Nemulţumirile localnicilor - în atenţia celor care nu îşi fac datoria

 Această rubrică se doreşte a fi în atenţia celor care ar trebui să aibă grijă de cetăţean şi nu îşi fac datoria aşa cum trebuie, de la prestatorul de servicii până la administraţia oraşului. Aici vor fi semnalate problemele de zi cu zi ale oamenilor obişnuiţi, iar cei rupţi de realitate(oamenii politici şi angajaţii primăriei) deoarece nu au grija zilei de mâine, sperăm să vină în slujba sau ajutorul celor cu nevoi. Toate nemulţumirile dumneavoastră vor fi trecute pentru început sub formă de comentarii, dar în cel mai scurt timp această rubrică va fi modificată şi veţi putea scrie direct. Aşteptăm comentariile dumneavoastră.

2048 comentarii Comentează

  • #2048
    Pop els pe 18 Iunie 2018, 17:28
    Democrația e bolnavă rău
    Dacă mor afacerile,nu e de mirare,și nici o mare pagubă.Dar dacă moare viitorul copiilor și nepoților nostru,chiar e o tragedie.Ați reușit să vă iluzionați în urma minciunilor maxime ale unui infractor și să vă buc*rați că v-au crescut pensiile cu 100 de lei,dar când trageți linie la sfârșit de lună,observați o gaură în portofel de vă ia cu friguri.Atâta timp cât iubiți minciuna și hoția,să nu așteptați bunăstare.
  • #2047
    Revolutionarii pe 18 Iunie 2018, 14:30
    CONFISCAREA AVERIILOR
    Se zvoneste.ca.ANAF.si.DNA va confisca avariile multor evazioniști din partidele.care au.fost.la.putere.PNL și PSD.avem.datorii la FMI 100 miliarde confiscate vom.plăti datoriile!!!Blocarea conturilor din paradisurile fiscale.Elvetia.,Insulele Cayen,Malta,Monte Carlo,Presedintele va face.Referendum se zvoneste!?
  • #2046
    Crinel Antonache pe 14 Iunie 2018, 16:20
    Băi,proștilor,vă mor afacerile !
    Cu atâta slugărnicie față de PSD,fără investiții și loc*ri de muncă,de unde bani pentru susținerea afacerilor?!pensionarii se duc rand pe rand,forța de muncă a dispărut,tinerii muncesc prin alte țări,iar banii sunt din ce în ce mai puțini.De unde bani de taxe și impozite cand în oraș au mai rămas doar ciorile și asistații social?Vă dau scris,la anul vă veți plange prostia și ignoranța!
  • #2045
    TURNENII pe 13 Iunie 2018, 11:25
    Numai.Cumpăratii.din magazinele PSD
    Asa ca fără vânzare Cima Roșie !Numai cu banii noștrii au făcut campanii și averii!!Numai comparații nimic de la magazinele PSD!!!
  • #2044
    Turnenii pe 12 Iunie 2018, 15:33
    Ținea polueaza.strada 6Martie
    Unde este DSP.și ăștia sunt.corupții nu poți sa stai.în mașină cind treci pe lingă Restaurantul Oltenia!!
  • #2043
    Turneni pe 7 Iunie 2018, 23:01
    Copii.voștri nu au nici un viitor
    Ieșirii în strada pe 10 pentru loc*ri de munca!!!
  • #2042
    Miting pe 7 Iunie 2018, 22:43
    Miting contra PSD
    Iesiti.în strada ce viitor au copii voștri în Turnu !pe 10.vom.face.miting!
  • #2041
    Miting pe 5 Iunie 2018, 20:48
    Destinații Asociațiile de bloc
    Aceste capuse.va.ia de ani.de zile ne mănâncă banii!Desfintatile urgent!cu semnăturii de retragere!
