Nemulţumirile localnicilor - în atenţia celor care nu îşi fac datoria

 Această rubrică se doreşte a fi în atenţia celor care ar trebui să aibă grijă de cetăţean şi nu îşi fac datoria aşa cum trebuie, de la prestatorul de servicii până la administraţia oraşului. Aici vor fi semnalate problemele de zi cu zi ale oamenilor obişnuiţi, iar cei rupţi de realitate(oamenii politici şi angajaţii primăriei) deoarece nu au grija zilei de mâine, sperăm să vină în slujba sau ajutorul celor cu nevoi. Toate nemulţumirile dumneavoastră vor fi trecute pentru început sub formă de comentarii, dar în cel mai scurt timp această rubrică va fi modificată şi veţi putea scrie direct. Aşteptăm comentariile dumneavoastră.

2256 comentarii Comentează

  • #2256
    ioana pe 30 Martie 2020, 10:26
    dreptate
    Cetateanul normal are dreptate.
  • #2255
    Florin popescu pe 29 Martie 2020, 17:10
    Pt abc
    Esti un las !
    Nu ai nume real si complet!
    Te pisi pe tine in izmene!
  • #2254
    lica pe 26 Martie 2020, 11:18
    probleme spital turnu magurele
    in spitalul municipal Turnu Magurele s-a luat decizia de sta personalul medical 7 zile doar la lucru! cine va sta cu copii, batranii acelor cadre medicale.. cum se poate asa ceva..
    lipsa de echipamente de protectie!
  • #2253
    Un cetatean normal pe 25 Martie 2020, 14:16
    Primaria isi vede de treaba in continuare
    De care,nu stim.Domnule Cuclea,intr-o campanie de-a PSD se spunea ca,”Reusim impreuna”.Nu credeti ca prin solidaritate trebuie sa intelegem si statul acasa a unor bugetari,cu concedii FARA PLATA,asa cum vor urma sa aiba si multi dintre cei ce inca mai produc ceva in tara asta,si alimenteaza bugetul de stat?Buget din care supravietuiesc si primariile.Inevitabil,subtierea organigramei primariei va fi un lucru cert.Si nu am nimic impotriva dumneavoastra sau a lucrului la stat,ci numai a faptului ca unii trebuie sa respecte anumite directive si ordine intr-o stare de necesitate si criza inevitabila,iar altii sa suga in continuare prin birori ceea ce altii strang cu greu,prin frig si conditii deosebite,banii pentru taxele si impozitele din care dumneavoastra si altii,va luati salariile grase si nemeritate.Daca noi nu putem face dreptate,inevitabil,lucrurile se vor aseza de la sine.De exemplu,din simplu fapt ca nu vor mai fi bani,nu vor mai avea de unde.Visati la alegeri azi,sunt o utopie.
  • #2252
    Cristian pe 25 Martie 2020, 13:48
    STOP VIRUS
    Fratilor închideți firmele de confecții din oraș,voi chiar nu va gânditi la sănătatea oamenilor!?
    După ce ca au venit o grămadă de rromi care umbla fără griji prin tot orașul fără să îi tragă nimeni la raspundere si 60%din oraș sunt numai pensionari,voi in loc sa va protejați angajații cu,care va faceti treaba,mai rau ii expuneti pericolului de infestate!
    Chiar nu este nimeni sa le faca reclamație acestor nemernici de,,PATRONI"
  • #2251
    Abc pe 24 Martie 2020, 08:55
    Polițiști muisti și ciorile
    În continuare politia ia m**e de la țigani în mijlocul străzii, se caca pe ea și nu își face treaba. Poate ar trebui sa mergem cu torte peste țigani sa le dam foc sa ardă ca șobolanii și după dacă vor comenta și alții sa le facem și lor ara, dacă politia nu ne apară de ei, o sa ajungem sa ne omoram în strada!!!
