Nemulţumirile localnicilor - în atenţia celor care nu îşi fac datoria

 Această rubrică se doreşte a fi în atenţia celor care ar trebui să aibă grijă de cetăţean şi nu îşi fac datoria aşa cum trebuie, de la prestatorul de servicii până la administraţia oraşului. Aici vor fi semnalate problemele de zi cu zi ale oamenilor obişnuiţi, iar cei rupţi de realitate(oamenii politici şi angajaţii primăriei) deoarece nu au grija zilei de mâine, sperăm să vină în slujba sau ajutorul celor cu nevoi. Toate nemulţumirile dumneavoastră vor fi trecute pentru început sub formă de comentarii, dar în cel mai scurt timp această rubrică va fi modificată şi veţi putea scrie direct. Aşteptăm comentariile dumneavoastră.

2082 comentarii Comentează

  • #2082
    TURNENII Treziti-va pe 11 August 2018, 16:40
    Propunere
    Plătitorii de taxe din banii nostrii jandarmeria și politia trebuie sa ne apere asa ca propunem sa numai plătiți nicio.taxa impozit nimic!!!Numai cumpăratii produse de la magazinele PSD !!!Lua-ți numai de la Piata de.la țăranii carne oua brinza legume !!!
  • #2081
    Copii dvs nu au nici un Viitor în România pe 10 August 2018, 01:09
    Propunere
    Fara loc*ri de munca Numai cumpărării Nimic din Magazinele Carmageriile,Cofetărie,Patiseriile.,Barurile sau Terase PSD asa vor da Faliment !!!sa vedem ce vor face !!!Lua-ți strictul necesar de la țăranii de la Piata.!!! Cu bani voștri au făcut Averii Donatorii PSD!!!
  • #2080
    Daddy pe 6 August 2018, 23:50
    Sa -ți ceri scuze la Copiii 84 lei
    Uita'va.ca avem ce mai oropsiți copii din UE ! În toate orașele Partidul Pro România Stringente semnaturii pentru copii.dvs !!.Decreteilor cum sunteți născuții ceaai.mare generație
    Vom face diferența la viitoarele Alegerii!!!!
  • #2079
    Constantin pe 3 August 2018, 10:54
    Ne dorim cu toții o viață mai bună
    Sunt destui care văd și simt sărăcia,dar și lipsa unei perspective de viitor pentru cei ce vin în urma lor.Însă, susțin în continuare partidul care se află încă la conducere,și care a distrus România și i-a dezbinat pe români.Sunt destui pensionari care au copiii și nepoții plecați la muncă prin lume,dar nu vor să recunoască nici în ruptul capului,incompetența și slaba pregătire a celor din PSD.De faptul că politicienii fură,au furat,că și-au făcut averi din banul public pe care nu și le pot justifica,ce mai putem spune?Rușine și pedepsirea tuturor celor ce au făcut parte din aceste găști.Și nu în ultimul rând,c*raj în a ne arăta nemulțumirea defiecare dată când suntem furați și mințiți.
  • #2078
    Încrezător și cu speranță pe 1 August 2018, 11:38
    ”FĂRĂ PENALI ÎN FUNCȚII PUBLICE ”!
    Hai să terminăm odată cu PUIE,CUIE și alte combinații care arată nemulțumirea față de PSD,și să ne uităm cum arată România astăzi.În fiecare zi primim tot felul de vești cum că s-a scumpit c*rentul,gazul,alimentele și medicamentele,iar noi sau parte dintre noi,înc*rajează politica mizerabilă dusă de PSDragnea.Nici azi nu realizați cât de mult rău a făcut acest partid ROMÂNIEI?După aproape 30 de la Lovitura de Stat din decembrie 89,sunteți mulțumiți,duceți viața pe care ați dorit-o în acele momente de libertate?Treziți-vă,pentru că apusul unei ere a minciunii și a jafului este foarte aproape și trebuie să trăim așa cum au dorit cei ce au murit în decembrie 89.
  • #2077
    Nemulțumirea locatarilor pe 30 Iulie 2018, 20:55
    Hoția primăriei
    Ma intreb daca cei din primărie sant normal la cap când au licitat in c*rtea interioară a blocului Po3 al doilea rand de garaje ei au gândit ca nu se mai poate lua zăpadă numai poate intra o masina de pompierii nu va mai saturati de bani, voi ca voi dar halal consilierii care au ridicat mâna si cei mai prosti cu P mare sant cei care au licitat dar ce sa le ceri saraci ca sant vai mama lor tot slugi la PSD .Locatarii prosti si dusi cu pluta ca cei de au licitat nu o sa mai vedeti pe aceasta planetă.