  • #2040
    nimeni din primarie, adică nimeni din oraș pe 4 Iunie 2018, 15:24
    asistat social
    Auzi băi, nimeni în oraș! Nu sunteți voi ăia care luați o poală de bani din primărie, din banii noștii, ai cetățenilor, pentru că nu munciți niciunul și e copilul ăla bolnav? voi ai cui bani îi cheltuiți ? Barem dacă ați fi de vreo ispravă! Stați ca putorile pe banii copilului, nu v-ar fi rușine !!!
  • #2039
    Proștii care plătesc pe 4 Iunie 2018, 13:25
    GUNOIUL DEPĂȘEȘTE CAPACITATEA CONTAINERELOR
    Nesimțirea firmei Polaris și a Primăriei Turnu Măgurele,continuă.Toate zonele de colectare a gunoiului menajer,sunt pline de câini și pisici care împrîștie mizeria și bolile.Este mai mult gunoi pe jos decât prin containere.Îi mai pasă cuiva de problemele cetățenilor,sau veniți doar când aveți nevoie de voturi?Facem fotografii și trimitem mai departe.
  • #2038
    TURNENII pe 3 Iunie 2018, 07:53
    Nimeni din Primarie
    Nimeni.din Primarie.nu este..folosul .cetățeanului!fiecare funcționar bugetar este la.ordinul.Ciume.Rosii.=PSD!
  • #2037
    Prosteală pe banii noștri pe 1 Iunie 2018, 09:26
    Despre ce serbări vorbiți ?
    Toate aceste adunări de tip bâlci,circ amestecat cu iarmaroc din satele anilor trecuți,unde se cheltuie bani mulți,sunt organizate de către administrațiile PSD întru spălarea creierilor tuturor săracilor și pomanagiilor ce asteaptă câte ceva de la hoții din conducerile primăriilor.Cei ce adună banii pe mâncare,băutură și muzică sunt veniți e prin alte zone,iar cei ce câștigă cu adevărat din toată mascarada,sunt cei pe care i-ați votat,iar voi doar simplii figuranți la deranjul din centru și parc.Problema este,mai aveți bani de ”distractii” vă mai arde de spectacole penibile și circ ieftin?Cum ați votat,așa trăiți,cu ochii-nchiși!
  • #2036
    e pe 31 Mai 2018, 13:27
    Geo, vrei serbări?
    Nu sunt bani pentru serbări! Du-te la Alexandria dacă vrei ceva divertisment pentru copii de 1 iunie!
  • #2035
    Gei pe 31 Mai 2018, 10:52
    Geo
    Nu se mai fac serbările dunarii? ?????
  • #2034
    Cetatean platitor de taxe si impozite. pe 28 Mai 2018, 12:59
    PSD a parjolit totul in urma lui
    Si care sunt magazinele PSD-istilor?E o ideie,dar sa fie facute publice ca sa stim si noi pe unde sa nu mai intram.Pai daca nu exista loc*ri de munca,de unde sa fie sustinute afacerile?Prevad falimentul multor SRL-uri in urmatoarele luni.Batranii se duc usor,usor,iar tinerii pleaca pe unde vad cu ochii.Pop**atia s-a injumatatit,preturile la combustibili,energie electrica,gaze si alte servicii vor creste in urmatoarea perioada,iar ca sa poata fi sustinuta gasca de bugetari,vor creste si taxele si impozitele.E doar o chestiune de saptamani sau luni.
  • #2033
    Turnenii pe 27 Mai 2018, 21:52
    Propunere
    Numai comparații nomoc.de la magazinele PSD.-istilor cu bani voștri au făcut averii și campanii Couma.Rosie!!!
  • #2032
    turnean supărat pe 27 Mai 2018, 08:23
    ne trebuie primar
    Avem nevoie de un primar competent. PSD a demonstrat ce poate. NIMIC! Așa că trebuie să ne gândim la altă soluție. Orașul e mort. Murdar și fără loc*ri de muncă, nu este atractiv. Tinerii pleacă. Dacă mai votați PSD, votați distrugerea orașului!