  • #2250
    Trebuie să depășim și această perioadă pe 21 Martie 2020, 21:58
    Un apel către SRI,Poliție,Jandarmerie și Proc*ratură
    Sperăm că toți conducătorii tuturor autorităților statului au luat la cunoștință despre Ordonanța Ministerului Afacerilor Interne,care va intra în vigoare de mâine de la ora 20.Nu vrem să mai vedem tot felul de garoi,mișunând prin parc*ri și pe străzi,în vederea racolării de fete minore,gata pentru cea mai vehe meserie din lume.Măcar în aceste momente,aveți c*rajul și faceți-vă datoria,pentru voi,pentru noi,pentru familiile voastre și și ale noastre,dar și pentru țară.Apelul nostru se va face auzit și în media,dar și la vârful autorităților statului.
  • #2249
    Gică pe 20 Martie 2020, 01:06
    Ni s-au întors "valorile"!
    Văd că ni s-au întors "valorile"; hoții, proxeneții, cerșetorii și alți paraziți! Viorele nu există așa lege care să interzică socializarea. Dacă ar exista ar fi o lege strâmbă oricum de Covid nu scăpăm; ideea e să nu ne imbolnavim toți odată și eșalonat în următorii doi ani! Nu există vaccin și nici nu va exista cel puțin un an de acum in colo. Posibil chiar deloc...
  • #2248
    Viorel pe 18 Martie 2020, 16:53
    DE CE NU SE RESPECTA LEGEA?!
    O gramada de magazine de cartier,deschise,pe langa care se consuma bauturi alcoolice,clientii stau pe domeniul public si socializeaza veseli.Se pare ca niciodata nu vom reusi sa ne conformam atentionarilor si legilor pentru aceste vremuri nefaste.Cui revine responsabilitatea si ce masuri trebuie aplicate?Inconstienta nu este decat rezultatul lipsei de educatie și respect fata de semenii nostri.
  • #2247
    Online pe 15 Martie 2020, 22:19
    Taxe Impozite
    La Turnu când o să putem achita taxele și impozitele online?! Primăria??
  • #2246
    Un părinte revoltat pe 9 Martie 2020, 23:32
    Total depașită de situație
    Conducerea liceului Marin Preda este total depașită de situație având in vedere ca s-a depistat un caz de scarlatina la un elev de clasa a opta
    Nu am auzit de controale la colegi, nu am auzit de dezinfecție a clasei, nu am auzit de prezenta medicului liceului, de Inspecția sanitara, de DSP, Sanepid....
    Nu am auzit de prezenta directorului școlii....nu am auzit de nici o măsura luată nici măcar de către dirigintele clasei
    Dar este scarlatina ? Sau altceva?
    De ce ni se ascunde?
    Trebuie sa mergem noi musai la Inspectoratul școlar județean, unde sant autoritățile ?
  • #2245
    Savu pe 9 Martie 2020, 17:45
    Pt.cel cu bransamentul de pe str.Horia
    Va vad nemultumit,domnule,dar cate voturi a luat PSD de pe acele strazi,si de pe intreg cartierul Magurele,stiti?Asta e rezultatul gandirii voastre,si a grijii pentru ce veti lasa in urma voastra.Probabil,acelasi noroi,bezna si locuitori mancatori de seminte pe la poarta,din lipsa loc*rilor de munca.V-ati intrebat cati dintre copiii vostri sunt laga voi,acum cand aveti mai multa nevoie de ei?Ati votat pentru o sapca,o geaca,un pix ori o sacosa cu ulei,zahar si faina sau orez,și azi sunteti nemultumiti?E,acum e randul vostru sa platiti pentru tot ceea ce nu ati vrut sa ganditi.Si cand spuneti ca au venit baietii aia sa va faca strada?Acum,inainte de alegeri?E,daca le functioneaza prosteala si de data asta,in anul 2020,meritati ca dupa alegeri sa va scoata toata instalatia pusa,si sa va puna din nou la plata.Va meritati viata de care v-ati batut joc timp de 30 de ani.
  • #2244
    Bransament pe bani cetateanului pe domeniul public. pe 6 Martie 2020, 13:11
    S.C.Apa-Serv S.A
    D-le director S.C.Apa-Serv S.A Turnu Magurele, vi se pare normal ca pe domeniul public(str.Horia) unde se schimba bransamentul de apa,sa ni se aduca la cunostinta noastra, un necesar de materiale (teava PEHD de 25 cm.lungime 10m,mufe- 2 buc ,robineti 3/4- 2buc,niplu -3 buc)pe bani nostri.Aceste materiale sint folosite majoritatea pina la gardul propietarului .