    Sa dea Domnul sa aveti parte după ce faceti garaje de câteva masinii de pompierii.
  • #2076
    TURNENII pe 30 Iulie 2018, 13:29
    Numai Cumpărati.Nimic.de la PSD
    Numai asa scăpăm de Ciuma.ROȘIE le știți magazinele care sunt și noi turnenii nu vom.mai cumpăra nimic de la.Donatorii PSD!!! Sa vina investitorii la Turnu sa facă loc*ri de munca.!
  • #2075
    Diana pe 28 Iulie 2018, 19:42
    O să vă scumpească și aerul
    Numai apa e scumpă,gunoiul,nu?!Stați să vedeți prețuri la c*rent,gaze,benzină,medicamente,îmbrăcăminte,încălțăminte,alimente.V-au dat 100 de lei la pensii,iar la sfârșitul lunii constatați că v-au luat defapt 300,și traiul e mult mai scump.Falimentul personal bate la ușile voastre,iar voi votați în continuare hoții și mincinoșii PSD.Nemulțumirile cresc,lumea va ieși în stradă,numai la Tr.Măgurele se aud doar ciorile și muzica lor.Bravos națiune,halal electorat!
  • #2074
    APA la.Turnu preț ca în DuBAI pe 25 Iulie 2018, 09:43
    7Ron la Turnu
    Ma întreb dacă Dragnea știe ca la Turnu.avem cea mai scumpa apa din Romania!?vede ei la viitoarele alegerii!
  • #2073
    Edy pe 22 Iulie 2018, 00:47
    Nu avem pacanele suficiente iar alea care sint nu da bani
    Sa moara elvis daca va mint.
  • #2072
    O simplă și firească măsură de protest pe 21 Iulie 2018, 15:33
    O completare a propunerii
    Sunt multe firme ale PSD-iștilor și ale simpatizanților lor.
    1)Depozitul de materiale de construcții al lui Simionescu
    2)Firma de transport TRANSALUTUS a lui Dinu Foricel zis Geantă,firmă care cară spălații pe creieri pe la alegeri și pe la mitingurile organizate de către Dragnea-PSD.
    3)Magazinul de pe Praporgescu al lui Mircea Constantinescu
    4)Carmangeria LOTUS de la parc,langa BANCA RAIFFEISEN
    5)Florăriile de pe Praporgescu
    6)Service-ul lui Mirtalin
    7)Și multe alte prsoane de prin instituțiile publice
    Aici nu este vorba de vreo reacție verbală ori violentă la adresa celor ce dețin locațiile sus menționate,ci pur și simplu de evitare a acestor firme,magazine.
  • #2071
    PROPUNERE pe 20 Iulie 2018, 21:30
    Numai Cumpărati.Nimic.de la PSD
    Cu banii nostrii au facut.averii Ciumatii.PSD Numai.Cumpărati.Nimic de.la Magazinele PSD.;Carmangerie Salcia ale lui Dragnea ,Proinvest,,Marine.cumnatul.lui Dragnea,Casa Victor.,Bar Turcii,Cofetăria Teica,HotelTurris,De la Tarabe asa.este o forma de protest.!!
  • #2070
    Înmatriculării Auto TR pe 20 Iulie 2018, 21:20
    MUIE .PSD
    Un roman a înmatriculat în Suedia un Audi.cu.nr MUIEPSD acum toți romanii de afara vor nr de înmatriculare cu MUIEPSD !!!Peste 5000.de.mașinii vor intra în tara cu.nr MUIEPSD !!!!
  • #2069
    Bicicleta pe 18 Iulie 2018, 10:49
    Wishful thinking
    Vechiul drum până la Olt ar fi foarte frumos de amenajat ca pista de biciclete. Plantați câțiva copaci, marcaje și cosit umpic pe margini. Desigur cum și de către cine ....e mai complicat. Până la SF-ul asta cred că măcar cu gunoaiele de pe centura se poate face ceva...Practic la intrarea în oraș avem o groapă de gunoi.
  • #2068
    uvcp pe 17 Iulie 2018, 18:14
    pt Victor
    sunt loc*ri de munca pentru ei si clica psd! restul nu conteaza!cred ca nu sunt mai mult de 15000 de locuitori in prezent in oras acum! nu sunt mai mult de 100 de elevi in tot orasul la pregatitoare,va dati seama unde s-a ajuns?
  • #2067
    VICTOR pe 17 Iulie 2018, 09:58
    HAI SA GANDIM SI ALTFEL!
