Nemulţumirile localnicilor - în atenţia celor care nu îşi fac datoria

 Această rubrică se doreşte a fi în atenţia celor care ar trebui să aibă grijă de cetăţean şi nu îşi fac datoria aşa cum trebuie, de la prestatorul de servicii până la administraţia oraşului. Aici vor fi semnalate problemele de zi cu zi ale oamenilor obişnuiţi, iar cei rupţi de realitate(oamenii politici şi angajaţii primăriei) deoarece nu au grija zilei de mâine, sperăm să vină în slujba sau ajutorul celor cu nevoi. Toate nemulţumirile dumneavoastră vor fi trecute pentru început sub formă de comentarii, dar în cel mai scurt timp această rubrică va fi modificată şi veţi putea scrie direct. Aşteptăm comentariile dumneavoastră.

2205 comentarii Comentează

  • #2205
    Liberal. pe 15 Decembrie 2019, 04:54
    Din tata in fiu.
    Ce face domnul Pirvulescu de il lasa pe Cracea sa mai piarda o data?Chiar nu vreti sa cistigam orasul sa scapam pentru totdeauna de psd?Cracea este un candidat slab,nepregatit, cu facultate pe la Biotera,vai mama lui de oportunist.Chiar nu gasiti un alt cetatean din Turnu Magurele care sa nu ne faca de ris?Asta a bagat toate sc*rsurile si interlopii in partid.Il copiaza pe Dragnea .
  • #2204
    Sătui de un partid de hoți și incapabili pe 13 Decembrie 2019, 18:56
    După 1 Ianuarie 2020 vin și niște disponibilizări
    Domnule Primar al Tr.Măgurele,mai aveți controlul asupra ceea ce se întâmplă în acest zis oraș,municipiu chiar?Vă rog să răspundeți dacă aveți informații despre:
    1)Administrarea și funcționarea Spitalului
    2)Organizarea și funcționarea Serviciului de Paza și Ordine din cadrul Poliției Turnu Măgurele
    3)Serviciului de salubritate
    4)Și în general a tuturor serviciilor din subordinea dumneavoastră
    5)Nu în ultimul rând,și ceva vești despre aparița unor noi loc*ri de muncă,a vreunui investitor.Nu de alta,dar se apropie alegerile și parcă văd că iar veniți cu aceleași gogorițe,promisiuni și tot felul de povești și invenții.Gata,nu mai ține,ați ajuns la final,iar tupeul și nesimțirea sunt la cote maxime.Primăria are o organigramă extrem de încărcată,plină de tot felul de angajați pe pile,grade de rudenie,influență politică,și lucrurile merg din ce în ce mai prost și mai scump.Nu vreți să vă treziți dar,vă va trezi numărul de voturi pe care îl veți mai strânge.
  • #2203
    lica pe 12 Decembrie 2019, 15:15
    probleme spital turnu magurele
    personalul din spital obligati sa platraca din banii proprii, c*rsuri de igiena, cu o firma din alexandria!
  • #2202
    Alergic la prostie si hotie pe 6 Decembrie 2019, 10:53
    Naravurile PSD nu au disparut
    Serviciul de sanatate din spital este doar pe hartie.O sa ajungem sa ne tratam pe la babe.Un conc*rs cu puternic miros de fraudare,dare si luare de mita.O prima solutie este anularea conc*rsului aranjat,si reluarea procedurilor,legale,si in prezenta unei comisii din afara celor de influenta din Turnu Magurele si Teleorman.Si,in principiu,in afara legaturilor si influentelor politice.Numai in acest mod pot fi inlaturate o parte din metodele ineficiente si falimentare,habarnismul si mediocritatea din sistemul de sanatate si administratia publica locala.In c*rand,poate vom avea si un raspuns din partea DNA.
  • #2201
    Cantus Mundi pe 4 Decembrie 2019, 08:00
    Unii Rosioreni nu pot fi mai decenti in exprimare??
    Remarc aceleasi comentarii ale unor deplasati din Rosiori,cu teme de o imensa nesimtire.De ce permiteti astfel de postari,stimata redactie?Cred ca trebuie sa ne repozitionam catre alte publicatii.