  • #2243
    Al treilea Popescu pe 4 Martie 2020, 23:48
    Pt # 2240 și # 2241
    Dl Popescu de la 2241.... Păi ce faci.? . Ai scris o opinie la 22.40 și apoi tot tiu.... Tu îți dai dreptate...!
  • #2242
    Cita dreptate aveti domnule Popescu. pe 2 Martie 2020, 19:44
    Perfect adevarat.
    Domnul primarCuclea va fii reales,nu il vrem pe Cracea care sta numai pe la Buc*resti si habar nu are de problemele noastre.Nu vrem Habarnisti in orasul nostru
    Si am inteles ca umbla si cu nevestele altora.
  • #2241
    Popescu. pe 2 Martie 2020, 11:12
    O Opinie.
    Cine este domnul Cracea asta?Eu,personal nu il cunosc si din discutile cu prietenii am tras o concluzie Un vinator de posturi,pai vrea el sa ne conduca?Noi avem primar si unul foarte bun.Mai ales acum cind Dragnea nu mai este orasul va inflorii cu domnul Cuclea Danut.
  • #2240
    Bai,Manole. pe 29 Februarie 2020, 12:31
    Le stie
    .Nu a fost salahor in Germania,nebunul se crede Destept.In schim cum ai enumerat este un mare Dictator.Daca prin absurd ai cistiga primaria,in max,1 an il salta Dnaul.Gindul lui este sa fure cit mai mult.O Hahalera.Nici organizatile propii nu il vor sustine,a adus numai aldisti si pesedisti in partid,fosti colaboratoi ai lui Dragnea.
  • #2239
    Manole. pe 28 Februarie 2020, 20:13
    Domnul Sol.
    Voi va dati seama?Cracea le stie pe toate,vorbeste de realizarile lui parca ar fi Mesia turnenilor.El o crede timpenile si aberatile pe care le spune?Stie tot,despre conducte,viaducte,pietris,balas,decopertarii,asfaltarii,desecari.Bai,tractoristule,daca nu era Nicolae si acum erai pe sub vreun tractor amarit cu vaselina pina in git.Ce studii ai tu,bai savantule?Alea de la Biotera de le au fact toti haladitii ?Stai dracului in banca ta.
  • #2238
    Ilie pe 28 Februarie 2020, 13:38
    Daca se poate
    Tu vrei sa vina pe strada Horia,cind unele angajaatel din primărie vin la serviciu la ora 10,iar alti pleaca la ora 12 sa isi ia copii de la scola sau gradinita
  • #2237
    dormiti linistiti pe 27 Februarie 2020, 12:45
    pt.Primaria Tr.Magurele
    alo primaria ! mergeti pe str.horia un se decoperteaza la ochi (35 cm fara nici un instrument de masurare) in bataie de joc de catre firma de constructie.
  • #2236
    Nico pe 25 Februarie 2020, 22:28
    Pentru 2233
    Apa care c*rge unde zici tu nu trece prin apometrul de la blocul tau daca ai putina minte sa gîndești dar ma tem ca nu ai
  • #2235
    Dormiți liniștiti pe 25 Februarie 2020, 06:54
    Risipă de apa
    Pe Praporgescu la Sf Vineri c*rge apa innestire s a spart conduct apa serv doarme ca o redistribuie la prosti. Cat lume proasta e în orașul asta de plătim apa dublu sa stea eu la csdutica și pe salarii nesimțite.
  • #2234
    Zorro pe 24 Februarie 2020, 21:02
    pt Geta
    Geta, tu esti postac Ciumat! Vezi ca domnul Cuclea a distrus orasul! Domnul Cuclea e de 8 ani primar si a adus orasul unde este acum! Tu si altii ca tine sunteti niste lingai platiti cu bani frumosi, partasi la moartea orasului!
  • #2233
    Geta. pe 23 Februarie 2020, 08:32
    Chiar avem ochii deschisi.