    DAR CUM E POSIBIL CA INTR-UN ORAS,MUNICIPIU,IN CARE AU FOST CIRCA 45 DE MII DE CETATENI,IN PREZENT SUB 20 DE MII,SI UNDE ERAU AROX.15 MII DE LOCURI DE MUNCA,AZI SA NU MAI EXISTE UN NOU LOC DE MUNCA CREAT DE CATRE psd?LA ASTA SE GANDESTE CINEVA?S-AU INMULTIT CAINII,PISICILE,SOBOLANII,IAR OAMENII SUNT DIN CE IN CE MAI PUTINI.DIN CE SE VOR MAI SUSTINE SALARIILE BUGETARILOR,DIN CARE TAXE SAU IMPOZITE?DE LA CINE?
  • #2066
    O mamica pe 16 Iulie 2018, 00:37
    Parc*ri infecte
    Cum e posibil ca intr-un oras cu 3 amarate de parc*ri sa nu fim in stare sa le intretinem nici pe ele???? Toate parc*rile sunt infecte, in cel de langa hotel e iarba pana la genunchi, ne mananca serpii!! Un topogan e defect, risca copiii sa cada dupa ce urca scarile si nu este nici macar semnalizat...il invit pe dl primar sa-si aduca copiii aici..
  • #2065
    Cetățean 14 pe 14 Iulie 2018, 14:17
    Bari de bătut covoare
    Ar fi timpul ca primăria să mai facă un pas către civilizare si să desființeze nările de bătut covoare. Sunt sursă de praf, zgomot și infecție de la cei cu animale de companie. Se găsesc aspiratoare pentru toate buzunarele.
  • #2064
    APA la.Turnu preț ca în DuBAI pe 12 Iulie 2018, 13:27
    Apa este menajera și nu potabila
    Reziliate contractele.nimeni nu va obliga sa ramane-ți La APASERV aceasta societate fantoma !!!!Analiza apei nu este buna !!!pe ce.plătim nitrații peste.limita normala!!!
  • #2063
    TURNENII pe 12 Iulie 2018, 13:21
    Propunere
    Numai plătiți nicio apa !!!Face-ți puțuri la fiecare bloc cu hidrofor !!Cerere la Apele Romane !!!
  • #2062
    H2O pe 11 Iulie 2018, 14:21
    Mulțumiri Partidului
    Organizația zisa și Partidul Social Democrat se finanteaza in parte, ilegal, din prețul la apa; altfel nu-mi explic de ce apa costa de parcă am locui în desert. Factura la apa e aproape dublul celei la electricitate, pe timp de vara costa mai mult decât gazul, televiziunea, internetul, etc! Acum 20 de ani apa pe tot anul nu făcea cat face acum pe o luna!
  • #2061
    TURNENII pe 9 Iulie 2018, 21:13
    PSD vs DNA
    PSD nu va numi.niciodata proc*ror'șef la DNA ci Sistemul .se.zvoneste.ca va fi.doi proc*rorii unul pus de Johannis și unul de G Maior acum sa.va.vedem domnilor.baronii de PSD o.s-o regretați pe Codruța Kovesi!!
  • #2060
    ALDE pe 8 Iulie 2018, 20:12
    Tăriceanu se detașează de PSD
    Tăriceanu o.da.ca.au plecat multi în vacanta și nu poate.sa.faca.suspendarea asa ca Iohannis grabeste.procesul lui.Daddy!!În septembrie va.fi va cadea.multi.din PSD,ALDE.va pune Candidatul.la.Președenție ca PSD numai are pe cine!!!Marile Puterii ol.vor.pe printul Nicolae !!!
  • #2059
    TURNENII pe 8 Iulie 2018, 13:11
    Apa servicii Trebuie desfintata
    Nici în Dublin nu este apa.cum este la Turnu Măgurele acum PSD.nu se auto sesizează!!!!Numai semnatii.nici un contract cu Apaserv!!!
  • #2058
    Vasilica pe 5 Iulie 2018, 08:48
    Camarila.lui.Daddy
    Daddy va pleca.ca un prost.din Parlament.Curtea Suprema grăbește procesul.cit mai repede.
  • #2057
    La RevederePSD pe 4 Iulie 2018, 19:18
    La Alegerii
    Vor fi.filmate.numărarea voturilor si pe care vot va.fi.CNP fiecare votant!
  • #2056
    TURNENII pe 4 Iulie 2018, 19:12
    Iohannis dizolva Parlamentul
    În Curând Președintele Iohannis poate dizolva Parlamentul Dictatura majorității !!!!Toți din PSD.asa.ca lăsați legile asa cum sunt ele !!!abuzul.în serviciu nu va dispare din Codul Penal spune Comisia de la Venetia!!!