  • #2031
    Turneni pe 18 Mai 2018, 23:10
    Primar independent sa votam
    Fara nici un sprijin.politic sa fie.turnean.și un bun manager !!!! Atenție în Primarie.nici un.angajat nu e in.sprijinul cetățenilor!!! Sa numai schimbe saci.cu voturii! La viitoarele alegerii sa fie.trecut CNP pe buletinul.de vot.!!!!
  • #2030
    Niciodata nu e prea tarziu pe 18 Mai 2018, 09:33
    DE ACORD-FARA PSD !
    Problema e alta.Cine sustine un independent si cine va putea conduce si reconstrui un oras aflat in faliment,fara un sprijin politic,fara bani directionati de care politic.Ca doar nu va imaginati ca cei ce vor veni vor pune la bataie banii personali.Este nevoie de schimbare,indiscutabil,dar hai sa nu visam prea mult si sa ne punem speranta in himere.E adevarat,PSD este un partid care a mintit si a promis fara acoperire,care a distrus si ultimile realizari ale regimului trecut,dar atunci cand mergem la vot,trebuie votat cu mintea limpede,nu cu cu ea plina de povesti si ura.Sa ne gandim si la cei ce vin in urma noastra.
  • #2029
    FARA PSD la.Turnu.Magurele pe 17 Mai 2018, 22:52
    Ciuma Rosie.in.Deriva
    Se zvoneste.ca.la viitoarele.alegerii vom.avea conducere independenta.vor veni.baietii.care au fost plecați si.care au.facut.banii.afara si.va.scimba.fata orasului.cu.noi investitorii!?
  • #2028
    Putem să schimbăm lucruri și oameni!?! pe 14 Mai 2018, 11:41
    Vremuri tulburi aduse de minciună și hoție
    În continuare,tinerii,cetățenii de orice vârstă,părăsesc orașul.Rămân să populeze și să trăiască,alături de obiceiurile primitive și necivilizate,o minoritate și,în general toți cei ce ignoră regului,legi,meritocrație,și acceptă o viață modestă,plină de de neajunsuri,mediocritate,și dominată de sărăcia impusă și dezvoltată de PSD.Oare de ce?Este cu certitudine momentul și stadiul în care ne-au adus potentații timpurilor pe care am ajuns să le trăim.Cred în continuare că sfârșitul nu e aici,și că încă mai sunt șanse să respirăm și să trăim în vremuri mai bune.Asta depinde numai de voi,de noi.
  • #2027
    Iubitor de OAMENI pe 11 Mai 2018, 14:17
    Traim intr-un oras condus de incapabilii PSD
    Acelasi numar mare de caini,seara si noaptea latra si umbla prin containerele de gunoi,fac mizerie si sperie copiii si pe cei adulti care vin sa arunce gunoiul sau sa treaca pe langa bloc*ri.Daca nici asemenea probleme nu pot fi rezolvate,ce sa mai spunem despre asfaltarile strazilor ori crearea loc*rilor de munca.
  • #2026
    EU-NOI,MULTI NEMULTUMITI pe 8 Mai 2018, 11:03
    FARA ASOCIATII CAPUSE SI TOTAL INEFICIENTE
    Cui mai folosesete functionarea Asociatiilor de Locatari???Ca locatarilor,in niciun caz.Toate cheltuielile unui apartament se achita direct furnizorilor de servicii(apa+canal,gunoi,c*rent,gaz),doar femeia de serviciu a ramas in grija asociatiilor.Orice reparatie se efectueaza de catre o firma particulara,iar cheltuiala se imparte la numarul de locatari.Penrtu care motiv trebuie mentinut pe functii,presedintele,administratorul,casierul si cenzorii?Va spun tot eu,ASOCIATIILE DE LOCATARI AU DEVENIT UN BUN RASPANDAC PROPAGANDIST ELECTORAL PENTRU CIUMA ROSIE PSD.Ca sunt destui care gandesc ca in anii 50-60.Mai mult,cerem un audit la toate Asociatiile de Locatari din Turnu Magurele.Ca asa spune si obliga si legea.Altfel,amenzi uriase.