    Alegerile se apropie si nu stiu cu cine sa votez.Domnul Cuclea a adus schimbari vizibile in oraselul meu in comparatie cu Mohanu care nu a miscat un degetel,ascultind orbeste de penalul Dragnea.Pe partea dreptei chiar nu vad cine ar putea cistiga .Domnul Cracea ramine vesnicul candidat pierzator care in ultimul an s a aliat cu interlopii de pe Magurele si nu numai,militieni si pesedisti care vor si ei o ciozvirta din halca orasului.Ma mai gindesc la Sergiu Iordan noul venit al usteului,omul cu valiza care posibil sa aduca lumina in fardalegile pe care le a facut flausatul.Manea de la pmp,un profesor de sport care este implicat in conducerea unui liceu cu rezultate f bune.Acum,sa vedem ce vor pune pe masa electoratului .In orice caz dreapta nu se poate unii datorita domnului Cracea care are bube in vur si in trecut a pactizat cu pesedeul .Ramine de vazut ce si cum si ce intelegeri se fac.Orasul trebuie sa cistige si cetatenii lui.
  • #2232
    Alegeri cu ochii deschisi pe 22 Februarie 2020, 15:25
    Niste iepuri care vor bate palma cu PSD
    Domnule,”sondaj de opinie”,ne puteti spune ce pondere au in acest catun,formatiunile politice”Alde”,”pmp” si total necunoscutul ”pnd”,e clar.Inseamna ca tu ai facut sondajul,si veti obtine voturi cat degetele de la o mana ciunga.Dar in interiorul PSD ai facut sondaj,ca am auzit ca nici acolo,candidatul minune,nu are majoritate,si nu e iubit nici macar de unii apropiati.Haita asta PSD-ista a facut destul rau comunitatii si tarii intregi.Ajunge,veniti cu oameni credibili si onesti,ca multe lucruri se vor mai schimba,si ne-am saturat de atatea minciuni si promisiuni neonorate.Nu mai visati si sperati la votul de la marea masa de asistati social,pensionarii nostalgici si etnia care a tradat defiecare data,interesele celor buni si drepti.Nu va mai lasati dusi de nas,numai rezultatele conteaza.
  • #2231
    Manciurianul pe 21 Februarie 2020, 18:40
    Cine este acest sergiu
    Daca nu greșesc,o fi si el ca si cel de randul trecut fost alde un trepăduș marca psd votat de oameni si după aceea face jocul Psd, mai bine votam pe cei care știm in afara de Psd si alde
  • #2230
    Sondaj de opinie. pe 20 Februarie 2020, 17:54
    Cel mai bun candidat pentru oras.
    Sergiu Iordan,turnean get beget,om de afaceri,inginer electronist,familist convins.Dreapta sa se alieze cu acest turnean.Alde,pmp,pnd il vor primar.Are sanse mari sa preia functia de edil al orasului.Domnul Cracea a tot incercat,nu este dorit de turneni.Nici liberalii nu l mai vor.
  • #2229
    Nu votez minciuna și hoția pe 18 Februarie 2020, 23:52
    Alegerile fiind într-un singur tur,treziți-vă!
    Terminați odată cu bârfele,supozițiile și răutățile,că iar vedem un PSD-ist la cârma primăriei încă 4 ani.Dacă nu va exista înțelegere,ci doar încăpățânarea cu arătatrea mușchilor,cu existența orgoliilor nejustificate și fără susținerea unui singur candidat de dreapta,PSD nici nu va mai trebui să facă campanie electorală.În acest nefericit caz îmi pot permite și un mic și c*rajos pronostic,PSD peste 45%,PNL aprox.35%,USR între.15-20%.Cu cât vor fi mai mulți candidați,cu atât mai mult este asigurată victoria PSD.Este o rețetă simplă,la mintea oricărui cetățean care pretinde că gândește și îi pasă de acest orășel.
  • #2228
    Feli. pe 17 Februarie 2020, 21:50
    La balamuc.
    Organizatia liberala pres pentru Cracea.Nu sau facut sondaje pentru a se vedea cine doreste sa mai candideze.La fel ca la ciumati.Cracea copia fidela a lui Dragnea,un dictator.