  • #2055
    Pentru Ciuma Rosie pe 2 Iulie 2018, 12:49
    Unde ai mai văzut Cofetărie lingă Farmacie
    Nici la Caracal unde sa răsturnat carul!nu este farmacie lingă Cofetarie!Nicăieri în Europa nu vezi asa ceva!!!Unde este DSP.sa se autosesizeze!!!Corupția sa dispara!!!
  • #2054
    Ciuma rosie pe 1 Iulie 2018, 14:24
    Cofetărie
    Care este impedimentul daca este cofetărie lîngă farmacie? ? sau pe româneste ce are p***da cu plămânii!
  • #2053
    Pro Romania pe 1 Iulie 2018, 12:49
    Partidul Decreteilor va câștiga Alegerile
    Decreteilor generațiile 67 68 69 70 sunt 7 milioane mai multi.ca pensionarii,toții să voteze schimbarea Romaniei!!
  • #2052
    Daddy pe 28 Iunie 2018, 22:22
    Diaspora dizolva PSD
    Miting de amploare pe 10 iulie cind vin.romanii de afara !!!
  • #2051
    Lotus pe 26 Iunie 2018, 20:07
    Cofetăria linga.Farmacie
    De c*rind.au venit.niste.prieteni.din Germania numai venisera.de.pe 15 ani.si-au făcut cruce ce dezastru este la ei în oraș,cofetărie lingă farmacie nu este în Europa !?Oate.cine a.dat.aprobarile.sa plătească!!turnenii.va merita-ți soarta cu.indiferenta.pe care.o aveti.!!Postați Facebook.sa.vada.televiziunile ce este la Turnu Magurele
  • #2050
    Din apropiere pe 26 Iunie 2018, 11:02
    Buna propunerea
    Dar sa nu luați nici de la Lotus de langa parc.Tot PSD-isti sunt.Merfa este de foarte proasta calitate,chiar daca este expusa frumos.Totul este vechi congelat și carnea tocata este expirata și pusă în cârnați.
  • #2049
    Turnenii pe 22 Iunie 2018, 23:08
    Propunere
    Numai cumpărrati nimic de la.magazinele lui Dragnea și a PSD.aceste sunt Țolea,Teica Marine A lui.Marinnas cumnat cu Dragnea,Casa Victor !Jasmine Analize ! Constantinescu și toți de pe Prapogescu !!
  • #2048
    Pop els pe 18 Iunie 2018, 17:28
    Democrația e bolnavă rău
    Dacă mor afacerile,nu e de mirare,și nici o mare pagubă.Dar dacă moare viitorul copiilor și nepoților nostru,chiar e o tragedie.Ați reușit să vă iluzionați în urma minciunilor maxime ale unui infractor și să vă buc*rați că v-au crescut pensiile cu 100 de lei,dar când trageți linie la sfârșit de lună,observați o gaură în portofel de vă ia cu friguri.Atâta timp cât iubiți minciuna și hoția,să nu așteptați bunăstare.
  • #2047
    Revolutionarii pe 18 Iunie 2018, 14:30
    CONFISCAREA AVERIILOR
    Se zvoneste.ca.ANAF.si.DNA va confisca avariile multor evazioniști din partidele.care au.fost.la.putere.PNL și PSD.avem.datorii la FMI 100 miliarde confiscate vom.plăti datoriile!!!Blocarea conturilor din paradisurile fiscale.Elvetia.,Insulele Cayen,Malta,Monte Carlo,Presedintele va face.Referendum se zvoneste!?
  • #2046
    Crinel Antonache pe 14 Iunie 2018, 16:20
    Băi,proștilor,vă mor afacerile !
    Cu atâta slugărnicie față de PSD,fără investiții și loc*ri de muncă,de unde bani pentru susținerea afacerilor?!pensionarii se duc rand pe rand,forța de muncă a dispărut,tinerii muncesc prin alte țări,iar banii sunt din ce în ce mai puțini.De unde bani de taxe și impozite cand în oraș au mai rămas doar ciorile și asistații social?Vă dau scris,la anul vă veți plange prostia și ignoranța!
  • #2045
    TURNENII pe 13 Iunie 2018, 11:25
    Numai.Cumpăratii.din magazinele PSD
    Asa ca fără vânzare Cima Roșie !Numai cu banii noștrii au făcut campanii și averii!!Numai comparații nimic de la magazinele PSD!!!