  • #2200
    lkjhgfdsa pe 2 Decembrie 2019, 21:34
    Loc*ri de munca
    La Turnu, in loc de stadion si nspepii de sali de sport, cu banii aia, mai bine se construia o puscarie! Un penitenciar genereaza sute de loc*ri de munca!
  • #2199
    Paul pe 2 Decembrie 2019, 19:30
    Pentru cei nemulțumiți de prețul apei
    Dragi cetățeni,voi știți că în comuna cu bloc*ri și trei semafoare,numită municipiu,există un parchet și un tribunal?De ce nu faceți un efort,chiar și comun,și să depuneți plângeri penale împotriva Primăriei Turnu Măgurele și a SC ApaServ?Pentru modul în care au calculat prețul apei menajere,a hoției pe față pentru pierderile găsite tot din cauza lor,și a felului în care funcționează această societate comercială,subordonată direct primăriei,trebuie luată atitudine de către toate organele de control.
  • #2198
    Pagubit pe 2 Decembrie 2019, 05:51
    Hotie
    Stimate domn, nu va foloseste cu nimic apometrul comun al blcului noi avem apometru doar pe o scara si nu c*rge pic de apa la subsol diferenta de apa consumata de tota scara si ce dau locatarii difera iar diferenta o distribuie la toti .Nemernicilor care fura apa le convine ca ei consuma si restu platesc ia lor le revin de plata doar redistribuirea in jur 2 m sau 2m si ceva si asta e lucru adevarat nu poveste sunt destui nemernici din acestea printre noi iar cei de la apa serv de ce sa se deranjeze sa ia masuri mai bine platesc prosti de vecini
  • #2197
    Florin pe 1 Decembrie 2019, 20:34
    Au gasit solutia pt a acoperi pierderile si incompetenta lor...
    Ma numesc Florin,am apt in bloc a3,numai locuieste nimeni in el,apometrele sant sigilate,le las cheia de la apt celor de la apaserv,sa se duca sa vada si sa verifice apometrele din apt cand vor...din luna mai 2017 pana in luna nov a fost consum de 6 mc apa rece( in 2 ani si jum)pe luna sept am primit factura cu consum zero dar redistribuire 4,2 mc,pe luna oct am primit factura consum zero redistribuire 2,9 mc!...in 2 luni mi au bagat pe gat 7 mc mai mult decat am consumat in peste 2 ani!....domnule director de la apaserv cred ca aveti creierul cat un bob de mazare si numai daca il umfli!...sant de acord pierderile din subsol daca sant si furturile revin locatarilor,dar de ce nu aveti apometru pe fiecare bloc?! Este normal sa aveti un apometru pe cateva bloc*ri?!locatarii din a3 trebuie sa plateasca furturi sau nedeclarare index sau pierderi la alte blloc*ri?santeti niste idioti incompetenti numiti in functile politic nu pe competenta.....
  • #2196
    Pagubit pe 1 Decembrie 2019, 16:46
    Hotie
    Hai sa nu mai dam vina numai pe apa serv, ca au si ei vina lor apa scumpa si alte,dar sunt si cetaceni care cu ajutorul unor instalatori de ocazie care modifica coloane ca sa se poata sa se fure apa menajera si de aceia este neconcordanta intre apometrul din casa scarii si ce dau index locatarii,diferenta de apa se inparte la toti locatarii . Diractorul apa serv trebuie in prinul rand sa vina in fiecare apartament cu comisie de minim doua trei persoane,nu doar o simpla casiera, ca aia nu este verificare sa verifice tot sigilii apometre ca nu sa mai facut o verificare serioasa de pesre 12 sau 13 ani
  • #2195
    Yxz pe 1 Decembrie 2019, 14:53
    Dorel
    Să le dăm m13e la toți psd-isti și la votanții lor.