  • #2227
    Paul pe 13 Februarie 2020, 22:49
    Nu mai visa cu ochii deschisi,Manuela
    S-au făcut alegeri pe furis si a iesit Iordan Sergiu?Fatuca,mai e mult pana departe.Hai sa asteptam si sa vedem adevarata lupta din campania electorala.Eu spun ca indiferent cine va castiga Primaria Turnu Magurele,va avea foarte mult de lucru.Incepand cu organigrama primariei,proiectele ce vor fi facute pentru redresarea economiei si imagine a orsului,pana la respectarea legilor de catre toate institutiile statului.Tot azi,am remarcat ca se intra foarte repede la puscarie,din oricare parte a spectrului politic.Asadar,aviz tuturor celor ce nu-si vad teaba.
  • #2226
    Manuela. pe 12 Februarie 2020, 23:15
    Noul primar al orasului.
    Acest om a dovedit prin seriozitate,c*raj,onoare,ca este candidatul de care are nevoie oraselul nostru.Sergiu Iordan,primar.Cel de la liberali este un mincinos si unul care i plac c*rvustinele.
  • #2225
    Tot eu pe 9 Februarie 2020, 12:23
    Angajat primarie
    Eu impreuna cu alte persoane din primarie imi doresc sa iasa primar domnul Cracea,un om cu bun simt,cu multa putere de munca si asta se vede,si voi acesti pensionari bosorogi care v_ati tocit fundul pe bancile din parcul de la central si mai ales ala cu picioare strimbe mergeti sus la Banciu si vedeti ce a facut domnul Cracea sj apoi sa vorbiti.Sa stiti ca anul asta primar va iesi domnul Cracea pentru ca si noi cei de la primarie il vom vota .Domnull Cracea Primar sa muriti voi pensionarilor care nu_l doriti.
  • #2224
    Ilie de la scularie pe 7 Februarie 2020, 12:16
    Pentru bosorogul MANICA
    Crăcea nu este frumos în schimb piticotul Cuclea este bărbatul fatal la ce fizic are.Un neterminat.
  • #2223
    Manica. pe 4 Februarie 2020, 16:38
    Nu l vrem.
    Suntem un grup de pensionari,maica nu l vrem primar pe Cracea .Este urit cu spume,maie si Prost.
  • #2222
    Speranța moare ultima,dar moare și ea la final pe 30 Ianuarie 2020, 20:34
    Ioane,e nevoie de onestitate și pregătire profesională
    Ioane,prioritatea nr.1 trebuie să fie aducerea investitorilor și crearea de noi loc*ri de muncă.6,5 milioane de euro pentru Casa de Cultură?Și care cultură în Turnu Măgurele,în 30 de ani? O ruină,acoperisul câinilor vgabonzi și a persoanelor fară adăpost,focar de infecții și mirosuri pestilențiale,fără nicio siguranță a structurii de rezistență,și fără speranță pentru utilitate publică.Doamne ferește să fie alocată suma despre care spuneți.Dacă încap pe mâna primăriei,și se va ”renova”așa cum s-au ”renovat” Cinematografele Flacăra și Turris,cu siguranță,banii vor ajunge prin buzunarele unor tovarăși de prin primărie,TelDrum și alte firme ale PSD.La final,va adăposti un alt cuib al pensionarilor PSD,oameni certați cu logica și realitatea,dar implicați și înfocați răspândaci ai propagandei PSD.Partid care le-a spulberat speranțele pentru un viitor mai bun,copiilor și nepoților lor.
  • #2221
    Ion pe 30 Ianuarie 2020, 19:05
    Stradă, școală și spital!
    Astea sunt prioritățile in Turnu Măgurele! Străzile școlile(măcar două) spitalul, transportul feroviar, etc; astea sunt prioritățile in Comuna Turnu Măgurele! Cei ce au decis că prioritatea este sa construiască stadioane, sali de sport, case de "cultura" ar trebuie încolonați către Rahova! Proc*ratura ar trebui să se poată pronunța și pe oportunitatea unei investiții! 6,5 mil. de euro,
    " Casa de cultură"?! Pe bune?! Cu banii ăștia construiești cinci case de cultură! Și dacă s-ar face....Pentru cine?! Pentru ce?! Mai sunt doar câteva mii de pensionari in TR blocați pe Cacania TV!