  • #2025
    Asocoatiile de Locatarii pe 7 Mai 2018, 21:36
    Uniti'va.si.Desfinta'ti.Asociatiilep
    De anii de zile.acesye.căpușe va.mananca.banii,trebuie desfintate.numai cu 9semnaturi de.pe fiecare.scara.a.blocului.!
  • #2024
    Propunere pe 6 Mai 2018, 20:58
    Catre.cetatenii orasului.Turnu.Magurele
    Numai.cumparatii.nimic.din.magazinele.PSD.sa.vedem.ce.va.face.Ciuma.Rosie!Atentionati.totii turnenii!!!
  • #2023
    Pentru un oras mai c*rat si mai sigur pe 26 Aprilie 2018, 10:47
    Angajatii de la ecarisaj pot lucra si noaptea
    Din peste 20 de câini din jurul unui container de gunoi,au reusit sa ia doar 2.Doar atat puteti domnule Primar?Va miscati incet si prost,iar banii nostri se cheltuie pe floricele si alte prostii.Faceti lucruri bune si mergeti pana la capat cu orice problema,numai asa veti putea spune ca sunteti eficienti.Altfel,veti ramane aceeasi mincinosi plini de promisiuni si hotii.Urmeaza un an electoral si suntem tare c*riosi cu ce gogosi veti mai veni.
  • #2022
    Haloperidol pe 22 Aprilie 2018, 13:35
    Medicamente fara prescriptie
    La farmacia Diana se vand cu maxima iresponsabilitate medicamente de uz psihiatric unor pacienti aflati deja sub tratament! E absolut ilegal!
  • #2021
    Nu ați făcut NIMIC pentru NOI pe 21 Aprilie 2018, 13:10
    ORAȘUL FANTOMĂ
    Băi primare,nu ne mai putem odihni nopțile din cauza câinilor.Suntem obligați să dormim cu geamurile închise și atunci când s-a făcut mai cald?Voi chiar vreți să ne hotărâți destinele până în cel mai mic detaliu??Trăim într-un oraș sărac,mizerabil și plin de câini,dar cu cheltuială mare pe lalele și panseluțe.Rușine să vă fie,mincinoșilor și hoților!
  • #2020
    pt irinuca pe 13 Aprilie 2018, 23:02
    toaleta publica
    O toaleta publica nu poate functiona fara 2-3 angajati cu acte in regula, fara apa, caldura, electricitate, consumabile, mentenanta. Fara asa ceva avem... LA GARA! Oportunitatea si necesitatea investitiei nici nu poate fi pusa in discutie dupa parerea mea. Punem panselute si ne kkm langa ele! Nu sunt bani?! Taiem de la panselute! Arata bine si iarba tunsa! Ba mai plimbate prin oras sa vezi ca ceva asfalt s-a mai pus; nu prea am mai vazut strazi pietruite in ultimii ani. Sau, exista o varianta mai ieftina; sa lase primaria deschisa de dimineata pana seara si in weekend...
  • #2019
    Irinuca pe 7 Aprilie 2018, 18:40
    CACA-N STRADĂ ȘI PESTE TOT
    O toaletă publică,plus mentenața ei.nu costă mai mult de 5-10 sute de lei pe lună.Nu le mai dați ideii proștilor,nu au fost în stare să asfalteze o stradă în 28 de ani.
  • #2018
    Pipinpark pe 6 Aprilie 2018, 13:50
    Toaleta publica ?!
    Avem stadion de milioane dar n-avem in tot orasul o amarata de toaleta publica. N-ar costa mai mult de 20-30 mii euro si s-ar crea 2-3 loc*ri de munca mai utile decat cele ale plimbatorilor de hartii din primarie.