  • #2194
    foxy pe 1 Decembrie 2019, 11:11
    1 Decembrie, ce zi trista !
    1DECEMBRIE, o zi cu multe semnificatii istorice. S-ar fi vrut o zi speciala pentru romani si la Turnu Magurele. Dar,ce sa vezi! Nicio organizare, nici-un eveniment care sa mai te scoata din starea de amorteala. Nici macar insemnele tarii arborate la loc de cinste. Cateva drapele decolorate,uitate de timp,rupte si infasurate pe catarg. Asta a fost tot ce sa ne aminteasca de ziua marii UNIRI, DE ZIUA NATIONALA A ROMANIEI. Bine ca au pus luminite si reclame luminoase in tot orasul. Asa stie conducerea Primariei sa respecte Itoria tarii si pe romani !
  • #2193
    Dedy pe 29 Noiembrie 2019, 21:56
    coeficient repartizare smecher
    In luna septembrie apa serv. dl. dir.Voinila adauga la consumul citit de incasatorul trimis pe teren 1,30mc pentru fiecare apartament.in luna octombrie este mai darnic si adauga 1.70mc coeficient de repartitie.Situatia e cam generala,cind mergem sa vedem de ce noi proprietarii, platitori corecti suntem furati,poate cu apa platita il spalam putin ca sa trezeasca .
  • #2192
    SC Apa Serv ne fură în draci pe 28 Noiembrie 2019, 12:06
    De unde vine apa în oraș,din munți?!
    Și dezinteresați,și incompetenți,și rău intenționați,plus hoți.Nici acum nu ați înțeles că această firmă ApaServ,care și-a schimbat numele de atâtea ori,nu este decât o gașcă numită politic cu niște conducători habarniști,hoți și sfidători la adresa cetățenilor onești.
    1.NU a verificat nimeni din conducerea aceste firme felul în care exisistența și funcționalitatea tuturor apometrelor,este corectă și legală.
    2.Sunt mulți cetățeni,”neplătitori” de taxe și impozite,care cu aceeași obstinență reușesc cu ajutorul ”unora”să plătească foarte puțin,și unele utilități.Cum ar fi:apa menajeră,gunoiul menajer,și chiar dările la primăria orașului față de care își aduc aportul DOAR prin VOT.
    3.Singura soluție este ca aceeași modalitate de lucru și de plată cu clineții să fie ca cea de la furnizare a energiei electrice și a gazului.Cât consumi,atat plătești.Nu ești corect,penalizări sau întreruperea furnizării.
    4.Și nu în ultimul rând,PREȚUL acestor servicii.
  • #2191
    Bacchus pe 27 Noiembrie 2019, 15:04
    Apa Serv
    Ăștia de la Apa Serv ori sunt dezinteresați, ori incompetenți, ori rău intenționați; n-au formular de contact/ sesizări, nu emit facturi cu cod de bare pe care să le putem plăti electronic, n-au formular de transmitere index, etc. De sistem de plăți online...n-am pretenție deși sunt o firmă destul de mare! Cred că e nevoie de o lege care să ne scoată din postura de consumatori captivi; așa cum este la gaze și electricitate! Da, este posibil.. apă și canal de la o firmă pe infrastructura alteia!
  • #2190
    End of love story pe 24 Noiembrie 2019, 13:53
    Nesimtirea si hotia au intrecut orice limita
    Fratilooor,faceti fotografii,filmulete si plangeri,sa vada si toti cetacenii din intraga Romanie cum stau lucrurile in orasul de unde a plecat si a pastorit puscariasul Dragnea si oamenii lui.Am convingerea si credinta ca toate aceste mizerii la adresa cetatenilor turneni,vor iesi la iveala si vor fi sanctionate pe masura.Mai ramane si,sa nu va mirati, sa stropeasca de tantari prin ianuarie sau februarie.Oricum sunt pe ultima suta si vor face ce stiu mai bine,sa fure din orice pozitie.
  • #2189
    sandu pe 17 Noiembrie 2019, 15:27
    pentru adrian
    Pai ce interes au ciumatii rosii sa circule trenul?Ei se ocupa de interesele lor:asfaltat,comisioane...firme de casa de transporturi.
  • #2188
    Adrian pe 17 Noiembrie 2019, 13:43
    Stația CFR Turnu Măgurele dispare, din nou, de pe hartă!
    E oficial: de la 15 decembrie, odată cu intrarea în vigoare a noului mers al trenurilor, Turnu Măgurele nu mai figurează pe harta feroviară a Românei!