  • #2220
    Gheorghe Uncheasu. pe 27 Ianuarie 2020, 17:45
    Pentru DSP si cetateni.
    Apa de la cismeaua din spatele fostei coop. Munca Colectiva (str.1907) are un gust ciudat si, dupa fierbere, pe ibric raman impuritati. Nivelul panzei de apa freatica fiind scazut din cauza secetei apa si-a pierdut calitatile. Ce scriu eu nu este litera de evanghelie, sau vreau sa acuz pe cineva, ci doar un semnal de alarma pentru a se face analize.
  • #2219
    Muiangerie. pe 24 Ianuarie 2020, 15:39
    Pnlistii militieni.
    Musat Tudorele,Stuparu,Colonelu si interlopii fac cinste pnl-ului.Cracea sigur iese primar la Salcia.
  • #2218
    Gigi pe 23 Ianuarie 2020, 08:29
    Numai abuzuri
    Domnii polițiști de la rutieră au un comportament foarte, foarte umilitor parca sant Dumnezeu pe pământ.
    Una este sa aplici legea si alta este sa abuzezi in aplicarea ei.
    Vor numai sa se afirme ca sa iasă in evidentă, bineînțeles cu aprobarea șefului serviciului rutier, dar au comportament sub orice critica
    Sa speram ca se vor schimba lucrurile in bine...., dar nu cred corupția si abuzurile sant prea mari
  • #2217
    Civil care nu va vota PNL în asemenea condiții pe 22 Ianuarie 2020, 21:48
    Care sunt competențele acestui milițian?
    Domilor conducători ai PNL Teleorman,Turnu Măgurele,vă bateți joc în continuare de acest oraș,și până când???Cum puteți apărea în alegeri cu o maximă și obraznică nulitate ca Mușat???Măi băieți,nici nu v-ați instalat bine și v-a luat Dumnezeu mințile???Cu astfel de oameni în echipă,vă îndepărtați simțitor de orice funcție de conducere a acestui oraș.Am c*rajul să vă dau scris că nu veți reuși să luați nici 30% din voturi.Oricare dintre cei ce veți candida la funcția de Primar al orașului Tr.Măgurele,are compromisă poziția și imaginea numai pentru simplul fapt că stați alături de niște milițieni.Dacă acest personaj îl vom vedea pe lista de consilieri locali,veți pierde masiv din voturi.Și cunosc destui nemulțumiți,revoltați și scârbiți de această alegere făcută de conducerea PNL.În concluzie,nu câștigați din electoratul PSD,ci pierdeți mult din electoratul PNL.Dacă nu vă revizuiți alegerile,vom mai pierde încă 4 ani.Și nu mai admitem asta.
  • #2216
    un cetatean pe 22 Ianuarie 2020, 21:02
    abuzuri
    ma gandeam sa scriem putin despre competentii de la serviciul rutier din TUrnu Magurele
    scuze, despre abuzurile lor caci daca sant in uniforma statului cred ca pot abuza dupa cum vor
  • #2215
    Tudorel. pe 22 Ianuarie 2020, 11:18
    Vrem un alt candidat la primarie.
    Pneleul se zbate,certuri mai in biroul lermanent local.Cracea se vede primar fara sustinerea membrilor.Nu ii lasa pe ceilalti sa intre in sondaje.Cei de dreapta nu l vor sustine.Vor alt candidat mai pregatit decit Cracea.Ce face domnul Pirvulescu de nu comanda un sondaj de opinie?