  • #2044
    Turnenii pe 12 Iunie 2018, 15:33
    Ținea polueaza.strada 6Martie
    Unde este DSP.și ăștia sunt.corupții nu poți sa stai.în mașină cind treci pe lingă Restaurantul Oltenia!!
  • #2043
    Turneni pe 7 Iunie 2018, 23:01
    Copii.voștri nu au nici un viitor
    Ieșirii în strada pe 10 pentru loc*ri de munca!!!
  • #2042
    Miting pe 7 Iunie 2018, 22:43
    Miting contra PSD
    Iesiti.în strada ce viitor au copii voștri în Turnu !pe 10.vom.face.miting!
  • #2041
    Miting pe 5 Iunie 2018, 20:48
    Destinații Asociațiile de bloc
    Aceste capuse.va.ia de ani.de zile ne mănâncă banii!Desfintatile urgent!cu semnăturii de retragere!
  • #2040
    nimeni din primarie, adică nimeni din oraș pe 4 Iunie 2018, 15:24
    asistat social
    Auzi băi, nimeni în oraș! Nu sunteți voi ăia care luați o poală de bani din primărie, din banii noștii, ai cetățenilor, pentru că nu munciți niciunul și e copilul ăla bolnav? voi ai cui bani îi cheltuiți ? Barem dacă ați fi de vreo ispravă! Stați ca putorile pe banii copilului, nu v-ar fi rușine !!!
  • #2039
    Proștii care plătesc pe 4 Iunie 2018, 13:25
    GUNOIUL DEPĂȘEȘTE CAPACITATEA CONTAINERELOR
    Nesimțirea firmei Polaris și a Primăriei Turnu Măgurele,continuă.Toate zonele de colectare a gunoiului menajer,sunt pline de câini și pisici care împrîștie mizeria și bolile.Este mai mult gunoi pe jos decât prin containere.Îi mai pasă cuiva de problemele cetățenilor,sau veniți doar când aveți nevoie de voturi?Facem fotografii și trimitem mai departe.
  • #2038
    TURNENII pe 3 Iunie 2018, 07:53
    Nimeni din Primarie
    Nimeni.din Primarie.nu este..folosul .cetățeanului!fiecare funcționar bugetar este la.ordinul.Ciume.Rosii.=PSD!
  • #2037
    Prosteală pe banii noștri pe 1 Iunie 2018, 09:26
    Despre ce serbări vorbiți ?
    Toate aceste adunări de tip bâlci,circ amestecat cu iarmaroc din satele anilor trecuți,unde se cheltuie bani mulți,sunt organizate de către administrațiile PSD întru spălarea creierilor tuturor săracilor și pomanagiilor ce asteaptă câte ceva de la hoții din conducerile primăriilor.Cei ce adună banii pe mâncare,băutură și muzică sunt veniți e prin alte zone,iar cei ce câștigă cu adevărat din toată mascarada,sunt cei pe care i-ați votat,iar voi doar simplii figuranți la deranjul din centru și parc.Problema este,mai aveți bani de ”distractii” vă mai arde de spectacole penibile și circ ieftin?Cum ați votat,așa trăiți,cu ochii-nchiși!
  • #2036
    e pe 31 Mai 2018, 13:27
    Geo, vrei serbări?
    Nu sunt bani pentru serbări! Du-te la Alexandria dacă vrei ceva divertisment pentru copii de 1 iunie!
  • #2035
    Gei pe 31 Mai 2018, 10:52
    Geo
    Nu se mai fac serbările dunarii? ?????
  • #2034
    Cetatean platitor de taxe si impozite. pe 28 Mai 2018, 12:59
    PSD a parjolit totul in urma lui
    Si care sunt magazinele PSD-istilor?E o ideie,dar sa fie facute publice ca sa stim si noi pe unde sa nu mai intram.Pai daca nu exista loc*ri de munca,de unde sa fie sustinute afacerile?Prevad falimentul multor SRL-uri in urmatoarele luni.Batranii se duc usor,usor,iar tinerii pleaca pe unde vad cu ochii.Pop**atia s-a injumatatit,preturile la combustibili,energie electrica,gaze si alte servicii vor creste in urmatoarea perioada,iar ca sa poata fi sustinuta gasca de bugetari,vor creste si taxele si impozitele.E doar o chestiune de saptamani sau luni.
  • #2033
    Turnenii pe 27 Mai 2018, 21:52
    Propunere
    Numai comparații nomoc.de la magazinele PSD.-istilor cu bani voștri au făcut averii și campanii Couma.Rosie!!!