    A se vedea site-ul cfr, unde, începând cu data de 15 decembrie 2019, la ruta Roșiori Nord - Turnu Măgurele, căutarea online nu mai returnează niciun rezultat!
    Oare Primăria unui așa-zis... municipiu n-are nimic de spus despre dispariția unui serviciu de transport național, subvenționat din bani publici, din urbea pe care, chipurile, o administrează?
  • #2187
    pe 17 Noiembrie 2019, 08:45
    "2183"
    Întrebarea era o"înțepătură"la adresa celor de ord.publică !
  • #2186
    Puiu pe 16 Noiembrie 2019, 15:43
    Nici de rusine nu mai stiti
    Bai,2182,de astea trebuie sa se ocupe cei de la ordine publica,nu cei de la rutiera,oricum sunt toti praf.Au depasit cu mult militia dinainte,in prostie,bineinteles.Si in coruptie.
  • #2185
    pe 16 Noiembrie 2019, 09:49
    "2181"
    ...şi de controlul autovehiculelor, cine se mai ocupă ?!?
  • #2184
    Un grup de cetateni pe 12 Noiembrie 2019, 14:11
    Hhaos, mizerie si tulburarea ordinii publice
    Politisti,aveti program pana la ora 15?La toate magazinele de cartier(baraci din tabla sau la parterul bloc*rilor),pop**ate pana la ore tarzi de tot felul de persoane care consuma alcool,cu masini de la care rasuna muzica dupa orele 22,nu sunt deranjati de niciun politist.Care lege le da dreptul la consumul bauturilor alcoolice pe domeniul public,catre minori, si fara toalete in apropiere?Exista legea 61/1991 republicata in monitorul oficial nr.96/2014.Ati auzit de ea?Astfel de nemultumiri pot fi reclamate si la forurile superioare,prin apeluri de urgenta sau plangeri insotite de fotografii.La aceste magazine se desfasoara si alte activitati,se practica evaziunea fiscala,iar mizeria este prezenta lafel ca in tot orasul.Cine va plateste,cetatenii onesti sau cei ce stau de dimineata si pana noaptea in fata acestor dughene?
  • #2183
    Un batran cu speranta pe 10 Noiembrie 2019, 11:42
    Iar e Teleormanul pe primul loc la vot...
    Până la ora 11,și depinde și intenția la vot.Altfel,ce așteptări să mai avem de la un partid de hoți și incapabili,condus de o cucoană,”profesoară” de lucru manual,care stă extrem de rău la capitolul gramatică și logică,înconjurată tot de astfel de persoane,arogante,slab pregătite și,pe deasupra cu preocupări și năravuri pentru furat.Aceleși lucruri le vedem și le constatăm și prin fiecare primărie condusă de către PSD.Bine,pe la noi nu sunt veniți în conducerea primăriei,oameni din atelierele școală,dar își arată competențele,toți incapabilii de prin combinat,UVCP,profesorii de sport de prin liceele ajunse aproape goale,de elevi dar,și de profesori.Orașul este extrem de mizerabil,de nesigur și lipsit de perspectiva devoltării.Și atunci,ce alegem,aceeași Mărie dar,cu alte promisiuni și minciuni? TINERI,MERGEȚI LA VOT,VIITORUL ESTE AL VOSTRU!
  • #2182
    În numele unora sărăciți de cancerul PSD pe 16 Octombrie 2019, 10:24
    Primăria a luat-o pe miriște,rău de tot
    Se aude prin urbe că există tendința și c*rajul de a mari prețul metrului cub de apă menajeră,cu tot cu canalizare și pluvială.Suntem un grup destul de mare de cetățeni,care vă promitem niște plângeri penale,cu venirea unor televiziuni și cu multe prezențe sub forma unor manifestații în fața Primăriei Turnu Măgurele.Nu vă faceți probleme,oameni vor fii destui.Păi,am ajuns să plătim apa mai mult decât c*rentul?E adusă de la munte și noi nu știm?Să vă fie rușine,hoților,escrocilor!Nu mai aveți bani,umblați la organigrama aia stufoasă din primărie și din tot aparatul bugetar.Nu mai stați ca niște paraziți pe spatele privaților,pe care îi mulgeți în fiecare zi,cu noi taxe și impozite.