  • #2214
    Vlad pe 19 Ianuarie 2020, 12:00
    Apel către mințile nefuncționale
    Domnilor,vremelnic pe funcții,lucrurile au început să se schimbe,și se vor schimba permanent.Numai pe la noi au rămas în urmă,mult în urmă cu cele dorite de cetățeni și normele unui stat civilizat.Spunem și ne vom repeta mereu despre modul de calcul din care a reieșit prețul apei menajare la pop**atie.Este legal,s-a făcut în urma unor studii de impact din punct de vedere al veniturilor si economiei locale???Tare mi-aș dori ca răspunsul să vină odată cu alegerile din acest an.Nu uitați,Pușcăriașul Dragnea,ne-a ținut în sărăcie,mizerie,fără loc*ri de muncă,fără dreptul la cultură și inițiativă daar,au toate o limită a suportabilității și înțelegerii.Pentru cei ce nu înțeleg sau se prefac,să nu mai dea indexul cu 0,5,1 sau 1,5 m3 la ApaServ,consum lunar.Voi continua să explic și să arăt și altora despre ceea ce se întâmplă prin TR.
  • #2213
    ceatean pe 16 Ianuarie 2020, 20:34
    pretul la apa
    Dragi turneni duceti indexul in ultima zi lucratoare a fiecarei luni. Ducind indexul cu citeva zile mai inainte, iar angajati Apa Serv efectuind citirea apometrului de scara, in ultima zi lucratoare e logic ca apar diferente intre suma cumulata a apartamentelor cu cel de pe scara.
  • #2212
    Gheorghe Uncheasu. pe 29 Decembrie 2019, 17:23
    DEOSEBIT DE GRAV!
    FELUL CUM SE DESFASOARA COMERTUL CU ALIMENTE IN SUPERMARKETURI .IN PREAJMA SARBATORILOR POATE FI CARACTERIZAT CA ATENTATAT LA VIATA SI SANATATEA CETATENILOR. CRED CA IN NICI UN AN NU S-AU EXPUS LA VANZARE ATAT DE MULTE ALIMENTE CU TERMENE DE VALABILITATE EXPIRATE SAU CHIAR ALTERATE. MA REFER LA SUPERMARKETURILE PENNY SI PROFI .IN ULTIMILE ZILE AM CUMPARAT DE DOUA ORI PAINE FLIATA SFOIEGITA, FASOLE GALBENA TECI LA CUTIE, SALAMURI, MEZELURI CU GUST SI MIROS CIUDAT, DAR CU ETICHETE CU TERMENE DE VALABILITATE CORECTE. NU DE FIECARE DATA AM CONSTATAT IMEDIAT CA SUNT ALTERATE, CI PESTE CATEVA ZILE. CAND AM SESIZAT IMEDIAT MI S-AU DAT BANII INAPOI FARA NICI UN COMENTARIU, SAU CU CATEVA BAJBAIELI DEPT EXPLICATII. A SESIZA LA DSVA SAU LA PROTECTIA CONSUMATORILOR ESTE PIERDERE DE TIMP. EI CUNOSC ACESTE NEREGULI SI TAC, CONTRA COST BINEINTELES. NE MAI MIRAM CA STAREA DE SANATATE A CETATENILOR DIN ACEASTA ZONA ESTE ALARMANTA, STIIND CA VIN LA CUMPARATURI SI DIN IMPREJURIMI. ALO, SANEPID, ALARMA!
  • #2211
    Ion Popa pe 18 Decembrie 2019, 09:48
    Trebuie oprit jaful in Romania
    Si_a imaginat cineva vreodata,ce se putea realiza cu indemnizatiile tuturor revolutionarilor,de atatia ani.Aruncam cu banii numai acolo unde nu trebuie.Am creeat tot felul de categorii super favorizate,altfel decat cetatenii care muncesc si au muncit decent,o viata intreaga.Tara asta nu s-a dezvoltat cu revolutionarii,militienii,parlamentari si alte categorii de cetateni foarte bine platiti,fara a avea o con tributie majora la Statul Roman.Apropos,stiti ce pensii au si au avut fostii sec*risti?Da,cei ce au ingrosat bine randurile jandarmeriei,si nu numai?Am vazut si vedem bine ce contributie are si Jutitia din Romania.O rusine,multi parca parteneri de jafuri cu infractorii.Ati auzit de vreo recuperare a prejudiciului de la vreun mare hot?Nici nu cred ca vom auzi.