  • #2017
    Măgurean supărat pe 6 Aprilie 2018, 09:57
    O părere
    De la Școala veche spre ieșire nu s-a realizat nimic,sunt ulițe nu le poți numi străzi fara apa,fara canalizare, fara asfalt,nici in celelalte zone nu este roz .Mai veniți să vă votăm,rușinică!
  • #2016
    S M pe 31 Martie 2018, 19:21
    CINE MAI FACE ORDINE IN ORAS?
    ORASUL E PLIN DE CAINI VAGABONZI,TROTUARELE SI PARCURILE SUNT ORNATE DE RAHATII LOR.NOPTILE LATRA DE ZICI CA SUNTEM IN PADURE SI PE PUSTIU.LA CONTAINERELE SI PE LINGA ELE,CAINII IMPRASTIE GUNOIUL MENAJER SI SE REPED LA OAMENI ATUNCI CAND SE INSEREAZA.ASTEA SUNT SEMNE CARE NE ARATA CA ESTE TOTUL UN DEZASTRU.
  • #2015
    Un turnean pe 29 Martie 2018, 19:38
    Spital ..
    Ce sa mai vorbim de obraznicia Marinei fosta liftiera care se da marea asistenta,vorbeste mult si prost,ironica .sa stea acasa,nu i spitalul ei da comenteze si sa vorbeasca urit cu pacientii veniti cu o urgenta .rusine!!
  • #2014
    mircea voda pe 29 Martie 2018, 00:21
    dreptate
    daca vorbiti intr-una de cima rosie,haideti sa discutam si despre plaga galbena liberala,care de la 1907 manancu tara,hotilot...caci sunteti fara onoar e,fara vlaga si basisti,adica basinori si prostinca baietica,muistul spitalului si orasului...
  • #2013
    Tomy Pop Tămaș pe 22 Martie 2018, 10:40
    Mizeria și sărăcia din Turnu Măgurele în era PSD
    Ce-ai făcut domnule Primar Cuclea,ai strâns câțiva căței și-ai adus alte câteva sute?E din nou plin orașul de câini vagabonzi,și destul de agresivi.Deocamdată,gunoiul menajer de la containerele și cel de pe străzi și parc*ri,este sub zăpadă dar,primăvara ne va arăta întreaga voastră competență și preocupare.Sper că ați terminat cu ”rectificarea”salariilor de prin primărie,că restul celor ce v-au votat,nu mai contează.Se preconizează niște vremuri,că cele de azi,vor rămâne în memoria noastră ca o zi de vară în vacanță.Oricum,ați reușit să scrieți,prin faptele voastre,o pagină din istoria tristă și nedreaptă a României.
  • #2012
    ORICINE AR FII pe 14 Martie 2018, 10:33
    DE CE REFUZATI PROPUNEREA?
    URMARITI POSTAREA NR.2008
  • #2011
    PTM pe 7 Martie 2018, 13:38
    Birocratie
    E birocratie multa la primarie; multi plimbatori de hartii. Bani se incaseaza in nu stiu cate loc*ri; o singura casierie ar fi suficienta.
  • #2010
    Florin Nicolae pe 6 Martie 2018, 12:35
    Dezastrul din Turnu Măgurele.
    În 58 de viață trăită în Tr.Măgurele,niciodată nu l-am văzut atât de murdar și sărac ca astăzi.Rușine tuturor celor ce s-au perindat pe la conducerea lui.Nu au lăsat decât ruine,mizerie și pustiu.
  • #2009
    ???????????? pe 28 Februarie 2018, 17:21
    V-am rugat ceva,ce ar trebui să mai fac?
    Chiar nu merită să mai comentăm pe acest site,dacă ceea ce comentăm nu este postat într-un timp rezonabil.Este greu să dați accept unui comentariu de bun simț?Ce fel de profesionalism este ăsta?Dacă vreți să faceți jurnalism cu o bună și corectă informare,fiți mai prompți și imparțiali.