  • #2181
    Florica pe 5 Octombrie 2019, 20:39
    Gunoi de lux
    Trebuia să iasă 5-6 inși de la primărie sa faca propaganda pe străzi pentru cum sa alegem gunoiul...La noi se varsă gunoiul la coltu străzii si nimeni nu vine sa vada cine al arunca acum a venit primaria sa ne oblige sa alegem gunoi ca daca nu ne amendează.....o sa ne luam la revedere de la ei sa duca unde vrea ei cu legile lor ca am inteles de la băieți aia de la primărie ca ne scumpeste si apa...deci pa si la revedere PSD
  • #2180
    Sile pe 27 Septembrie 2019, 12:59
    Falimentul Primariei Tr.Magurele este aproape
    Turnu e pe contrasens??Nu,primaria e in disolutie de proiecte si idei de progres si norme de civilizatie,un fel de faliment.Serviciul de urbanism din cadrul primariei a verificat felul in care s-au facut garajele,dimensiunile si amplasamentul lor?In c*rand, un garaj din tabla va arata ca o minihala.
  • #2179
    MU13PSD pe 24 Septembrie 2019, 15:40
    Copertine si Garaje...
    Turnu e pe contrasens; orasele civilizate(Ex. Cluj) dezafecteaza garajele, cu acordul proprietarilor, sau nu, in timp ce a noi la noi se construiesc in continuare! Primaria a devenit un fel de parcagiu ca sa poata sa-si intretina personalul ultrasupradimensionat.
  • #2178
    UN ION DIN ORAS pe 20 Septembrie 2019, 10:04
    NU MAI FITI SLUGILE UNUI PARTID DE HOTI
    De ce atata slugarnicie a autoritatilor,fata de PSD,autoritati care trebuie,prin statutul lor,sa faca ordine,sa sanctioneze si sa mentina respectarea legii?Cine va plateste,PSD sau cetatenii?!Prin acesta atitudine nu faceti altceva decat sa slabiti statul de drept si sa girati hotiile si minciunile unei gasti de neispraviti.
  • #2177
    VIN ALEGERILE CURAND pe 17 Septembrie 2019, 19:04
    AZINOAPTE FOST SPECTACOL CU CAINI
    Cred ca urletele si latraturile acestor caini fara stapan s-au auzit pana in Bulgaria,numai pe la Primaria Turnu Magurele nu se aude si nu se vede.Este o mizerie de nadescris pe langa containerele de gunoi,iar noi,locatarii din bloc*ri, nu ne putem odihni din cauza galagiei.Asteptam sa vedem pana unde poate merge nesimtirea autoritatilor locale.
  • #2176
    Suciu Gabriel pe 15 Septembrie 2019, 11:58
    DOAMNEEE,CE INVAZIE DE CAINI IN ORAS!
    Ce-ati facut,dragi autoritati,ati adus caini in oras?De unde au aparut atatia,si cine nu doreste sa fie stransi?Centru este plin de ambalaje si pahare din carton si plastic,coji de seminte,chistoace si pachete de tigari.Nu se doreste ordine,c*ratenie si minima civilizatie in acest orasel sarac,pustiit si uitat de lume.Parc*rile si strazie sunt mizerabile,Politia de la Ordine Publica si Jandarmeria se mai ocupa cu ceva sau au disparut?Luati banii degeaba si pare ca sunteti complici cu infractorii. Sa va dea Dumnezeu dupa fapte,nemernicilor!!!
  • #2175
    Fără proști și hoți pe 15 Septembrie 2019, 08:50
    Viorica,dă-te jos,FĂ !!
    Băi,nesimțiților PSD-iști,campania electorală începe pe 12 Octombrie.Voi ați ieșit cu Veorica pe afișe și ați furat startul,crezând în continuare că lumea e proastă,și voi șmecheri.Ne arătați că nu ați înțeles nimic,și veți pierde iar. Susțineți o persoană fără șansă și lingeți cum ați făcut-o întotdeauna,fără pic de demnitate și onestitate.Rămâneți niște slugi,obediente unor infractori și ai unor incapabili.