  • #2210
    +Dreptate si adevar+ pe 17 Decembrie 2019, 22:15
    In Decembrie 1989 a fost LOVITURA DE STAT
    Alooo,domnule Uncheasu,imi este tare teama ca plangeti la mormant strain.Care revolutie,si care revolutionari?Lipsa acestor haimanale,numiti revolutionari,la comemorarea a 30 de ani de la deranjul cu morti si victime din Decembrie 89,este exact ca si aportul lor la acea perioada cu zile nefaste pentru Romania.Adevaratii revolutionari au fost la Buc*resti,Timisoara,Sibiu si alte mari orase unde s-au inregistrat numeroase victime,nu la Turnu unde daca nu existau televizoare,si azi se serbau zilele de nastere ale lui nea Nicu si ale Elenei.Stop indemnizatiilor din bani publici,munciti de catre romanii amarati,catre niste paraziti si profitori ai societatii.Daca nu-si bagau rusii coada,plus serviciile,azi,multi dintre ei faceau coada la somaj.
  • #2209
    Gheorghe Uncheasu. pe 16 Decembrie 2019, 17:52
    De ce...?
    Astazi,16 DECEMBRIE,la implinirea a 30 de ani de la REVOLUTIA din 1989,cand in unele localitati din tara se comemoreaza un eveniment unic in istoria tarii noastre si care niciodata nu va putea fi explicat si descris in confrmitate cu adevarul,la Turnu Magurele,oras care, pentru cei peste 100 de revolutionari,dar fara nici un mort sau ranit in timpul marilor batalii impotriva comunismului, ar trebui declarat oras erou,nu s-a tinut nici un moment de pioasa aducere aminte. Eu cetateanul care,asemenea multora dintre dvs,mi-am dovedit "eroismul" in fata televizorului,as dori,din simpla c*riozitate, ca pe acest site sa fie prezentate:-pentru fiecare revolutionar, ce fapte deosebite a savarsit pentu a-i fi acordat maretul titlu pentru care a primit atatea recompense materiale si un loc de veci gratuit in cimitir; ce activitate in slujba poporului a desfasurat in ultimii 30 de ani?Aceasta la nivel local.-La nivel national dl pres, Iohannis, ce-a facut in timpul REVOLUTIEI?(in 89 avea 30 ani)
  • #2208
    Liberal. pe 15 Decembrie 2019, 04:54
    Din tata in fiu.
    Ce face domnul Pirvulescu de il lasa pe Cracea sa mai piarda o data?Chiar nu vreti sa cistigam orasul sa scapam pentru totdeauna de psd?Cracea este un candidat slab,nepregatit, cu facultate pe la Biotera,vai mama lui de oportunist.Chiar nu gasiti un alt cetatean din Turnu Magurele care sa nu ne faca de ris?Asta a bagat toate sc*rsurile si interlopii in partid.Il copiaza pe Dragnea .
  • #2207
    Sătui de un partid de hoți și incapabili pe 13 Decembrie 2019, 18:56
    După 1 Ianuarie 2020 vin și niște disponibilizări
    Domnule Primar al Tr.Măgurele,mai aveți controlul asupra ceea ce se întâmplă în acest zis oraș,municipiu chiar?Vă rog să răspundeți dacă aveți informații despre:
    1)Administrarea și funcționarea Spitalului
    2)Organizarea și funcționarea Serviciului de Paza și Ordine din cadrul Poliției Turnu Măgurele
    3)Serviciului de salubritate
    4)Și în general a tuturor serviciilor din subordinea dumneavoastră
    5)Nu în ultimul rând,și ceva vești despre aparița unor noi loc*ri de muncă,a vreunui investitor.Nu de alta,dar se apropie alegerile și parcă văd că iar veniți cu aceleași gogorițe,promisiuni și tot felul de povești și invenții.Gata,nu mai ține,ați ajuns la final,iar tupeul și nesimțirea sunt la cote maxime.Primăria are o organigramă extrem de încărcată,plină de tot felul de angajați pe pile,grade de rudenie,influență politică,și lucrurile merg din ce în ce mai prost și mai scump.Nu vreți să vă treziți dar,vă va trezi numărul de voturi pe care îl veți mai strânge.