatii
    Argentina Radulescu sefa de asociatie,trup si suflet psd!oare de ce?
  • #1944
    rome pe 30 Septembrie 2017, 10:48
    asociatii
    luati fiecare administrator si il veti vedea implicat in campania electorala a psd! oare de ce?
  • #1943
    rome pe 30 Septembrie 2017, 10:44
    asociatii
    asociatiile mijloc de propaganda pentru psd in acest oras!la ce servesc aceste asociatii? la linguseala psd?
  • #1942
    hsșrh pe 30 Septembrie 2017, 09:10
    FĂRĂ ASOCIAȚII !
    AVEȚI DREPTATE-ASOCIAȚIILE DE LOCATARI SUNT ADEVĂRATE CUIBURI DE PROPAGANDĂ ALE PSD.
  • #1941
    agentul pe 30 Septembrie 2017, 07:24
    pt asociatii
    aveti mare dreptate! aceste asociatii de locatari sunt adevarate capuse pe care le tinem din banii nostri.marea lor majoritate daca nu in totalitate sunt conduse de persoane obediente si informatori psd!prin sefii acestor asociatii psd-ul tine sub control starea de spirit a locuitorilor si mobilizeaza catelusi in preajma alegerilor.femeile de serviciu platite din banii nostri presteaza munca particulara pentru administratori!trebuie studiata legea si sa iesim din acest carusel asociatii-psd!
  • #1940
    Becali pe 29 Septembrie 2017, 22:10
    Ciuma rosie
    Mai sunt mulți nostalgici comunisti care nu vor să audă de asa ceva. Ei țin in viața si asociațiile si PSD -ul care nu ne mai reprezintă .
  • #1939
    Asociatii pe 29 Septembrie 2017, 14:31
    Asociatiile trebuie Desfintate
    Numai cu semnaturile propietarilor de pe o scara de bloc adica 9 semnaturi va puteti retrage din Asociatia din care face-ti parte !De la an la an acestr capuse vs iau bani ! Uniti-va si desfintati Asociatiilr de bloc!!!!!
  • #1938
    Just pe 28 Septembrie 2017, 20:57
    Pentru 1933
    Se vede ca esti un analfabet invata sa scrii,nu stii sa asezi textul in pagina !!!!!
  • #1937
    Turneni pe 28 Septembrie 2017, 20:52
    Pentru 1933
    Tarane mata este retardata cind te-a facut,daca ar durea prostia ai rage ca un leu !husen de balta!