  • #2174
    Locuitor al orasului pe 12 Septembrie 2019, 07:17
    Domnule Primar Cuclea,
    In c*rand,in Turnu Magurele vor fi mai multi caini decat oameni.Indiferenta voastra se transforma in ura si dispretul nostru fata de voi.Daca asta ati vrut,ati reusit pe deplin.Ca nu sunteti in stare de nimic bun,am vazut,dar sa nu fiti in stare sa strangeti niste animale de pe domeniul public,nu am sa inteleg niciodata.Pastrand aceasta cale,nu sunteti altceva dacat niste hingheri de oameni.
  • #2173
    Gogu pe 9 Septembrie 2019, 21:09
    Nesimtire si incompenteta
    Domnilor de la urbanism din Primărie MAI IESITI SI VOI DIN BIROU si vedeti cum se construiește pe PRAPORGESCU CA UN ROM CARE IL ARE PE FISO LA PSD A TURNAT.O DITAMAI SCARA.LAO CONSTRUCTIE PANA.IN MIJLOCUL TROTUARULUI CA SA VADA.TOTI LINGAII DIN PRIMARIE CARE TRECE NEPASATORI PE STRADA
  • #2172
    Turnean adevarat pe 22 August 2019, 20:51
    Asfaltare
    Si acum ca au asfaltat, e cu gropi si denivelat. Inainte era mai bine.
  • #2171
    Romania furata,de catre romani pe 31 Iulie 2019, 09:30
    Prosteli inaintea alegerilor din toamna
    Nu,ins-ule,nu au obosit fizic,e doar o teamă.Poate banutii s-au terminat,și acum urmeaza justificarea lor,pentru cat s-a furat,pardon,cat s-a construit.Atata timp cat seful suprem,datator si aprobator de fonduri ”furabile”,este la umbra consistenta,dispar pe rand,elanul,forta si pofta de a fura.Sa urmarim atent si cine va avea c*rajul sa faca receptia si sa raspunda pe mai departe pentru intregul deranj facut in tot orasul.
  • #2170
    Un INS. pe 30 Iulie 2019, 18:08
    Intrebare.
    CE SE INTAMPLA CU DRUMURILE DIN ORAS LA CARE, DUPA CE AU AJUNS-CU CHIU CU VAI- LA FAZA DE ASFALTARE- LUCRARILE S-AU SISTAT? AU OBOSIT VAJNICII NOSTRI CONSTRUCTORI?
  • #2169
    Costi pe 19 Iulie 2019, 09:58
    PROSTIA CONDUCE ROMANIA
    Ce vreti domnilor,asta e atunci cand avem parte de primari profesori de sport si ingineri siderurgisti,cum spuneti.Deschideti ochii,altfel,somn usor!
  • #2168
    Visati doar pensii speciale si avantaje pe 18 Iulie 2019, 10:08
    Amprenta PDSR,PSD se vede in tot orasul
    Conducerea Primariei Turnu Magurele nu face nimic pentru cetateni orasului.Nu exista nicio investitie majora facuta in ultimii 29 de ani.Avem apa cea mai scumpa din Romania,cele mai proaste drumuri si infrastructura din tara,in conditiile in care exista TELDRUM.Nu exista un cinematograf,un parc civilizat sau un loc de joaca pentru copii.Ne poate spune cineva unde merg banii din taxele si impozitele platite de catre cetatenii orasului?Unde sunt banii luati pe tevile de termoficare si alte componente din centralele termice?Atunci cand se va afla va fi foarte tarziu pentru unii dintre voi.Nu stiti decat sa furati si sa mintiti cetatenii.