  • #2008
    Cetățean blocat in zăpadă și sărăcie pe 28 Februarie 2018, 10:48
    Primăria este în vacanță sau a închis porțile?
    Doresc să propun tuturor cetățenilor orașului,să-și exprime opinia în legătură cu modul în care își desfășoară activitatea conducerea Primăriei Turnu Măgurele,în această perioadă de iarnă.Unde,către cine merg banii noștri,bani din impozite și taxe,banii strânși cu mare trudă la bugetul local,de la cetățenii din ce în ce mai săraci?Numai în salarii,sporuri și prime?Nu credeți că sunteți cam mulți,și din ce în ce mai delăsători,să nu spun altfel?!Până unde credeți că poate continua atitudinea asta?Că priceperea și felul în care acționați,am văzut-o și am simțit-o demult.Asta este competența PSD pe care ne-o arătați de peste 25 de ani.
  • #2007
    Incendiu pe 18 Februarie 2018, 15:39
    Garda de mediu
    Astazi 18 ianuarie niste cetateni ard anvelope in deplina ilegalitate pe strada Taberei. N-au decat vreo 20...
    https://www.protectiamediului.org/gnm/scrie-garzii-de-mediu-teleorman/
  • #2006
    DNA vs PSD pe 14 Februarie 2018, 15:43
    Confiscarea averilor
    DNA VA INCEPE O NOUS CAMPANIE DE CONFISCARE A AVERILOR LA MAI MARII PSD !MULTI AU BANII IN PARADISURII FISCALE,ELVETIA,MONACO MALTA
  • #2005
    Edi pe 7 Februarie 2018, 17:26
    Alina are dreptate
    Eu propun sa dar am baraca lu etica ala si sa facem un cazino ca lumea se aude .
  • #2004
    Codul pe 7 Februarie 2018, 17:22
    Noua Fiscalitate
    Noul cod fiscal ii rupe pe ada zisi patronii :Tilea,Teica,Benone Petre Gevacom,Codrea se va pune sechestru pe avere dacs nu declarati lunar veniturile!Atentie la ITM
  • #2003
    Icsu pe 3 Februarie 2018, 11:34
    Din Turnu Măgurele
    Da mă alună ! Cofetărie lîngă farmacie, te oftici ?
  • #2002
    Farmacia DIANA pe 3 Februarie 2018, 06:56
    Unde este DSP
    Antena 1 a facut un reportaj la Turnu Magurele cu farmacia Diana linga Cofetaria lui Teica ,oare unde este Directia de Sanatate Publica si cine a avizat asa ceva Farmacie linga Cofetarie !??????????
  • #2001
    rosu pe 27 Ianuarie 2018, 04:22
    pt 1999
    superb comentariu! sc*rt si concis! in cateva fraze a aratat cum s-a ales praful de Turnu!cum psd a terminat zona aducand saracie si dezbinare !
  • #2000
    UN ȚĂRAN mutat pe la oraș pe 26 Ianuarie 2018, 00:23
    Mândri că suntem....mulți!Bravo PSD!
    Cineva întreabă ce mai e pe la Combinatul de Îngrășăminte Chimice.Păi ce să fie,cam ce e și pe la IME.Și ce e și pe la IME?Cam ce e și pe la Fabrica de Conserve.Iar pe la conserve,ce este pe la Fabrica de Mobilă sau cea de Lapte.Într-un cuvânt,ce mai e prin oraș,e cam ce e si pe la țară,adică sărăcie totală,dezastru.Întrebarea e alta:Cine mai e,și câți mai sunt prin zona asta?Hai să vedem la anul pe vremea asta,dacă mai avem ce număra.
  • #1999
    Bobo pe 23 Ianuarie 2018, 18:58
    Suparat
    Despre mine de ce nu faceti un articol vreau sa ma fac vedeta pînă la urmă paun si c*ru la bătaie.