  • #2167
    LINIȘTEA DE DINAINTEA FURTUNII pe 15 Iulie 2019, 09:22
    UN LAȘ ÎN FRUNTEA PRIMĂRIEI
    BĂ,SIDERURGISTULE,CE AI FĂCUT DE CÂND EȘTI PRIMAR?PÂNĂ ȘI TUTA AIA DIN VIDELE A AVUT CURAJUL SĂ SCHIMBE DIN OAMENII LUI DRAGNEA.TU ÎI MENȚI PE FUNCȚII PE TOȚI INCAPABILII,ALCOLICII ȘI SLUGILE INFRACTORULUI DRAGNEA.BĂĂ,NIMICULE,NU VĂ REVENIȚI NICI ACUM CÂND NU MAI AVEȚI ”CAP”?BINE,ASTA NU AȚI AVUT NICIODATĂ.UNUL DIN ANTURAJUL VOSTRU ÎMI SPUNEA CĂ AVEȚI BAGAJELE FĂCUTE ȘI DAIA NU VA MAI INTERESEAZĂ NIMIC.E,NU-I NIMIC,POATE SUNT INTERESAȚI CEI DIN DNA.
  • #2166
    F.R. pe 7 Iulie 2019, 16:44
    Domnule Primar Cuclea,
    Deși nu-mi face plăcere să vă spun domn,vreau să vă arăt o mică și modestă parte de educație.Educație care lipsește majorității membrilor PSD.Mai sunt câteva zile până la următoarele ploi,iar voi,conducerea primăriei,puteți să mobilizați acele persoane de la deratizare și dezinsecție,să stropească cu soluții la baza ierbii,pe sub pomi.și să facă c*rățenie în jurul containerelor de gunoi,cu aruncarea a ceva pentru stârpirea șobolanilor care inundă zonele de gunoi.Acest fel de dezinsecție este mai ieftin și mai eficient decât stropitul cu avionul.Și bineînțeles,ceva mai des,cam la o săptămână.Voi cei care pretindeți că ne conduceți,aveți copii,nepoți?Atunci vă interesează de cetățenii care alcătuiesc comunitatea în care trăiți și voi?Știți cum se simt cei care ies pe stradă,prin parc*ri ori prin propriile c*rți?Nu invocați lipsa banilor,sunteți la putere.Furați mai puțin sau deloc și veți avea bani pentru toate cele ce trebuiesc unei societăți civilizate europene.
  • #2165
    marius pe 20 Iunie 2019, 10:14
    PRIMARIA
    ALOOOO PRIMARIA CE FACEM CU TANTARII DIN ORAS !!!! SA STROPIT CU APA ?
  • #2164
    Victor pe 13 Iunie 2019, 09:35
    HAOS,NEREGULI ȘI NERSPECTAREA A LEGII
    Lucrările din Turnu Măgurele,oraș care artă ca după bombardament,merg greu și prost.Lafel cu merg si lucrurile prin primărie.La un eventual control la Serviciul Urbanism din cadrul Primăriei Tr.Măgurele,se poate afla cum și dacă au fost eliberate autorizațiile de la construcțiile din ultimii ani?Și cand s-au eliberat,înainte sau după ce construcția a fost gata?Bănuiesc că nu s-au dat doar verbal.
  • #2163
    Eu pe 30 Mai 2019, 05:57
    Electoratul PSD
    În Teleorman a ieșit majoritar PSD - ul din cauza depop**arii masive. Votanții PSD sunt majoritari în Teleorman și sunt formați din următoarele categorii: 1. Cei angajați de partid, cărora le este teamă că dacă pică partidul, pică și ei; 2. Asistații social cărora le este frica sa nu-și piardă socialul dacă ies alții; 3. Bătrânii care votează din inerție, cum erau obișnuiți din tinerețe cu trandafirii Iliescu.
  • #2162
    franchestain pe 29 Mai 2019, 22:55
    salutari la toti fraeri mei telermaneni,frate
    gata,frate îi oablā treaba la tārānoaia.Nea Ion, nea Georghe, nea Nicu, nea Fane si nea Ilie a mierlit.o si sia pierdut dreptu de vot, dupa condamnarea lu Penalu Întîiu de Telerman, în sāraca Tara mea bogatā unde vii morti si mortii vii se plimba cu otocarele rosii loló votînd pîn toate satele si sātucele si comunele si orasele si muncipurile si capitalele de judet si Capitala capitalā si daca combustibilu nu se termina, vota āstia si dincolo de frontiere, frate. Îi si mai oablā treaba, frate fincā cā copii lor, Ionicā, cu Georghitā, cu Nicusor, cu Fānicā si cu Iliutā sia spālat creeri loló mosteniti la facere cu democratia din Ocident, frate si uite asa sa terminat frate cu Aichiuu - ∅ care le dādea botu lalde Penali Sociali Demonocrati, careor sā intre, dacus în colo, ntro noapte politicā fār de lunā si fār de stele. Noapte neagrā loló, frate! Amin!
  • #2161
    Ion pe 27 Mai 2019, 10:15
    Troglodiții naționalist-ceaușiști!
    Eu nu pot să-i înțeleg pe frustrații ăștia trecuți de 60 de ani de votează cu borfașii! Sunt atât de încărcați de de ură, atât de spălați pe creier cu tv-ul, atât de mândri și egoiști încât votează împotriva propriilor copii! Rușine!
  • #2160
    Un CETATEAN. pe 21 Mai 2019, 08:10
    Lui Giovanni
    Presupunerile dvs se potrivesc cu realitatea ca nuca in perete! Intrucat pariul il vei pierde sigur, te rog sa te uiti in oglinda si sa-l faci cu cel din fata. In acest fel nu vei pierde nimic! Dragul meu, nu am afirmat ca ma pricep; EU STIU DOAR CUM SI UNDE SA MA DOCUMENTEZ.CEEA CE VREAU SA SPUN ESTE FAPTUL CA LUCRARILE SUNT PREA COMPLEXE SI PREA SCUMPE FATA DE IMPORTANTA DRUMURILOR. DESPRE DURATA LOR CE SA MAI ZICEM? NU SUNT RAUTACIOS, HABAR NU AM-SI NICI NU MA INTERESEAZA CINE LE EFECTUIAZA- SI A CUIT MAHAR SI A CARUI PARTID ESTE FIRMA. PA!
  • #2159
    Giovanni pe 16 Mai 2019, 21:35
    Pentru un cetatean
    Parea ca va pricepeti, vorbeati de tehnologii, calitate, ritm etc. Atat.
    Punem pariu ca orice s-ar face, indiferent cum s-ar face, nu ar fi bine si ati avea ceva de comentat oricum?
  • #2158
    kle tht pe 15 Mai 2019, 09:20
    NU TOȚI NE MERITĂM SOARTA
    Toate șantierele cu strazi și trotuare sparte și săpate,zac de luni bune și nu vor fi finalizate decât la anul,înainte de viitoarele alegeri.Așa funcționează prosteala PSD pentru cetățenii din Turnu Măgurele.Sunt tare c*rios cu ce minciuni și promisiuni vor mai veni în următoarele campanii.Ieșiți la vot pentru viitorul copiilor și nepoților voștri.Nu vă mai lăsați prostiți de o gașcă de neisprăviți și hoți!
  • #2157
    Un CETATEAN. pe 14 Mai 2019, 15:09
    Dlui Giovanni.
    Intrebarea dvs pusa la "misto" denota faptul ca sunteti unul dintre cei implicati in aceste lucrari. N-am sa va dau o replica pe masura, ci am sa fac numai cateva precizari:-Nu am o vasta experienta in acest domeniu, pregatirea mea profesionala este de alta natura dar am suficienta pentru A MA MIRA DE ANUMITE LUCRURI;- Nu le stiu pe toate, dar pe cele care le stiu, le stiu in mod acceptabil. Am insa calitatea de a ma documenta acolo unde am un interes, hai sa-i zic, stiintific.Problema pusa in discutie nu se poate lamuri prin acest site. Adancime stratului sa-i spunem de rezistenta, depinde de o multitudine de factori, cum ar fi frecventa circulatiei pe drumul respectiv, tonajul mijloacelor de transport(inclusiv incarcatura), caracteristicile fizice ale materialelor folosite si ale terenului, +alte etc-uri. Eu mi-am exprimat mirarea, cand am folosit cuvantul "tancodrom" ca in zona parcului si nu numai sa circule in mod frecvent masini grele. Mai bine comenteaza despre durata lucrarilor
  • #2156
    Giovanni pe 11 Mai 2019, 20:16
    Pentru un cetatean
    Din vasta dumneavoastra experienta, de catatean care se pricepe la toate, ce adancime ar trebui sa aiba sapatura pentru fundatia unui drum?